Докога да заблуждаваме, че Дядо Коледа съществува?

  • 3 168
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пък моята дъщеря си вярва в добрия старец и съществуването му.  Peace

Сега наскоро имаше РД и искаше да й купим Бейби Борн. Аз й показах в Нет-а, че струва 99.00лв. и демек е много  Money Money. А тя ми вика: ми тогава ще я поръчам на Дядо Коледа, та да не я плащате вие  #Crazy ooooh!.
Друг е момента, че всяка Коледа се пазари да седи до полунощ, та да го зърне, как идва и оставя подаръците под елхата. Крайно време е да ангажирам някакъв артист за таз цел  Thinking

Тя вярва и във мишката, дето като сложиш извадения млечен зъб в обувката до вратата идва, взима зъбчето и оставя по 1лв. (а на мама за мъдреца остави цели 5лв. Laughing ).

Такава ми е тя - наивна  Blush. Но не смятам въобще някога да я убеждавам, че няма никакъв старец с подаръци и мишки с левчета  Stop
Нека си остане по-дълго в наивния детски свят... Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 399
Копирам си мнението от една подобна миналогодишна тема.
Цитат
Преди повече от сто години, едно момиченце в Америка, пише писмо до вестник "Ню Йорк Сън", задавайки въпроса съществува ли дядо Коледа. Татко й и бил казал, че ако го прочете във вестника, значи той наистина съществува. Получавайки писмото й, един от редакторите - Франсис Чърч, мъчейки се да отговори честно, сяда на бюрото си  и написва една от най-впечатляващите статии, които са писани някога.
Ето го отговора: http://www.assobg.com/ateliers_fichiers/Assokulinar/Kulinar_Kole … /Diado_Koleda.htm
Пускам го пак, просто защото много харесвам това писмо Heart Eyes и да го споделя, с някой който не го е чел.
Ето я и самата тема

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 737
.........Тя вярва и във мишката, дето като сложиш извадения млечен зъб в обувката до вратата идва, взима зъбчето и оставя по 1лв. (а на мама за мъдреца остави цели 5лв. Laughing ). .......
Кис-кис, точно за зъби искам да разкажа любимата си история. От един месец цялата ни компания се смее на нея. Моя приятелка има син на 6. Голям бяс, прави я луда-разногледа. Та Феята на зъбчетата дава по два лева за зъбче. Малкия решил, че това е начин да се изкарват доста пари и взел ченето на баба си (живеят заедно) и го сложил под възглавницата си. Щом за един зъб феята дава два лева колко ли ще кихне за цялото чене?! Laughing Laughing Laughing

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Синът ми е на 8.5год., но още вярва в Дядо Коледа.Засега не мисля да му разбивам илюзиите.Толкова малко останаха хубавите неща в които да вярват децата ни.

# 34
  • usa
  • Мнения: 2 113
Стана ми смешно, като прочетох отговорите на майките с по-големи деца, май нещата по някое време се обръщат и въпросът става До кога ще се заблуждаваме, че децата вярват в Дядо Коледа Laughing

докато и нас ни се иска да вярваме  Close-mas:  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 534
Разбира се , че има Дядо Коледа !!!

# 36
  • Мнения: X
Моето дете е на 9 г и от горе-долу 2г знае, че подаръците са от нас, но това не пречи всяка година да пращаме писмо до дядо Коледа в Гренландия, а и който не вярва в дядо Коледа, да отиде юли в Копенхаген, да го види - тогава има световен конгрес на всички дядо Коледовци

Малка корекция - дядо Коледа е в Лапландия, а не в Гренландия. Laughing

Ама грeшката е вярна - има град на Дядо Коледа в Гренландия,има си официален адрeс, има дядо Коледа в Лапландия (градчето мисля че беше във Финландия), както и има дядо Коледа във Канада, някъде имах и сайта.
адресът в Гренландия е:
Julemand
Greenland

# 37
  • Мнения: 2 452
Моето дете е на 9 г и от горе-долу 2г знае, че подаръците са от нас, но това не пречи всяка година да пращаме писмо до дядо Коледа в Гренландия, а и който не вярва в дядо Коледа, да отиде юли в Копенхаген, да го види - тогава има световен конгрес на всички дядо Коледовци

Малка корекция - дядо Коледа е в Лапландия, а не в Гренландия. Laughing

Ама грeшката е вярна - има град на Дядо Коледа в Гренландия,има си официален адрeс, има дядо Коледа в Лапландия (градчето мисля че беше във Финландия), както и има дядо Коледа във Канада, някъде имах и сайта.
адресът в Гренландия е:
Julemand
Greenland


Няма да влизам в спор, но според общоприетото мнение, "истинският" дядо Коледа произхожда от Лапландия. Селището му се намира до Рованиеми (това е "столицата" на Лапландия). Ако не ми вярваш, питай дядо Коледа. Mr. Green Аз се срещнах лично с него преди десетина години в родното му селце.  Mr. Green Стиснахме си ръцете, той ми каза "Merry Christmas", с което ме разочарова, т.к. малко преди това каза на моите приятелки същото на галски. Оказа се, че говори почти всички езици (вкл. и галски) освен български, което ми нарани националното самочувствие. Другите дядо Коледи са фалшиви!   smile3533

# 38
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз започвам People Santa коледните промени на обстановката в къщи на 01 декември-прозорците с бял спрей-сняг,украса,лампички,герлянди,мушамата на масата,покривки-карета и куп други детайли!Нека да се създава празничното santa2 настроение и нетърпение,нека децата да усещат промяната и да тръпнат в очакване на добрият старец-защо да им разбивам илюзиите?!Та това е една толкова красива и приятна илюзия Hugбеше дядо Мраз,сега е дядо Коледа...няма значение!
А забелязвате ли колко много и  хубави филми дават напоследък за People Santa Дядо Коледа?!Миналата година тях гледахме с най-голямо удоволствие,сега пак започнаха да излъчват такива ,особено по HALLMARK santa2

# 39
# 40
  • Мнения: 2 784
Нещо много коледно се настроих - ако има и други като мен, тук има интересни неща Wink
http://koleda.start.bg/
http://ndt.netplusdb.bg/public_html/staticpages/index.php?page=20041223014810785
И аз, даже си поплаках, че напоследък съм много ревливо настроена( дали пък не съм отново бременна- нали наскоро си пожелах на мъжо бебе за Коледа  Mr. Green). Коледата ми е любимият празник, искренно вярвам, че тогава хората са по-добри. И въпреки, че знам, че дядо Коледа не съществува, ми е много хубаво да гледамфилмчетата за него по Бъдни вечер... Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 244
Преди 2 дни четох темата и днес се възползвах от нея. 7-годишната ми дъщеря дълбоко възмутена ми сподели, че Георги казал, че Дядо Коледа не съществува, а подаръците ги купуваме ние ! Казах и, че това не е вярно, че преди 100 години едно момиченце на 8 год. даже питало в един вестник и ако иска, че и прочета какво са и отговорили. Специални благодарности на Stella за линка с отговора на Франсис Чърч. Прочетох и отговора и тя беше безкрайно доволна. Естествено имаше коментари - " Как да не се вижда - аз съм го виждала", " Ама наистина ли и феите съществуват?"  Grinning Честно казано, детето видимо се успокои - явно идеята, че няма Дядо Коледа изобщо не и харесваше.
Малко отклонение - на миналогодишния банкет на фирмата до определен момент на вечерта бяха поканени и малките деца на служителите (евала на шефа Grinning) От мен костюмът, а от един артистичен колега - превъплащението в Дядо Коледа. За да им отвлечем вниманието, посочихме към прозореца и казахме - "Вижте, Дядо Коледа идва". Въпреки, че навън беше тъмно като в рог и че Дядо Коледа се обличаше в тоалетната в този момент, те го видяха как идва! А Михаела, (тогава на 6,5 год.) беше най-голямата от присъстващите деца викна "Виждам го, виждам и шейната, и звънчетата, ето ги вижте" Grinning И децата залепени за стъклото гледаха и виждаха, докато Дядо Коледа не влезе през вратата от точно противоположната страна на ресторанта Grinning

# 42
  • Мнения: 278
Не съм прочела всички отговори, но ще споделя за нас.
Моята кака е на 10 г. Още от много малка правя така че подаръка и на коледа да се появи неочаквано на място което тя не очаква и вече е гледала там. Всяка година се чува "ААААААААААААААААААААА" Голям кеф е. Май вече взе да се усеща, ама въпреки това още от сега планува какво да поръча на дядо Коледа"  Laughing
С две думи НЕ СМЯТАМ ДА И КАЗВАМ като порасне сама ще разбере. Докато мога да задържам детето в нея ще го правя. Живота и без това е достатъчно гаден.

# 43
  • Мнения: 197
Не знам... аз лично никога не съм натрапвала идеята за Дядо Мраз (както ние му викахме едно време). Не съм се насилвала да украсявам дома за Коледа (ами не ми идва отвътре, какво да направя... Embarassed), не съм опаковала подаръци.

Не знам... сигурно съм я лишила от нещо, но пък сега го нямам този проблем, защото никога не съм лъгала, че Дядо Мраз съществува. Миналата коледа тя нещо се вълнуваше по темата, че идвал в училище, дъра-бъра, но аз й обясних, че той не съществува, въобще, истината.

Истината винаги е била моята политика и не се чувствам виновна за това, че може би я лишавам от разни детски фантазии. Напротив - бих се чувствала много по-виновна, ако я заблуждавах, не знам, някак си не ми се удава да лъжа...

Друг е въпросът, че не съм набожна, та за празнуване на Коледа и Великден хич не съм въодушевена.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 209
А Vache не мисля, че е еднозначно плашенето на децата с баба Меца или други гадинки (за което съм твърдо против Naughty) и вярата в нещо толкова хубаво като коледният дух.
Честно казано го правя колкото за децата си толкова и за мен самата  Rolling Eyes.

E, разбира се, че не е еднозначно... Simple Smile))) Не знам и аз защо го написах, някаква асоциация съм направила с темата като цяло.... Simple Smile)))

А за Коледа, да ти кажа честно в нашето семейство Коледа не е чааак толкоз голям празник, в смисъла, който католиците влагат примерно... Бъдни вечер е много по-вълнуваща за мен, Нова година също! От няколко години ходим у майка ми на Коледа и си раздаваме подаръци, защото на Нова година не сме заедно, но честно казано за мен и мъжа ми не е чак толковз вълнуващо. Съответно не мога да го предам и на детето си! Говоря конкретно за Коледата.... Смятам, че повече емоции имаме на Нова година и Бъдни вечер! Атеисти сме и в Бъдни вечер не влагаме нищо религиозно, по-скоро за нас е важно събирането около трапезата и чисто българските обичаи....

Общи условия

Активация на акаунт