Фетална ехокардиография - защо, кога, къде?

  • 333 045
  • 826
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 265
По-нагоре д-р Маринов е написал ,че е желателен прегледа около 22 г.с., по-натам доколкото знам оформянета на гръдния кош пречел да се види добре сърцето.
За-по-ранното изследване може би не всичко е добре оформено и може да се проследи.
                 

# 76
  • Мнения: 17
  Здравейте ,
Фетална сърдечна  честота  между 150  и 160/мин.  е  напълно  нормална за този срок на бременността!
Относно  въпросът  за  повишеният  "индекс на  резистентност"  на  утеринната артерия - това е  индексът  , или съпротивлението , което кръвта  среща  при навлизането  си към  маточната кухина  ,  плацентата и  респ. - плода!
Повишеният  индекс означава  повишено  съпротивление ,  което  кръвотокът  среща и  може да се  дължи  на хипертония  на майката , спазъм /свиване / на  кръвоносните  съдове  и пр.
Важният  въпрос  тук е как се " храни " и  расте  бебето и дали има някакви  съпътствуващи  проблеми  със сърцето  на  бебето!
При  всички  случаи  е уместен преглед при детски  кардиолог!
                                                       Поздрав :д-р Р. Маринов

# 77
  • Мнения: 93
Здравейте:)Някой може ли да ми даде информация само във София ли може да се направи Фетална Ехография?Само там ли има такива специалисти?Ако някой знае нещо моля да пише.Благодаря предварително

# 78
  • Мнения: 850
 Аз направих ФМ при д-р Атанасова в клиника Марковс в София , много съм доволна , изклюбително изчерпателно обяснява всеки детайл от бебо . Заслужаваше си ходинето и с удоволствие ще отидем отново за да видим бебо.

# 79
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Във нашия град е голям проблем да намериш свестен доктор относно ехокардиографията.Записах си час при Шивачев,да видим какво ще каже.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Във нашия град е голям проблем да намериш свестен доктор относно ехокардиографията.Записах си час при Шивачев,да видим какво ще каже.

За Шивачев съм чувала много добри отзиви. Ако нямаше да ходя на ФМ в София /заедно с нея ще ми правят и Фет.Ехокард-я/ - също бих отишла при този д-р  Peace Успех и хубави резултати  Simple Smile

# 81
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Знам,благодарение на него на приятелката ми синът им е жив и здрав,но след навременни интервенции.

# 82
  • Мнения: 1 056
Уважавам клиника Марковс   и съм тяхна пациентка ,но за нищо на света не бих пренебрегнала  Д-р Велковски   bouquetТова е уникален детски специалист-Ехокардиография .Дори и специалистите от Марковс  си казват ,че те не са кардиолози.
Има 4 специалиста в България,които могат да Ви кажат всичко за сърцето на вашето дете!

# 83
  • Мнения: 99
Здравейте! В София ли са най-добрите специалисти по Фетална ехография и можете ли да ме посъветвате, ако реша да отида в София към кой специалист да се насоча.

# 84
  • Мнения: 2 070
Здравейте:)Някой може ли да ми даде информация само във София ли може да се направи Фетална Ехография?Само там ли има такива специалисти?Ако някой знае нещо моля да пише.Благодаря предварително

А ти къде живееш към момента? Плевен или Стара Загора?

В Плевен не правят този тип Фетална морфология..истинския подробен преглед. Нещо подобно прави доц. Стойков..но не е съвсем същото, не се оглежда всичко така  в подробности.
Бременните от града сме ходили в Сф на прегледи - аз при д-р Марков, някои при Томова  или Димитрова.
Ако си в града - заповядай да пишеш в плевенската тема в отчетно По градове..

Ако си в СтЗаг- нямам идея...предполагам е същото...

# 85
  • Мнения: 343
Здравейте! В София ли са най-добрите специалисти по Фетална ехография и можете ли да ме посъветвате, ако реша да отида в София към кой специалист да се насоча.

Категорично ДА!
Много лекари се опитват да правят фетална ехокардиография, но ако наистина искаш специалист, отиди в София. Лично за мен най-добрите специалисти работят в 3-та градска /Национална кардиологична болница/.
Късмет!

# 86
  • Мнения: 93
 ДеЩоВиди в Стара Загора живея,но съм си от Плевен:)За ехокардиографията и аз разбрах от вас,че са малко специалнистите в тази област,но въпреки всичко гледах сайтовете на двамата старозагорски лекари и в тях пишеше,че правят ехокардиография и много се учудих-за това им писах.Единия ми каза,че със сигурност прави,а другия каза,че в процеса на феталната морафология прави такова изследване.При втория добре съгласна съм да ми даде малко инфо по време на ФМ,но за първия,който си е акушер-гинеколог незнам как може да ми казва,че може да ми направи такова изследване.Вие какво ще кажете,бъркам ли или съм права?

# 87
  • Мнения: 644
РоСи, на мен при ФМ, (прави я доц. Димитрова), също огледаха сърцето и лекарката каза, че няма индикации да ходя при кардиолог. Въпреки това си записах час за ехокардиография при кардиолог (д-р Велковски) от Трета градска в София и отидох при него. Със сигурност огледа на сърцето при ФМ и при ехокардиографията не могат да се сравняват. На листа с резултатите от ФМ пише само, че сърцето има еди колко си камери, правилно изградено и разни други по - общи неща, докато при феталната ехокардиография има много повече неща като епикриза, а самия преглед при кардиолога продължи като време колкото цялата ФМ.
Моят съвет е ако имаш възможност да направиш феталната ехокардиография при кардиолог  Peace

# 88
  • Мнения: 99
В Коя седмица се прави ФМ и в коя ФЕ? Аз съм от Ст. Загора къде там ога да отида за си направя ФМ?

# 89
  • Мнения: 343
По-нагоре д-р Маринов е написал ,че е желателен прегледа около 22 г.с., по-натам доколкото знам оформянета на гръдния кош пречел да се види добре сърцето.
За-по-ранното изследване може би не всичко е добре оформено и може да се проследи.
                 

Момичета, моля Ви да четете, преди да пуснете въпроса си!
Що се отнася до ФМ, има си други теми.

Общи условия

Активация на акаунт