социални помощи при раждане и отглеждане на близнаци

  • 121 023
  • 234
  •   1
Отговори
# 90
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
С първите детски ми преведоха и тази сума, но пък тогава (2009 г) детските ми ги превеждаха в края на месеца. Та не знам доколко двете неща са обвързани  Thinking Щом си взела актовете за раждане с тях трябва да са ти дали и решенията, така че ще ги преведат когато са казали  Peace

# 91
  • Малта
  • Мнения: 1 126
След една годинка на децата има ли още помощи за неосигурени и безработни майки  newsm78

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
След 1г., на неосигурените майки не се полага нищо, освен детските добавки.
Евентуално, ако отговаряте на ред условия, има помощ за отопление, също така месечна помощ. Но там е много трудно да се "класираш". Трябва и двамата родители да сте безработни, без доходи, мъжът да има регистрация в Бюрото по труда. Да нямате влогове, къщи, имоти и много други...

# 93
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Мерси Илик,
а какви са тези детски добавки  Embarassed хич не съм в час ... но пък допълнителни средства ще са от полза.

# 94
  • Мнения: 285
medimed това са детските за да ги получаваш доходът на член от семейството трябва да е под 350 лв
тоест ако сте 4 под 1400 ако нямате брак семейство се водите само ти и децата независимо че той ги е припознал 1050 доход подава се декларация в социалното за близнаци сумата е 105 лв

# 95
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Нямаме брак, да. Аз сега взимам едни 205 на месец ... но това ше е докато навършат годинка, а тези 105 след това ли ги дават и колко време?

# 96
  • София
  • Мнения: 1 845
 medimed, на детски си имала право още от раждането на децата, жалко че не си разбрала. За съжаление не можеш да ги получиш със задна дата. Още сега отиди да подадеш документи, за да може от следващия месеца да започнеш да ги получаваш. Ето това са документите:
- попълва се документ по образец
- удостоверение за раждане на децата - оригинали и копия
- удостоверение от служба ГРАО за семейно положение
- доходът на майката и бащата 12 м. назад (ако нямате брак само на майката)
- бележка от личната лекарка на децата, че имат поставени всички ваксини за възрастта
- лична карта за справка.
Подават се в социалните. Можеш да ги получаваш докато доходът ти не надвиши 350 лв на член от семейството, в твоя случай 1050 лв.

# 97
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Най-добре е да попиташ на място какво точно ти се изплаща. Разбирам че си безработна, Социалните отпускат майчинство една година по 100 лв с детските сумата е точно 205 лв. По-скоро си мисля че не си наясно какво точно получаваш а не че си ги изтървала  Thinking

# 98
  • София
  • Мнения: 1 845
desitoo, права си, аз не видях предния пост на медимед, че не работи. Значи сега получава социално майчинство и детски, а след годинката ще останат само детските от 105.

# 99
  • Малта
  • Мнения: 1 126
desitoo, права си, аз не видях предния пост на медимед, че не работи. Значи сега получава социално майчинство и детски, а след годинката ще останат само детските от 105.

Да, точно така, сега получавам 205 (явно са 100 майчинство и 105 детски) Но въпросът ми е после детските след като децата са на 1 годинка колко време се получават - до каква възраст?

и трябва ли документите отново да подавам?

# 100
  • София
  • Мнения: 2 908
Детските се получават до 18 год.възраст на децата.
Всяка година се подава нова молба-декларация,където се вписва дохода 12 месеца назад заедно със бележка,че са поставени всички ваксини за възрастта.
Примерно,ако тази година си подала март месец догодина подаваш новата молба отново март месец и така всяка година.

# 101
  • Мнения: 285
medimed документи за детски се подават всяка година При мен всеки април подавам в социалното, при теб виж кой месец си подала документите преди същя месец трябва и следващите години. Детски се взимат до навършване на 18г или средно образование. Не ти дават детски ако доходът е над 350лв на член от семейство, не си била ваксините на децата /тоест док не ти дава бележка/ , детето не посещава предучилищна или училище. Документите за социалното са
- попълва се документ по образец
- удостоверение за раждане на децата - оригинали и копия
- удостоверение от служба ГРАО за семейно положение
- доходът на майката и бащата 12 м. назад (ако нямате брак само на майката)
- бележка от личната лекарка на децата, че имат поставени всички ваксини за възрастта
- лична карта за справка.
защото дохода може да се променя а има праг над който не се взимат детски 350 лв на член от семейство

# 102
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
- удостоверение от служба ГРАО за семейно положение
Това аз го нямам, предполагам таткото го е вадил само първата година (той събира и носи документите). Единствено ме питаха имам ли брак или не и от там ми се даде само една декларация за попълване, подавах септември документи.

Иска се и номера на банковата ти сметка да попълниш.

# 103
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ясно, благодаря ви   bouquet

Аз подадох март т.г. така че март 2013 пак само за детски  Peace

# 104
  • Мнения: 59
Здравейте мили мами :“ Много благодаря за написаното в темата. Определено е от полза. Тази помощ от 2х1200лв. за близнаци се чудехме със съпруга ми дали се дава само на осиновители, защото е написано "майка (осиновителка)", но сега разбирам, че се полага на всички мами с близнаци. Моите ще са съответно 3-то и 4-дете, така че би трябвало помоща да ни е: 2х200лв(еднократна помощ при раждане)+2х1200лв(еднократно за раждане на близнаци)+2х35лв(детските за каките) +2х52,5лв(детските за близнаците) . Така ли е и правилно ли към разбрала?

Общи условия

Активация на акаунт