Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Новата ни темичка е страхотна   bouquet  bouquet  bouquet ! Аз искам да попитам кога най рано ще ходите на ФМ защото аз вече взех много да се обърквам уж знам че е най добре 11-13 г.с. а пък чета за някой клиники че ранната е 18-20 г.с. а аз мисля че това е късно.Споделете вие кога мислите да ходите.

# 16
  • Мнения: 2 216
Честита нова темичка! Благодаря на създателката и!
Току що гледах предаване за ФМ и лекарката каза, че се прави между 11-13 седмица + 6 дена. Така че правилно си разбрала, в по-късните седмици друго се пави, но само, ако има съмнение за проблем.
Анастасия, много ти благодаря за споделената информация! Аз вече не усещам точно това напрежение, за което твоя доктор ти е казал, че отшумява след 8 седмица! Добре, че сподели, успокои ме! smile3525
 А за витамините също се интересувам, защото аз пия само фолиева, опитвам и плодове и зеленчуци, но не знам дали не е време да си купя и витамини за бременни

# 17
  • Мнения: 838
Супер оформление!
Благодаря!   bouquet     bouquet   

# 18
  • Мнения: 19
Здравейте.
Аз не съм писала доста отдавна, но ви чета почти всяка вечер.
Новото оформление е направо страхотно!
Нека и аз да дам отчет. Началото на миналата седмица чухме сърчицето, но продължавам да имам контракции и да си пия хапчетата. В понеделник съм пак при доки да видим какво става. За съжаление не мога да си взема болничен, че останах сама и няма кой да ме замества.
Чета за ФМ, но всички ще ходите в София. Някой знае ли дали се прави и в Пловдив, че ще ми е по- лесно да отида тук?

# 19
  • Мнения: 519
Да ни е честита новата темичка чудесно оформление Hug

# 20
  • Мнения: 423
...

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 14:19 от (wind)

# 21
  • Мнения: 86
(wind)  Оха от твоята уста в божиите уши  Laughing Не че нещо просто тайничко се надявам да имам момиченце и симптомите ги имам....е не че ако не е така няма да го обичам но все пак кой каквото и да казва всеки си се надява за нещо.

# 22
  • Мнения: 10
Добро утро и от мен на всички!
Поздравления за чудесната темичка   bouquet
(wind) да ти кажа,моите приятелки,които имаха момчета найстина имаха чудесни бременности,без гадене,а тези които имат момичета им се гадеше в началото,но пак си мисля че е строго индивидуално и незнам дали има нещо общо с пола на бебето.Или пък всички казват-ако ядеш кисело и солено-момче,ако ядеш сладко-момиче...
Ами аз например както от начало само кисело ядях-а сега само сладко ми се яде...
Аз бях споменала че имам нагласата и за момиче и за момче,каквото Бог даде,само живо и здраво да е Simple Smile Това ми е първа бременност и много се вълнувам Hug

# 23
  • Мнения: 961
Аз ддо скоро нямах никакви симптоми, сега се появи гадене, но без повръщане, само 2 пъти за цялата бременност до тук. Аз искам да е момче, дано ти е вярна теорията  Laughing

# 24
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
(wind), миналото лято бях свидетелка на моя приятелка, която имаше често неразположения, повръщаше, главоболия и т.н. Бебето й беше особено срамежливо на ехографа и, макар че беше на прегледи в Германия, защото съпругът й е немец, дори след 7-мия месец нямаше сигурна информация дали е господин или госпожица. Сега се радва на момче  Hug , което напълно оборва твоята теория. Има време всички да разберем какъв пол са вързопчетата щастие, които носим в себе си, мисля, че е малко рано да се напрягаме с мисли за това.  Peace
Аз не съм повръщала нито веднъж досега и ми ставаше лошо само до втората-третата седмица, след като научих.

# 25
  • Мнения: 52
_pencheva_ и аз мисля да ходя в Пловдив.Моя позната там е ходила и е много доволна.Клиниката се намира на гърба на Тримонциум.Като се срещна с нея ще поискам телефон и поне името и да ми каже  Wink
Оффф при мен всичко е наобратно  Sad Сутрин ставам със огромен апетит и през деня се чувствам все едно не съм бременна,но след 18 ч....започва едно главоболие,едно гадене ,едни кисилини.Хич ме няма вечерно време,вместо сутрешно имам вечерно гадене.

# 26
  • Мнения: 27
wind - аз изкарах една изключително лека бременност със сина ми, без повръщане и гадене. Много ми се ядеше кисело и даже един път дигнах бутилката с оцет Crazy
Сега ми се гади умерено и незнам дали това ще е признак за госпожица.  newsm78

pencheva и аз съм от Пловдив и се колебая дали да отида в София за МФ или в Пловдив. Имате ли информация за добър специалист в Пловдив за ФМ?

# 27
  • Мнения: 423
...

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 14:19 от (wind)

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 67
Здравейте, много е хубава и полезна темичката Simple Smile
И аз съм една от кандидат-бъдещите мами  Embarassed Това ми е първа бременност и въпреки, че е желана и до известна степен планирана пак съм неподготвена Blush
Накратко: последната ми менструация беше на 21.03.2010 (с по-дълъг цикъл съм - средно 33 дни), на 04.05.2010 ходихме на преглед и док. каза, че има плоден сак, била съм в 5-6 г.с (определи термина за 28.12.2010) и ме вика на преглед на 25.05, за да чуем сърчицето Praynig Това което ме притеснява не ме ли вика твърде късно? Сега чета из нета че по принцип се чува към 6-7 г.с, а аз на 25.05 ще съм в 8-9 г.с. Да не би да се презастрахова един вид док.? Дали да не ходя някъде другаде по-рано? Другото което ме притеснява е че ако дай Боже всичко е наред и чуем сърчицето може да стане късно да си запазя час за първа ФМ при положение, че на добрите специалисти им се заемат часовете от много рано. Дайте ми съвети, кои от вас вече са чули сърчицата на своите мъничета? Имам чувството, че започвам да ставам параноична Blush

# 29
  • Мнения: 99
Привет мили дами  Hug

Аз не съм се вясвала отдавна, ама с тези празници....Ех, голяма обиколка направих - целите Родопи - Перперикон, яз. Студен кладенец, Златоград, Смолян, Кърджали и къде ли още не - смееха ми се, че подскачам като козичка  Laughing Радвам се, че нямаше някакви последствия, че се бях притеснила от толкоз щъкане да не направя някоя беля...
Вчера чух сърчицето и направо се разплаках - доктора ми се засмя и каза, че с моя опит не трябвало да се втелясвам толкоз, но да ви кажа сега с втората бременност ми е много по-шашнато, май защото знам всичко и ме хваща шубе по-често да не се обърка нещо...
Виждам, че коментирате за бременността и пола - предната ми беше...абе не разбрах, че съм бременна - в 9 месец с мъжа ми слагахме гипс картон вкъщи - никакви грижи и сега се радвам на един мъжки пумпал вкъщи дето ме побърква Simple Smile Ааа...и ядях по един буркан на ден кисели краставички и по един шоколад - така че...  Crazy Много искам момиче сега, ама направо толкова много, че се смях с мъжа - дано не съм го направила гей, ако е пак момче с тези мои мисли Simple Smile
За ФМ - съм се записала при Марков за 10.06 (12 седмица ще съм) и тогава смятам да се запиша за следващата.  Някой беше питал кой къде смята да ражда - за мен има един доктор и това е доцент Асен Николов от Майчин дом - завеждащ родилна е там - и съм при него 1000 %
За мамите, на които още им се гади пак ще кажа, че си взех капките Вомитусхил и ми помогнаха изключително - пробвайте, ако искате - хомеопатични са.
Май исках и още нещо да драсна,ама и без това стана много дълго, така че желая много хубави емоции на всички прекрасни бременлийки-декемврийки   bouquet  bouquet  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт