Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен и успех с новата тема-да ни носи късмет на всички и само хубави емоции  Hug Сутринта чух по новините нещо, което ме притесни доста и се надявам глупаците от парламента и въобще правителството да не вземат предвидени мерки за намаляване на майчинството Thinking Че то и сега държавата не ни стимулира по никакъв начин, като народ да се увеличаваме-пък сега и ще урязват малкото,което ни дават.Тия хора нямат морал Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 1 167
Здравейте маминки.Да ви попитам английските сайтове,от които си поръчвате дрешки може ли да ми ги кажете кои са newsm78

# 47
  • Мнения: 5
Добро утро,майчета!
Разгледах албумите ви-много сте сладки,но дечицата са най-сладки.
Относно майчинството- нямам нищо против промените,ако системата се промени така,че да осигури нормално съществуване за мен и децата ми.НО тъй като няма да стане така,тази частична промяна ще ни прецака.
m9m9 - момченцето е голям сладур.Мелодията много ми харесва,а и той не се справя зле,така че от мен  newsm10 и успех
ann_timon@yahoo.com   - добре дошла!

# 48
  • Мнения: 367
те май почнаха да дават назад с намалянето на майчинството , но сега е ново 20 искат доход 3 години назад. за да искали бъдещите майки винаги осигуряване на реалната заплата и да не крият работодателите пари от осигуровки. сякаш зависи от нас. те докато си бременна не искат да го правят.... абе пълна лудница. ако ми върнат 3 години назад аз съм била в майчинство с ванеса и ще взема едно голямо нищо. винаги сме искали 2 деца, но изчакахме да ми се възстанови заплатата преди второто , че да си взимам 1 год. хубави парички. сега какво 2 деца и без пари. това са..... от снощи място не мога да си намеря от яд и безсилие. това е посегателство над цялото общество. децата са бъдещето на тази държава, а те искат да растат в лишения и мизерия. какви хора ще стане от тях ако всички майки си захвърлим децата на 6 месеца по яслите и винаги чуват не може защото няма. така израстват психически не здрави личности

на мен лично майка ми ми е казвала, че няма какво да ми даде да ядем с брат ми и определено не искам и аз да казвам това на моите деца много съм пристрастна, защото съм живяла в лишения и с много борба и усилия създадохме с мъжът ми едно стабилно и финансово независимо семейство от миналата година обаче всички мерки който предприемат все повече ни намалят доходите по мой сметки от април ще взимаме 500лв по-малко отколкото миналата година август месец как да карам спокойна бременност? добре че ипотеката си махнахме, че ако не можехме да си покриваме вноските и на улицата сигурно щяхме да останем

# 49
  • Мнения: 609
http://bgpetition.com/protest-upravlenie/index.html
ето линк към петицията за гениалните действия на правителството

# 50
  • У дома
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета, и аз съм много възмутена от действията, които предприема това правителство, поредното безумие и посегателство отново върху бедните хора, ама на тях им е лесно, взимат си заплати по 4-5 хил.лв. кой го интересува как се живее с 800 лв.

София не е България, ако там заплатата е 1000-1200 лв. , тук при нас е минимална - 240, в най-добрия случай 400 лв.

# 51
  • Мнения: 109
Добро утро момичета и аз днес осъмнах с новината за това,че може да връщат 3 години назад, а от следващият месец ще внасям 1500 лева осигуровки,за да мога да взимам по-голямо майчинство.Те ако върнат 3 години назад аз нищо няма да мога да взимам,защотото съм осигурявана само на минимални заплати или на по 4 часа,понеже имаме НЕВЕРОЯТНИ РАБОТОДАТЕЛИ. МРАЗЯ Е ТАЯ ДЪРЖАВА #2gunfire #Cussing out

# 52
  • Варна
  • Мнения: 245
И аз си доплащам осигуровки и това ще ме прецака, но още наблюдавам, все пак правителството се ослушва за сега. Не вярвам да го приемат.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Здравейте и от мен!
Майчинството (ако се приеме) пада наполовина - до 225 дни.И ако се приемат 3 год.назад да се гледа доход - аз до сега имам 2 год.Не си доплащам нищо и се осигурявам на реалния си доход.Дали защото не ми се занимава с такива неща, или защото не искам да лъжа и набутвам държавата не си доплащам като вас. (това е въпрос на личен избор все пак-не ви упреквам! Peace ).Но го обмислят да се гледа дохода 3 год. назад (или 2) - точно за ради такива "изхитряния".Така, че - съгласна съм да се гледа дохода 3 год.назад, но да си останат дните за платеното майчинство толкова, колкото са си в момента! Защото има и много жени, които не са работили и правят "фективни" договори и се осигуряват само за 6 месеца както беше, или за 12 месеца, без наистина да са работили.Това е моето мнение.Както казах-всеки има право да мисли каквото си иска и повтарям-не упреквам никоя от вас, която си доплаща, за да получава по-виско майчинство-въпрос на личен избор.

# 54
  • Мнения: 234
Честита ни нова темичка, страхотна е   bouquet
И аз да се изкажа за чужбината, в Англия майчинството е 9 месеца, и ти плащат уж към 80 процента, но реално е към полвината заплата. Тези 9 месеца почват от момента в който напуснеш работа, демек ако имаш проблем и напуснеш в 5-тия месец трябва да се върнеш бебето като е на 4-тия. Сега като ми е зле и не ходя на работа никой не ми плаща и стотинка, даже и наказания ми пишат, няма вариянт да си се крепеш у вас и да се пазиш... Цените на градините са по скъпи и от минималната заплата, която в моят район получават почти всички. И това е в една от водещите страни в света, а незнам защо се очаква в БГ, където едвам се крепят нещата да се плаща 2 год. и да не говориме, че почти никоя бременна не работи, ами е от болничен в болничен... Разбира се не е добре, ама все искаме да сме с европейски пътища, европейско здравеопазване и тн, но не искаме нищо от европейските по - лоши неща да се случва и все някой ни е крив... Съжелявам, ако някой се е засегнал, но това е факт.
Ще ти кажа аз какво искам- или да сме европейци със всичките му там позитиви и негативи, или не! Искам спокойствие, ред, закони, които се спазват от всички! Защо трябва да взимаме скапаното здравеопазване, социална и осигурителна система на западняците, а заплатата ми да си стои 200 евро!?  Аз съм с висше, магистър и 11 години трудов стаж и не дължа нищо на тази държава! Не ми е плащала държавата докато съм обикаляла като луда по клиники и съм платила хиляди левове докато успея да забременея........Искам почасово заплащане например! И три години назад да върнат не ме касае, защото винаги съм се осигурявала на пълната си заплата! Едно хубаво нещо имаше и искати него да махнат.....
Tsvelichkova, дано не си ме разбрала погрешно, този пост изобщо не е насочен към теб, а по-скоро си е един мой гневен, вътрешен монолог......

# 55
  • Мнения: 486
В предишната отчетна, където пишех и имаше промени от този род такъв скандал настана,че имаше много засегнатиТа по-добре спрете и да не си разваляме положителната тема!Всеки е прав за себе си!

Системата ни е толкова зле,че каквото и както може да се вземе от държавата ,трябва  да се вземе!

# 56
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Данимира, ами майките, които скоро са започнали работа, ами студентките? Те нямат трудов стаж. Такава мярка означава още повече да се покачи възрастта за 1во дете, което автоматично означава не повече от 1 макс 2 деца в семейство и след 50 години българи - йог! Това е проблема. Освен това ако го намалят на 225 дни, то тогава няма смисъл да се осигурявам на пълната си заплата толкова време защото няма възвращаемост - т.е. ще дам много повече отколкото ще взема, тъй или иначе човек се осигурява цял живот. И последно, това на колко да се осигурява един човек не зависи от него, а от работодателя и в условията на криза изобщо няма никакъв избор.

 Абе много мога да пиша по темата, мерките са безумни и нечовешки, а най-отвратителното е, че удрят по най-слабите социални групи - децата и пенсионерите.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 245
В предишната отчетна, където пишех и имаше промени от този род такъв скандал настана,че имаше много засегнатиТа по-добре спрете и да не си разваляме положителната тема!Всеки е прав за себе си!

 Peace Peace Peace Подкрепям Wink
 
Някой на лекар днес, да чуем хубави новини  Mr. Green


# 58
  • Мнения: 109
Данимира добре е,че си си намерила работодател,който да те осигурява на заплатата ти,но колко са такива???? И какво значи да надхитряш държавата - нима като взимаш по-високо майчинство не си вкарал пари в нея преди това? И как по-точно набутвам милата ни държавица,която гледа да умори дребния човек? Защо не бръкнат по джобовете на депутатите? Защо не им намалят заплатите? И какво ако някои майки не са работили и си правят такива договори? Майчинство им се изплаща на база вкарани пари в ДЪРЖАВАТА,а не някаква си хартийка!! Или ако си студентка не може да имаш дете,защото ще мизерстваш и не само ти,но и детето ти,понеже с парите,които ти давва държавата ще купуваш памперсите му. Thinking

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 12:08 от kat88

# 59
  • Мнения: 234
В предишната отчетна, където пишех и имаше промени от този род такъв скандал настана,че имаше много засегнатиТа по-добре спрете и да не си разваляме положителната тема!Всеки е прав за себе си!

 Peace Peace Peace Подкрепям Wink
 
Някой на лекар днес, да чуем хубави новини  Mr. Green

Аз съм в 14:30 на лекар, ама по каса и незнам ще гледаме ли нещо или не!  Wink
А иначе всички много се афектирахме и темата няма да заглъхне скоро, истина е, че най-много да се изпокараме- политиката на държавата и да я бистрим и да не я бистрим- все тая....
Аз гледам и майка ми- притеснила се е душицата, че на 240-то лева пенсия може да и вземат 10%! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт