Американо-английска академия, лятно училище

  • 10 804
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
Таксата им е на половина на АЕУ.

Винаги съм се чудела каква им е таксата.  А като съм разглеждала сайта на училището, прекалено много ми се сториха плакатите с надписи , свързани с "God".

# 16
  • Мнения: 2 401
Таксата им е на половина на АЕУ.

Винаги съм се чудела каква им е таксата.  А като съм разглеждала сайта на училището, прекалено много ми се сториха плакатите с надписи , свързани с "God".

Къде, къде?  Shocked  За въпросната академия ли говориш?

# 17
  • Мнения: 4 877
Таксата им е на половина на АЕУ.

Винаги съм се чудела каква им е таксата.  А като съм разглеждала сайта на училището, прекалено много ми се сториха плакатите с надписи , свързани с "God".

Къде, къде?  Shocked  За въпросната академия ли говориш?

В интерес на истината днес набързо прегледах галерията със снимки и тези, които м.г. ми направиха впечатление, ги нямаше или просто са в архив, но не съм търсила. Аз не разбирам от религия, но ми се стори пресилено българи, все пак източно-православни,  да си набутват децата в друга религиозна общност. Може би са прекрасни хора и педагози, може би и училището е прекрасно. Може би чужденците и дипломатите са си наясно защо избират това училище. Доколкото се вижда в гугъл президентът на академията е пастор и в това може би няма нищо лошо. Единствено ми дойдоха в повече твърде религиозните призиви по плакатите, когато разглеждах м.г. сайта им. Сега не виждам такива снимки и може вече да е с по-нерелигиозен облик училището.

# 18
  • Мнения: 567
Няма такова нещо! Поне не важи за лятното им училище. Просто децата учат там английски през цялото време, с преподаватели-професионалисти !
Няма никакво религиозно влияние! Може би касае Американо-английската академия, когато тя работи като такава по време на учебната година, но не и по време на лятното училище!
Миналата година бяха записани 5 деца от училището на дъщеря ми. Съвсем обикновени деца си бяха. Нямаше никакви дипломати или падащи звезди!!!
1, каква религиозна общност - там можеш да платиш за една или няколко седмици, в които детето ти да премине бариерата и да се "отпусне" да говори езика на съответното ниво! Никакъв пастор не се е явявал, камо ли да е проповядвано нещо на децата!  ooooh!  ooooh!  ooooh!
Не търсете под вола теле!  Peace Хайде да не спамим темата с глупости!
Създавате грешно впечатление по отношение на лятното училище! Нито миналата година, нито сега има някакъв религиозен облик там!
Аз ако имам възможност пак бих записала детето си там!!!

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 01:10 от spasdidi

# 19
  • Мнения: 4 877
spasdidi , хайде по-спокойно!  И без да се хващаш за главата, моля!
Говорихме за сайта на Академията и че училището се посещава от дипломати. Без лиценз от МОН. Това е international school  и е за децата на дипломати. Основано е от (протестантски) пастор. Посочили са си, че наблягат на християнските ценности. Няма нищо лошо в това, разбира се. За Западния свят си е нещо нормално да се отварят училища от мисионери.
При наличието на гугъл няма смисъл да ти отговарям  повече.
(хайде, подсказка:
http://blog.georgebakalov.net/20-years-of-breakthroughs )
Да, чувала съм, че нивото по англ. е много добро.

# 20
  • Мнения: 567
1, права си за всичко, което разказваш за Американо-английската академия.
Но просто е извън темата! Авторката се интересува от лятното им училище, както и всички пишещи в темата.  Peace

Ако си говорим за Училището като такова, разбира се, че аз лично не бих записала детето си там. Нормално е да нямат лиценз от МОН - те работят по техни програми и издават техни дипломи, а не по програмите на МОН. Това си е училище за чужденци. Предполагам, че малко българчета учат там!
Ето, че разговорът измества основната тема и ако някой събира информация за лятното училище, ще се затормози с излишните обяснения между нас! Спирам, че пак ще се хвана за главата.

Та пак да повторя - лятното училище е отлично! Пробвайте и няма да съжалявате!  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 401
1, не можеш да си представиш какво ми казваш. Шокирана съм. Shocked Shocked Shocked Май наистина важи  правилото "това, от което се страхува човек винаги го намира".  Вервайте ми, няма човек с по-голяма нетърпимост към всякакви религиозни инициативи в тоя форум от мен.
 В интерес на истината, когато записвах сина ми завършваха няколко деца, бяха ги облекли с тогите, шапките и се снимаха в коридорите. Тогава видях доста странни птици -представители на училището,странно облечени и изглеждащи, едната май беше основателката, тази от снимката. И децата изглеждаха странно, нямаха въобще вида на  уверените щастливци, завършващи скъпоструващо учебно заведение. Но изобщо не ми мина през ум такова нещо, защото училището ни е препоръчано от здраво стъпили на земята хора, знам, че го ползват дипломати, и двете деца на  мой бивш шеф (от розовата раса) учат там..
Ще разпитам сериозно чедото, ама като знам колко е словоохотлив и как обича да го разпитват, не знам докъде ще стигна.

Пп. там, където таргета е платежоспособен, разбирай по-трудно манипулируем, няма начин да има проповеди, там практиките са доста по-различни.
Ей, ама ме вкарахте във филм рано,рано значи. 

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 08:13 от минзухар

# 22
  • Мнения: 4 877
Момичета, хич и не ми се пишеше в темата. Както се вижда, пиша основно в темата за частното образование и само тя ме интересува. Но реших да споделя, а не да ви дразня.  Не съм наясно с религията и затова, може би, всяко по-странично влияние ме изостря вниманието.  Разбира се, това е от моя гл.т.  Пак ви казвам - сега не видях такива снимки с призиви за Господ. Но м.г. си имаше доста и то като фон на детските тържества.

spasdidi, a учителите не са ли същите? Много ме кефи в този форум някой като претендира, че се спами, Обикновено е знак някой да спре да пише в дадена тема. Цензура!  Mr. Green Не виждам изобщо да измествам темата, мила.  Щом става дума за нещо, организирано от същото училище, от същите преподаватели.... Радвам се, че е страхотно лятното им училище. И е наистина страхотна идеята им за такова.

Минзухар, съжалявам, че така те стреснах. Исках основно да ви обърна внимание, а вие си проучете. На Запад наистина има много частни религиозни училища, основани от мисионери и си е нещо нормално.  Когато човек си записва детето някъде (говоря за училището, а защо не  и някаква друга форма към това у-ще), трябва да е наясно с всеки детайл от обучението, което се предлага. Ако си записваш детето там само, защото имало чужденци и дипломати, е странно решение.

Иначе от гл.т. на родител с деца в частните училища мога да ви кажа, че изобщо не е някакво престижно училище, нито толкова желано. От т.н "international schools" са престижни Френския лицей, Англо-американското училище, Американския колеж, има доста училища към посолствата.


Хайде, спирам да "спамя", т.е. да пиша. Но и не знам нещо повече.  Hug

# 23
  • Мнения: 195
Да се включа и аз, за да спестя излишни тревоги  и терзания. Преди няколко години дъщеря ми ходи там на лятно училище и аз така, след като я бях записала чух , че било сектантско и т.н. Нямаше никакъв, дори намек за религиозна дейност по време на лятното училище, наистина четох, че основателите са Протестанти, както и част от децата, които учат там през учебната година.    Не знам дали имат някакви занимания свързани с това по време на уч. година, но лятото със сигурност нямат. Детето беше много доволно и даже искаше да я преместим там да учи. Харесваше и това, че има ред и не се позволява  грубо отношение и лоша дисциплина, но всичко става със спокоен и уважителен тон без крещене и заплахи.  Цялата атмосфера на училището, отношенията между децата и учителите,  организацията, всичко е много разлчино от нашата обарзователна система и нашите учебни заведения и   е много приятно за децата.

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 12:36 от veto

# 24
  • Мнения: 2 401
1, аз съм много благодарна, че сподели.  Не си мисли, обаче, че съм записала чедото там, щото имало дипломати, не ме подценявай толкова.  Peace
Говорих с младежа, няма за какво да се хвана, никакви тревожни сигнали засега.
Може би наистина много внимават  в лятното училище, не е изключено  с него да зарибяват  за редовното.
 

# 25
  • Мнения: 4 877
1, аз съм много благодарна, че сподели.  Не си мисли, обаче, че съм записала чедото там, щото имало дипломати, не ме подценявай толкова.  Peace
 

O, съжалявам, че така е прозвучало. Нямах предвид теб или хора от темата. Чувала съм такива аргументи от родители. Писах много набързо и се извинявам, ако е прозвучало така,
Благодаря на veto за разказа. За мен изобщо не стоят на дневен ред като лятно у-ще или пък образование. Радвам се, че ме разбрахте защо се включих в темата.

# 26
  • София
  • Мнения: 184
Скъпи майчета, вие направо ме смаяхте  Shocked !

Та вие само по Коледа и Великден ли се сещате, че има Бог  Rolling Eyes!
Жалко, много жалко  ooooh!!

Ако имах финансите - веднага бих си записала детето .....  Peace

Една майка -"veto"  писа за дъщеря си...."Харесваше и това, че има ред и не се позволява  грубо отношение и лоша дисциплина, но всичко става със спокоен и уважителен тон без крещене и заплахи.  Цялата атмосфера на училището, отношенията между децата и учителите,  организацията, всичко е много разлчино от нашата обарзователна система и нашите учебни заведения и   е много приятно за децата. "

Та, не е ли важно в каква среда учат децата ни  Simple Smile

Пожелавам успехи и хубаво лято на всички малчовци   bouquet  bouquet  bouquet



 

# 27
  • Мнения: 2 401
Лятното училище приключи, та да споделя някои неща.  Това, което 1 беше писала май е вярно.  Водих спорове с мъжъТ, който ме убеждаваше, че до момента в който не се появят разни религиозни влияния всичко било ОК. Него в елитен техникум навремето го били учили свидетели на Йехова.  Shocked  Сега благодарение на английския си е на мястото, на което е. Та, лятното училище е съвсем читаво, абсолютно нищо нередно не съм засякла. Преди всичко искам да кажа, че ефекта е поразителен. Никоя учителка не би могла да постигне това. Догодина пак ще го запиша.

# 28
  • Мнения: 52
Да, това в Дружба имам предвид. Аз се обаждах и ми обясниха това-онова. Съществения въпрос обаче пропуснах - кой преподава? Такава сума давам само за преподавател - носител на езика.
Теди, ти в кое у-ще си записала девойката? Дайте и други идеи, моля.

http://www.maestrobg.com/?cid=179

Аз съм пращала запитване по e-mail и не получих никога отговор. Не мога да кажа дали услугите, които предлагат са добри или не са.... Защо даваш e-mail при условие, че човек не може да получи информация чрез него???

# 29
  • Мнения: 247
Привет, моето дете беше миналото лято на лятно училище в АЕА, което е в село Лозенец - в началото на магистралата за Пловдив.

Това е единственото АЕА - American-English-Academy, което ми е известно и е близо до кв. Дружба, но определено не е в квартала.
Ето http://aeasofia.com/ - за справка.

Та, ако е това, да споделя:
Децата в лятното училище са преобладаващо българчета от наши родни училища, които отиват с надеждата да учат/упражняват английския си.
Факт е, че има на разположение учители с роден език английски, но извън заниманието в група (в клас) се лее омайна родна реч.  Heart Eyes

Условията са добри. Чисто и добре организирано е. Имаше възможност за ползване на бус - децата се опичаха в него без климатик в тогавашната страшна жега. Иначе има придружител в буса, освен шофьора.

От учителката - англичанка, при която синът ми попадна в група съм с доста смесени впечатления.
Разказала им личната си история още на първия ден, която беше свързана с лична драма и колкото и да й съчувствам чисто човешки, намирам за крайно неуместно да занимаваш малките главици (7-8 годишни деца) с проблемите си.

Ако съм уцелила за кое училище се интересувате, оставам на линия и за други въпроси. 
Peace

Общи условия

Активация на акаунт