Майчета 2009! - 2

  • 24 007
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 212
Ние се завърнахме от седмицата на село. И от днес сме в кюпа на болните  Sad със сополи, сега вечерта така се беше запушил, че не успя да суче (не ми стигат моите си драми с кърменето, ами сега и това) - та ако някой може да ме посъветва, как се суче със запушен нос??? Чудя се дали да не включа в борбата помпата БейбиВак или как там беше, дето е с прахосмукачката - отзиви? Макар че като си представя рева от процедурата, не знам доколко ще има полза.
Извинявайте, четох съвсем повърхностно, затова да честитя хубавата новина на Елфичка и ходещите крачета на Елица и да поздравя всички, които имат повод, и после ще прегледам пак материала.

# 706
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
Лято,пускай помпата и не се кахъри.Помпата и инхалатора са ми най-добре похарчените пари.Бързо да му минава на юнака.
Аз кърмя,ама си признавам,че ми дотежава.Това нощно сукане омазва пейзажа Crazyама ще траеМ,нали ми е за последно Crazy

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте и от мен!
Смешко ,  Hug . Милото Ице голям зор видя с тези болести  Sad Хайде , бързо да оздравява и дано го забравят всички болежки  Peace
Да оздравяват всички болнички  Heart Eyes
Лято , аз имам представа как се суче със запушено носле - никак ... Много трудно му беше на Зарко цяла седмица - сукне 2-3 пъти и пусне , за да си поеме въздух. При него нищо не помогна - слагах физиологичен р-р , Декс-Тобрин , още едни капки , изписани от педиатърката и отделно го мъчех с помпата . Но ефект=0  Cry Като излезнаха зъбчетата , дето бяха най-наболи и спряха самички сополите  Peace
Малачика , честито ви християнче ! Нека Бог е винаги с нея !
Ели , успех и на останалите ти изпити ! Не са ли много 13 изпита за един семестър ? А какво учиш - сигурно си споделяла , ама един акъл за какво по-напред  Laughing
КайРен , честити да са ви ходещите крачета  Hug
Еее , Мийка , браво за новата магистратура ! Успех в учението !
Сиска , да е честито повишението на съпружието ти  Peace

Зарко иска да бъде номиниран за "Оскар"  в категория за все-още-кърмено дете  Laughing Кърмим се по няколко пъти на денонощие и честно казано понякога ми писва. Но друг начин за приспиване и успокоение при него не действа ... засега. Тъкмо бях заменила нощните кърмения с чай и започнаха да излизат кътниците , мъка голяма. Сега суче през нощта (направо мога да кажа , че 1/2 от нощта спи на гърдата ми) ; сутрин след събуждане ; следобед и вечер за приспиване.
Хайде , лека нощ и успешна нова седмица ви пожелавам !

# 708
  • Мнения: 128
Аз пък съм нахапана на едната гърда, боли, та едвам трая,като суче оттам, и веднъж изохках от болка, и онова ми дете като писна - рев, едва го успокох, че не ме е заболяло чак толкова. Кажете после, че не разбират тия щурчета Simple Smile.
Благодаря на всички за милите думи.
Четох архивите ни и изведнъж ми се прииска да е пак май 2009, или поне пак да раждаме една през друга. Simple Smile
В този ред на мисли, какво става с Бебз наистина?

# 709
  • Мнения: 5 776
От профила на Бебз се вижда,че допреди малко е била във форума ,така че предполагам,че все още ще поседим в очакване.
miika и на мен ми е много мило като си спомня как чаках великия ден,въпреки,че все още не бях от вашата групичка доста често си ви четях.Просто токущо бях открила форума и месеци наред само четях преди да се престраша да се разпиша и аз  Embarassed
Смешко дано Ицето бързо бързо да се оправя и после да му дойде такъв апетит,че да не насмогваш да го храниш  Praynig

# 710
  • Мнения: 397
Хайде и аз да се разпиша  Simple Smile.
Първо дано всички болнички бързо да оздравяват и да избиват всички зъбчета бързо и безболезнено!
Ели честито за изпита!  Как беше на кокошинката, предполагам е много весело.
Честито и на Елица, все на хубави местенца да ходи с проходилите крачета   tiptoe!
И ние ще се борим за най-късно отбиване. Сучем повече от новородени. И в невероятни пози, като през това ме удря, скубе или ми бърка в устата. Аз съм търпелива, но това вече на нищо не прилича! Мийка не си само ти ранена в боя, и на мен ми се появи една рагада.
Честито на Елфичка. Браво за смелостта! Преди време я бях срещнала във форума и се чудеше, явно съпружето бързо я е навил. Лека и спокойна бременност и здраво бебче на края  newsm32!
Лято не мога да те посъветвам. И ние минахме през този период, но беше за кратко. Дано бързо да му минава на Ваньо!
Ние сме добре, днес дружно ходихме на фризьор и тримата сме с нови прически. И бойлера ни се развали, добре, че успяхме да се изкъпем преди това. Дано да го оправим, че е ужасно! Младежа два пъти се оаква от както няма вода! А сега се чудя как да подхвана мръсните чинии  Crazy.

# 711
  • Мнения: 125
По спомени Бебз ще ражда утре ..Дано всичко мине  като "по вода" при нея Praynig
smehorana, дано му мине бързо на малкото човече, че се измъчи горкото Hug
Аз едва гледам пред ТВ-то, но пустият му волейбол ми е такава страст Heart Eyes  Ама нещо много ме ядосват нашите волейболисти, та май ще си сипя едно малко  за успокоение beer
Дребният и баща му са се развилнели  в спалнята- даже няма и да влизам там в близкия час- да се приспиват сами... Mr. Green

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 00:16 от JeenySJ

# 712
  • Мнения: 445
Добро утро!
Бебз каза, че ще и назначат секциото между 27.09 и 02.10. Таз дни ще си имаме бебе  Simple Smile Предполагам, че мъж и е влизал във форума. Дано скоро се похвалят!

Мийка, честита ти магистратура! И аз чакам класиране. Вече нямам търпение.
Кажи ти какво стана с детегледачката? Нали имаше терзания по въпроса. Чакаше да дойде. И какво стана? Аз ли пак нещо пропуснах.

Ели, маца е много хубава! Ама много, иска ми се да я намачкам  Simple Smile

Болните вместо да намаляват, нови се появиха. Айде, какво се отпускате. Какво ще правим декември, когато се очаква грипната вълна?

Освен Стаситкиния юнак има ли други на ясла? Нещо ми се губи тази информация. Точно за грипния период съм в чуденка от сега.


Кайрен, върна ли се в чужбината? Или си тук? Гледам местожителството ти и се чудя.


Днес съм много любопитна, чак срам ме хвана

# 713
  • Мнения: 2 172
Добро утро!
Бебз каза, че ще и назначат секциото между 27.09 и 02.10. Таз дни ще си имаме бебе  Simple Smile Предполагам, че мъж и е влизал във форума. Дано скоро се похвалят!

Ще очакваме с нетърпение бебето на Бебз.Момиченце ще е нали?
Дано при нея всичко е наред и да се похвали   bouquet


Аз да кажа,че Виктор проходи пред месец и половина някъде.Тоест на 1г.3м. и се бях отчаяла вече,че никога няма да проходи  Laughing Но той пък взе,че ни изненада.
Ако някой иска да гледа снимки ей тук съм качила:
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/jvpJrH#

Честито и на всички скоропроходили крачета  Heart Eyes

# 714
  • София
  • Мнения: 7
Да се разпиша най-накрая и аз, че от две седмици не бях влизала във форума...
На първо място искам да честитя на патерици рождените дни на три прекрасни дами, които познавам лично - Ели, Мигла и Аркси, бъдете живи и здрави, момичета и нека животът ви е изпълнен с много радост и любов!

Благодаря на Мадленка за гостоприемството миналата събота, ние с Яна доста спонтанно се появихме на сбирката добре, че беше Аничка да ни каже за нея  Hug

Елфичка, честита бременност, мила и браво за куража!
Смешко, как е Ицето днес?
Вайзе, дано успеем да се видим тази седмица ако Зари е по-добре вече  Hug
Дени, много се радвам, че Радето е по-добре и че косичката расте  Hug
Честити ходещи крачета на чаровната Елица!

Аз напоследък съм доста ангажирана, защото детегледачката започна да идва у дома и по цял ден сме заедно за да я въведа в навиците на Яни. Много съм доволна от жената, пу-пу. Даже днес излязоха сами на разходка и Яна беше много спокойна. Аз от другия понеделник съм на работа, най-вече ме ужасява това, че всяка сутрин трябва да ставам рано и че няма да мога да си поспивам следобеда, но се надявам, че бързо ще свикна с новия режим.
За кърменето - ние също още се кърмим, но съвсем символично вече - така само я приспивам. Засега не съм решила твърдо, че ще я отбивам, но може и да се наложи ако започна да пътувам в командировки както преди.

Сега да се захващам с чистенето докато маймунката е навън. Желая ви прекрасен есенен ден, милички!

# 715
  • Мнения: 849
Здравейте момичета!  Hug

Елфичка, радвам се да те видя отново тук! Честита бременност - да е лека, безпроблемна и разкошно бебче на финала! Свалям шапка на куража ти!!!  Heart Eyes

Силно стискам палци на Бебз!!!

Деси, честита проходила Елица!!! Да прави с лекота големи крачки в живота!

Малачика, честито християнче! Да е жива и здрава и Бог да я закриля!

Мийка, честит успех! Ели, само така!

Дени, радвам се, че си по-спокойна за проблема с косичката на Пипончето, бързо да се оправя и от температурата!

Смешко, много ви се събра. Дано Ицко е по-добре и да започне да укрепва вече!

На другите болни дечица също бързо оздравяване!!!

Ние следобед отиваме на консултация и ваксинация - втория Превенар. Дано всичко мине добре. Вече се изместихме при родителите ми и лека полека започваме да опаковаме вещите си от апартамента. Ще ни изпратят камион за багажа, та решихме да си вземем част от мебелите. Едно тъпо ми е, като разбичквам дома, който с толкова желание и любов сме създали и сме били толкова щастливи в него... там направихме и зайчетата  Wink. Ама здраве да е и вярвам, че е за добро.
Аз съм в малко по-криво състояние на духа хем заради голямата промяна, която ни предстои, хем заради поредната загуба в семейството на мъжа ми (в началото на месеца, насред интервютата му за работата в централата, почина бабата, която го е отгледала). В събота погребахме негова първа братовчедка. Млада, на 36, много умна, успяваща жена, красива, винаги усмихната, истинска разкошница! Бях там, взех си и аз последно сбогом и въпреки всичко още не мога да проумея какво се е случило. За нас беше повече от внезапно, дори не сме подозирали, че е имала проблеми... Мир на светлата й душица!

Изобщо, мили момичета, да е здраве, пък останалото се оправя! И хич не се ядосвайте за глупости. Животът е тооолкова кратък, толкова крехък и толкова много си струва! Прегръщам всички ви и най-вече онези от вас, които болезнено разбират какво имам предвид  Hug.

# 716
  • Мнения: 5 776
Много ми се иска да споделя нещо с вас постнато от една мама от друга отчетна тема,просто много ме трогна

Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!


Прекрасен ден на всички   bouquet

# 717
  • Мнения: 626
мария п страхотно е , благодаря ти че го сподели с нас  Hug

# 718
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Много вярно и много трогващо  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 61
Мария П, това което си споделила е страхотно и толкова вярно!
Зайче, сигурна съм че ще съумеете да си спретнете чудно уютна заешка къща където и да отидете само, защото сте толкова прекрасни, обичате сте и сте заедно не тъжи, че разтурвате къщата. Съжалявам за загубите, които сте претърпели! Да почиват в мир!
Смешко, как е Ицко? Как са другите болниички деца?
Малачика, честито християнче!
Мийка, честито за магистратурата! Ели, поздравления за взетия изпит!
Лято, аз понеже кърмех легнала и поставях нещо под главичката, така по лесно дишаше и съответно се кърмехме без проблем, Първо пръскам със Стеримар, после дърпам с помпата и накрая капя капки тези хомеопатичните спрей(сигурно д-р Иванова ти ги е изписала). Ужасно плачеше Алекс и с баща и заедно правехме процедурата, но няма как....
Сис, честито повишение на мъжа, да носи повече пари, а ти все така добре да ги "инвестираш"
Славе, май по едно и също време сме почнали да отбиваме Simple Smile Аз почнах от сряда вечер. Тогава не я кърмих през ноща, после след 2 вечери махнах и вечерното кърмене за приспиване. В петък баща и за първи път я приспа сам Wink а в събота за първа нощ я оставихме да спи при родителите ми. Беше ми голямо терсене как ще се оправят, дали ще ме търси. Но всичко мина доста добре, тогава беше и първия ден, в който и махнах и сутрешното кърмене. Вчера също не съм я кърмила. Дано да е спокойно ! Не иска АМ и за това и давам на почти всяко хранене кисело мляко.

Оф, аз съм болна от вчера, повръща ми се, но слава богу не съм повръщала мн мразя, но рядкото щастие не ме пропусна и имам ужасни болки в стомаха.  Днес се редуват родата да ми помагат с Алекс аз да лежа, че утре да съм ок, че емн кофти...
Иначе още не съм намерила работа, което хем ме притеснява, хем радва. От една страна още не съм готова да се отделя от Алекс, но пък от друга имам нужда малко да разнообразя ежедневието. Най вероятно ще наемем жена да гледа шушката, но яще не сме я избрали. Платина надявам се и ние да случим на гледачка!
Отивам да лягам. Успешен ден на всички! Да си почивате активно!

Общи условия

Активация на акаунт