социални помощи при раждане и отглеждане на близнаци

  • 121 016
  • 234
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 845
 desystef, точно така, правилно си разбрала  Peace
Леле, голям купон ще е при вас Simple Smile Голямо семейство ще бъдете! Да сте живи и здрави всички Heart Eyes

# 106
  • Мнения: 59
Благодаря Simple Smile
Определено купон ще има, но дали ще ни стигнат силите..... е друг въпрос. Все пак съпруга ми много искаше 3-то, а се оказаха близнаци. За мен определено беше голяма изненада, а той е на 7-то небе Simple Smile
Приятен ден от мен   bouquet

# 107
  • Мнения: 16
ЗДР МОМИЧЕТА ИСКАМ   ДА МИ ОТГОВОРИТЕ НА НЯКОЙ ВЪПРОСИ АЗ ЩЕ РАЖДАМ НА КРАЯ НА ЮЛИ БЛИЗНАЦИ ТОВА СА МИ ПЪРВИТЕ ДЕЦА  НО СЪМ БЕЗРАБОТНА  ПЛАШАМ СИ САМО ЗДРАВНИТЕ КАКВИ ПОМОЩИ МИ СЕ ПОЛАГАТ

# 108
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Полагат ти се: помощ за раждане, щом са ти първо и второ дете 2x600 и помощ за отглеждане на близнаци през първата година 2x1200. Ако отговаряш на критериите за детски надбавки по 105 месечно за двете деца (при близнаци се водят 2+1 или 35x3). Вече за майчинството трябва на място да се поинтересуваш при социалните, върти ми се в главата 100 лв месечно за първата година, но си питай на място да не те подведа. Леко бременеене и раждане ти желая  Hug

# 109
  • Мнения: 16
ДЕСИТО БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР   ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО ЗДРАВЕ НА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО Hug

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Полагат ти се: помощ за раждане, щом са ти първо и второ дете 2x600 и помощ за отглеждане на близнаци през първата година 2x1200. Ако отговаряш на критериите за детски надбавки по 105 месечно за двете деца (при близнаци се водят 2+1 или 35x3). Вече за майчинството трябва на място да се поинтересуваш при социалните, върти ми се в главата 100 лв месечно за първата година, но си питай на място да не те подведа. Леко бременеене и раждане ти желая  Hug
Точно Peace
Плюс, имаш право на помощ за бременност, отново от социалните Simple Smile Отиди в дирекция социално подпомагане, по район по постоянен адрес от личната ти карта и питай, защото има някакви срокове за подаване на молбата! да не го изпуснеш Wink

# 111
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз бях с трудов договор и болнични, не знаех че безработните имат право и на това. Винаги можеш да научиш нещо ново Simple Smile

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Аз бях с трудов договор и болнични, не знаех че безработните имат право и на това. Винаги можеш да научиш нещо ново Simple Smile
Имат Simple Smile Тя е еднократна сума и е малка (върти ми се 150лв.), но пак е нещо Simple Smile И се дава преди да си родила, още докато си бременна! Но си има срок за молбата в социалното и не трябва да се изпуска. Вързано беше с термина... Може би 45 дни преди термин, но може и да бъркам... Работила съм в социалното преди доста време и го карам на остатъчни спомени  Wink

# 113
  • Мнения: 7
здравейте. От Бургас съм, но ще раждам тризнаци в София. Имате ли информация относно еднократните помощи, ако децата се родят в друг град, но ще живеят където са регистрирани родителите, къде ще трябва да се подава молбата за помощите, по местоживеене на родителите ли?

# 114
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Молбите се подават по постоянен адрес по ЛК на майката. Не мисля че е проблем къде ще раждаш като така или иначе си има изискване. Аз сменях ЛК преди раждането за да си сменя постоянния адрес, понеже се водех в друг град и да не пътувам. Лека бременност и раждане  Hug

# 115
  • Мнения: 7
Благодаря Desitoo;)

# 116
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, искам да попитам имам ли право на помощите за близнаци, като таткото смята да признае децата, но ние нямаме сключен граждански брак?
Става въпрос за следните помощи:
1. Еднократна помощ при раждане на живо дете по реда на Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца и издаване на заповед - 2x600 лв.
2. Еднократна помощ за отглеждане на близнаци до навършване на една година по реда на Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца и издаване на заповед - 2x1200 лв.
3. Еднократна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка (осиновителка) студентка учаща в редовна форма на обучение по реда на Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца и издаване на заповед - 2880 лв.
4. Месечни помощи за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст - 105 лв.
Студентка съм редовно обучение и децата ми ще бъдат първо и второ.
Благодаря предварително!

# 117
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За т. 1 и т. 2 няма никакво значение брака. За детските ако нямате брак се смята само твоя доход, имате ли и на таткото. Така че май само там дава отражение доколкото аз знам, не би трябвало  помощта за майка студентка да е обвързана със семейството.

# 118
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте,
Месечните помощи за дете до завършване на средно образование за всеки близнак по отделно ли се подават или заедно (в една декларация)? Включват ли се доходите от граждански договор или само от трудовия?
Моите бебета са недоносени и още не са ги изписали от болницата. Мога ли да подам документите в "Социално подпомагане" за еднократните и месечни помощи преди децата да са изписани?
При първото подаване на декларациите за помощи, трябва ли да се вади бележка от банката, че посочената сметка е на името на майката?

# 119
  • София
  • Мнения: 1 845
Трикси, няма помощи до завършване на гимназия. На първа страница са изброени помощите. Ако децата имат акт за раждане можеш да подадеш документите. Трябва ти бележка от банката с номер на сметката ти. Попълваш една декларация, в която попълваш данните за двете деца.

Общи условия

Активация на акаунт