Иван на мама Ани, да го целуне през МАЙ, който го хване!

  • 34 244
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Руми,къде бе мила,са и казали това.....?!?!?Аз,до 16,00 бях в магазина и си имаше свободно проектори/то и аз да не остана  по-назад взех един,да видим колко ще го ползват моите рисувачи,че още не съм видяла какви са картинките,ама ако няма динозаври,извънземни и други грозилища,може и да ощастливим някое познато дете с него/
А,мен не ме мислете...аз вече съм готова за модел на скелет /и на години го докарвам,така че съм си направо движеща се палеонтологическа находка/,и капиталистите не ме юркат...просто работата е много и трябва да се отмята/а и си плащат, та  има и мотивация/само дето вече почнаха да си показват рогата някои хора и  скоро ще влизам в пререкания/ама то няма начин-при толкова голям колектив.../А,и утре и вдругиден ще почивам.........и вече чак се чудя какво ще правя цели два дни без работа...дано не дразня много домашните с присъствието си,че Иво и без това вече ,като ме види и пита:"Ти що не си на работа?"
За писмата-аз крада идеи,че то ще трябва и аз да играя някакви драматизации,по повод недонасянаето на точно съвсем същите подаръци,като от списъците/макар,че свалих гарда и аз се набутах с Максус Драгоноид....да му се не види и СN и рекламите му/.А,за подаръците от бабите и дядовците-не се оплаквайте,че Вие ги купувате...поне пари дават и се сещат/че на мен това ми е болна тема-нашите или ги няма......или не се сещат празника да честитят,камо ли за подаръци/

# 721
  • Мнения: 4 425
Руми не знам,Иночка ще каже не е писала повече..Ако го няма в ЛИДЛ и тя не е взела трябва да ходя до Варна м-н Вега има някакви такива с много рисунки.
Ирка този пропуск ще бъде отстранен моментално на  Grinning 27-ми Ако трябва оставете ми една карта и вие докато пътувате да действам по задачи  Joy

Гале и аз да бях щях да се дразня сигурно и много повееч,обаче така по-добре отколкото да ви прави на луди.Да се мъкне всеки ден да настройва детето,да му хленчи и чрез него да те навива за събиране и пр. психически тормоз на детето и тебе..По-добре,че не се опитва чрез нея да те манипулира,че тогава става много гадно.

# 722
  • Varna
  • Мнения: 503
мимоз взех, утре ще ти пиша че съм скапана от днес.

# 723
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 564
Добър вечер Heart EyesПочвам да пиша пък до където стигна,защото мозък не ми остана/ще се извиня с кърменето,но вие да знаете,че не е само това/
Като пристрастена към форума познах абсолютно всички деца,майки и ако имаше бащи и тях щях да позная CrazyВалери няма как да го объркам Simple SmileДеца и родители изглеждаха страхотно.Децата пораснали,а майките разхубавени!За двете ни бременни думи нямам Hug

За градината и Николчо-дано все да му харесва на детето.Аз съм много положително настроена към градина и персонал и проблеми/големи/ до сега не сме имали.Сега Божидара ме заврънкала да купувам на госпожите и лелите подаръци за Коледа.Мислих,мислих и измислих да взема по една кутия бонбони Мерси и така.Георги,обаче се възпротиви,че може да има деца,които не могат да си позволят такъв жест.Та ще дадем бонбоните дискретно CrazyДругите деца били носели цветя за госпожите,пък тя нищо не носела.Драма!

Галка,да знаеш,че изключитерно много ти се радвам HugЖелая много щастие на теб и Мариса!Иска ми се и аз да дойда на празненството в хангара Blush

# 724
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 564
Прозорецът скача,а пък на този комп. не знам как да си го оправя Crazy
Миме,за ваксините специално за Превенара и Синфлорикса нашите деца са големи/имам предвид големите ни деца/За Превенара се бях информирала още през 2007,но тогава той се продаваше само в Гърция,а аз няма познати там да ми я пратят.Както съм казвала Мина има 4 приема на Синфлорикс и Пентаксим и освен,че трябва да си информиран е въпрос и на възможност/да им се невиди и здравната политика/ двете ваксини струваха 200 лв.,а се слагат три месеца подред.Сега реимунизацията само Пентаксима е безплатен.Както вече писах смятам,че направих добър избор като поставих С.Мина кара много леко болестите/чук-чук,пу-пу и други такива/.Аз,обаче калявам яко.Та в този ред на мисли да задам един въпрос,който ме мъчи-как къпете децата?Смисъл аз моите при всякакви ситуации ги къпя всяка вечер целите/без главите/,а една вечер нямаше вода и сутринта преди градина изкъпах Божидара.Преди месец беше.Георги ме накара Mr. GreenБожи мрънка,че другите деца им миели само дупетата,а пък аз за какво съм я къпеля цялата CrazyЕдната й приятелка пък като са болни изобщо не ги къпят,а за глави и дума да не става.
Та за тези ваксини С и П е хубаво да има 3 приема и една реимунизация.Това за тези,които ваксинират Peace

Люба,много се радвам за тебе!Една такава живнала ми се видиш от писанията.Кабрански ли гледа децата или е почнал работа?Ох и аз трябва да си търся работа CrazyДано открият такъв магазин и при нас Simple Smile

На змекойвица ддевойките са много хубави.прозореца скача ужасно и ме е срам да захвана трети пост

# 725
  • София
  • Мнения: 2 671
Aйде, ся - срам я хавнало  Mr. Green
По въпроса за къпането сме като вас - всяка вечер без главите; с половин час игра във ваната. Като са болни пропускаме, ако им е лошо и не искат, но с температура обикновено искат, облекчава ги, явно. Нашият тати се оптва да минава метър от време на време, но на Ида не й минават тия - примрънква, примрънква и после отива в банята, съблича се, вкарва си ваничката в голямата вана и се настанява  Simple Smile
Ееей, чудесна идея ми даде Божа с цветята - коледни звезди може да им взема на нашите госпожи.

Люба,   bouquet на сестра ми й порчетох конското, утре пак е на пазар.

# 726
  • Мнения: 163
Добро утро, дами! Кафето днес е от мен, ама наистина супер виртуално, че даже и снимчица не мога да сложа.
Руми, какъв е този час на писане, не спи ли бе жена?
Вчера в детската градина тържеството е минало добре, Никол не си беше отворила подаръка, даже кати си тръгвахме едно момченце я караше да си го отвори, но тя "Не в къщи ще го отворя". В това отношение дисциплината е желязна при нас (от рожденни дни, партита и т.н.) мама доста се е постарала  Mr. Green, а може и да има друг момент от нейна страна - чисто инстиктивен дори леко егоистичен, ама това е друга тема. Докато го разопаковаше пак си говореше за нейния костюм. Не беше разочарована от подаръка, предизвика интерес, тъй като е интересен като визия, но нямаше радостта която очаквах. Така, сега продължавам за порсловутия костюм. Мами, благодаря за загрижеността Ви по този повод. Сега специално за Ирка пояснение - Муза е една от уинксовете - ссъс синя коса на две опашки. Иначе самите уинксове са облечени като момичета - дънки, блузки и с крила. До тук добре. Но аз като я питах какъв етози костюм на Муза и Никол ми зава "Обувките, бе мами, обувките са червени на платформа на токчета" Ето това е разковничеството на загадката, която ще ме затрудни максимално, иначе едни по изчанчени дънки и блузка, перука синя и крила и точти ми е решен проблема.  Явно ще трябва да измисля нещо оправдателно по въпроса. Иначе ефекта с писмото беше много добър. Вечерта Никол си изнамери понито от миналата коледа и си игра с него, което не се беше случвало от преди 1 година, когато го получи. Децата имат респект от този дядо Коледа  Grinning!
Люси, извинявай за закъснението, но тези чудеса които си сътворила са прекрасни, не мога да си представя, че някой ще ги развали за да ги изяде!
По повод викането в детската градина - моите наблюдения са следните: при толкова много деца там шумът е невероятен, музиката се пуска много силно, пак поради тази причини. Преди 2 месеца разбрах, че в нашата група леля Мони свири със свирка  #Crazy. Питам я Никол защо свири, отговаря ми "за да замълчим". Не ми допадна този подход, някка си много дресировъчно ми се видя. Питах госпожата дали е вярно и каква е причината лелката да прави това, отговорът беше "Ние работим с гласа си, трябва да го щадим". ОК, съгласна съм че 26 деца като се заиграят трудно ще им се пивлече вниманието, но чак пък със свирка .... Мисля, чи може да се измислят по-приемливи начини - пускане на опредлена песен, музика и т.н. Отговорът на госпожата беше - ама и в заниманията по футбол използват свирка.  #2gunfire ОК, в спорта това е необходим реквизит, но при възпитанието е доста странен подход. Разговорът ми имаше ефект, поне престанаха с тази свирка. Казах на Никол ако още един път лелката свирне със свирка да й каже, че не е възпитано и да си свири в къщи със свирката. Моето мнение, че не трябва да се подчиняваме ние и децата на някакви такива "въведения" в детските градини. Ето за това съм за пълно видеонаблюдение в детските заведения с две ръце, естествено при гарантирана сигурност и т.н. Тогава ще излезнат наяве много въведени методи и практики на възпитание в бг детски заведения. За Никол свиркането със свирката беше станало нещо нормално и изобщо не го намилаше за странно, егати възпитанието  #2gunfire.
Ани, за подръците - добре сте го измислили. Но Никол е етолкова мнителна и наблюдателна, че като видя в "Марсел" сандъка с роклите, който миналата година й донесе дядо Коледа и застана и без да говори само ми го показа и ме гледаше очудено. Аз й казах, а бе този дядо Коледа и той от тук е пазарувал  Laughing
Галя, желая ти късмет и оправдаване на очакванията ти от човека до теб!
Хайде, че работа ме чака ...........
Хубав ден и  Hug на всички!

# 727
  • Плевен
  • Мнения: 973
Добро утро! / то добър ден вече ... /

Слагам аз снимката на кафето, дано е по вкуса на всички Simple Smile


Bubilina и Тери е от почитателките на Уинкс и май моята задача е още по-трудна от твоята. Желанието за подарък на Траяна е кукла Флора в градината и кукла Стела у нас, НО Стела да е с нейния магически пръстен, който се превръща в скиптър и да прави магии естествено  Laughing. успех в намирането на костюм на Муза, аз ще мисля какво да й отговарям като си отвори подаръка и види, че въпросния пръстен не е там  Mr. Green.


Еееее Сисе ... как ми е домъчняло за вааас, дано ни завее някой вятър до търновско да се видим  Heart Eyes. Радвам се, че се разписа, ама липсват онези специалните вечерни джуджета, които ни показваше  Mr. Green


Хубав ден от мен, отивам да се трудя!  madnoel

# 728
  • Мнения: 937
Буболина с такъв интерес изчетох дългия ти пост - продължавай все така!
Сиска като имаш какво да казваш не се срамувай ние носим на четене!

Ирка ще снимам гардероба добре, вчера от 18 до 22ч. го прави човека сам аз само подпирах от тук от там, днес каза че ще излезнал по рано от работа и ще се опита да го довърши въпреки, че аз съм на фризьор и после на парти, за да мога утре вече да е готов и да си го подреждам. Безкрайно много ме зарадва това, защото този бърдак вече 3 дена ми омръзна яко. А и съм доволна че ще имам 6 крилен гардероб (5 крила са новия и едно запазвам от стария), дано най сетне ми стигне  Mr. Green  А и сега е момента при подреждането да направя и една яка чистка. Ще ми се оплътни уикенда, защото него няма да го има, така че няма да скучая.
Браво на Иночка, Мимоз се уреди с желаната играчка - златни сте момичета!
Благодаря на всички за хубавите думи и пожелания към мен!
Пожелавам прекрасен уикенд! Аз съм на парти, после уикенда като изрина лаптопа под купищата дрехи в хола ще ви чета и пиша как е минало!
Ани честит Огнян!  Heart Eyes
Снежни игри навън за малчовците ни прекрасни!  bouquet

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 09:53 от galiushana

# 729
  • Мнения: 4 370
Даааа, бебчо е момченце! Ивко беше супер щастлив! Сега само да видим какво ще правим с това име. Дидо вече чак ме съжали, че съм носела бебета, а едно име не мога да им дам. Иван като чуе за друго име освен Оги много се разстройва. Ама не на майтап, ами наистина е много разстроен. И на мен сърце не ми дава да му отнема удоволствието. Казах му, че ако е Оги, цялото му име ще е Огнян, с цел да не му хареса толкова и да се откаже. Обаче той каза че ще си е Оги, а галеното му ще е Огнян и няма проблеми. А бе да са ми здрави децата, дет се вика имената да са ми проблем!

Руми, аз подаръци за Коледа не съм правила за госпожите. Не съм се сещала!

Сисе и аз го къпя всека вечер целия. Косата само веднъж в седмицата.

Даниелка, честит имен ден! Да ти е живо и здраво името!

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 11:03 от А н и

# 730
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравейте! Simple Smile
   И при нас най-после заваля сняг, започна вчера в 8 сутринта и още не е спряло... Мъжът ми остави днес колата в гаража, че тук си е голямо приключение да караш по непочистените улици... Дари разбира се е много щастлива, дядо й(татко) я заведе днес на градината с шейната Simple Smile
   Сисе, благодаря, че се включи за ваксините! В теб ми беше надеждата! Голяма бъркотия е в цялата ни здравна система, включително и въпроса с ваксините ooooh! За родените през 2010 направиха задължителни и безплатни Пентаксим и Синфлорикс, но колко пъти ходихме и ни връщаха, че няма... В крайна сметка сме сложили на Ема 3те задължителни приема и на двете ваксини и много се надявам нещата при нея да минават по-леко, отколкото при кака й. Сега за Дари личната казва, че трябва да сложим Пнеумо 23 и аз мисля да я послушам. На листовката му пише, че е за деца над 2 години. В мрежата има много теми, където сравняват Синфлорикс и Превенар и мненията на лекарите са, че Синфлорикс е по-добрия избор. Но тъй като Дари вече е голяма за тях като вариант остава само Пнеумо 23.(Надявам се, че не съм ви отегчила с тези подробности, но може да ви се стори полезно, поне на Руми.)
   Ани, честито синьо щъркелче!    bouquet  За името има още доста време, може Ивко да хареса нещо друго - сам или неусетно подтикнат от вас Simple Smile
   Любче, дано да имаш сили да издържиш на това темпо! Hug
   Днес било Св. Данаил! Честито на празнуващите!

# 731
  • София
  • Мнения: 1 493
Ние пък както миналата година по инициатива на родителския актив, събираме по 10 лв за подаръци на госпожите и лелята. Към края на годината се натрупват доста разходи, ама и те си заслужават, всеотдайни са госпожите и добре се грижат за децата. Румен ще има коледно тържество в групата във вторник, където ще присъстват родителите, ще има програма и дядо Коледа ще дава подаръците - обикновено ги отварят вкъщи. Отделно на 23-ти пък ще е тържеството на цялата градина, дядо Коледа пак ще ги посети и ще даде лакомства, без родители ще е, май ще е като театър и тази екстра с лакомствата пак ни струваше 10 лв. Децата май разногледи ще станат с толкова често идващ дядо Коледа, ама сигурно ще се радват на подаръците.
Възпитателните методи в градината наистина понякога са трудно разбираеми. Децата, които не искат да спят на обяд, ги наказват  Sick Не знам дали е така само ако говорят или затова, че не спят, но ще се поинтересувам, защото на Румен просто не му се спи през деня, той от малък не спи по много и ми се струва тъпо да е наказван затова.
Ние сме малко болни - хрема, ама от по-силната и вчера и днес се гледаме вкъщи, точно ще имам време да се приготвя за фирменото ни парти тази вечер  Wink
Бетинка е много сладка балеринка, много нежничка и съсредоточена в танците.
Фотосесията на сем. Змейкови е много хубава, а малката е направо да я намачка човек  Simple Smile
И друго имаше май, ама работа ме чака, че съм се уговорила да се трудя от вкъщи.

# 732
  • Мнения: 937
Бубъл весел купон днес и на теб!
Честит имен ден на Даниела! Да си много щастлива с голямото ти семейство! Много здраве на децата да не те тревожат, много усмивки по лицата им за да си усмихната и ти!   bouquet

Ани в голяма дилема си!  Laughing Но тези емоции са сладки! Може пък с времето ти да свикнеш с името, а не той да си промени решението!  Mr. Green Нека има момчета, че до сега жените сме повече, нека поне за нашите девойки да има избор  Mr. Green
Свекърви им трябва на тази държава  Joy

Аз я къпя цялата в неделя, а всяка вечер мием дупето....

За днес няма да пиша повече!  Outta Joint

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 12:57 от galiushana

# 733
  • Мнения: 4 425
Ха ха Галче разсмя ме с това за свекървите  Laughing
Ани честита ти новина ,  не е лошо името пък и мъжете ти са такива кавалери,че заслужават да им угодиш.Третото ще е момичетце и никой няма да се меси само ти ще решаваш  Peace
Иночка   bouquet
Нашето Коледно тържество -всеки родител купува подарък за детето си остава го в градината надписан и Дядо Коледа го подарява.Отварят се вкъщи,ще видим тая година дали ще се въздържат..Подаръци за госпожите купуваме за 8ми март ,замислям се нещо за Коледа..Ще има и нещо като музикални изпълнения от състав срещу таксата от 3 лв на дете.


Д а е жива и здрава именичката    bouquet  bouquet

# 734
  • Мнения: 2 214
Добър ден, момичета!

Градинарят днес вече си е у дома поради наличието на силна хрема, която го караше цяла нощ да се върти и да пъшка "ох, ох..."
Дойде ми до гуша от тая хрема, а съм още в началото на предизвикателството и дет се вика "още нищо не съм видяла и усетила".
Вчера беше доволен, че са правили Коледни картички, чели са приказката за "Парцаливка" преди сън и е установил, че не бива да се присмива човек на хора, които носят стари дрехи. Било грозно...

Ани, поне детето те улеснява като е измислило име вместо теб. На мен хич не ми се мисли име и въобще не знам как ще кръщаваме девойката. Така че който има желание може да дава предложение за женско име....
Галя, приятно подреждане на гардероба!

Никола също всяка вечер се къпе, без изключение - целия без главата. Косата се мие веднъж седмично, че му е много суха.

Ох, борбата за лаптопа е ожесточена. Само ме ръчка, че иска да играе, да гледа влакове, да учи английските букви - все си измисля нещо да ме прогони...

Оставям ви за сега.

Общи условия

Активация на акаунт