Любители на кучета-13

  • 88 370
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Плевен
  • Мнения: 97
Аз не и преча да яде,знам че е полезно за тях...Колкото до хапчето за обезпаразитяване....и ние и давахме скоро...Дали е от това.ОФ побърках се от притеснения.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 691
havaiskoto_dupe, не я насилвай да яде.
Рая като имаше силно разтройство се обадих притеснена на вета и той каза да и спра водата за 1 час и храната за 24 часа.
Толкова често акаше, че даже и кръв изкара, но и това било нормално.
Не я храних и вечерта се пооправи,  дойде на масата и си изпроси храна, след като се наядохме и сложих гранули (не много) и си ги изяде. Нямаше проблеми от тогава.

# 692
  • Мнения: 224
Да не е яла трева? Понякога кучетата така си прочистват стомаха.
Най-вероятно от това ...защото тя постоянно нещо яде там...Ще пробвам с фенерите ...Стига да намеря в някой магазин ,че сега не открих  #Cussing out .Ако е същата до 2 дни ще я заведем на лекар. Иначе кръв няма в акото...
В коя част на града работиш или живееш? Фенерите се намират лесно по принцип

# 693
  • Плевен
  • Мнения: 97
ах ами до мултирамата...абе аз не съм търсила усилено,че то в тоя дъжд мокра кокошка станах.Ще пробвам и в по-голям магазин.Бяхме и оставили гранулки+варени яйца ,сега приятеля ми каза ,че не е яла .ами си лежи.....

# 694
  • София
  • Мнения: 3 789
havaiskoto_dupe,  ако досега не сте й давали човешка храна, по-добре не й готви тези фенери, после ще почне да капризничи. По-добре направи както ти казва Витаминка - само вода, без никаква храна, така или иначе няма да яде насила. Или вземи от зоомагазина "диетична консерва", тя е точно за разстройства и капризно стомахче. Яйцето изобщо го махнете, съдържа прекалено много белтъчини за вашата малка порода.

# 695
  • Мнения: 224
havaiskoto_dupe ти нямаше ли пит булче? или се бъркам? Иначе и аз мисля че яйцата в случая не са подходящи в такава ситуация.

Ех да до мултирама нямаш особено голям избор от магазини

# 696
  • Плевен
  • Мнения: 97
Ах ами аз рядко и давам човешка храна.... Яйцето ми го предложи едно момиче с мопс.Веднъж и дадох и видях ,че много и хареса .С голям кеф го яде ,затова прибягнах до тази стъпка.Вчера яде ама днес и него не ще.Затова така,от време на време,ама рядко.Ще потърся в зоомагазина близо до работа такава консерва .Ако ли няма ще пробвам с фенерите.Иначе според вас подходящо ли е ако няма такава консерва ,да и взема от тези кучешките пастети ?

# 697
  • Мнения: 224
Аз не бих защото казват че в тях има много желатин за да всързва съставките. Това което ти казах с ориза и месото съм го пробвала лично, чувала съм от ветеринар и го имаше и като препоръки въвъ форума в някоя от предните теми. Само да кажа, че в началтото месото е мн малко (само за аромат)повече трябва да е оризът и постепенно да се слага повечко месце.

Съветвам те пак за ориза защото така знаеш че има само ориз, а не още някакви незнайни добавки като оцветители карантии и какво ли не. Макар че е куче и то е като човекът, когато теб те боли стомах не ходиш да ядеш китайско и пици, а хапваш домашна супа или препечени филийки  Simple Smile

# 698
  • Плевен
  • Мнения: 97
Хах да... и аз така си мисля ,затова и се съветвам с вас.Значи сварявам фенерите,ориза в бульона им и давам повече ориз с маааааааааааааааалко месце.Ок мерси много пак.Довечера си отивам директно у нас да си я гушкам. Cry

# 699
  • Мнения: 224
Ще се оправи споко. Мойта пухакава топка н- на брой пъти е повръщала или имала разстройство защото постоянно дъвче боклуци и акита. А всички ветове казват че кучетата имат капризен стомах и такива неща се случват често

# 700
  • Мнения: 2 111
След около два часа ми направи впечатление, че си чеше очичките, .....
но след още 5  минути Виктор почна да се подува около очите....за 20 минути докато стигнем до клиника, която работи се изду неузнаваемо. След няколко инжекции и 2 часа, отокът спадна, а на следващия ден - напълно изчезна.
Много ме изплаши...
На вас случвало ли ви се е подобно нещо?
Това се случи и на нашата дакелка преди няколко години.Тъкмо вечеряхме и гледаме,че кучето непрекъснато си чеше главата и очите.И като го погледнахме по цялата глава имаше огромни плюски.Много страшно изглеждаше,настръхвам като се сетя   Confused Някаква инжекция сложихме и се оправи.

Рая,да се оправя по-бързо душичката  Hug И да няма апетит,не е страшно.Важното е да пие вода.

А за повръщането на пяна-и на Анди му се случва няколко пъти годишно.И като чета написаното от Деси за превъзбудата-в повечето случаи точно след бурна игра се получава при нас.

# 701
  • София
  • Мнения: 750
След около два часа ми направи впечатление, че си чеше очичките, .....
но след още 5  минути Виктор почна да се подува около очите....за 20 минути докато стигнем до клиника, която работи се изду неузнаваемо. След няколко инжекции и 2 часа, отокът спадна, а на следващия ден - напълно изчезна.
Много ме изплаши...
На вас случвало ли ви се е подобно нещо?
Това се случи и на нашата дакелка
може и тъп въпрос да е, тъй като и Виктор е дакел, възможно ли е тези прояви да са при дребните породи, в офиса колега каза, че и на пинчера му се е случило същото. newsm78било рядкост...

# 702
  • София
  • Мнения: 3 789
След около два часа ми направи впечатление, че си чеше очичките, .....
но след още 5  минути Виктор почна да се подува около очите....за 20 минути докато стигнем до клиника, която работи се изду неузнаваемо. След няколко инжекции и 2 часа, отокът спадна, а на следващия ден - напълно изчезна.
Много ме изплаши...
На вас случвало ли ви се е подобно нещо?
Това се случи и на нашата дакелка
може и тъп въпрос да е, тъй като и Виктор е дакел, възможно ли е тези прояви да са при дребните породи, в офиса колега каза, че и на пинчера му се е случило същото. newsm78било рядкост...

Мисля, че не е правило. Ние сме мини-пинчер, но ни се размина. По-скоро си е до кученце, както и при хората  Hug Макар че по-дребните породи наистина са по-изнежени...

# 703
  • София
  • Мнения: 1 508
На нашата дакелка такова не й се е случвало.

# 704
  • Мнения: 2 111
Аз нямам познати с кучета,които да са имали такава алергична реакция от ваксина.
Днес за първи път тук прочетох,че и на друго куче се е случвало  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 21:49 от erota

Общи условия

Активация на акаунт