Юлски бебета-Тема 29

  • 26 920
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета,

Благодаря за поздравите по случай първото зъбче. Hug
И ние днес изкарахме деня навън. Само че оставихме бабите и Инето в Борисовата, а ние с таткото направихме малък шопинг. Така хем бабите доволни, хем ние се пошматкахме самостоятелно, хем детето разходено. Само дето са му поизпекли малко бузките. А и като се върнахме щях да падна от смях. Бях спретнала една кашичка ориз + боровинки за навън и като станало време бабите чинно седнали да хранят Инето, то обаче, знаете, не е лесна работа. И аз ги намирам в следния вид - едната баба държи бебто на коляно, другата наведена пълни лъжичката и поднася, а Калина - омазана до ушите в синьо-червено (цвят боровинка) - върти глава и плюе. Няма такава картинка.

За съжаление после се потвърди, че не трябва да я возим прясно нахранена в кола. Успя да изповръща всичко. Sad Пак си я храних като се прибрахме.

Мамбс, и аз утре мислех да направя един Южен парк с книжка, но ако сте там, ще ми бъде приятно да си правим компания. Днес е било много натоварено защото е неделя, през седмицата е по-нормално.
Линет, мисля, че не ти е по-далече ЮП от Борисовата.
Цветен, още не съм използвала гъба за къпане. Иначе купих още преди да се роди Инето. А и напоследък започнах да я къпя под душа заедно с мен. За файловете не знам дали мога да помогна - в какъв вид си ги съхранила?
Сафо, вече ти се изпълнява пожеланието... Crossing Arms
Ем, днес такива жестоки бебешки и детски момичешки дрешки видях, че лошо ми стана. Цените обаче за малко да ме накарат да си поръчам нещо спиртно в близкото кафене... newsm50 newsm58 Далеч, далееееч извън моята категория. Та представям си като порастнат и започнат да си искат.
Диди, само така. На който не му харесва шума в заведението е свободен да го смени с друго.

За храненето - нямаме заместено. На обяд хапва зеленчуково пюре, следобед каша с плод или само плод. Калина взе обаче да ми се буди по четири пъти нощем, а пък не ми позволява да й увелича количеството твърда храна. Като се наяде и край.

# 46
  • София
  • Мнения: 15
Джил и на мен като дете много ми ставаше лошо в колата, яла неяла пак ми е лошо и сега ми става но не толкова, може и при Калинката да е така. А за файловете не знам точно както съм отворила страницата в интернит съм й казала сейв и това е.

# 47
  • София
  • Мнения: 423
Днес и аз ние ходихме в Борисовата на снимките Laughing Драга, видях ви в гръб, много ви е хубава новата количка. Една приятелка дойде с дъщеря си, и тях да ги снимат. Дано са се събрали повечко пари за Вики. Praynig
@ми, нямало ме е да гледам телевизия Европа. Ама, снимаха ви там ли?
Този термо буркан на Фарлин го намерих вчера в Пигис хаус.
cveten prashec , тези гъби за баня нали казват, че завъждали всякакви микроорганизми  newsm78 . Или поне трябва да изсъхват след всяко къпане, а в нашата малка баня няма как да се случи. Аз и за мен не ползвам, и за София. За интернет страниците, прати имейл на някой познат с тези, които мислиш, че ще ти трябват. На мен ми прати  Mr. Green

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 23:11 от Mime-to

# 48
  • Варна
  • Мнения: 323
Привет, привет!  Hug

Тук 2 дена времето е невероятно и използвахме всяка минута да сме навън. Дано да не вали повече! Днес бяхме на фотосесията на Малена, нооооо, бебока нещо не хареса да му светка в очите, разрева си и така...дано да имаме някой друг сполучлив кадър. Обикновено е много весел и общителен, ама какво да се прави  Embarassed
Карелия, ние спим до 11,00 и преди 14,00  трудно успявам да се организирам Embarassed иначе с удоволствие ще се запозная с Нико Peace А и след 2 дена по разходки да взема да ошетам утре...хи..хи..
Ооо, и вече имаме 4-то зъбче!

# 49
  • София
  • Мнения: 1 635
Джил и на мен като дете много ми ставаше лошо в колата, яла неяла пак ми е лошо и сега ми става но не толкова, може и при Калинката да е така. А за файловете не знам точно както съм отворила страницата в интернит съм й казала сейв и това е.

И аз предполагам, че от колата й става лошо и затова повръща. Ще трябва да внимавам повече за в бъдеще. Също и да побързам с покупката на новото столче, което да гледа напред към движението.

А файловете, предполагам, че са с разширение .htm, би трябвало да можеш да си ги запазиш като обикновени файлове. Просто си ги запиши на флашка, за да ги имаш и така.

Аз пък днес видях Линет в парка и мернах за малко Джиджито. Стана ми много смешно - минаваме с колата и гледам едно бебе в количка и си мисля: "гледай това бебе как му стои качулката на якенцето, точно като на Стеличка", поглеждам пак - "я, ама то много прилича на Стеличка", поглеждам майка му - "ха, ама то Джиджито". Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 15
Мимето за гъбите е така всякакъв вид гъби задържат много микроорганизми, а и понеже има подходяща среда топло и влажно бързо се размножават, но ако след използване се напарят хубаво с гореща вода и се изсушат след това процеса доста се ограничава. Аз бях мернала из Интернет (кой ни поправяше, че се пише с главна буква) една гъба от естествен материал, някакъв корал ли беше, не помня да не пиша глупости.  А за файловеет искренно ме разсмя с това да ги изпратя на тебе, ако е за имейл аз и на себе си мога да ги пратя, но си мислех, че ще са прекалено тежки и няма да стане, ще пробвам де, това е добра идея все пак. Като каза за Пигис Хаус сега ме подсети, че отдавна не съм ходила там, трябва да го посетя в скоро време.
Редактирам се правилно съм запомнила това е кораловата гъба (нищо че не пише)  http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/238_297/products_id/1847 четох в един форум за нея. Отделяла колаген при къпане. Mr. Green
Джил ще пробвам и с флашка. Мерси за отговорите.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 031
Да се запиша в темичката.Много динамични почивни дни изкарахме.Вчера изпълнихме всичко запланувано, Калина се сдоби със столче за кола най-сетне, кака й с обувки, днес - непредвидени гости ни дойдоха, и изпуснах снимките в парка, за което  много съжалявам, но важно е, че е имало много желаещи, и за снимки и фотографи, и са събрани доста парички.Поздравления за всички, които са се включили!

# 52
# 53
  • Мнения: 40
Чочи   Hug
Диди - и ти си голяма бесница, да не съм те чула да се караш на Петя, то е явно чий темперамент носи  Peace
За кухнята, поне тук в Ловеч, ако имаш бележка от личната, няма проблем.
Фортунче - да ти е живо  и здраво порасналото голямо момченце!
Прашинка - не те разбрах точно какво искаш, но или ги съхрани на диск, или ги премести на Д, Е или там както ти е разделен на компа. По принцип при преинсталиране се унищожава само С диска, но може да се презастраховаш, като ги прехвърлиш на носител- диск, флашка. А, Джил ти е отговорила вече...
За къпането - къпя го с ръце.

Ние сме с нова смяна на режима от три дена, сега ми е много трудно излизането преди обяд. Но имам уговорки и след малко започвам да се оправям, па дано сколасам за 10 часа.
Малкия се събужда около 6-7 и като си изпие млякото не иска да заспи. И така нервничи до следващото хранене, защото му се спи, а не може. Ако заспи в нас, след яденето в 10 и отнесе 2 часа.
Навън продължава да не може да спи. Ако много му се спи, най-много да предремне час.

Отивам, че го чувам да нервничи, да видим дали ще го прилъжа да подремне преди излизане.

Лек и усмихнат ден!!!

# 54
  • Мнения: 253
Добро утро и от нас  Hug
Ние преди малко се нахранихме и сега гледаме ТВ и до 30мин пак ще спим  Mr. Green
И при нас така като гледам времето ще е супер и ние цял ден ще сме навънка  Crazy
Айде до......по някое време  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 36
Сиско75-на патерица,но от сърце да ти е жива и здрава феята!
Фортунче и твоят джентълмен да е жив и здрав!
Благодаря на всички за поздравите по случай месечинката ни.
Страхотно време-толкова съм щастлива с това слънце!
За майките с непиещи вода бебета-Ема втори ден пие вода,но само навън-вчера изпи половин шише и заплака за още Shocked,а аз по принцип даже не и нося,защото все я отказа и просто хей така реших да я пробвам и изненада-опитах и вкъщи-е,не и не-плюе,мръщи се.Явно навън водата става вълшебна Heart Eyes,а ние майките не го знаем.
За парите-около 40 лв памперси, 120 пюрета, 20 лв разни кърпички,мазила и за сега е това.Благодарна съм на толкова приятели,които продължават да ни дават дрешки,кошарки,колички и тн,че това е огромен разход също.Играчките са ни подаръци и т нар от мен"самоделки"-капачки, сешоарът на мама,кабели...
Слънцезащитен и аз съм с Мустела,но наистина е като боя като го намажеш
За градския транспорт да разкажа-думата е АД!ако не си на първа спирка просто няма начин да се качиш-на отиване с 85 успях,но на връщане взех такси и сметката беше 9,45!
Джилиян-Честито зъбче!
Емили и аз се сетих за тази серия на Сексът- Laughing
Цветен-гъба не ползвам
Въпросът ми какви са Ви комплектите за хранене на децата-от какъв материал;в пластмаса ли топлите в микровълновата-не ми се иска да е пластмаса-дали да топля в стъкло,а после да прехвърлям като я храня в пластмаса newsm78
Цветен-аз на флашка си ги пазя файловете.Искам да те питам защо избра рапично олио-сигурно си писала,но аз не помня,а сега като кажа,че търся такова и всички ме гледат все едно боклук ще давам-то било преди време най-евтино,най-лошо и тн




# 56
  • Мнения: 755
Здравейте,

благодаря ви за пожеланията от сърце от името на Борис! Hug

Да честитя и аз първото зъбче на Калина на Джил. Hug  bouquet Hug Да са бели като гъбки всички нови зъбки. Peace
 
Искренно ви завиждам/благородно , разбира се/ за настъпващата пролет и прекрасното топло време. При нас е още зима и има още време докато се затопли... Tired Crazy ooooh!

Благодаря ви и за отговорите относно глутена. Hug Ще го въведа и аз скоро , за да започне да хапва лека по лека повечко неща вече и с глутен. Simple Smile

Фелисити , миличка това с неспането ми толкова познато... Hug Hug Hug Лошото е, че  дребчо го боли и така се дере от рев. Силно се надявам да ви избие зъбчето вече и да се поуспоките малко , че ми е ясно как е после през деня... Tired ooooh!

Йоана пък си се буди вече с мрънкане и търси биба и вода , сякаш не реве вече така , но си се буди и това е - поне 3 пъти на нощ. Tired При нас от зъб няма и следа ... какво е това беззъбие какво е това чудо... Crazy Laughing

# 57
  • Мнения: 651
  bouquet Да се запиша,че с това хубаво време все сме по улиците!

# 58
  • София
  • Мнения: 39
Добро утро!

Вчера много телеграфно го карах, но сега ще си наваксам.

Още ми държи хубавото настроение от РД-то на Ками в събота. Вчера си прекарахме страхотно и размазващо на Панчарево. Ками се скъса от тичане, играха с баща й и с баща ми на футбол. Редуваше ги, че те се изморяваха  Joy, после се опънахме и на тевата, беше чудесно. Сега рано-рано изпратих Ками на ски училище и се надявам максимално да се забавлява и да справя със задачите.

Емили свиква се. Повечето деца искат всичко да имат.
Джил честито зъбче на малката Калина.
Бубичка на вас също честито зъбче.

Фортунче да ти здраво и много, много щастливо момчето!


Аз глутена го въведох чрез кус-куса направо със сиренцето.
Линет и на мен това телмобурканче ще ми е от полза. Ще го пътърся в близките магазини.

 Joy Започнах да пиша поста си в 7 и 15  Joy Joy

Ииии внимавайте да не изгорите   bouquet

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 10:46 от sisko_75

# 59
  • Мнения: 0
Добро утро   bouquet

Линет да ти отговоря за 25.03, това е Благовещение или Благовец. На този ден по стар български обичай се дупчат ушичките на малките момиченца защото раните зараствали по-бързо, също така се прескачат огньове за да се прогонят змиите и т.н.  Laughing
Прашец гъба не ползваме, все още я обтривам с мека тензухена пелена, която пера след всяка баня.
За парите, които отиват на месец, без да купуваме дрехи някъде към 150 за пюрета в това число и замразени зеленчуци за готвене и към 30 за памперси (харча само един пакет). ако обаче сложиме дрехи, играчки и други сумата става доста по различна.

Общи условия

Активация на акаунт