летен вирус

  • 20 533
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 529
 Внучката на 1г.и 4 м. го изкара след морето за 5 дни. Не знам от какво и мина и помогна. 2 дена искаше само да лежи. Лекарката и предписа прахчета хидрасек и лечебна хумана ,която не искаше първите дни,чак на края я ядеше по малко с банан.. Давах чай от джоджен,комбиниран със стъбла от цикория. Бисквити обикновени,детски солети,компот от дренки намерихме на 3-я ден,чай от шипка. Сварихме и кора от нар. Един ден не искаше нищо,нито храна нито течности,затова и давах на 30 мин със спринцовката от панадола. На втория ден имаше температура над 39-нурофен сироп пи. Акаше по 5-6 пъти много воднисто- Сварих и и супа моро-от моркови с ориз. Накрая варихме и кора от нар. Яде и печена ябълка с нишесте сварено без мляко.
 Отслабна много,тя и без това си е слаба 8.5 кг на 1 год. Сега почва да яде. Хареса и картофено пюре,иска си кисело мляко. Днес яде и пилешка супа.

# 46
  • Мнения: 13
Вчера се върнахме по- рано от морето, защото детето се разболя. Решихме да го заведем на лекар на следващия ден, че изпуснахме лекарката. Не беше много зле малкия, малко по-висока температура, слабо разтройство и повърна 2 пъти, но беше жизнен. Снощи нямаше температура, но тази сутин в 4 се събуди и вдигна 40,5 , започна да повръща и взе да обръща очичките, това стана в рамките на не повече от 10 минути. Обадихме се на бърза помощ, но отказаха да дойдат, защото детето било на 5 (не знам каква връзка има изобщо това) и състоянието му не било спешно. От частна бърза помощ ни казаха същото. Накрая отидохме до спешен детски център, но лекарката там се развика, че не било спешно, трябвало да стане над 41 градуса или да получи гърч. ooooh! Обадихме се и на Личната лекарка, но думите й бяха "Ами да, те бърза помощ не идват" .... Биха му инжекция и сега е по- спокоен и заспа... Дано да мине по- бързо.  Praynig

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 258
Thunderbird, нямам думи направо  ooooh! Егати лекарите...
 
И малката от снощи е така-повърна 3 пъти на фонтан и пак толкова пъти имаше и разстройство  Sick Педи изписа Вомитсухил капки, ентерол и хидрасек. Също така давам Ал110 и Орса на Хип, но е голяма мъка да го пие. Предната седмица пък баткото я изкара само с Т. Писна ми вече!!! Аман от вируси. А днес трябваше да заминем на планина, багажа още стои в колата  #Cussing out

Много  Hug на всички болни дечица и бързо, бързо да се оправят.

# 48
  • Мнения: 194
А този виру включва ли главоболие и световьртеж?При нас това е голям проблем

# 49
  • Мнения: 4 668
Моят син го изкара сравнително леко - два пъти повърна , после беше добре на следващия ден , на третия се появи разстройство , на четвъртия беше добре вече ... За щастие не е вдигал температура .
Обаче ме зарази и мен и аз вече четвърти ден съм като парцал - само лежа , защото ако стана повръщам . Confused Карам само на чайове и вода и въобще е много гадно  Sick Сега изпих един деган ампула ... много се надявам да ми помогне . Колко най - дълго продължава проклетия вирус ?

thunderbird - нямам думи за тези доктори  Confused

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 204
И аз да се оплача . Нямам дечица, но прихванах и аз този вирус. Тъкмо се оправя малко, дойде ми сила и изведнъж пак ме поваля.Разстройство, повръщане...въобще екстри...отслабнах.Слагам свещички Вомакур - май най -ми понасят. И така вече 10 дни. Личната каза, че ако не овладея положението в болница на системи трябва да съм.

# 51
  • Мнения: 4 668
Леле ... как така 10 дни  ooooh! Ужасно е това ...

# 52
  • Мнения: 1 113
И при синът ми продължи 10 дни. Ту имаше подобрение, ту рязко се влошаваше. Пийте/давайте на децата повече течности, по възможност електролитен разтвор.
Аз го изкарах за 3 дни с Т, повръщане и разстройство.
Пожелавам бързо оздравяване на всички!  Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 204
Да вече не знам какво да правя. При ръст 158 см станах 45 кг. Нямам сила за нищо. В петък трябва да съм на работа, а как ще отида не знам. Това гадене си продължава...Вече ми идва да се гръмна

# 54
  • София
  • Мнения: 7 097
Ние цялото семейство го изкарахме на морето. Дъщеря ми в рамките на няколко часа повърна 10 пъти и я закарахме в една клиника, където й вляха няколко банки. На другия ден й нямаше нищо. Мъжът ми също за един ден го изкара. Аз бях най-зле - влачих се няколко дни с повръщане и всички екстри...Оттогава минаха 1-2 седмици, но още стомахът ми е разбутан и ту ми се гади, ту ме боли и върти коремът... Rolling Eyes И без друго съм слаба по принцип, а този вирус съвсем ме изтощи - нямам никакви сили и съм едва 49 кг. при ръст 170  Rolling Eyes

# 55
  • Габрово
  • Мнения: 94
оф,аман вече от болести. И ние сме болни. Ходихме на море и там мъжа ми хвана вируса с кашлицата, който се обърна в бронхит. После щерката(10г.) се зарази и двамата почнаха да влачат едни зелени сополи, чуднички! Върнахме се и лекар изписа на детето Бисептол, защото 4 дни не сваляше температурата. На втория ден от Бисептола - разстройство и повръщане цял божи ден, но пък без Т. Снощи спа сравнително добре, днес пак Т. Има ли край това или не? Колко време продължава шибания грип? Ако и аз се тръшна, ще стане мазало!

# 56
  • Мнения: 13
При нас вече мина, от 2 дни малкият няма оплаквания, татко му също. Но друго момче от компанията, с която бяхме си го влачи вече седмица с всички екстри. Лекарката ни беше изписала Смекта за разтройството, но малкия повръща от нея, свещички против повръщане пък не можехме да слагаме заради разтройството, а и тази висока температура ...  Sick  гадост голяма.

# 57
  • Мнения: 594
Хайде и моята дружинка пак в отбора...Повтаря гадината ....Децата пак са тръшнати със същите симптоми като в началото на месеца, но този път и аз го лепнах. За два дни мина при мен, без лекарства , само с една чашка чай от червено подъбиче за разстройството (не знам дали става за деца, но при мен свърши чудо). Децата обаче като ги гледам...днес им е втори ден...и са все така зле като и вчера. Не са хапнали нищо от неделя вечерта .След малко отиваме до личната лекарка, а после и до хомеопата...Няма ли край тази гадост  #Cussing out

# 58
  • Габрово
  • Мнения: 94
Колко време ви повръщат децата? Моята днес ей сега повърна, тъкмо си мислех, че и отминава и много я боли коремчето. Какво давате за това? И не иска да яде нищо, ужас!:(

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 258
Колко време ви повръщат децата? Моята днес ей сега повърна, тъкмо си мислех, че и отминава и много я боли коремчето. Какво давате за това? И не иска да яде нищо, ужас!:(

Давах Вомитусхил - хомеопатичнин капки - 3 пъти по 5 к.  Peace За ден спря повръщането. И моята бебка, първият ден не хапна нищо милото, само водичка пиеше  Confused Сега леко акото стана като каша ... направо не съм вярвала, че ще се радвам на така на едно л...о  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт