Декемврийски бебешоци вече радват ни с подскоци! №9

  • 22 073
  • 709
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 564
Ето ме и мен!
За раждането, аз съм съвсем сигурна, че естественото е по-добре от 1000 гледни точки. Аз ще раждам съвсем естествено, без упойки и тем подобни във вода. За целта се подготваям с водна аеробика два пъти седмично и мисля, че ще е прекрасно, а и на бебето ще му е добре.
Хубава неделна вечер дами!

Къде ходиш на водна аеробика?

# 46
  • Мнения: 3
mari:) Благодаря за статийката.  Hug
katiahr На теб също Hug Съгласна съм с теб,че ако доктора е свестен няма да има проблеми,но да попаднеш  на добър доктор е 1:100.Освен ако ти не го избереш което струва 500лв.Е май ще ни трябва или доста парички или доста късмет.
Дано всичко да мине нормално  Praynig  и нямаме проблеми Praynig

# 47
  • Мнения: 12
Цоп и аз да се запиша в новата темичка,и дано само хубави неща се пишат.
За раждането в началото бях твърдо решила да е секцио но после като поразпитах приятелки който са раждали реших да е нормално всички казват че колкото и да боли като си видиш бебо после всичко се забравя,иначе и аз като видя игла изпадам в паника но мисля че като дойде момента едва ли ще ме интересува дали ме бодат Laughingнай-много ме е страх от шиенето накрая защото всички казват че доста боли макар и да ти го обезболяват мястото си се усещало почти всичко пък и аз хич не търпя на болка де но гледам да но го мисля още от сега като му дойде времето ще видим.
и мен от шиенето най-много ме е страх

# 48
  • Мнения: 1 264
Азалия, бях пропуснала въпросът ти , извини ме за късният отговор
В предвид това, че имам едно секцио и ще искат да ми следят тоновете по често, също така нали има риск и от руптура на матката, направих запитване до ТК, нали и там има водно раждане , но не си направиха труда да ми отговорят

# 49
  • Мнения: 30
mladamama ходя в Св. София, на бул. България.
mari:) Даам, щом имаш секцио, може би няма да е ок за теб. Но дано да те одобрят, те докторите си знаят най-добре.

# 50
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте дами, След дълго отсъствие ето ме и мен  Sunglasses Най-накрая да се запиша в темата, че предната я пропуснах  Laughing Ще пиша повече след като изчета каква сте я сътворили тук  Laughing Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 18
Запис и от мен!
Какво правите бе момичета, за 2 дни фермани сте изписали и нова тема сте пуснали Laughing
Нека новата темичка да я напълним само с приятни емоции!
Добре дошли на морските!
Относно раждането мисля си да е нормално, но е рано да се каже при мен, че имам късогледство 3.5 и  разширени вени, ще видим какво ще ме посъветват.
Успешна седмица на всички!

# 52
  • Мнения: 961
Запис и от мен  Laughing
За раждането - аз засега съм решила да е секцио, защото не знам дали ще издържа на болката. По принцип не съм лигла, която да мрънка от най-малката болежка, дори лекарства рядко пия, но все си мисля че родилната е по друг вид болка от главоболието или зъбобола. Преди време ми вземаха цитонамазка и цервикална слуз, та акушерката като сложи разширителя, такава болка изпитах, че направо свят ми се зави. А по време на стимулацията, когато яйчниците ми бяха много наедряли от фоликулите, имах проблем с десния, защото имам операция от апандисит и съм получила срастване. Та всеки преглед на яйчника ми причиняваше такава болка, от която свят ми се завиваше. Затова не знам дали ще мога да изтърпя болката при раждането.
А сега да ви питам нещо. Предварително се извинявам за идиотския въпрос, но нещо се обърках тотално. На 03.09 съм на ФМ, но като се обадя да запиша час ме питат дали съм за 4Д и ми обясниха че всъщност ФМ е 4Д. Аз все си мисля че са две различни неща, но не знам. Интересува ме защото в предплатения ми пакет е включен и преглед 4Д, който мислех да направя по-късно.
И още нещо. Колко често усещате бебето да рита. Знам че този въпрос е обсъждан вече, но аз го усещам през ден-два и то за много малко, като потреперване в корема. Чудя се дали поради това, че съм по-пълна и си имам коремче отпреди, не усещам ясно бебето. Ако си сложа ръка на корема рядко усещам как мърда. По отчетливо е ниско долу в началото на корема.
Наскоро се обсъждаха и имената на бебето. На нас ни казаха че най-вероятно ще е момче и сме се спряли на името Мирослав, за момиче не сме мислили  Laughing Надявам се на ФМ да се види вече добре какво е бебето.
Пожелавам ви приятен ден  Hug

# 53
  • Мнения: 2 216
Правилно са ти казали, че ФМ се прави на 4Д. Ще огледате всички органи на бебо и най-вероятно ще видите пола му, може би и клипче ще ти направят, което си е много хубав спомен.....
Бебенцата при по-пълни мами се усещат по-трудно, заова не се тревожи, нормално е! Най-добре питай за всичко, което те тревожи лекарите!

# 54
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
ФМ се прави на 2Д  Peace. По желания може да ви направят клипче и снимки на 4Д.
Онзи ден като бях при Марков исках да ми направи клипче на 4Д , но се оказа, че няма шанс при нас понеже съм с предна плацента и реално на 3д и 4д нищо не се различава  Sad. За радост всичко ни беше на ред. За ритничета мисля, че е нормално да ги усещаш и по-рядко макар, че  аз сутрин се събуждам с ритник  Laughing и почти през целия ден си усещам бебка. Момичета, оказа се, че не съм се заблуждавала и съм я усетила мънинката още към 15-16 г.с, защото усещането и сега е същото, но по-силно. Как ми подскача корема сутрин умирам си от кеф  Laughing

# 55
  • Мнения: 838
Записвам се.

# 56
  • Мнения: 8
Докторите най-често ползват 2Д - за въпросната ФМ, 3Д и 4 Д са повече за атракция на родителите(най-вече 4 Д- както Данили пише). При теб няма да има значение тъй като си с предплатен Peace пакет, но по принцип 4 Д и запис на диск покачват цената на прегледа.

# 57
  • Мнения: 55
Бени, имам точно същата приятелка, миньонче, кято роди абсолютно безпроблемно бебе 3850 нормално, дори каза, че е било доста леко раждането.
Ето нещо за тесният таз, пускала съм го и преди-
http://www.estestveno.com/node/426
На нас ни остана още малко от почивката, отивам да се възползвам максимално от  плуването.


Mari, този сайт е много полезен наистина... с интерес го преглеждам Simple Smile Добре, че го сподели! Приятен остатък от почивката Wink

# 58
  • Мнения: 3
И на мен ФМ ми беше на 2D,а клипче и снимки ми направиха на 4D. Peace

Danili Явно не му се е занимавало! Crossing ArmsАз също съм с предна плацента и я снимахме!

# 59
  • Мнения: 1
ФМ няма нищо общо с 4Д-то.


Колкото до раждането- когато няма противопоказания за нормално раждане, не виждам защо да се прави секцио. Странно е ,че в България има секцио "по желание" Shocked




Общи условия

Активация на акаунт