Социален доклад

  • 8 175
  • 15
  •   1
Отговори
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Пускам тази тема по молба на колежка.

Как протича социалният доклад от Закрила на детето? Какво по-точно проверяват?

Ще съм благодарна, ако някой, минал през това, сподели!

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ами при нас дойдоха две жени,започнаха да задават въпроси,видяха замалко детето и огледаха обстановката у дома.Едната си водеше записки.После се сбогувахме и ми казаха кога да мина да прочета доклада им  Peace

# 2
  • Мнения: 80
Много е индивидуално, като навсякъде. Ако лелките са предубедени може и най-малкото нещо да го изкарат като много голямо в доклада. Гледат какви са условията на живеене, нещо психологически как е детето, как се държи родителя, то много неща гледат ама дали гледат само те си знаят.

# 3
  • Мнения: 700
Не знам как протича, понеже не стигнах до него. Но мисълта някакви "служителки" да ми оглеждат и оценяват къщата, да ми разпитват детето и да преценяват психическото му развитие и дали връзката му е по-здрава с мен или с баща й, направо ме влуди. Дотолкова, че бях готова да платя колкото трябва, само и само да не минавам по този ред.

# 4
  • Мнения: 1 931
Нашият развод мина по взаимно съгласие и ни викаха с децата при тях. Децата си седнаха на бюрото и им дадоха да рисуват, те си се занимаваха и мен ме разпитваха разни неща и защото бързаха, беше 2 дни преди датата на развода, не съм го чела преди това, но после като го прочетох беше добре за мен. Добра среда, добри отношения с баба и дядо и разни подобни неща. ЗАключението беше, че децата трябва да живеят с майката. Абе не е сложно това.

# 5
  • Мнения: 2 011
Наистина не е сложно , нито страшно !
Минава  бързо.
Това дали са предубедени лелките ... - според мен има  и такъв вариант , особено в малките  градове, където всички се познават. Но принципно не съм чувала за подобен род изпълнения !  Peace

# 6
  • Мнения: 552
При нас дойде само една млада жена, огледа общо апартамента и задаваше някакви общи въпроси, за да си попълни формулярите - това беше, съвсем нормално ми се стори  Peace

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 09:11 от indian rose

# 7
  • Мнения: 256
Пускам тази тема по молба на колежка.

Как протича социалният доклад от Закрила на детето? Какво по-точно проверяват?

Ще съм благодарна, ако някой, минал през това, сподели!

Тъй, не ти знам колко е голямо детето/цата.
Ето как ина при мене, а детето беше към 2 год.
Та минах да зема 2 готини девойки, дойдаха и огледаха - стаята на детето, дрешки. играчки /не са ги пипали, а просто оглеждат условията за живот на детето/
После отидохме заедно в градината - искаха да видят дали детето като ме види или го викна, се отзовава. После ме изгониха и говореха насаме с възпитателката /не че тя не ми каза, но те искат да няма присъствие/. Питат си хората за наблюденията на възпитателките - и правилно!
Преди това ми задаваха въпроси, от какво обича детето, до ЕГН-то му.
Нема ко да се плашиш. Ако е нормално всичко, пишат че имаш родителски капацитет да  отглеждаш чаавето

# 8
  • Мнения: 7 325
При нас дойде една изключително възпитана жена, проведе с мен и детето ( 10 годишно ) непринуден разговор, като изписа почти една цяла тетрадка малък формат. Огледа жилището - колко е голямо, на кого е, колко човека живеят в него, какви играчки книги дрехи има детето. Наблюдаваше поведението и отношенията ни. Попита за другия родител, попита за съпругът ми, попита за ежедневието на детето, за училището ... Изобщо свърши си работата много съвестно. Посещението изобщо не беше за отбиване на номера. Доклада и беше страхотен.
Няма нищо страшно в тези посещения, стига служителите да са съвестни, да си вършат работата както трябва и да не забравят, че работят с хора.

# 9
  • Мнения: 54 585
Много интересно ,  ooooh! , нашият развод беше точно преди 1 година , по взаимно съгласие , но не са ни търсили от " Закрила на детето " . Защо ли ?

# 10
  • Мнения: 2 927
Защото не сте имали спор. При развод по взаимно съгласие няма нужда от социален доклад, освен ако съдът не прецени, че има нужда от такъв.

# 11
  • Мнения: 54 585
Да ,  но и други мами , например Благовеста са се развели по взаимно съгласие , а са имали доклад .

# 12
  • Мнения: 1 931
Да ,  но и други мами , например Благовеста са се развели по взаимно съгласие , а са имали доклад .
Да, изискваше се от съда този социалин доклад. И дали, че бяхме по взаимно съгласие ние трябваше с децата да отидем. Та и баща ми беше с мен и следяха децата как играят, дадоха им да рисуват и така. Мисля, че при наличието на деца е задължителен този доклад. Той е включин и в решението от съда. Там е описано всичко и в предвид с този доклад седа взима решение, и така на татък. Тук имам и други познати по взаимно съгласие са разведени и тях са ги викали, а тези дато са водили дела потърсене на вина са идвали у тях да видят средата в която живеят децата.

# 13
  • Мнения: 2 927
Момичета, при развод по взаимно съгласие социалният доклад е по преценка на съда. Не е задължителен, но може да се изготви. Написах го и по-горе.

# 14
  • Мнения: 54 585
Момичета, при развод по взаимно съгласие социалният доклад е по преценка на съда. Не е задължителен, но може да се изготви. Написах го и по-горе.

Благодаря ти , Хърмаяни ,  аз мисля , че не е имало нужда от социален доклад , защото ние имахме дело за издръжка преди делото за развод и там бяха изяснени родителските права .

Общи условия

Активация на акаунт