Сладко бебче хубавее, ОКТОМВРИЙКА дебелее...!

  • 26 477
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 250
  Големината на ареолата и цветът се променят. Те са нещо като фар за бебчето след като се роди, които го насочва, наред с миризмата, която му е близка и позната. На ареолата има т.нар жлези на Монтгомъри, които отделят специален секрет, близък до вкусът на околоплодната течност, който освен това смазва и почиства кожата на зърната и ареолата.. Обикновенно нещата се връщат почти в предишната форма и размер след ражденето и кърменето, но е възможно цветът да остане малко по-тъмен.
  Ето малко инфорамация за гърдите - Какво ще стане с гърдите ми?

# 31
  • Мнения: 13
Мерси за инфото за Ния   bouquet Охх, много им се насъбра...кога ли ще свършат тревогите при тях и ще могат да си отдъхнат? Дано всичко се нареди по най-добрия възможен начин!

Нани-банани
- милата Hug Не мога да си предствая какво си преживяла...Ти си една силна жена!
Мама Ма - хихихи - ако сега си снимам пупата ( след като се наядох за 4ма) ще видите дали не е голяма  Mr. Green Сутрин е добре, вечер е с 2 месеца напред. Нямам търпение да си видя бебо в четвъртък и чакам 3Д-то другата седмица  Flutter

Aila - странно, но при мен няма развитие в гърдите и нямам коластра...Има ли възможност да нямам кърма или може по-късничко да се образува? Понеже съм от "начинаещите" не съм много наясно, а имам огромното желание да кърмя моят бебок  Heart Eyes

Вчера много се тъпках през деня и не вечерях, а днес кантара отчете +1кг  Laughing Днес си виках, че ще я карам на лек режим, но май ще нападна едно сладко изкушение...Имам нужда от обуздаване  Mr. Green По принцип съм заковала едни +7 кг. от 2 седмици ( с 1кг отгоре за месец..), но нали в началото качих повечко.. Дано скоро да се промени тенденцията с апетита ми Wink

Цункам ви!

# 32
  • София
  • Мнения: 483
reiaa, всичко ще се оправи, но не след бременността, а няколко месеца след края на кърменето. Тогава бавно и помалко хормоните ще си възвърнат баланса до изходната точка и всичко ще си дойде на мястото  Simple Smile
Аз не отидох до "Ал. Невски", както бях запланувала, защото имах голям проблем със синът ми. Не разбрал, представяте ли си, че днес има задължителна матура по история и георгафия и я пропуснал  #Cussing out Говорих с кластата половин час, жената не знае как да му спаси задника на това келеме. Обадих се на бабата, тя само че не получи инфаркт и я инструктирах да отиде до личния му лекар за бележка - тя хукна още преди да е затворила телефона. Много нерви отрових, бебка се разлудя в корема  #2gunfire
Добре че писах в седмокласния форум, майките ме успокоиха че не е фатално, дори много от децата го практикували нарочно.
Много се ядосвах, глава ме боли сега.
Но като се замисля.... това са бели кахъри, на фона на това което се случва на Андреа и Ник - какво ли съм тръгнала да се оплаквам и аз..........

# 33
  • Мнения: 109
Запис и ви оставям,че нещо кръвното ли ми  е паднало и хич не ми е добре;) Хубав ден Hug

# 34
  • Мнения: 367
RadiValio  както бях писала в предния си пост с първата си бременност гърдите ми не се промениха, нямах и коластра. кърмата ми слезна на 2 ден след раждането (нормално) но психически бях подготвена, че ще кърмя от курса който изкарах и от този форум. има много полезна информация. когато кажеш, че ще кърмя ми се смееха. как съм била знаела преди да родя? ами знаех и кърмех и то година и 3 месеца. много майки не успяват именно заради психо атаки от сорта на "може да нямаш кърма" , "може да не му стига на детето", "кърмата ти е нехранителна" това са бабини деветини и унищожават естественото хранене на децата. изключвам редките случай когато има медицински причини да не се кърми

# 35
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Айла, мерси!  Hug Надявам се вие сте добре, цялото многочленно семейство!   bouquet

Като говорите за гърди - моите са огромни и за щастие вече не болят така както преди, но все пак имам пробождания и леки болежки от време на време, ама деколтето ми на определена светлина е брутално - все едно съм рисувала по код кожата си, така ми се виждат веничките!  ooooh! Стрии, нови, за момента нямам, ама ще видим.
 А относно вида на гърдите след кърменето - моите като спрях да кърмя Георги (той се отказа сам на годинка и малко) бяха заприличали на спаружени балони - ужасни бяха, но след година, година и нещо се възстановиха, само ареолите ми останаха малко по-тъмни, преди бяха розови.

Мерси, момичета за пожеланията за кормуването, ще го взема, няма къде да ходя, аз и не го взиам това късане много навътре, тъй или иначе не бях готова, малко ме хвана яд, че ме претупа, ама все тая, единственото неприятно беше, че получих леки безболезнени контракции - просто започна да ми изтръпва и да ми се стяга корема, ама без болка, явно от притеснение, та следващия път преди изпит ще мина през доктора да ми предпише нещо предварително за всеки случай, че се постреснах.

# 36
  • София
  • Мнения: 119
Привет и от мен в новата тема! Димяни   bouquet
Честит празник на всички малки и големи деца   ura
И аз  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed за нашите талисманчета и техните родители и се  Praynig да се оправят бързо.
Арим оплаквай си се, по добре да кажеш и да ти олекне, отколкото да трупаш всичко в себе си.
Имаше още, нооо по късно пак като се сетя.
 Hug за всички

# 37
  • Сливен
  • Мнения: 140
цък в новата.
честит празник на малки и големи деца
много  Praynig Praynig Praynig и дано всичко мине добре за ния и бебчо.
лек ден за сега

# 38
  • Мнения: 19
 Hug Hug ЗА БЕБОЦИТЕ И ЗА МАМА  PraynigВСИЧКО ДА Е НАРЕД И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЕБОЦИТЕ

# 39
  • Мнения: 1 599
Дай Боже да са успешни и двете интервенции днес! Мерси много, че ни държите в течение

Ради, ами ще снимам скоро, срам не срам. С първата бременност и аз снимах всеки месец на едно и също число  Mr. Green
за гърдите моите си останаха с малк опо-големи ареоли и малко по-тъмни. имах много хубави гърди ама вече това е минало...докао не се намеси някой специалист
Не съм, другия път!  Hug
Арим, я верно не се ядосвай. Може пък да е за добро  Hug

# 40
  • Мнения: 120
Хоп троп и аз тук. Димяни, страхотна темичка! Първата страничка е страхотна както винаги Peace. Стискам палци на Ния , Фил, на Тай и Ник.  Praynig Praynig Praynig
Чудя се дали за деня на детето да не се поглезя с нещо вкусно? Въпреки , че ако гледам глезотийките, то всеки ден ми е празник на детето Mr. Green
Не съм, следващият път ще е много по-успешен Peace
Арим, не е станало нищо фатално с матурите, нали най-важните ги минахте, другото е ала-бала.
Много са ви слядки коремч1етата, даже тъй като много харесах снимката на Арим, ще карам мъжлето да ме снима всеки месеж оттук до края в една и съща поза на терасата.
Моите гърди също много се промениха, все есно не съм аз и тъмните кръгове чак ме стряскат като се погледна в огледалото. Хайде стига, късмет на нашите талисманчета и много сили на тяхната невероятна майка.

# 41
  • Мнения: 1
Честит празник на всички ,които носят детското в себе си!
Ще цитирам Пауло Куелю/не че съм му кой знае какъв фен/:
,,Има 3 неща на които възрастните могат да се научат от децата:
1 Да са радостни без повод.
2 Да са винаги заети
3 Да се стремят с всички сили към това за което мечтаят.,,
 Praynig Praynig Praynigза цялото семейство на Андрея и дано тази история е с щастлив край.Вярвам в това!
Момичета относно коремите.Днес на работа един колега ме пита,защо не ползвам фитнеса при положение ,че преди бях доста активна.А аз му отговорих,че съм решила тези месеци да дебелея.Той ме поизгледа и каза,че малко съм напълняла.Отвърнах ,че има причина.След 10 минути пак се срищнахме и каза,че е загрял. LaughingНямам снимки на шкембито,а на снимката от срещата във Варна съм изрусената мама. Wink
Ехо,пие ли някой желязо с нещо друго и какво е то?
Цвети,дано оправиш тази каша.
Арим и Ради-големи сладурани сте!
За циците-нямам нови стрии,но пък бях забравила,че имам толкова вени...
Много ритници от малките съкровища Simple Smile


# 42
  • Мнения: 184
Здравейте момичета,   bouquet
 цяла една огромна тема сте изписали, докато аз бях малко на гости при свеки - да си почина малко от работа + да си взема болничен най-накрая, че едвам се нося.
Моля се за Ния и Фил  Praynig Дано това е просто кошмар, от който да се събудят здрави и читави скоро!!  Praynig
Ради, ти на това корем ли му викаш, моля ти се?! Та аз съм само с две седмици преди теб и вече съм с такова коремище, че ме питат кога ще раждам!  Twisted Evil
За седмица съм напълняла с 1,5 кг, така че вече съм +10 кг. Sad Не ям много, но ръце, крака, корем - всичко се подува и пулсира. Отдавна не нося дори венчалната си халка... Никак  не е приятно и се чудя как ще изкарам лятото!
И след като ви се пооплаках да ви кажа синята си новина. Бяхме на втора фетална морфология, и Димяни, ако обичаш, закичи ни със син щъркел. Малкият юнак не спира да мърда, даже лекарят не успя да направи свястна снимка. Бях чела че трябва да спят около 16-20 часа на ден, ама при нас е точно обратното  Mr. Green Питах дали е нормално, но не получих еднозначен отговор  newsm78. Иначе всичко е наред с мъника и въпреки моето подуване, той се развивал точно като за седмиците си.
За гърдите - сърбят ме ужасно още от третия месец насам. Напоследък и потъмняха... ама на фона на теѝи 10 кг дето ги имам май най-малко те са пораснали  Twisted Evil

# 43
  • София
  • Мнения: 1 395
 Praynig за Ния и Фил!

Мирче, сканирай тая презентация и я чети зуумната Peace

Ще взема и аз да снимам пупа и след малко ще кача Crazy http://oktomvri2010.snimka.bg/maternity/bebzz.476992.19017056 Качих и на малкият батко, скоро проходил, щъка из къщи вече Heart Eyes

За стриите - мъжото не ми дава да се мажа с нищо #Cussing out и вчера (аз не съм се поглеждала въобще) изведнъж ми обявява "Да почнеш да се мажеш че цялото ти дупе е в стрии, да изчезнат" #2gunfire Викам му те появят ли се вече няма значение какво правиш не изчезват вече.. Ма иначе доволен че не съм дала 8лв за масло и не съм се мазала (ненавижда), пък сега защо няма да ми изчезнат стриите Close

 Joy Ноел, свинско смучено ли? hahaha

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 16:20 от bebZz Kiryakova

# 44
  • Мнения: 3 500
kalinche, честито синьо щъркелче! Явно октомври ще е мъжки месец.
Моята бебка също не спира да рита, върти се, бута по цял ден. Усещам я постоянно, не спира и за 5 мин.
Аз се радвам като я усещам. Приятно е, а и знам, че така всичко е наред. Дай Боже!
Хайде, Ния, стискаме палци, на теб и на бебоците!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт