Отговори
# 15
  • Мнения: X
Искам да кажа,че аз през цялата си бременност пия бира по 1 чаша и няколко пъти съм го коментирала с доктора-той казва,че нямам никакъв проблем.Особено за чуждите бири с 0,...% алкохол съм можела и по 500 мл. да си пия.Спомням си в една от другите теми бяхте пуснали рецепта за коктейлче с алкохолна мента и че 20-30 мл. не е вредно...И си позволих веднъж да пийна две капачки с мляко  Joy
Също 1-2 пъти пих вино  Laughing Та въпроса ми е:
Мога ли като кърмя да си позволявам същият този алкохол,в какви количества,а нещо друго може ли?

На лекцията на 9 месеца "Хранене по време на бременност и кърмене", диетоложката изрично каза:
Може бира, но не всеки ден. И то една, не шест.
Може плодов коктейл с 20гр ром.
За вино съм почти сигурна, че каза, че може, но не съм записала, щото аз това пиво не го тача хич.
Алкохолът не е от забранените неща, но от относително забранените. Трябва с много мярка.

Онзи ден бяхме на кръчма с мъжа ми и негови приятели. Ударих един малък наливен Старопрамен и си тръгнах, щото ми се припиха още поне 5! Grinning Много ми се пие и на мен вече, може би на Нова година ще си позволя един качествен и количествен запой!  Grinning

# 16
  • Мнения: 616
може би на Нова година ще си позволя един качествен и количествен запой!  Grinning[/color]
Мда, аз точно на нова година си позволих да се почерпя по-сериозно... Митко беше в период, в който спеше по 10 часа нощем, и след последното кърмене имах предоволно време да се почерпя, да се омая, и да ми изветрее всичко до следващото... Добре де, може и да съм го поомаяла и него леко със закуската, но не личеше да му е зле  Joy

# 17
  • Мнения: 22
acid, все различни мнения ще получиш....поне при мен беше така.... виж една "случайна" табличка ЦЪК и ЦЪК


и аз съм от пиещите  Embarassed

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 15:17 от Puma®

# 18
  • Мнения: 526
Добре дошли на пепка и хели Simple Smile


момичета, в карайна сметка, след като не се дава вода на бебетата, защо в болницата продължават да им дават?
На всички бебета носят вода...
?

# 19
  • Мнения: 22
Ей,щом и ром може вие ме спасихте,ще вдигна купон довечера  Joy hahaha Много щастлива новина  Joy hahaha Значи съм спасена от абстиненция  Joy

# 20
  • Мнения: 22
Добре дошли на пепка и хели Simple Smile


момичета, в карайна сметка, след като не се дава вода на бебетата, защо в болницата продължават да им дават?
На всички бебета носят вода...
?

Не съм убедена, че навсякъде дават вода  Peace

# 21
  • Мнения: 526
Добре дошли на пепка и хели Simple Smile


момичета, в карайна сметка, след като не се дава вода на бебетата, защо в болницата продължават да им дават?
На всички бебета носят вода...
?

Не съм убедена, че навсякъде дават вода  Peace


Може би не навсякъде, но в АГ-варна дават на всички бебета. Каква е целта на даването на вода?

# 22
  • Мнения: 3
запис и от мен  bouquet

# 23
  • Мнения: 526
...а да питам още нещо Simple Smile

тези "подготвителни" контракции.. колко често е нормално да стават? При мен са много често през деня, а понякога имам и една странна болкя в единия край на корема...от едната страна на пъпа..все едно нещо ми се е схванало....

Не знам какво представляват истинските контракции? Къде е болката..и каква е?

# 24
  • Мнения: 366
Запис и от мен  Peace
Днес цял ден придремвам и мнооого ме мързи да пиша.
Като тюленче се търкалям и не мога да си отворя очите  Blush
Поздрави за Хели и благодаря за разказа  Hug Да сте живи и здрави Хели.
Всички болни батковци и каки да оздравяват Peace

Хайде отивам пак да дремна, но ще ви държа под око

# 25
  • Мнения: 22
Икономисват АМ  ooooh!
шегувам се, не знам!
Синът ми редовно беше "дохранван" с АМ, защото си личаха следи от повърнато по дрешките  и бузките, но вода със сигурност не са давали!

# 26
  • Мнения: 4
Ехоо, здравейте и от мен в новата сладурска темичка.
Пума, мерси за чудните картинки - особено щъркелите!


Хели, добре дошла мамче!
Разказът ти е чудесен и се радвам, че си така доволна от раждането и екипа.


Много благодаря за синтезираните съвети за кърменето на fl0 и линка за библиотеката.

pucisim, аз се записах за лекцията на Ла Лече в неделя Simple Smile Ако все още сме "едно цяло" с бебо, ще дойда.

# 27
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Хайде след среднощния си пост да се включа и аз. Днес мнго ме мързи и мен. Сутринта си доспивах от 9-11ч и сега още ми е сънено. Ходих на пазар, после до бъдещата ни педиатърка и съм леко разочарована  Crossing Arms Исках да говоря с нея, да си задам няколко въпроса и т.н., но в крайна сметка киснах там 30 мин, за да излезе тя ид а ми даде телефона си (да се обадим, когато бебчо се роди)  ooooh! Хич не ми се спореше, а беше толкова задушно в приемната, че не исках да чкаам още 30-40мин за да задам 2-3 въпроса, на които ще ми отговорят лаконично и после кой знае какво ще е. Общо взето държавното здравеопазване смърди  Sick #2gunfire Иначе педиатърката изглеждаше много приветлива жена. Пред кабинета чакаше една майка с 2 дечица (бяха се върнали за нещо) и малчо, който беше на не повече от 3 годинки беше супер спокоен. Не беше изнервен, уплашен или нещо такова. Играеше си със шпатулката, която лекарката му е дала. Та това ми направи добро впечатление. Обикновено децата хленчат пред кабинета на лекарката  Confused В крайна сметка ще й звъннем като родя и ме изпишат, а ако не съм доволна ще я сменяме по-нататъл. И без това всеобщата практика е да се ходи на частно при двама - трима педиатри в града, че другите май хич ги няма  newsm78

# 28
  • в Кошера
  • Мнения: 2 226
Puma,   bouquet!

Благодаря на всички за хубавите пожелания, да ви се връщат!   bouquet

Хели, добре си си дошла!

Относно алкохола - аз не мисля да се органичавам от чаша вино или бира  Mr. Green

# 29
  • IT
  • Мнения: 3 704
Запис и от мен,
ей сега ми изникна един въпрос, а бебетата като са в болницата с какви 'екипи' ги обличат?
pucisim аз се записах за неделя за лекцията и на мен ми е малко далече, но ако всичко е наред ще присъствам.
Копирах си от поста на първа страничка за кърменето..
Tyra честито ти преместване .
Бебето Доника е толкова сладко и хубаво, оправи ми настроението.
Хели добре дошла.
Вчера и аз се разбрах с педиатърката по телефона, тя е малко 6 без 10, ама аз нали така или иначе ползвам хомеопат, та ще се чуя и с него.

Общи условия

Активация на акаунт