За любителите на елфи, джуджета и орки- Тема 2

  • 35 756
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Amidala, не мога да се сдържа, от рекламата на една он лайн игра, дето ми се навира в очите
"Днес пи ли вече кръв"  Hug

# 31
  • Мнения: 798
За тези от вас, които не са се срещали с "Операция Хаос" на Пол Андерсън, горещо ви я препоръчвам. Все си мисля, че и Дж. Роулинс я е чела. Laughing
Т
Те са две малки книжлета, ама много сладки...С удоволствие бих прочела някакво продължение.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 832
  Amidala, не мога да се сдържа, от рекламата на една он лайн игра, дето ми се навира в очите
"Днес пи ли вече кръв"  Hug

hahaha


Между другото видяхте ли какво излиза?

# 33
  • Русе
  • Мнения: 11 928
[
Между другото видяхте ли какво излиза?


  Това да не е чаканото продължение  Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 5 832
Картинката е линк  Wink
Не, не е продължение, пише - разкази и повести, сравняват ги със Стивън Кинг, значи вероятно са страшни  Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 3 581
Продължението се казва "Танц с дракони " Peace, но май ще има още да почакаме

# 36
  • Мнения: 4 569
Има книги от анкетата за които не е гласувано.Значи никой не ги е чел?  Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 3 581
Ами всички са обсъждани тук, аз също някои не съм ги чела, но явно някой е. Този някой още не е гласувал Peace

# 38
  • Мнения: 4 569
 Stuck Out Tongue трябваше да направим нещо като каталог.Името и кратко съдържание може би...Нищо,другия път.  Stuck Out Tongue

# 39
  • София
  • Мнения: 3 581
Ми аз бях предложила който препоръчва книга да дава линк към нея на български или английски, ако не е издадена, за да може да се прочете за какво става въпрос. То е ясно, че не всеки е чел всичко и че някои работи никога няма да се прочетат, затова гледах да са по-известните поредици включени, които са обсъждани тук

П.С - Амидала, другия път ще напиша : За любителите на вампири  Crazy

# 40
  • София
  • Мнения: 5 832
П.С - Амидала, другия път ще напиша : За любителите на вампири  Crazy

Дотогава ще ми мине крастата  Mr. Green

Сега сериозно, имам си любими поредици от изброените и си гласувах за тях  Peace
Аз явно съм от по-старото поколение и много от новите неща, които изброявате, не съм ги чела  Tired
Но никога не е късно  Grinning

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 336
Между другото в момента на сайта на Бард тече някаква промоция на фантастика и фентъзи:
http://www.bard.bg/promotions/X_of_Y/360
Моля мамите да ми препоръчат какво си струва да си поръчам.
От своя страна препоръчвам Сагата за седемте слънца на Кевин Дж. Андерсън - приятна поредица...

# 42
  • Мнения: 4 569
От посочените нито една не сътм чела. Confused

# 43
  • София
  • Мнения: 3 581
аз имам Световна буря, ама е голяма тъпня,да знаете

# 44
  • Майничка
  • Мнения: 12 679
Чела съм всички посочени, нито една от тях не е в жанра фентъзи. Повечето са военна или чисто научна фантастика.
Тези на Кевин Андерсън са от "Сага за седемте слънца", доста я харесвам, тип космическа опера е, обаче ужасно ми напомня "Колелото на времето" по количеството герои, светове и заплитащи се сюжетни линии, в един момент направо се омотаваш и се налага да се върнеш назад, че да се сетиш кой кой беше.
"Небесни материи" на Р.Гарфинкъл също ми беше интересна - тип алтернативна историческа фантастика, ама е далеч от качеството на "Сарантийска мозайка".
"Вихър" на Кол и Бънч е от поредицата за Стен -  много симпатична, но да не се подведете по "Далечното царство", чиста военна екшън фантастика си е.

Другите не ме впечатлиха изобщо. Очаквах повече от "Филидор, джуджето и архонтът", ако щете, дори заради заглавието, започва добре, но нито стилът, нито сюжетът устискаха първоначалното ниво до края.

Има книги от анкетата за които не е гласувано.Значи никой не ги е чел?  Thinking

или не са му в топ 10. Wink

Общи условия

Активация на акаунт