Бременност и Аспирин протект

  • 21 307
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
здравейте и от мен.Аз също имам предписан аспирин протект през ден заедно с фраксипарин.В събота си направих тест и разбрах че съм бремена.Започнах веднага да пия аспирина всяка вечер тъй като фраксипарина трябваше да ми го доставят.От днес започвам да ги редувам, а утре съм на преглед.Въпроса ми е някои забелязал ли е как влия приема на аспирина върху болките в гърдите. Преди да си направя теста и преди да започна приема на аспирина гърдите бе боляха адски много,след това обаче болката поотихна сега при пипане ме болят само зърната и не знам стреснах се от този факт.Ако някои е има същите проблеми нека ми пише моля ви....

# 16
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Не мисля, че аспиринът има нещо общо.
Аз започнах аспирина в 9г.с., а гърдите спряха да ме болят преди това.
При всички случаи аспиринът не е хормон, няма как да оказва влияние по този начин.
Лека бременност!

# 17
  • Мнения: 36
благодаря ти jasmin.

# 18
  • Мнения: 23
Здравей миличка! Пии го спокойно без да се замисляш той спомага за доброто кръвоснабдяване на плацентата и така спомага за по добрия приток на кислород и хранителни вещества към бебето. аз трябваше да пия, но никои на ми обърна внимание и разбрах чак след като родих с прееклампсия. на една приятелка която е изключително рискова и го предписаха още докато правеха опити и то доцент отплевен, който си разбира от работата. Тя го пие по едно на ден. Аспирина се изписва за профилактика. Пожелавам ти наи прекраснто малко слънчице. Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 17:02 от AnMary

# 19
  • Мнения: 1 262
Аз бях на Кардежик до 6ти месец.След това док ми каза да спра, но се притеснявах и се консултирах с бг доктора ми, той ми разреши да пия протект през ден.Не знам обаче до кога.Той ми казва , че може до 34седмица, на ФМ ми казаха до 32г с, гледам някой и до 36седмица го приемат newsm78

# 20
  • Мнения: 142
На мен ми е всеки ден по 1 до 30, но преди да го спра пак ще питам

# 21
  • Мнения: 664
Mari:), на мен гинекологът ми каза, ако на последната фетална морфология следващата седмица, т.е. 34-а, кръвотока е ок да го спирам, но пък предният ми лекар (от който не бях никак доволна) говореше за 36-а седмица и не знам.. Страх ме е да не се обърка нещо след това.

# 22
  • Мнения: 1 262
Аз съм на фетална с доплер в 34седмица, ще видим кръвотока, в 29седмица беше чудесен, дано и сега да е така Praynig

# 23
  • Мнения: 320
Аз бях на Кардежик до 6ти месец.След това док ми каза да спра, но се притеснявах и се консултирах с бг доктора ми, той ми разреши да пия протект през ден.Не знам обаче до кога.Той ми казва , че може до 34седмица, на ФМ ми казаха до 32г с, гледам някой и до 36седмица го приемат newsm78

На мен док ми каза да го пия до 35 включително и после да спирам, но следващия път пак ще питам за всеки случай  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 206
Аз го почнах от първия преглед. Тъй като преди няколко месеца загубих близнаци в 22 г.с, сега явно ще се взимат превентивни мерки.
Не съм се стресирала, видях, че всички бременни го пият вече. Малко ме озадачи и мен забележката за първи и трети триместър. Но в крайна сметка, пише "освен по предписание от лекар". Значи трябва да сме спокойни.
При мен в комбинация с едни анални свещички и вагинални перлички.

# 25
  • Мнения: 556
Аз също го пих през цялата бременност. Не се притеснявай- в много ниски дози е. На мен ми казаха да го спра през 36 г.с. По-важно е да има добро кръвоснабдяване бебока.

# 26
  • Мнения: 15
Според мен не пречи да се консултираш с още един лекар ако се притесняваш.

# 27
  • Мнения: 4 070
Аз имама тромбофлебит- имах няколко години преди да забременея...много време се чудеха дали да не пия, но нямаше нужда все пак, питах обаче няколко лекарки и всичките казваха,че не е никакъв проблем да се пие и цялата бременност....

# 28
  • Мнения: 39 372
опс, май намерих точната тема .
Опитваме за бебе от две години, направените ни досега изследвания са добри - тръби , всички полови и на щит.жлеза хормони , спермограма , антиспермални на мъжа  ми + си ди ай тест за способността да опложда .Последното което ми назначиха в Малинов е   имунология .Лятото изследвах антиспермални, антиовариялни и антифосфолипидни тела .Само овариалните бах в норма - всички останали два пъти над норма .
Преди 5 години изкарах тромбофлебит .Не знам дали има връзка със забременяването ?
Знам че е проблем износването, а не самото забременяване .
Моля някой,  ако знае да ми разясни .

# 29
  • Мнения: 4 070

Преди 5 години изкарах тромбофлебит .Не знам дали има връзка със забременяването ?
Знам че е проблем износването, а не самото забременяване .
Моля някой,  ако знае да ми разясни .
при мен също бяха минали 5 г. когато забременях, нямах никакъв проблем, дори родих нормално и не съм пила асперин по време на бременността- самата бременност разрежда кръста и в общи линии, ако всичко е наред не се налага прием на асперин, ще те следи съдов хирург и той ще ти прави изследвания и ще ти дава наставления, не се оставяй на личната или на гинеколога да ти дават съвети за това- само специалист..единственото нещо, което ми направиха беше,че ми слагаха инжекции след като родих-клексан или фраксепарин (и двете стават) Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт