Отговори
# 45
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
За раждането във Вита да споделя- ако си осигурен, сумата е 1300 лв/толкова платих аз/, ако не си - с няколко стотин е отгоре Peace Не съм чула след това да възстановяват Rolling Eyes

Ето ви малко сладки бебешки снимки,от професионалната фотосесия на  бебе Даниел Grinning Grinning Grinning

http://nana.errazib.com/ /това е сайта на фотографите ни - страхотни са  bouquet/


Имам и още снимки, и с батковците, като ги кача на албума си ,ще ги споделя и тях с вас Peace

,Бебе Дани няма изхранване,ей - постоянно сме гладни, все пъшкаме нещо, коремчето ли ,какво ли - акаме по 10 пъти на ден/в преразход съм вече от към памперси Mr. Green, научихме се на ръце да се приспиваме/ и вторият ни батко така беше Party Crazy/,  цедя си ,когато излизам по задачки,  вече мускули развих с помпата, след малко пак започвам цеденето,че трябва да излизам -най-големият ни батко ще има тържество в градината по случай 8ми март Grinning Grinning

Надявам се всички сте здрави, и скоро да се разхождаме в Южният парк заедно Peace

# 46
  • Мнения: 3 718
Тарааааа, ей ни и нас тук  Grinning Честита ни еволюция на темата  Peace

miki_4akarova , стискам  Hug Може би е удачно да опиташ да премахваш добавката плавно, с по мъничко на всяко хранене. Така вероятно ще е по - щадящо за Явор. Идеята е всяко хранене да започва с кърмене. Първо едната, после втората гърда, евентуално компресия и ако след това Явор още е гладен, можеш да предложиш и по малко от добавката. Може да не я даваш на всяко хранене, само когато е съвсем наложително. Постепенно предлагайки все по - малко и по - малко добавка, той вероятно ще се буди по - рано за кърмене, ще стимулира повече производството на кърма и реално ще получава повече кърма разделена на повече хранения.

kari 79, вероятно това по горното ще ти е от полза и на теб. Можеш да опиташ малко да изцедиш преди да дадеш гърдата, колкото да тръгне кърмата и тя да усети вкуса на млякото. Това особено в моментите, когато се дърпа. За това, че след хранене не успяваш да я сложиш спокойно да спи в креватчета, вероятно няма много общо с храненето. Може да са колики, може да е просто нервност, натрупани емоции, какво ли не. Матеа се държи по абсолютно същия начин и практически се получава, че спи върху мен или върху татко си или баба си. Знам, че е трудно, но знам и че ще отмине  Peace
Има няколко трика, които могат да сработят и при вас за по успешния сън, много майки използват да кърмят бебетата си върху възглавница или по плътна завивка и директно с нея да пренесат после бебето в креватчето. Така бебетата по малко се стряскат, защото си остават върху затоплената възглавница вместо да легнат върху по хладните чаршафчета.
Повиването на ръчичките също помага понякога. А също е вариант да кърмиш легнала на голямото легло и после да се отместиш от бебето внимателно.
Вариант ли е да я оставяш да спи гушната в теб в по - неспокойните часове на денонощието? Матеа се държи по абсолютно същия начин и практически се получава, че спи върху мен или върху татко си или баба си. Знам, че е трудно, но знам и че ще отмине  Peace
Колко са и мокрите пелени за денонощие? А с колко Ам дохранваш като цяло? 

# 47
  • Мнения: 304
miki_4akarova как върви?Справяш ли се?
Ели е много кисела от 12  насам-рев и чудо,а беше толкова примерна сутринта,не и се чуваше гласчето.охх аиде отивам пак да дондуркам и да пея Simple Smile или може би не трябва да пея,може за това да е кисела  Mr. Green

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 15:29 от silvery

# 48
  • Мнения: 1 067
Мерси Шаманче май така ще пробвам,че цяла сутрин нервно всяхме на гърдата и сега ги усещам съвсем меки и празни Cry.
Много искам да си кърмя детето успешно,но за сега успявам да го храня 50 на 50.Иначе винаги предлагам първо гърдите ,чак след това дохрнвам!

# 49
  • Мнения: 33
Привет! Днес е прекрасен ден, въпреки дъждовното време  newsm68
Аморе, честита принцеса, да ти е жива и здрава!
Ради, честита месечинка!
ние днес бяхме до педиатърката да тегли и мери Ивка. За 11 дни е качила 330 гр и е пораснала с 3см. Много съм щастлива, това е само с кърма, без дохранване. Надявам се и за напред да продължим да се кърмим, само че сега не мога да я събудя да се нахрани, от разходката е много уморена. Нищо, няма да я пипам.

Шамане
, дано не съм закъсняла с отовора-лист за записване е това, което ти го иска вероятно лекарката и се купува от книжарница, откъдето можеш да вземеш и амбулаторната карта. На нас поне това ни искаха. Дано да съм била полезна.
цункам ви и до скоро.

# 50
  • Мнения: 1 067
silvery по гръмогласния пртест от страна на Явор съдя че не много добре,ама така де аз не очаква чудеса от първия ден!
Пък като си помисля,че всичко това можеше да не се случва ако в болницата имаше кой да помага за кърменето,ама нали сме в бг икономии правим от всичко ooooh!

# 51
  • Мнения: 304
 Мики стискам палци,малко по-малко нещата да се наредят  Praynig Ето Ел се справи и сега само се кърмят,дано и при вас стане по скоро,че да не се изнервяш и притесняваш

# 52
  • Мнения: 3 718
Обещах да отговоря на въпросите от миналата тема  Peace

Цитат
И да затормоза отново нашите помощници на кърменето-от няколко нощи изпускаме храненето в полунощ.Две вечери се опитвах да събудя бебешора за да го ядем него и да се опитаме да изпускаме това в 3 часа,ама не ми стана номера.Може ли да дадете някакви идеи как може да осъществим тази моя мечта?
П.С.Започнахме по-често да се храним от по-немлечната гърда и започваме да си нормализираме яденето.Благодаря за съветите!!!

Бобишанче, човека вече е достатъчно голям и предполагам, че всички жълтеници и тям подобни са преминали. Можеш да си позволиш няколко часа повече сън и да не се притесняваш за пропуснатите нощни кърмения. Дет` се вика, дай боже всеки му спящо и доволно бебе  Mr. Green Буденето на бебенцата в първите дни и седмици се препоръчва, защото те понякога са много слабички и не успяват да се събудят за да сучат ефективно. А и жълтеницата често предизвиква сънливост. Но твоето бебе вече не би трябвало да има проблем да се нахрани добре и да пропусне да те разбуди за някое нощно хранене. Скоро може да започне да пропуска още някое, може пък да реши да се буди пак за да хапва по на често. Нищо притеснително, бебешка му работа.
За да си спокойна, че човека получава достатъчно кърма, можеш да проследяваш бройката на мокрите пелени за денонощие. Ако сменяш между 6 и 8 добре намокрени пелени за еднократна употреба или поне 5 - 6 от многократните, значи бебето се храни добре, а ти можеш да му дремнеш  Hug

Цитат
Мяуче, Шаманче, от вчера ме боли дясната гърда. Чувствам я доста напрегната преди Лорката да суче. След това омеква, но продължава да ме боли  Confused да взема да я изцеждам ли, що ли
Плами, усещането е подобно на ... ммм като натъртено някак, предполагам. Нормално е, вероятно се получава защоо кърмата е в процес на регулиране, но още има моменти на препълване. Нормално е също да се усеща леко болезнена и след като е изпразнена, но би трябвало скоро да премине. Ако обаче болката се задъблочи, появят се зачервявания, температура, добре е да се консултираш с лекар.
Може и да не се наложи да цедиш, ако имаш бебе на разположение. Но ако се е наяла и не иска да суче повече, можеш да поизцедиш малко до облекчаване. Само докато почувстваш гърдата по - комфортно, не до край.

Цитат
Само не знам в този случай какво става с някой задължения, които правя други вечери.
Аз понеже се изцеждам след всяко хранене (не че има много да се изцежда-за около 20мин изцеждам 30-40мл.) се чудя това че пропущам да не е фатално. И другото, което ме притеснява е, че не го изправям да се  оригне. Дали от позата  newsm78 newsm78 newsm78, или от покоя в който се намира докато суче, но после не плаче и не го мъчат газчетата.
Нарцис, честито наспиване  Peace Спокойно можеш да пропускаш това доизцеждане ако не усещаш напрежение и дискомфорт. Щом бебето си суче, рутинното доизцеждане е напълно излишен хамалски труд.
За оригването, ако не му създава проблем това, че не се е оригнал, свиркай си. Ако усетиш, че има нужда да изкара въздух, можеш просто да го сложиш по корем върху теб, така че да е полуизправен и да го потупаш по гръбчето. После пак да си го оставиш до теб.

Цитат
Само имам въпрос към двете ни консултантки по кърмене:  Моята мома упорите отказва да суче повече от 7-8 в редки случаи 10 мин. Идеи да я накарам да суче по-дълго? Предварително благодаря, не ми е спешно  bouquet
Слънчезара, по принцип е напълно възможно бебето да се наяжда за тези минутки. Това можеш да проследиш по мокрите пелени, ако не са намаляли и изпишканото е прозрачно, без неприятна миризма, значи бебето си дръпва необходимото мляко и за 7 - 8 минутки.
След като суче по толкова как се държи, заспива ли? Спокойна ли е? На какъв интервал огладнява?
Ако все пак имаш притеснения, че не се храни достатъчно, можеш да помогнеш малко с компресия на гърдата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683

# 53
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Добре дошли в Родени 2010!!!   Hug   Желая на вас и вашите мъничета много здраве, щастие и късмет!!!   Peace

# 54
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен,
Рядко пиша но най-редовно ви чета и успокоявам майчините си истерии, виждайки, че всички се шашкаме за едни и същи проблемчета (слава Богу малки).
Благодаря и на майките от ЛЛЛ. Много увереност ми вдъхвате да продължа по пътя, който съм избрала. Кърмих първата си дъщеря 10 месеца, сега се надявам да минем поне годинката с ваша помощ.
Много притеснения на майки прочетох относно факта, че чувстват гърдите си празни - аз с моя скромен опит ще се опитам да ви успокоя, че това именно усещане означава, че сте се нагодили към детето. И с двете деца съм усещала гърдите си пълни до 6,7 ден след раждането или ако изпуснем поне 1,2 хранения. Да не говорим, че с каката не успявах да изцедя и 20 грама след ядене, а сега дори не пробвам. Надявам се, че съм подействала успокоително на майките, които за първи път се сблъскват с тези проблеми.
Здрави и щастливи бебчета на всички Simple Smile)))

# 55
  • Мнения: 206
Яхуууууу, АМОРЕ, АМОРЕ, честита ти Катрин!


Честита Михаела на Summer7, Рали на slvr!


А Аника къде е?  newsm78

Мяуче, лейди, ако си падаш по нетрадиционната медицина, ще ти покажа интересна машинка (зепер), която баща ми направи по схема от една книга, мъж ми така си лекува и мигрената и зъбобола, а аз съм лекувала гриповете на Бубуто с нея и кво ли още не.

Добре завърнала се на ralmin!   bouquet

Честит рожден ден на mii!


Честити пачки, el_P!

Честит рожденик на Велвче!   bouquet

Честити месечинки на бебоците, родени на 5 число!

Мяуче, Шаманче, понеделник при Гала ли и в колко?

Съни Скай, огромно благодаря за труда по новата тема!

margarete, гуш от мен  Hug . Дано имаш сили да се справиш с двете бебета!

magnoliamm, много, много дизайнерски са снимките!  Heart Eyes

Ние бяхме за час и половина навън с Бояна и Преслава със слинга, голям кеф. Естествено, в махалата ме обявиха за луда, ама щях да полудея, ако си бяхме останали в къщи. Може ли някой от разбиращите от слинг да ми обясни какво не правя като хората - разполагам аз бебонито класически, но с едната ръка задължително му поддържам главата, което май не беше идеята, а? Как съм го правила преди, не се сещам...

# 56
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Аз днес отново съм наспана. Laughing newsm51 newsm51
Моят сладкиш май започна да изпуща кърменето в 3 часа. Сучи в 12 часа в легнало положение и веднага заспиваме. Така двамката си спинкаме до 5 часа. Не му се сърдя. Така поне имам сили за разнасяне на ръце през следващия ден.
Я кажете има ли някакви капки за колики, които да се дават след ядене или само при нужда?
Еспумизана как се дава?
Всички, с които аз се запознах, се дават преди ядене и трябва да се натрупат в организма поне три дни, за да има ефект. А моя човек толкова много реве преди хранене, че все забравям капките.
Това бебе как си го гледам само от форуми. Нашият личен лекар е много зает, което го прави малко отнесен и аз не го търся за нищо. Решила съм да ползвам услугите на една хомеопатка да ми лекува децата. Но сега за колики да я търся- не знам дали има нещо хомеопатично за този проблем.
Кажете моля ви пиете ли кафе, че много ми се пие, а ме е страх бебо да не се ококори?

# 57
  • Мнения: 88
айде и аз в кюпа,честита ни нова тема,ма сега ако не се разрева,една носталгия,едно чудо!честито на всички празнуващи вчера,най-вече честито на AMORE,че тя милата толкова много чака,да й е жива и здрава момата,аз си я заплювам за снаха  Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 55
Хайде и аз да се запиша
Честита ни темичка в новия раздел    bouquet

Аморе, честита дъщеричка Катрин! Да расте здраво и добро дете, много мъжки сърца да разбие!


Честит Рожден Ден mii! Много здраве, щастие и късмет!


Велв, честит ти роженник! Да ти е жив и здрав таткото!  bdbaloni

Честита месечинка на
Алина на Radi_,

Момчил на кукла,
Мартин на malvina82,
Валентин на kseopea,
Габриела на дими32
smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

# 59
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ,МАМЧЕТА И БЕБЧЕТА И ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМА   bouquet НЕКА Я ПЪЛНИМ САМО С ДОБРИ НОВИНИ И ПОЗИТИВИЗЪМ.
ЧЕСТИТО БЕБЕНЦЕ НА АМОРЕ И ЧЕСТИТ РОЖДЕННИК НА ВЕЛВ.
МИИ ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ТЕБ.КРЕПКО ЗДРАВЕ ,МНОГО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ!  newsm51 newsm51 newsm51 newsm59 newsm59 newsm59
И НАС НИ МЪЧАТ КОЛИКИТЕ ВСЕ ОЩЕ,НО МИСЛЯ ЧЕ БИО ГАЯТА НИ ПОМАГА И ОБЛЕКЧАВА БОЛКИТЕ,ИМА ДНИ КОГАТО СИ СПИ И Е СПОКОЙНА И ОБРАТНО.
ОХ,КОГА ЛИ ЩЕ НАМЕРЯ ВРЕМЕ ДА ПИША ПОВЕЧЕ?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт