Колко качихте през бременността и колко големи се родиха бебетата ви?

  • 79 235
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 844
Бях 64 кг/175 см.
Качих 26 кг
Бебетата се родиха 20 дни преди термин - 3450 и 3050
И аз бях с отоци последните 2-3 седмици, накрая едвам ходех, защото не можех да си сгъна ходилото.

# 16
  • Мнения: 3 638
анкетата ме обърква Thinking
Какво значи препоръчано тегло- 20кг не е препоръчвано тегло за наддаване на никоя бременна.
Отделно, че наддаването на кг може да е свързано със задържане на течности и това не е дебелеене, а патология.

Моя милост качи 20кг, но аз бях с яки отоци- ставах сутрин с 3-4 кг по-лека. И родих с 34 г.с.

Къде да гласувам newsm78

анкетата е наистина объркваща  Peace
бях 44 кг, влезнах да раждам на 74  Embarassed и аз имах страшни оттоци. родих в 33 г.с. поради гестоза и изтичане на водите на едното бебе. едната беше 2 кг, другата 2,400

Ами аз затова съм превела и цялата статия, там се говори също така за плавно наддаване „Бъдещите майки трябва да наддават по около половин килограм на седмица". Ясно е, че ме могат да се опишат всички случаи и изключения. И моите последни 5 кг. сигурно са били от задържани течности, но преди това наддавах постоянно и добре. Изследването не прави абсолютни заключения, но е установило, че наддаването определено намалява риска от преждевременно раждане, не го изключва напълно.
Явно при Полар фокс задържането на течности се е дължало на други проблеми, довели после до раждането. При Дж-то е било гестоза... Но пък доброто наддаване е спомогнало за големи за седмиците си бебета  Peace
Всъщност доста се колебах да пусна анкетата, защото, разбира се, няма как да се изредят всички варианти, но все пак дава някаква представа  Peace А опция си има - качих достатъчно, но родих по-рано...

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 23:30 от fata ®

# 17
  • Мнения: 7 640
не, аз нямах проблеми- високо кръвно,албумин в урината и пр., които се причисляват към патологичните бременности Laughing
И не съм качила 20те кила за 2 седмици, а постепенно.
Не мога да си обясня как може да се разбере кое дебелеене е "здравословно" по вашата класификация и кое е задръжка на течности. Мисля, че няма как да се разграничат със сигурност.

А за анкетата- някаква редакция помисли- ако приемем, че средно се качват 16-20кг, като 4кг са си сериозна разлика, всеки над и под това не е качил препоръчителното тегло и статиката не става. Отделно, ако изходното тегло е поднормено или наднормено...

савина, моя приятелка качи 3 кг за цялата бременност при начално перфектно тегло, защото и тя повръщаше и не ядеше от страх да не й стане лошо и е спря да работи активна работа. Бебето се роди над 3 кг Wink

# 18
  • Мнения: 3 638
С близнаци не знам дали средно се качват 15 кг  newsm78, поне от писалите досега почти всички са качили повече...
Статистиката е за това, че по-голям процент от тези, качили препоръчителното тегло не раждат преждевременно и бебетата им са по-големи. Това засега го показва и анкетата.
В твоя случай разлика в теглото от в рамките на 12 часа от 3-4 килограма явно е било индикация за нещо, не съм специалист и не мога да гадая, но сама го посочваш като странно.
Пак повтарям, посоченото в изследването наддаване не е панацея или гаранция, просто някои рискове може да намалеят.

# 19
  • Мнения: 7 640
 Simple Smile

аз статията цитирах -16-20кг за многоплодно бременни. Ама те и едноплодно бременните по толкоз качват всъщност.
Тука данните мога да ти ги прочета като дявол Евангелие-бебетата са малки, защото раждането е настъпило преди жената да има време да качи, масово се качват многото кила след 30та г.с. Така че- не е много издържано изследването. Отделно, че не мога да застана зад пропагандиране на стремеж за дебелеене

А разликите в теглото- сама си го установих, имам малко познания, иначе кой се тегли преди и след сън Sunglasses. Причината е венозен застой  заради нарушаване отока през малкия таз-не е болестно с-ие, ама като ме видеха АГ-тата все за апарата за кръвно се хващаха и за урина ме пращаха Grinning

# 20
  • Мнения: 3 638
Айде още малко да си почешем клавиатурите  Mr. Green

Не съм специалист, нито гинеколог, но пък съм била бременна с близнаци, имам възможност да чета на 6 езика (не че се хваля) и с мъжа ми доста се информирахме (отделно неговата майка е анестезиолог в известна АГ болница в Италия). Качват се най-много килограми след 30-а г.с. при нормална бременност. При многоплодна бременност бебетата някъде до тези седмици вървят с темповете на "единичните" бебета, а след това забавят растежа си (организмът на майката се започва да се натоварва много, мястото намалява). Затова при бременност с близнаци е особено важно да се качва достатъчно особено през втория триместър. Тук не става въпрос за пропагандиране на дебелеене, става въпрос за това да се дадат ценни препоръки за двойните бъдещи мами. Всички знаем колко драстично е нарастнал броят на многоплодните бременности напоследък, затова и специалистите започват да се занимават все повече с изследването им. И да, трябва да се дебелее - не с банички и пасти, а с богата на белтъчини, витамини и минерали диета. За доброто здраве на майката и на бебетата. Изхранването на два (и повече) плода е огромно предизвикателство за организма и точно затова трябва да му се осигурят нужните ресурси, дори и с цената на няколко килограма в повече.
За съжаление, покрай другите притеснения около бременността това са аспекти, които често се пренебрегват.  Peace

# 21
  • Мнения: 3 638
На който му се чете и още едно материалче. Засега на английски, може някой ден и него да го преведа  Tired

http://www.twinsmagazine.com/fostering.pdf

# 22
  • София
  • Мнения: 1 871
Стартирах от 66 кг, качих 30 кг, родих в 37 +1 ден като всяко бебе тежеше 3 кг.

# 23
  • Мнения: 7 803
Дж-то реално са се родили с много добри кг за 33 гс  Simple Smile
така е, но аз бях и с диабет  Tired той е причината за охранени бебоци

# 24
  • Мнения: 285
Забременях 78 кг и 160 см качих 20 кг родих в 36 г.с за съжаление бебчетата бяха само 1980 г и 2210 г Храних се здравословно но нямах движение 6 месеца пазих леглото За съжаление не мога да гласувам защото няма такава опция " наддаване в норма ,малки бебоци "  Hug
ПП Сега няма и помен от тях тежат съответно 13 и 12кг  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 638
За съжаление не мога да гласувам защото няма такава опция " наддаване в норма ,малки бебоци "  Hug
Добавих опцията, мерси за подсещането  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 151
Стартирах от 54кг. при ръст 162см.
Качих 15кг.
Родих 25 дни преди термин.
Бебетата тежаха по 2500гр. и 2850гр.
Не съм се хранила много здравословно  Embarassed

# 27
  • Мнения: 327
Присъединявам се към вашата банда (за което винаги съм мечтала).
За сега съм само бременна с близнаци - след ИКСИ.
Стартирах от 60 кг при ръст 152 см  Embarassed
В първите няколко месеца повръщане смъкнах до 58 кг, но сега отново заковах 60-така.
Като чета, излиза че трябва да наддам между 14 и 23 кг. Това обаче без оглед на ръстта ми  newsm78
Впредвид, че аз и сега се "търкалям" по улиците... честно казано не се виждам с толкова много килограми отгоре. А много ми се иска да родя максимално близо до термина.
Естествено, не смятам да се ограничавам.

Ще изчета каквото сте систематизирали за храненето и ще задавам въпроси сигурно.

# 28
  • Мнения: 4 965
При мен теглото беше голяма каша - 10 месеца преди да забременея с девойките бях 53 кг. на 174 см. и бях жалка картинка - "живите мощи". Забременях и бях бременна с 1 бебе 6 месеца, през които станах 62 кг. и изглеждах много добре. Загубих бебето и станах 60 кг., на които и забременях 4 месеца след загубата. Бременността ми беше много тежка и на легло - без движение, инжекции с хормони, събиране на вода и т.н. Влязох да раждам в 34 г.с. и тежах 99 кг. - по-скоро се търкалях, отколкото ходех. Дъщерите ми се родиха 2200 и 2400 г., което е перфектно за близнаци в 34 г.с., а аз оставих в родилна зала 21 кг. - т.е. на следващия ден тежах вече 78 кг.
Честно казано, с по-малко килограми щях да се чувствам много по-добре през бременността и след това, но без движение е невъзможно да се постигне нещо.
В момента тежа 65 кг. и се стресирам колко ще кача при една евентуална нова бременност и колко усилия ще ми коства връщането в норма - след девойките ми трябваха близо 4 г., за да сваля излишните 18 кг., а сега пък качвам по здравословни причини и е доста неприятно - от началото на тази година съм качила отново 4-5 кг., заради Хашимотото.
Храня се рационално, но пък пийвам доста биричка и тя определено пречи на пълноценното поддържане на килограмите.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 231
  Азаф, много се радвам, че планирате да се включите в отбора на родителите с повече дечица  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт