година цяла отлетя, ОКТОМВРИйче на ЕДНА!!!

  • 32 543
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/za-kolaj.521535.19888815
Ето ни и нас със снимка за колажа. Да ни видите колко сме пораснали.

dessy77, честито християнче.  Hug

# 46
  • Мнения: 203
А ето ни и нас да ни видете ако успеете де,че Фейсбука понякога прави номерца Peace
http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=121967&id=100000884769922&fbid=124149900957835
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/za-kolaj.521535.19892733
Ако сте имали успех със снимката-това са му номерата в банята,когато го къпя hahaha
В чуденка съм коя снимка да кача за колажа още newsm78
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/za-kolaj.521535.19892883
Тази ще е Wink

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 22:56 от -silvana-

# 47
  • Мнения: 399
Мили мамчета, пожелавам не вас и бебоците весела седмица, ние заминаваме на село на гости на бабите newsm44, малко да си починем, ако ми се отвори парашута ще отскочим и до Чифлика в троянския балкан да  видим някои приятелите  Hug

# 48
  • Мнения: 1 668
мами, къде сте се разбързали всички да прохождат децата  newsm78. Оптималната възраст за това е около годинката. за какво стимулиране, побутване и подобни говорите. Направо ми взехте акъла къде сте се разбързали. Това нито е полезно за детето, нито за вас...
буба, аз не съм съгласна, че децата разбират и такива ще са винаги. Иван си мина пред периодите на тръшкане и приключи с тях. След годинката не ми се е тръшкал за нищо, а за всичко съм му угаждала, че нали първо детенце  Joy. Нито е глезен, нито е лош, разбира от дума, а сигурно е едно от най-презадоволените деца, които познавам (всеки ден се купуват играчки, книжки), а не съм го оставяла да плаче. сега с ева съм още по-стриктна - тя не е плакала откакто се опитах да и дам авокадо преди 2 месеца. Децата не бива да се оставят да се изнервят с ревове и тръшкане, защото после спят неспокойно и на следващия ден е още по-лошо и така до безкрая. Това си е мое мнение и не задължавам никого с него. С иван подхода винаги е бил "защо няма да се случи нещо", а не "не". Иван удряше телевизора с играчки и крещеше по него - ми купих по-висок шкаф, но не съм забранявала да го прави. телефона си го държа на високо, а всичко, което оставям на масата го правя с ясното съзнание, че това ще се докопа и играе с него. ако все пак докопаше нещо, което не трябва (например цигарите на баща си) винаги го заменям с някоя много любива играчка и тръшкане няма.  Просто замяната я правя за секунди и това е...

# 49
  • Мнения: 152
Герчо, може да зависи от детето. Кити е много зле в това отношение. Все още се тръшка реве и инати. Аз също не съм я оставяла да плаче, но все си мисля, че това ми е грешката. Като а преместиха от яслата в градината и там така - рев да стане на нейната. Дори лелята каза, че като иска нещо и не го получи подкоросвала и другите деца и всички започвали да реват, така ставало на нейната. Аз също се мъча да обяснявам, но не винаги става. Иначе и Кити е презадоволена, и често съм си мислела, че това също е проблем при нея.  Аз съм обедена, че мъниците вече разбират. Георгия сега си личи, че разбира. не знам как д го обясня. Прави си нещата  съвсем съзнателно - вчера например реши да ми слага бибата в устата. Аз я поех леко, но не я цоках. Тя ми я дръпна, лапна, Цонка я, показа ми я и пак ми я мушна. Ако Цонка се смее, ако просто я държа пак показва. Така играхме 15 мен.

# 50
  • Мнения: 1 668
Аз имам предвид, че няма как да вложат умисъл на тази възраст, а че правят доста неща съзнателно спор няма. Иначе според мен зависи от детето и от характера му всичко останало.

# 51
  • Мнения: 103
Честита ни нова темичка!
Хайде и аз сега да се отчета:
Бяхме на Емен, Имението-страхотно се чустваха всички там! Катето само малко течащ нос имаше първите два-три дни. После беше като в приказка! После се върнахме в Плевен и два дни пране и подготвяне на багажа за морето и там в Бяла, на втория ден като вдигна температура беба, стигахме до 39.4 така три-четири дни мъки. Ние я сваляме, тя отново се покачва. Попаднахме на добър педиатър, д-р Костова в Бяла. Вирус-темперура и афти в гърлото. Мазане с Дактарин, панадоли, и всякакви боклуци. Беше един КИЧ КОШМАР. Не ми се спомня. Детето се оправи и на следващата нощ на мен ми се сви коремчето на топка и няма ядене, повърнах всичко, що бях яла и три дни не мога да вкуся храна плюс палаво разтройство.
 Точно тръгнахме от морето да пътуваме вечерта и каката вдигна температура. Та море ли - няма да повтарявам! Скоро! Изпитвам вина,че толкова исках да заведа децата на море и отидохме именно по мое настояване.  Cry Катерина също не може да търпи на дълъг път в кошницата. Скоро ще купуваме столче. Като капак на всичко пък и получи обрив там, където се е потила и може да е от компресите с оцет и вода. Предположих, че е от оцета. Сега пие едни капки Фенистил.
Катерина не пълзи, иска да ходи постоянно. Първо се изправяше именно като вдигаше глава и крака едновременно. Но след около 100-200 неуспешни опити сега с пъшкане се изправя от легнало в седнало положение и си седи без проблем. Изправя се на крака като се държи за нещо.
Всяка сутрин и понякога и вечер сядаме на гърне и си ака без проблем. Това го правим от както започна да седи.
За лазенето единственото, което ще направя е да я събера с детето на приятелите и ако иска да се научи от него. Не ще я насилвам за нищо. Казва "гооее"и "гооо" на топката, "ко" на всимчки пернати. Обожава лястовичките.
Напоследък обаче като не получи нещо, което желае и започва  да врещи. Не знам как се научи? Но я оставям да си пореве, защото честно не мга да търпя лигавене. Мъчно ми е , но това нейното не е плач от проблем, а дране.  Peace
Катерина има прекрасен звънлив смях, различен от ежедневния, когато кака й Нея й прави смешки. Голяма любов е тяхната.
Това е - сега ме чака яка домакинска работа!  Peace

# 52
  • Мнения: 20
Здравейте мами,
Деси- и аз знам, че на Сандански децата се повлияват много добре, най-вече с проблеми при дишането и бронхите Peace Може да пробвате и дано помогне Hug
Никитали- това, което казваш, че прави малката сладка Катрин ми се струва напълно нормално и достатъчно Thinking Дея пълзи, изправя се и се опитва да ходи, но примерно батко и вече спокийно си тичаше на нейната възраст, не и се коси толкова Peace Сяда от положение на пълзене, не от легнало Wink
Обувки за прохождане купих онзи ден на Капчица- сандалки и буйки и много ми харесват. Но те са за навън, вкъщи щрапка боса и така и е най-удобно Peace
От 5-6 дена яде попарка със сиренце и масло- няма такъв кеф( а аз си мислех, че няма да и хареса) Изяжда две сухарчета, че и още търси, иначе е манджийка и не яде мнооого неща. Обича пюретата на Гербер Peace  и хапва от тях за след 8-ми месец с парченца без никакви притеснения Simple Smile
Дани Пух-  добре завънала се и на Юлиянка също Hug
Честити Християнчета   bouquet
 Мамите с болните дечица-  Hug бързо оздравяване  Hug
За хранененто през нощта- яде по много пъти и това е, спи при мен от известно време, но това не я прави по-спокойна  Tired Избива  и кътниче и е почти пробило, знам, че я боли, но вече съм на прага на силите си Crazy

п.п. Чипче и вие ли Confused Страшен е този вирус Sad ужас- знам какво е на почивка с болни деца-  на Велинград с Ники лежахме и в болница от обезводняване, ужасно е!!! Но това не се случва само по морето!!!!!! Има го навсякъде, не се обвинявай)
Отива ме да се снимаме в някой парк  Grinning хайде до писане  Simple Smile

# 53
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Юле, късно ли е да кача снимка на Алекс, че от мотане май изпуснах срока  Embarassed?
Герчо мерси за съвета за кръщенето и аз мисля като теб по въпроса!
Дани, взех си бележка да кача нови снимки
http://www.facebook.com/album.php?aid=30626&id=100000674987199&saved#!/album.php?aid=30625&id=100000674987199&ref=mf
И ако ви се разглеждат торти  Heart Eyes
http://www.facebook.com/album.php?aid=30626&id=100000674987199&saved#!/album.php?aid=30626&id=100000674987199
Бързо оздравяване на болничките  Hug
Желая лека и успешна седмица на всички!

# 54
  • Мнения: 91
rumi73, не е късно, разбира се!  Hug Чудя се само защо много други мами не искат да се споделят със снимките.... ама всеки се знае  Peace

# 55
  • Мнения: 23 122
Ето ме и мен.
Бяхме на лекар,оправяхме документи за новото лекарство по Здравна каса,днес го започваме.Саши е по-добре,има задух и свиркащо дишане,но педката каза,че е нещата се оправят/има си хас след толкова много лекарства/.Намаляваме леко дозата на кортикостероидите и интервалите на инхалациите,но продължаваме поне още няколко дни с медикаментите.
Моонче,Сашока прояде преди да започнем кортикостероидите,явно си му дойде времето,макар все още да яде символични количества,сравнено с вашите деца.Днес му дадох агнешко,хареса го,после доядохме с пилешка супа с фиде на Гербер,хареса я и нея.Изяде общо..70 гр.  Grinning
Чипче,не се обвинявам,гадни вируси има навсякъде,макар на морето да си е закон да се разболее човек..Confused
Деска,честито християнче.  bouquet
Юле,сега ще кача снимка за колажа.
Видях много хубави бебета в тази темичка.Simple Smile

# 56
  • Мнения: 68
Запис и от нас  Hug

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте, мами!
Минавам и аз да дам отчет Simple Smile
Миналата седмица бяхме на консултация, почти 9кг е бебе, а на ръст - 73,5см. В началото на юли се показало първото и зъбче, докато с баща и бяхме на екскурзия и тя беше в ръцете на баба си. Преди няколко дни се показа и второто, а трето е на път. От три-четири седмици се е научила да подскача, като я държиш под мишниците и все по-стабилно си стъпва на крачетата, но сама не се изправя. От лазенето сме много далече, може и да го прескочи като дейност. Като набележи да си вземе нещо, както е седнала се гмурва напред и много рядко се сеща да се подпре с ръце, та резултатът е приземяване по нос. Ако скокът напред не е бил достатъчен, за да достигне набелязания обект, с преобръщания наляво и надясно някак си се докопва до него.
Вече я храня по 4 пъти на ден през 4 часа. Два пъти само мляко, два пъти твърда храна. Кърменето тотално го отказа. Дадох жълтък преди десетина дни, престраших се, защото си имаме прабаба на село, която гледа кокошки и знам точно кога са снесени яйцата, но след няколко четвъртинки и се появиха 3 пъпчици, които педиатърката каза, че приличат на такива от храна, но пък бяха само 3 и все пак преустанових за известно време жълтъка.
Да ви питам - на бебетата само бяло пилешко месо ли се даваше или може и червено?

От все сърце желая на всички болнички бързо да оздравяват  Hug

# 58
  • Мнения: 432
Аз лично пилешко готвя за бебо само бонфиле или бутче.По- крехко ,гърдите са ми сухи.

# 59
  • Мнения: 203
Олеее много са ми смешни тези лекари като вземат да ми мерят децата с половините hahaha Как ги виждат идея нямам като дори и цялата цифра им е трудна WinkМен лично ме кара да му държа главата да не мърда и тя дърпа краката и пак й е зор да каже колко е висок Thinking 

Общи условия

Активация на акаунт