Любители на котки(бъдещи леопарди)- тема 40

  • 50 305
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 481
Емел предполагам, че е  нормално Кьорчо да се държи малко странно. И на него му липсва другарчето 100%.
Няколко месеца след като доведах Азис в къщи, приютихме едно вълнисто папагалче. Голяма душичка.
Баща ми го намерил в склада където работи /може би загубило се/ и го донесе в едно кашонче. Първата им среща мина много зрелищно. Азис реши, че може да влезе в кашона и да легне при папагалчето вътре /без никакви признаци на агресия, просто любопитко беше/ при което опитите му завършиха с разкървен котешки нос.  hahaha hahaha
След първоначалния стрес и билезнено за котарака запознанство станаха неразделни. Папагалчето влизаше в клетката само за да яде и да спи вечер.
Когато Азис умря, то милото седя цяля седмица върху гардероба /там беше любимото място на Азис/ без да мръдне, дори не се прибираше да яде и не даваше да го пипнем, кълвеше ни. По едно време си мислех, че ще умре там от мъка милото. Но малко по малко се завърна към нормлания си ритъм. Просто е нужно време.

Тина Колко красив дебеланчо е Чочо и търпелив. Мнооого готин  Hug

Да ви кажа момичета вчера останах втрещена, колко жестока може да бъде една котка. На лозето се родиха 4 котенца. Едното умряло, но останалите 3 вече бяха прогледнали и започнали по малко да се хранят и с попарата на мама /там баба ми и дядо ми си живеят и си ги гледат котенцата/. Това беше първото котило на Котката. Едно дребно и много гальовно животниче.
Предния ден тя е убила вече почти порасналите котенца като ги е качвала на високо и ги е пускала от там на земята. След това ги качила на още по-високо на покрива и ги пуснала едно по едно и от там, докато ги умъртви и трите.
Останах потресена. Shocked
Случвало се е по невнимание при първо раждане някоя котка да смачка бебето първите 2-3 дни след раждането, случвало се е просто да ги изостави по някаква причина... Но такова нещо не съм предполагала, че може да направи котка.  Shocked

# 676
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Тина, много е търпелив този Чочо! Как му се катерят! Не съм сигурна, че Мъро би изтърпял такова нещо... Grinning. Много са сладки всички! Дано малките да си намерят дом!

Хаха, по-скоро е много страхлив. И знае, че посегне ли им лошо му се пише. За снимката аз му "покатерих" котето на гърба - той затова и гледа така странно и ръмжи жестоко в момента на снимката - всява респект.
Голям е смешник откакто са с нас. Минава покрай тях свръх осторожно и бързо. А на размери виждаш каква е разликата.
Не мога да го разбера. Първите 12-13 дни по цял ден спеше в нощното шкафче, до тоалетна и за храна вървеше като разузнавач на мисия, оглеждайки се на всички страни и ако случайно мернеше коте профучаваше като стрела покрай тях, съскайки и ръмжейки. Много се смяхме с него.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 825
kokoshinkata, много ми хареса историята за папагала и Азис. Посмях се на описанието на премеждията на котака. Милият той!

Мисля, че котката-майка е била твърде млада и незряла да бъде майка. Преполагам, че още няма инстинкт, чудела се е какво да ги прави, разхождала ги е навсякъде и ги е изпуснала случайно. Незнам, безкрайно жестоко ми се струва това.  newsm78

А Тина, като се върнат с Чочо и като се поуспокоя, ще мина да го нагушкам. Ще покажа и снимки от периода, когато Дундьо беше дебеличък - толкова си приличат /само дето моят Дундьо имаше едни усмихнати очи - е, едва би би бил такъв, ако 4 котки ме се качваха на главата/.

Тази сутрин историята се повтори - сутрешен тормоз, включващ хапане на пръсти на краката, близане на нос, лягане последователно върху: гръдния кош с дупе в устата ми и опашка, удряща се интензивно където й падне, всичко това съчетано с масаж на гърдите; върху въглавницата, с лапи на челото ми; с муцунка срещу лицето ми и като бонус - гъделичкане с мустак и мъркане, та чак хъркане. Изброеното нямаше да е толкова лошо, ако се задържаше в една поза повече от 30 сек., ако не заемаше предстартова позиция всеки път, когато мръднех, надавайки вой на умряло.
След като се съгласих да стана по никое време да ядем, веднага след закуската отново се качи на гардероба и предполагам, че ще прекара 10-ина часа така, което не е лошо, защото като тръгна на работа ще е предимно сам по това време и ако си спи, няма да му липсва компания.
Слава Богу, поне вечер ми позволява малко да му се порадвам.

Последна редакция: пн, 23 авг 2010, 11:32 от Емел

# 678
  • София
  • Мнения: 13 175
Хаха, по-скоро е много страхлив. Голям е смешник откакто са с нас. Минава покрай тях свръх осторожно и бързо. А на размери виждаш каква е разликата.
Не мога да го разбера. Първите 12-13 дни по цял ден спеше в нощното шкафче, до тоалетна и за храна вървеше като разузнавач на мисия, оглеждайки се на всички страни и ако случайно мернеше коте профучаваше като стрела покрай тях, съскайки и ръмжейки. Много се смяхме с него.

Същото беше и при нас  Laughing. На Коледа му натресохме за 1 ден една малка чисто бяла госпожица. Ето малко стари снимки от събитието и още една - показва се страхливо от скривалището си, когато малкото заспа:



kokoshinkata, интересно защо е постъпила така жестоко? Да не би да са имали някакви увреждания? Особено първото котило, често се раждат недоразвити и без шансове да оцелеят. Чувала съм, че ги убиват...  Sad 

Емел, да ти "завиди" човек за събуждането!  hahaha  Щастливка съм, че Мъро ме оставя да спя колкото си искам  Laughing.

Тази сутрин пак прояви помиярската си същност  Mr. Green. Заварих го да яде парче риба, извадено от боклука  #Crazy. Явно гладен го държим, горкичкият.... Дано само не е погълнал някоя кост  Sad.

# 679
  • София
  • Мнения: 7 069
.... Дано само не е погълнал някоя кост  Sad.
Аз знам, че котешкия организъм разтваря костите на рибите най-добре. Не се притеснявай, нищо му няма   Hug

Емел, много любвеобилно събуждане си имала, хич не ми прилича на тормоз  hahaha

Кокошинка, много тъжно за котенцата...не ми се вярва да са били с увреждания, защото щеше да ги убие още първите дни, а те били прогледнали... Sad

# 680
  • Мнения: 1 990
Здравейте момичета, от доста време се каня да ви попитам някои неща за отглеждането на котките. Като дете, в семейството ми сме гледали котка, но за кратко и никак не съм запозната Embarassed
1.Чувала съм, че в урината на котките има някакво вещество, което влияе на здравословното състояние на децата-вярно ли е това?
2. Не мирише ли в дома ви на котка-баба ми гледа котка, но само като вляза у тях и веднага се усеща специфична миризма Sick
3. Как ги приучвате на хигиенни навици и не правят ли поразии вкъщи? Нашата котка беше изгризала голяма част от цветята вкъщи, както и изподрала мебелите, въпреки че си имаше къде другаде да го прави Sad

# 681
  • София
  • Мнения: 7 069
Десито, нещата за които питаш са много индивидуални и ще получиш най-различни отговори  Peace
Моите са: 1. В какъв смисъл влияе урината в/у здравословното състояние  newsm78 Нещо не мога да разбера. Не съм забелязала нещо притеснително.

2. Вкъщи когато са идвали за първи път познати, казват че не личи че гледаме котка  Peace

3. Те сами се научават да ходят в котешката тоалетна, само трябва да им я покажеш и след 2-3 дни вече си я ползват. Гризането, драскането, скачането са много индивидуални и гаранция няма  Laughing

# 682
  • София
  • Мнения: 1 825
D_e_s_i_t_o, отглеждала съм два котарака едновременно в апартамент, целият в мокет като настилка. Не мирише, освен ако животинката не е от м.род и не маркира. Ние държим котешката тоалетна в едната от тоалетните, където съхраняваме и котешката храна. Лятото е на терасата. Ако тоалетната се почиства редовно, няма да си цапа и лапичките и съответно да разнася миризмата навън.
Поразии правят, ядат определени видове цветя и посягат на мебелите, но се свиква - с времето приоритетите се променят.  Laughing Както  можеш да прочетеш, историите за оръфани мебели и изядени цветя се разказват като смешки във форума.
Ако пък за късмет твоето коте се окаже изключение - какво по-хубаво от това.
Моите бяха много буйни като малки, с времето престанаха да закачат мебелите, а цветенцата само Дундьо ги ядеше. Кьорчо е като кукла, все едно нямам животно у дома - все се крие някъде. Косми не падат, ходи до тоалетна точно 2 пъти на ден, не обича да се излежава по дивани и легла. Много е придирчив, яде малко, но никога не знаеш какво точно му се яде. Докато улучиш... ooooh!

Анимационните клипчета за котето Мишел показват едно към едно моите преживявания с мъниците, сега ми останаха само сутрешните изпълнения на Кьорчони. Да ми е жив и здрав и дано да не мъчи алергията, че да се радвам дълго един на друг. Ако всичко е наред и ако приема офертата за работа в чужбина, ще си го взема свят да види.

Последна редакция: пн, 23 авг 2010, 12:40 от Емел

# 683
  • Мнения: 481
elix котенцата си бяха съвсем здравички и жизнени. Даже започваха вече да ядат и твърда храна. След още 2-3 семдици най-много щяха да бъдат отбити може би напълно. За мен е непонятна подобна жестокост и то от такива грижовни същества. Котките имат силен майчин инстинкт по-принцип.  newsm78
И падането не е било никак случайно. Съвсем целенасочено ги е качвала и след това едно по едно ги е пускала на земята. Като втория път ги е качила на още по-високо. Много странно поведение според мен  Thinking newsm78 Confused

Емел не си сама в сутрешния тормоз  hahaha и мен така ме събужда Рижко като е гладен а пък аз се правя, че не го забелязвам, защото понякога започва "тормоза" цял час преди да трябва да ставам за работа  hahaha

D_e_s_i_t_o
Не знам, според мен Ако се спазва хигиена, животинчето /каквото и да е/ е здраво и се полагат необходимите грижи за него и всичко това съпроводено с много желание и любов няма да има проблеми.
Котката е интелигентно същество. Ако взаимно си уважавате личното пространство и тя си знае границите мисля, че всичко ще бъде наред.
А колкото до цветята - е просто няма пълно щастие. Но мисля, че цветята и котката не мога да ги поставя на едно стъпало. Не бих се лишила от косматкото само защото ми е изяллюбимата Драцена /в кррайна сметка се примирих, че няма да имам такова цвете у нас, несъвместимо е с котка в едно жилище  hahaha hahaha hahaha/.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 25 280
А не е ли имало кой да ги прибере тези котенца, като е виждал какво се случва Sad

# 685
  • Мнения: 1 907
Здравейте момичета, от доста време се каня да ви попитам някои неща за отглеждането на котките. Като дете, в семейството ми сме гледали котка, но за кратко и никак не съм запозната Embarassed
1.Чувала съм, че в урината на котките има някакво вещество, което влияе на здравословното състояние на децата-вярно ли е това?
2. Не мирише ли в дома ви на котка-баба ми гледа котка, но само като вляза у тях и веднага се усеща специфична миризма Sick
3. Как ги приучвате на хигиенни навици и не правят ли поразии вкъщи? Нашата котка беше изгризала голяма част от цветята вкъщи, както и изподрала мебелите, въпреки че си имаше къде другаде да го прави Sad


1.)Тези вещества в урината на котката са измислени от ССФ, докато чопли семки в кварталната градинка  Laughing Няма такова нещо.
2.)По нищо не можеш да разбереш, че у нас има котка, и то не една  Mr. Green Няма никаква миризма. Мирише, ако не почистваш ежедневно тоалетната, но те, така или иначе, не искат втори път да отидат в непочистена тоалетна, та няма как  Mr. Green Мирише и когато мъжките маркират, тогава вече говорим не за миризма, а за същинска смрад  Sick обаче тази миризма няма да я усетиш никога, ако кастрираш котето навреме.
3.)Моите никак не съм ги приучавала- показах им тоалетната и другаде не са ходили. Имат две тоалетни, но предпочитат едната, не знам защо. Не знам какво разбираш под поразии, но не може да очакваш котката да се държи като плюшена играчка. Ядат цветя, в играта си чупят вази, може да надраскат тапетите при гонитба на муха- напълно нормални неща, при това забавни. Ако не си склонна да примеш тези бели с усмивка- не вземай котка, това го казвам за нейно добро  Peace

# 686
  • София
  • Мнения: 13 175
Имам котка, драцена, няколко други цветя и 60 орхидеи  Laughing. Съжителстват добре  Grinning.

На времето нямаше котешки тоалетни. Имахме пясък на балкона. Наистина миришеше доста. Сега, със съвременните тоалетни, разбира се ако се почистват, няма проблем с миризмата. Все пак да уточня - ако е мъжки котарак - трябва да се кастрира. Иначе маркира и мирише.

# 687
  • София
  • Мнения: 7 069
Имам котка, драцена, няколко други цветя и 60 орхидеи  Laughing. Съжителстват добре  Grinning.

 60 орхидеи ...newsm09 Страхотна колекция Танче, мож да ни ги покажеш някой път помежду снимките на Мъро  Laughing

# 688
  • Мнения: 70
Момичета,след колко време слагате пак фройтлайн,моята хубавица я накапах  през юни.

# 689
  • Мнения: 359
10 c's,добре дошла на още една Мишка!  Hug Да нямаш и ти случайно Чушка? Laughing

Тина, имах съвсем същия котак /ама котак и половина ти казвам!/. На годинка тежеше 6 кила. И гледаше лошо като твоя Mr. Green /ама твоят явно е добричък,моят писан нямаше да остави такова котешко нашествие без последствия!/ Много  ми е мъчно за него - изчезна преди година. Пробвахме да го гледаме в апартамент - не се получи, то диво та диво! Заведохме го при свеки и там хвана горите /а добре го гледаха хората, спеше на дивана по цял ден и лапаше Уискас!/, ама волна котешка природа....

Общи условия

Активация на акаунт