Детски влог - има ли смисъл?

  • 10 049
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте,

Мислите ли, че има смисъл да правя детски влог на детето ми? Той вече е на 3 години, но си мисля, че още не е късно.
Самата идея за детски влог ми се вижда много добра – от гледна точка на това, че когато порасне ще има някакви пари, които да подпомогнат образованието му или нещо друго, което му е необходимо. Но... винаги има но... Спомням си, че моите родители са ми правили подобен влог. През 1998-99-а закрихме тази сметка и парите там ми стигнаха само за обувки за бала (пояснявам – не особено скъпи). Инфлацията беше изяла тази пари през 1996-97...

Та въпросът ми е – имате ли представа някоя банка или фонд да предлагат сравнително сигурна схема (или както там се нарича) за дългосрочно спестяване на пари.

Какво мислите? Ще съм ви благодарна да ми споделите впечатления. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 634
Според многото теми във форума, няма смисъл. Аз май ще се спра на спестовна застраховка живот.  Thinking Поне ще свали малко от ДОД, а и парите ще са на линия за абитуриентския бал. 

# 2
  • Мнения: 158
Интересна тема, ще следя мнения, и аз също искам да знам. Съжалявам, че не мога да ти дам мнение.   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 298
И аз това се чудя.
Навивам мъжа ми да отворим сметка за дъщеря ни и да внасяме всеки месец.
Все си мисля, че след години за нещо ще стигнат парите.
Съпругът ми обаче, мисли че няма особен смисъл. И така си седим все още...

# 4
  • Мнения: 1 749
Ще следя,защото и мен ме интересува,а не разбирам бъкел от такива неща. Tired

# 5
  • Мнения: 2 487
Моите родители са ми направили такъв влог още като съм се родила и всеки месец внасят известна сума.А преди месец откриха и на сестра ми.Тази  сума която се събере ще използвам за образованието си.  Peace

# 6
  • Мнения: 75
Макаронче, извинявай за въпроса, на колко си години Simple Smile)

Според многото теми във форума, няма смисъл. Аз май ще се спра на спестовна застраховка живот.  Thinking Поне ще свали малко от ДОД, а и парите ще са на линия за абитуриентския бал. 

Октопод с рокля, ще споделиш ли повече за спестовна застрахонка живот? Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 487
Viola на 14 съм  Peace

# 8
  • Мнения: 75
Simple Smile просто се изненадах, че четеш този форум, след като още си малка Simple Smile целувки от мен

# 9
  • Мнения: 2 487
Ами просто има интересни теми.А моите съученици висят само в импулс,гепи ме и такива а това за мен не са нормални сайтове.Знам,че тук е за големи,но просто искам малко да разнообразя сайтовете.  Peace Целувки и от мен  Hug

# 10
  • Мнения: 3 634
Октопод с рокля, ще споделиш ли повече за спестовна застрахонка живот? Simple Smile

Не съм застраховател и трудно бих могла да ти разкажа повече. Една агентка сега ме оферира, грубо: по 35евро внасяш на месец, след 20год. получаваш 12хил евро + 4500 евро лихви. Можеш да не внасяш най-много 3 месеца, а иначе когато и както ти е удобно. Можеш да теглиш внесената сума поне 5 год. след началото без удръжки. Това е най-общо, има своите добри и слаби места, още обмислям. Детски влог обаче категорично, не!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, никакъв.

# 12
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Абсолютен  лаик съм  по финансовите теми...но ако влогът се прави в евро...капка по капка вир става...пък и  еврото вероятно няма да се обезцени newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Вероятно...То е магическа валута, която инфлацията не я лови Crazy

# 14
  • Мнения: 10 693
Никакъв смисъл няма и се чудя как хората още правят подобни неща. Един познат пък ни се чудеше на нас как е възможно да не сме направили влог на детето.
Предпочитаме парите да са на наша сметка. Най-малкото ако ни потрябват, или има инфлация или каквото там се случи - може да ги изтеглим.
Ако са на името на детето лихвите са ниски, а и ако искаш да ги изтеглиш по спешност настава една драма - съдилища, разрешения и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт