Много ОКТОМВРИйчета имаме вече, а срещата с другите не е далече!

  • 23 237
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 120
k.mincheva, добре че ходех и в София на прегледи, че... Д-р Сигридов ми каза, че след 35 седмица трябва да се слушат тоновете веднъж седмично. Те са показател как се развива Бебо и както той ми обясни, в следствие на записа, лекарят може да реши секциото да е след два часа например. Така, че като се прибрах в Асеновгрдад, отидох при доктора, който ми води ЖК и настоях да ходя на тонове. Та така..

# 31
  • София
  • Мнения: 167
Добрутру!  Hug

# 32
  • Мнения: 486
Легео,тоновете не са само за над 35.Но масово ги пропускат ,не им се занимава.Аз вчера имах уговорка за тонове и ходих в частната ни болница ,където е и лекаря ми който ще ми прави секциото (беше на смяна) и само включи апарата за тонове за 3-4мин и видя как варират 140-152 и каза че са ок.А аз знам че трябва да са 20-30мин,ама какво да му кажа ,не се прави така? ooooh!  Възмутих се аз от вчерашния преглед определено!
А на теб защо така с хемоглобина,на колко време го следиш и защо назначиха системи и какви,колко ти е хемоглобина?Само него ли гледат или и др показатели?Аз си пускам изследвания сама,ако чакам да ми назначат нищо .Даже сга ще отида че повече от месец не съм си видяла хемоглобина!
Уф такова шубе взе да ме хваща с наближаването,че... ooooh!

# 33
  • София
  • Мнения: 483
k.mincheva, за запис на тонове и аз не разчитам на ЖК. АГ, при когото ще раждам ми ги иска всеки вторник и петък, без значение къде и кой ще ми ги прави. Иска да ги е видял лекар и да ги е разчел и подписал, че всичко е наред. В МД София струват 15 лв., в медицинския център в Люлин са 12 лв. (но не ги правят като хората), в частен кабинет са 20 лв.
Потърси в Пловдив къде да ги правиш и ако не са ти казали колко често, мисля че веднъж седмично е напълно достатъчно  Hug

# 34
  • Мнения: 31
благодаря ви за отговорите.ама аз не знам пред ккого да настоявам за запис.моята лекарка освен в дкц-то работи и в една частна клиника и като и казах в началото на предния месец че няма да раждам там (може и вече да съм го споменала) така ме отсвири връчвайки ми направлението че нямам думи.звъняла съм и след това два пути с оплаквания и тя ме праща да ходя на частно.сега в петък ще отида че да видим какво ще стане.днес си пуснах и изследвания ама назначени от личната лекарка добре че тя поне е свястна жената никога за нищо не е направила проблем а е имало за какво.евала че още има тук таме някой свястен лекар.

# 35
  • Мнения: 120
pashic , хемоглобинът ми стоеше около 108-102 обаче взе да пада, последмо 98 и затова ми назначиха системи с Венофер. Следях го веднъж месечно, пих МАлтофер, ама не! Освен него гледат и съдържанието на гхемоглобин в клетките  MCH - средно хемоглобиново съдържание в еритроцита и    MCHC - средна хемоглобинова концентрация в еритроцита. Иначе това са елементи от плълната кръвна картина - нищо по-особено. На мен ми казаха след 35-та седмица, защото преди това редовно ходех на доплерово изследване и бяха наясно с нещата. Тоновете ми ги слушат, без да плащам нищо ( и не само аз), Продължителността е 20-30 мин, затова ходя с книжка за четене в чантата

# 36
  • Мнения: 31
моя хемоглобин в 35 седмица беше паднал на 99 и в болницата не помня какви хапчета ми даваха за него но при изписването ми предписаха за вкъщи феро-фолгамма и на вчерашните резултати ми беше вдигнат на 114.и ги продължавам сега

# 37
  • У дома
  • Мнения: 59
Хелоуууу, мацки!

Как сте? Хайде не остана много, ама вие хич не спите, ами после какво ще правите.

Снощи се будихме само два пъти и днес съм бодрааааа.
Довършвам си служебния ангажимент и после ще  hang 1ironing  food002, дано и Лъчко е по-спокоен да мога и да си дремна.

Благодаря на всички момичета, които се отзоваха с отговори на моите въпроси, гърдите започват да се оправят, вече се кърмим и от разранената и всичко е ОК, кървенето спря, засега съм със силиконовите зърна, мисля още малко и да ги махам и тях.

# 38
  • Мнения: 109
Лелее вие не спите и колко сте изписали ooooh! Моето безсъние се превърна в постоянно спане..И аз вече почти не ставам до тоалетната. Корема ми вече се е смъкнал видимо надолу,но се надявам бебка да си поседи поне още 2 седмици на топличко.Днес може би ще отида да докупя още някои неща от списъка,но още не съм се спряла на козметика.Знам,че в по-предишни теми писахте,но ще се радвам ако някоя родила мама сподели от каква козметика е доволна. Пожелавам ви хубав ден и дано и днес имаме бебчета!  Hug

# 39
  • Мнения: 3 500
Добро утро!
Честито на щастливия татко Дани! Леле, моя мъж никога няма да напише такива мили неща.  Crazy Laughing Той не може много да изразява емоции. Добре, че си го познавам и просто знам кога истински се вълнува.
За записите на тонове - и аз ходя на частно. Лекарката, при която ходя също ми каза, че трябва да правя записи по-отрано. Даже първите ми ги направи в 33 г.с.
Този четвъртък пак съм на запис и така всеки четвъртък до раждането.
pashic, те ги пропускат не щото не им се занимава, а защото им излиза скъпо. Така ми каза моята доки. Аз за ЖК платих 400 лева, а нито записи, нито елементарно мерене. Така съм я намразила тая Тина Киркова... #Cussing out
Аз ходя в МЦ на д-р Гунев с/у МА на частно и там си плащам отделно от тия 400 лв. дето съм платила в ТК. Нищо, важното е всичко да е ок с мен и беба.
Между другото и аз не спах тая нощ. До 03,00ч. съм се въртяла, умрях от нерви. 1countingsheep
Аз днес оставям Моника при баба й и хуквам по улиците на София да се шляя.
mariana_75, сутиени за кърмене има в едно магазинче за бременни и детски дрехи на Графа /на Гарибалди/ под колоните. Там си купих много хубав черен сутиен за кърмене за 25 лева. С Моника също оттам си купувах, ама беше 35 лева бял, много готин беше, но съм го забутала някъде и много ме е яд. Close
kat88, аз съм много доволна от Бюбхен. С Мони ползвах Бюбхен и сега пак такава козметика купих.

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 5 738
Maрянче,сутиени има и на Люлиснкия пазар в магазинчето за бременни!  Peace

# 42
  • Мнения: 120
Кат , и аз съм се насочила към Бюбхен. По съвети на настоящи мами  както и на консултантката в КАасида. Ей, голямо доверие ми вдъхна тая жена!

# 43
  • Мнения: 189
Честито на новообебилите се мами

а на останалите спокойно дочакване на скъпата среща Peace

Аз вече взех на Бюбхен за коса и тяло, с Мила също съм го ползвала и останах доволна.

Сутиени за кърмачки има и на края на кирков пазар под колоните, едно невзрачно магазинче, но пък сутиените са супер удобни, аз тези дни мисля да се замъкна до там.

# 44
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Добро утро.
Абе и аз много много не спах, защото след едно от ходенията ми до тоалетна, така започна да ме боли ниско долу, че си помислих, край започва се и чаках половината нощ да ми изтекат водите  hahaha ooooh! ooooh!
Днес, обаче съм свежа, явно поради слънчевото време. Аз без слънце немога да функционирам, веднага ми става лошо и смотано като е облачно.

Относно козметиката, взех такава на Себа Мед и А- Дерма. Много съм доволна и от двете, особено А- Дермата  Peace

Днес имам час при психолога, чувствам, че имам нужда, ама пък в един момент, незнам какво ще си говорим ,след като предния път си излях всичко дето го имам на душата. Ще видим...

аз видимо не забелявам, но и на мен явно ми се е смъкнал корема и освободил малко място на стомаха. Взех да имам апетит и да си хапвам повечко, както и по- леко да дишам. Ритниците вече ги усещам малко над пъпа, а не в ребрата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт