НОЕМВРИйче чака пролетта със усмивка на уста - 7

  • 23 905
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 116
Добро утро!
Тъкмо днес се бчх притеснила,че ще остана без компютър ,но момчето дето го преинсталира се оказа супер бърз и още снощи мъжо го донесе.така че съм на линия!Айде на чайчето-аз също ще пийна,че нещо ме наболява гърлото!

Днес сме на консултация,така че отивам да отхвърля домакинската работа докато вики спи.
После ще се включа с отчет за мерки и теглилки и да си кажа квото имам по темичките.А и заглавийца съм измислила!
Усмихнат ден на всички!

# 46
  • Мнения: 97
Мия - то май е до дете. Дария я оставям сутрин в активната гимнастика и тя може да се забавлява там с часове, като дори придремва . Ако започне да плаче случайно отивам да я погледна, да и поговоря или попея, но не я взимам на ръце и като се успокои пак я оставям. Малко звучи грубо, но не искам да я свиквам на 100% - тово внимание - и аз имам неща за вършене.  А тя да става самостоятелна от малка  Mr. Green По същия начин я слагам да спи - на тъмно със залъгалката в уста и излизам от стаята. Досега не ми се  е налагало да се връщам обратно и да я приспивам.

# 47
  • София
  • Мнения: 813
Как си играем... различно. Активната е много полезна, като е на кеф може с часове да гледа и да бута огледалото, да се взира в светещите цветя, и да маха с ръчички. Като е на фаза внимание се извършва същата дейност, само дето аз лежа до него, да ме гледа от време на време, дори съм задрямвала  Party  Като е на фаза да си играем заедно, пускам детски песнички на компа и припявам. Роди се най накрая човека дето да не ми вика, че съм пеела фалшиво  Joy напротив много му харесва гласа ми  Laughing Понякога примерно пея и гладя, така има мир. Друг път той си играе с разни играчки, като му омръзне почне да вика, и аз подавам следващата играчка. Той възприема и гимнастиката с масажа като игра, така че и това го броя. Танцуваме заедно   261uu Напоследък много обича да ме опипва по лицето, устата, носа, малко щипе дори. И други занимания си имаме, аз все измислям нещо, и ако се приема със смях е ок  newsm03

# 48
  • София
  • Мнения: 1 262
Хелоу  Hug

Кики, споко  Hug Важното е, че сте е справила сама и не е реално толкова спешно. Взела съм ти една чистак нова кутия, когато успеем да се уговорим, ще ти я дам  Peace

Мими, браво за хубавата почивка. И браво на Дария за занимаването и заспиването. Аз така действам и с двете деца и съм много доволна от резултатите  Peace Но наистина това зависи и от детето, не само от плановете на мама  Whistling

За заиграването - Вико стои или в кошарата за игра с играчки, които съм закачила отгоре, или в столчето за хранене, което в момента играе ролята на наблюдателница. Понякога го оставям на дивана до мен, да си го помачкам, а и от време на време правим обиколки из вкъщи на ръце, за да опазнае дома ни Laughing, но последното е сравнително рядко. С каката много танцувах, ама тоя нали е мъж, не се престаравам  Mr. Green

Хайде дано днес да става за разходки  Praynig Приятен ден на всички  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 88
ееееееееееее, да му се не види. #Cussing out #Cussing out
Да му се не види, пък, е-еее-ее-ее. #Cussing out
Ми, не ще диването да яде от шише. Наложи ми се да отида до Ст.Загора вчера и осавих Рая на баба и със замразена кърма и четири вида шишета. И не ще да яде това дете от шише, и не ще, и .... 
Казвайте, ще купувам и пети вид шише, какво да бъде.
Мисля, че Крумова беше открила "шишето-чудо". Миме, каква марка беше?

# 50
  • Мнения: 1 014
Здравейте!
Маги също не иска да пие от шише. Опитвах се да й давам чайче, но нееее... Биберон също отказва. Ако се наложи да яде от шишето, направо незная какво, ще правя.
Днес е много слънчево и аз съм с двете си деца. Дано да не е много студено, че обещах на Никола да го водя в Южния парк. Ако някоя мама се разхожда днес там и ни види, да ни се обади задължително!!!
Айде приятна разходка на всички и хубав ден!

# 51
  • София
  • Мнения: 224
ДОбро утро!

За занимаването обикновено сутрин сама се занимава, имаме шезлонг само та седи в него и вика по играчките  Laughing, по някое време придремва. Следобяда обаче особено ако е спала навън няколко часа започва да буйства и не иска да лежи. Тогава я разнасям из къщи да разглежда, пеем, танцуваме, говоря и показвам една след друга всички играчки. Давам и да ги пипне и т.н. Така сме до вечерта...

Хайде припалвайте количките, най-после има изгледи за хубаво време  newsm68

# 52
  • Мнения: 0
Добро утро Hug
гледам времето днес ще става за разходки Sunglasses
като чета какви послушни бебета има тук,чак ви завиждам smile3501 аз от разхождане и мъкнене се будя от болки в гърба всяка нощ,не мога да го науча да си стои мирен,все да го разхождат да му говорят,да му дрънкат,направо сили нямам вече и като се събуди като тази нощ три пъти,познайте как ми е до песнички Whistling
Ама така е като за всичко трябва сам да се оправя човек,ако майка ми беше наблизо щеше да е друго, да го погледа малко че да си заредя батериите,а така горкото все гледам да го приспивам че да мога и аз да си почивам,а като се замисля че ще стават все по любопитни Joy
Ама какво да се прави,така ще е вече.Аз да се оплача вчера за незнам кой си път пак забравих да изключа фурната след като готвих,толкова съм изглупяла че чак мъжа ми взе да ме гледа странно,като вижда кви ги върша Thinking ако не е фурната ще е ютията,котлона,добре че повечето неща се спират от самосебе си ooooh!някой ден ще подпаля къщата,къде ми е акъла направо незнам,изобщо не съм същата newsm78
Аз отивам да се приготвям за разходка,весел и хубав ден на всички Hug Hug Hug

# 53
  • Мнения: 3
Добро утро/добър ден!

Alissa - зачервяването мина за няколко дни, а твърдичкото си постоя около15-20 дни, доколкото знам това си е нормална реакция от ваксината, няма нищо притеснително.

За заиграването - отскоро като я оставя не започва да ме вика със сърдитото "агу бе" след 3 минути, а си се заиграва детенцето по- за дълго, но през повечето време сме заедно, или се разнасяме и оглеждаме какво ново има из дома, или се хилим в огледалото, или  в легнало положение се размахват играчки. Пеем, танцуваме, всичко правим. Миналата седмица хит беше "брум", ама и то омръзна. Като цяло се старая да има занимавки, но ако се заиграе сама не се сърдя Mr. Green

Хайде хубав ден и на разхождащите се приятна разходка!

# 54
  • Мнения: 97
J.R, - шишетата са МАМ - и бъди упорита...дори да реве неистово като види че няма друг вариант ще захапе и шишето.
Това важи и за другите неща - няма страшно да си пореве детето, изтрайваш няколко дни и се научава каква е схемата. Иначе ще те тормози години наред за внимание. Дария знае че съм на линия когато трябва, но не й се угажда на глезеното мрънкане.

# 55
  • Мнения: 568
Здрасти, мамчета! Да ни е честита новата темичка! Миа, поздравления за усилията   bouquet


Аз пък много, ама много се занимавам с Тео! Докато е буден непрекъснато или му говоря, или му пея, или танцуваме заедно, или се масжираме, или правим гимнастика. Много ми е гузно, че няма други хора около него и само аз съм на разположение. Страхувам се, че аз съм единствения му шанс да се научи на говори и общува и да усети любов и ласка. Нямам никакви роднини под ръка, приятелите ми са по цял ден заети, от повече от месец не са идвали, мъж ми работи до късно и само събота и неделя се виждаме като хората... Та затова се старая да се занимавам активно с бебо. Домакинската работа и писането във форума ги правя докато спи, но когато е буден, съм изцяло негова  Heart Eyes


За захранването - след две седмици започваме. Тео ще е на 5 навършени тогава. Започвам с еднокомпонентни зеленчукови. Малко ми е като в мъгла, но се надявам в процеса да ми се изяснят нещата. Купешки нямам намерение да използвам, но май ще се наложи, защото през лятото като пътуваме към БГ, няма да е удобно да мъкна домашни, че могат да се развалят по пътя...

За кърменето - честно казано леко ми писна тая работа! От няколко седмици насам съм заместила нощното хранене с АМ, защото нямам вече сили и нерви да се цедя на всеки 2 часа през нощта. А и както казах, през лятото ще пътуваме и хич не се виждам къде ще се крия по самолетите да се цедя, че и да стерилизирам помпа. Най -вероятно към 6-тия месец или малко след него, ще сме на твърда храна и АМ...

За обръщането по корем - вече месец откакто го правим тоя номер. Напоследък даже май в по-голямата част от времето Тео си е по корем. Така и ака, и пиша, и се оригва. Тези дни започнахме да тренираме да сядаме - подавам му показалците си и той се набира на тях.




# 56
  • Мнения: 110
Добър ден!!
И аз да се включа и да бягам,че сме на физиотерапия.Пък и тати почива днес,ама вън пак сняг вали...  Sad
Миме големи купони.Браво на вас!!! И браво,че ти е толкова посслушна мъничката  Heart Eyes
За игрите- какво да ви кажа... Като са будни все при тях трябва да съм.Да пея,да се кокоря,да дрънкам и т.н. До тоалетна даже като ходя реват  Mr. Green Mr. Green Ама аз си знаех,че ще са гевезани още от преди. Laughing Спят при мама и при тати на голямото легло и се гушкаме.Ама на мен ми е хубаво.Аз толкова ги чаках,че сега не мога да ги нацелувам и напрегръщам... Сигурно няма да ми стигне живота. Grinning
За стерилизацията- аз по принцип съм на мнение,че не трябва да се предпазват от всичко,но с млякото шега не бива...  Naughty Там са опасни бактериите.Затова шишетата си ги стерилизирам.Ама примерно ако падне бибата  не тичам да я мия всеки път.У дома естествено.
За гладенето- аз по принцип и преди всичко си гладех,без чорапи,та и сега си продължавам така.Все се каня някои неща да ги прибера неогладени,ама после пак ги вадя обратно  Crazy Crazy Няма как,това е майзе по немски казано.не мога да го отуча.И ще гладя...
 За пюретата да се включа с немски опит.Васи има огромен избор честно казано. На ХИПП и на Нестле и Бебевита и .... Има и доста еднокомпонентни,а за по късно разнообразието е просто огромно... какво да ви кажа.незнам в БГ,ама тука даже спагети с доматено местен сос има на пюре  Crazy  ННОО всички препоръки са по възможност да има и самостоятелно готвене!!! Т.е. мама да запрята ръкави и да слага тенджерите.По хубаво от прясно приготвено няма.Ще ви преведа после малко инфо.Със сигурност ще ви е интересно.Ама не днес,че и с тати трябва да прекарваме малко време.

Целувки и хубав ден!!!

# 57
  • Мнения: 141
Здравейте мами!
МИЯ благодаря за страхотната темичка! Hug
Не съм писала от доста време.
Дарето днес е на третата ваксинация с Пентаксим.
Захранването го правим от 1-ви март. Много й харесаха пюренцата. Минахме и на 5 кратно хранене.
Обръщането по корем все още не го правим. Само настрани се обръщаме, но по корем не можем още. Иначе говорим много. Бръщолеви постоянно някакви неща. И е много смешно. Явно ще е от приказливите! Party
За занимаването - аз й говора постоянно, играем си и с баща й също. Смее се с глас когато и аз й се смея. Сама не се занимава и започва да писка - проявява характер.
Стерилизирането го правя още и не ми тежи. Аз стерилизирам в стерилизатора на Чико и съм страшно доволна. Иначе играчките и лъжичките ги мия с на Бочко едно веро на био основа за измиване.
Очето ни продължава да секретира и вече цял месец така, че днес ще питаме какво да правим.
Лек ден! Много  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 58
  • Мнения: 1
Здравейте майчета!

Относно заиграването на бебчето - Крис иска почти цялото ми внимание. Рядко се заиграва сам и обикновено това става след като се е нахранил и не е нервен. Заиграването обаче трае не повече от 15 минути и след това иска да му показвам разни играчки, да му говоря, да му правя маймунджалъци, за да му е интересно. Вероятно мария.крумова е права, че това зависи от родителя, но и от детето определено. Когато го оставя сам започва да вика, да се кара и накрая да плаче с крясък. Просто има по-самостоятелни деца и съответно другия тип. Дано не направя детето си вързан за полата на мама, ама не мога да го оставя да плаче.
Относно заспиването - в началото Крис много повръщаше и след всяко хранене се носихме по 30 минути за оригване и слягане на храната и той така заспиваше. Сега заспива като му пеем и люшкаме. Сам досега никога не е заспивал. Иска някой да бъде до него. Понякога дори ми държи ръката и така заспива спокойно. Абе май го направихме мамино детенце, ама така се стекоха обстоятелствата с това повръщане.
Попитах в предишната тема, ама накрая и може би никой не е забелязал относно хомеопатия за никненето на зъбки - моля ако има запознати майки, да дадат съвет, защото всички гелчета имат краткотраен ефект. Крис от известно време дъвче всичко и най-вече пръстите ми, малко е нервен, та предполагам никнат зъбки.

И последно  питане към по-запознатите майки - Крис постоянно се набира на коремна преса и иска да стои седнал, напъва се и докато не му подам палци да се хване и да се изправи не мирясва. Мисля обаче, че е още малък. Кажете как смятате? От кога е удачно да го оставям за по-дълго седнал?

Относно памперсите - ние ползваме Либеро от раждането на Крис. Сега сме на 3-ка. Иначе съм пробвала Памперс, Пуфис, Хъгис. Всички пропускат или правят обрив на дупето. Либеро са малко по-дебели, но аз съм сигурна с тях и изкарват 12 часа вечер без смяна.

Желая Ви слънчев ден и дължи безпроблемни разходки!

# 59
  • Мнения: 1
ох, забравих

МИЯ - страхотна пролетна тема. Аз и Крис ти благодарим за труда.

Общи условия

Активация на акаунт