Мартенската ни дружина, вече на една година!!!

  • 26 369
  • 708
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 222
Макар и в края на деня - Честит рожден ден, Вероники! Бъди все така позитивна, креативна, мила и добричка! Пожелавам ти много любов и разбирателство, а хората около теб да отвръщат на любовта и всеотдайността ти с още повече любов и всеотдайност. Честит празник и на майка ти. Страхотен подарък е получила за рождения си ден.

И вече на огромна патерица - честит първи рожден ден на сладката Вики. Да расте здраво и щастливо дете, все така умно и красиво.

Мечо Пуух, мен ме бяха предупредили за тази ваксина, че може да има обрив до 10тина дни след поставянето. Не са ми казвали за температура. Все пак, от каквото и да е - бързо и безпроблемно да минава.

Гери, имаме същото столче, което показа Зелено Човече. Взехме го ново от Касида (онлайн магазина) - беше намалено на 300лв. И ние искахме да го видим първо наживо, но го не намерихме из детските магазини тук. Дез първо го беше похвалила и още тогава си го набелязах. Взехме го и не съжалявам. Много удобно и стабилно се закрепва с коланите на колата (за разлика от това на баткото) и на малкия, като че ли, също му е удобно. И браво на Симонка - на следващия преглед да няма и следа от проблема.

# 16
  • София
  • Мнения: 673
Добро утро! мрън...спи ми се...Пак не съм спала цяла нощ....

# 17
  • София
  • Мнения: 5 790
Добро утро и от нас! И ние не спахме добре, ама то не е събитие.
Нали четох набързо снощи и пропуснах  Embarassed - много се радвам за хубавите новини за Симонка!  Hug Heart Eyes
Ваксината на 13м още не сме я слагали. Планирах да е тая седмица, но поради сополите се отлага  Tired Имам спомени, че педито ни също казаваше преди, че не е страшна, при Иво не съм имала проблеми, но нещо се наплаших.
22, докато има майки, готови за платят, за да набутат дететото си в ДГ прозрачност няма да има.  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1
Не съм влизала отдавна и сега ще видя зор да прочета всичко.
Честит рожден ден на Вики (с голямо закъснение)! Жива и здрава да е! Другото, при тези гени, няма нужда да го пожелавам.
Вероники, жива и здрава да си и ти! Много обичам жените-овнета, ама сте толкова напред с материала, че няма какво да ви пожелае човек. Simple Smile
Аз да се отчета. По Великден бяхме до Ягодина. Илийката беше безумно щастлив. Само ме дърпаше да излизаме навън. Ама то поляни, слънце, овчици, кучета, все хубави и интересни неща... Три нощи там въобще не се е будил и спеше до 8-9 сутринта. Е, как да не спи, като е дишал цял ден чист въздух и е щурял на воля? Само пътуването му дойде малко повече. Последният половин час едва удържахме фронта с целия арсенал от детски песнички, с който разполагам, но се справихме.
За детските градини съм готова да отида да подкрепя прозрачността. Сега съм на тръни, щото Илийката е пръв в списъка на нашата градина, но ако нещо стане и не го приемат, ще убия някоя директорка.
Отивам да чета назад.

# 19
  • Мнения: 170
Добро утро!

Мънки, айде, че си залипсвала вече  Mr. Green Да вземем на протеста да се запознаем, а?  Crazy
Елвинг - съгласна съм с теб. Според мен трябва да се наблегне на липсата на места изобщо, защото това е основния проблем. От него произтича всичко останало.
Окич - ето темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486571.45;topicseen

Отивам да закусвам, че стомаха ми е залепнал за гърба вече...

# 20
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да се запиша в темата Hug
Аз не мога да разбера, откъде изведнъж се появи този проблем с градините. Премного деца ли се раждат, или затварят градини? Може би и двете. Аз пък тук си страдам заради липсата на детски площадки. Няма такова животно, както в БГ на всяка крачка градина, паркче Rolling Eyes. Elwing , права си за "белите" страни, хич не се оплаквайте. Ако не беше мъжът ми, който си е съкровище общо взето, а пък е безумие да го карам да си търси работа в БГ, при положение, че тук са се утвърдили и си тежат на мястото, просто бих си била шута с 200. Стига съм мрънкала и аз.
Вероники, честит празник на патерици  bouquet. Да си здрава и винаги толкова добра майка и обичана жена Hug
Аз отивам да отгатвам къде се слагат снимките за тоз колаж, че пак съм изпуснала Embarassed

# 21
  • Мнения: 35
Ха добро утро
Аз снощи се загледах в един филм и си легнах доста късно Rolling Eyes Но като че ли успях да се наспя. Глафира съчувствам ти...
Мънки къде бяхте - доста добре звучи по описанията ти. Нали в темата за националната разискваме мястото, където да се съберем, та...

Снощи ходих при милото - не изглеждаше толкова зле, определено не му беше конфортно, но по-скоро от обездвижването и препълнената стая. И какъвто ми е нервак...снощи така се беше сдухал, че си беше изключил телефона. Днес вече ще го вдигнат и се надявам да се почувства по-добре Whistling

Това с детските градини е Sick Ако бях в София сигурно щях да дойда. Тук се надявам да нямам проблем.
Айде, оставям ви за сега

# 22
  • Мнения: 660
Здравейте и от недоспалите ние!

Тези мартенчета да не са се наговорили дружно да не спят тази нощ? Tired

Мънки, снощи се чудих къде се затри и тъкмо днес щях да питамдали някой не знае нещо за вас. Hug Много хубаво, че сте излезли от София за няколко дни...ние тук нали сме почти като на село, ама пак ми се ходи на голяма зелена поляна. Thinking Май двора на Банкя ми липсва. Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 211
22, снимките ги показах като линк в предния ми пост, не съм ги качвала в албумчетата ни. Ето ги пак: http://rossykv.multiply.com/photos/album/2/Parvi_rojden_den_Stella За протеста, твърдо ЗА - там съм!!!
Зеленко, и аз се опитвам да и пробутвам месото и зеленчуците с плодово - знам, че звучи ужасно и малко се упреквам какви буламачи се опитвам да и пробутам, но какво да направя - това е единствения начин. Стела обаче е пристрастена към сиренето - ако знаете само колко много го обича - яде поне по 2-3 пъти на ден, а види ли, че някой вади сирене (как познава кутията само) и се лепва за теб и си иска... Дано да не е проблем, че толкова често и давам, но все си повтарям, че явно детето си знае какво си иска организма, а и нали и зъбки ни растат... Има ли други такива фенове на сиренето? Засега и давам козе сирене. Жълтък обича също. Отказването на обяда в началото го възприемах като това, че иска да яде все нещо сладичко, но не е така, защото с голям кеф си яде попарата и кус-куса. Значи не е заради това, че не е сладичко... Ох, не знам вече - чудя се да направя ли пауза и да и предложа пак след 2 седмици примерно (а, дотога да караме без обяд) или тъпо и упорито да правя бъркочи и да пробутвам каквото мога... Ще питам и педи на 23ти - тогава сме на ДК. Ох, и мен малко ме е страх за тази ваксина - 13 м. Чела съм какви ли не страхотии.. Sad Иначе, рибка си хапна за първи път сега в понеделник - треска - ами хапна съвсем малко, защото и беше интересно и ново, но после отказа...
Окич, до морето ли отскокнахте - браво на вас!
Мънки, липсваше наистина!
Всички болни да се оправят!
За нас също неспането не е новина Sad
Днес ще се излизааааааааааа  Party Party Party Party

# 24
  • София
  • Мнения: 797
 Здравейте:)
 Вероники, честит рожден ден на патерици  bouquet
И аз съм ЗА протеста и се надявам да можем да се присъединим!
22, аз пък се чудех как ли щях да живея, ако Влади нямаше проблем с яденето Laughing
Зелено, Роси и при нас са така нещата с огромната разлика, че Влади суче по 4 пъти на ден и 2,3 през нощта, та в момента спокойно го чакам да прояде и отлагам спирането на кърменето за не знам кога, най-вероятно, докато той реши или до 2 годинки. Така и така няма на кого да го оставям за повече от 2,3 - 5 часа, та не ми идва в тежест кърменето, то вече си е рутина и за мен и за него. Изключително е експедитивен и най-важното - когато сме навън не демонстрира желание за кърмене, още по малко да ми дърпа блузата. Ако правеше така бих се замислила, но не ми се налага.
 Роси и Влади обича кус-кус, а да ви кажа под каква форма хапва зеленчуци с кеф - на салата! Но още е рано да изяжда количества, та не мога да лежа на това ухо, но си приема някакви витамини, вече всеки ден ще му предлагам от нашата салата:)
 Вили ст, ще дойде и този момент, операция си е, все пак, боли си, иска си време за възстановяване.
 Ами засега това от нас, аз чакам бъдещата кумица да дойде на гости, та чак следобяд ще се излиза за дълга разходка, скоро трябва да избирам и рокля. Чудя се какъв ли цвят да бъде. Черното е много елегантно и много вталява, ала не смятам че е цвят за кумска рокля Thinking

Последна редакция: чт, 08 апр 2010, 11:52 от *Elle*

# 25
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Чудя се какъв ли цвят да бъде. Черното е много елеганстно и много вталява, ала не смятам че е цвят за кумска рокля Thinking
Тъмносиньото на мен ми е много елегантно, особено гарнирано с нещо малко, бяло. Тъмнокафяво също е вариант, при това е модно Sunglasses
Качих няколко снимки за колажа в албума Рожден ден, незнам коя е подходяща.

Последна редакция: чт, 08 апр 2010, 11:50 от 'Кафе с мед'

# 26
  • Мнения: 305
Зравейте!

От едни течни прозрачни сополки вчера,  тази сутрин дребната е с червено гърло, секрети в носа и кашлица като на пушач!
Та лекарката ни каза АБ! Ще го пием заедно с сироп за калица и дано скоро е по-добре!

Лек ден от нас и дано всички болнички оздравяват скоро!

# 27
  • Мнения: 4 428
Да се разпишем в новата темичка  Grinning

Аз тези дни ен съм чела, че нямам много време. Малката е с вирус, който върлува в момента - с повръщане и разстройство  ooooh! Нищо не иска да яде от 3 дни. Гледам поне течности да пие, макар че понякога и това отказва. Поне спря да повръща и сега се борим с разстройството. То не, че има вече какво да ака - само вода изкарва  Tired Иначе поне вече е жизнена.

Мернах нещо за градините сте писали. Ние за сега имаме голями шансове заради каката, пу-пу. Но, ако не беше тя не ми е ясно какво щяхме да правим  Rolling Eyes Някакви жребии се теглили, как и кой ще следи всико да е коректно не ми е ясно. В най-близката ми ясла, всички деца кажи-речи ще са с жребии. Това е пълно безумие  ooooh! На всичкото отгоре приемат само 6 по общи критерии  Rolling Eyes
Те и по новините казаха, че раждаемостта 2009 е била най-висока от последните 15 год  Laughing После и първокласници сигурно ще е зор да ги запишем  Whistling

# 28
  • София
  • Мнения: 5 293
Росикв, какво буламачесто има в месо с плодове  newsm78 Аз опитвам всичко, което предлагам на Калин, да не би да е много топло или студено, но определено съчетанието примерно пуешко с круши е супер. Сигурно в някой гурме ресторант стува една заплата  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте мили момичета,

Вероники, мила, честити рожден ден и от мен на малка патеричка. Да си жива и здрава, все така вдъхновяваща и подкрепяща за околните, а те да ти се отблагодаряват с много обич и топлина. Да е жива и здрава и майка ти И аз много харесвам овните - моите майчица и сестрьонка са ми овнета....
И ние сме от неспалите добре снощи, ама здраве да е.
Да ви се похваля Бибата все повече се отпуска да крачи самичка. До скоро правеше по две-три крачици и то за да стигне до някъде, където да се подпре. А от вчера си прекосява късата страна на хола и единия коридор....

За детските градини бях голям оптимист в началото, но с наближаването на датата на класирането нещо ми се изпарява оптимизма - май ще се борим 40 деца за едно място... и това в градината, в която имаме най-много точки...

Слънце, мерси че подсети и аз качих две снимчици на Биляна (едната е в по-блисък план), но и двете не са от РД...

И друго щях да пиша, ама забравих....

Бързо да се оправят всички болнички  Hug

А да питам, имаме ли мартенчета, които са били вече на басейн и как им се е отразило - ползвали ли сте пояси.. и разни други подобни...

И последно за ваксината щях да кажа. Сложиха ни я на 23.03. Бибата изобщо не реагира на обождането - биха я в ръчичката. Нямаше проблеми - нито зачервяване, нито температура. Единствено забелязах леко подуване на лимфните възли по вратлето, но и това вече изчена - фигурираше като възможна реакция в листовката.

Общи условия

Активация на акаунт