Отговори
# 690
  • Мнения: 1 599
Хайде, ставайте! Добро утро Simple Smile




И аз Ади го изведох веднага, но ние седяхме 5 дни в болницата де.

Вече решихме в кое училище ще ходи диването. Ако не друго поне е на 3 мин от нас, което за тук си е лукс направо. Ето линк да го погледнете http://www.doha-montessori.com/ImageGallery.html

А да ви се оплача, че Ади има някакви страхове от известно време и е кошмарно! Не знам да му се карам ли, какво да го правя. Обяснявам по 100 пъти на ден, че страшно няма, няма чудовища, сини самолети или лоши баби в къщи!  Laughing Да ама и нощно време не спи като хората, буди се и ме вика, да спи на светло иска сега ...абе...и това не само нощно време. Снощи рева в банята, че съм го била оставила сам, а преди такъв кеф м беше сам да се цамбурка там  ooooh!

Сега като ви напълних главата с глупости от сутринта се оттеглям  Mr. Green ние днес след градината ще ходим до морето  Hug

# 691
  • Мнения: 529
Добро утроооо  Whistling

Марис, и ДАри е така. От около месец насам има страх от крадци. Не смее сам да отиде до кухнята дори, трудно заспива (никога сам), сънува ги тези крадци, въобще... аз обаче не съм се замисляла дали е притеснително. Мисля, че това е нормално за тази възраст  newsm78
Ти кажи с кръвната група какво става?

Днес времето ще е прекрасно, ще има разходки  Mr. Green

# 692
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Привет сладурчета,  Hug
мариска- той по принцип скандинавския е скъп ooooh!, но ако ти харесва стила и можеш да си го позволиш -възползвай се  Hug
По Монтесори ли е училището? Страхотно ми изглежда ,Марти в Кипър беше в такова-и униформите им бяха същите и така по възглавници седяха..много ми допада, чудесен избор  Heart Eyes
И ние с Макс бяхме навън почти веднага след раждането за ужас на всички около мен  Laughing

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
MAriska, страхотно изглежда училището  Peace
Аз с излизането с Емо се изложих - чак на 14 ден... каката много по-рано я изведох... амо то и на време не ни върви
Сега за мой ужас още едни съседи почнаха ремонт - вече 3 апартамента ремонтират около нас... такъв ужас никога не е било.. и то точно сега  ooooh! май месец ни идва спалнята и може да се преселим на къщата, тук не се живее направо  Tired
Наша Рали изобщо изпитва ужас да спи сама и винаги спи някой при нея от 1 година. В момента аз спя с Емо в спалнята, а те с тати в детската. Тати е доволен, че се наспива Simple Smile Вчера дойде и матрака и вече Рали спи на горното легло. Преди все с ръчичка заспиваше, но сега на тоя горен етаж няма как и гушка една овца..  Laughing а кога мама и тати ще си спят на спалнята не се знае..  ooooh!

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Maris-ка, аз за училище нищо не мога да кажа, голям съм лаик  Embarassed
taigi, за матката забравих да ти кажа - по принцип смъкването се  проявява с напредването на годините. Хубаво е всичко да си се върне на мястото, да се свие, да зарасте докато е време!!! Пази се и от вдигане на тежко  Peace Аз лично поне 1 месец нищо няма да правя, а и докато имам лохии - абсурд.
Светле, Пепе, тия там добре правят с каляването на децата, обаче аз това не мога да си го предствя.
Само да случим на време, терасата ни е отгромна, уайърлеса хваща, имам си кафе корнър, ще Я изведа рано-рано. Пък после, знаете, няма да има спиране - паркове и градинки Peace Ох, само всчико да е наред  Praynig Praynig Praynig
До 5-ти май трябва да заявим в кои от летните месеци Габи ще ходи на градина. На мен ми се искаше юни да го изкара там, но ако са сборни групи, няма да го давам и тогава. Лошото е, че не могат да кажат от кога ще зпочнат сборните групи  Confused После смятам аз да си го гледам, че не може да стои много при баба си, трудно им е И с него.

За страховете - аз не му се карам на Габи, напротив, обръщам го на шега. Обикновено вечер или нощем се глези "мамо, страх ме е". Обяснявам му, че чудовищата са на ужким, че в къщи е заключено и има аларма, никой не може да влезе. Напоследък нощем казва, че го е страх от телевизора (в неговата си стая). Предложих му да го махнем Wink обаче естествено не ще и да чуе за този вариант  Joy И "малката" подробност е, че спя в неговата стая  Mr. Green Не се напъвам да го отуча от това, з'то скоро мъж ми ще заеме моето място. ПОнякога и Габи иска ръчичка.
Абе ще им мине, наистина такава им е възрастта. Аз до много голяма плачех да спя с майка. Големите пред блока все разказваха вицове за черното лале, за черната ръка и т.н. и нощем всичките тези страхове ме връхлитаха с пълна сила.
Има книжка за Франклин за това, че го е страх да спи сам - може да помогне  Peace

# 695
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Франклин ни е любим. Имаме книжки ,гледаме филмчета, имаме го на играчка ,дори един телефон си има с него и по цял ден си провеждат въображаеми разговори..нооо Франклин ме слуша-Макси казва ,да слушаш мама и той слуша  Laughing Laughing

# 696
  • Мнения: 823
MAriska, страхотно изглежда училището  Peace
... но сега на тоя горен етаж няма как и гушка една овца..  Laughing

Хаха, Тайги, и вие ли спите с овце  Joy Тео и той все още не се е отказал от неговата. Казах аз на баща му, че от едната овца направо на другата ще мине, той не ми вярва  Mr. Green

Днес кацна детето с баба му София и е щастлив. Дано изкара добре, замина с един голям куфар - половината дрешки за един месец, половината пълен с игрите му Simple Smile

Мариска, училището изглежда чудесно. Имам доста познати, чиито деца са учили в Монтесори и все са доволни  Heart Eyes

# 697
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Пукнете се Laughing
Бях с едно хубаво, красиво бебе Емил smile3534

Maris Аз много ги харесвам Монтесори. Peace
GALL78 Много сте весели! Прекрасно е там.

Ще пращам Калоян на лагер сам за 10 дни...дали съм добре newsm78 Crazy

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Съни Ви излъга - грозен е  Mr. Green

# 699
  • Мнения: 358
Ще пращам Калоян на лагер сам за 10 дни...дали съм добре newsm78 Crazy
Това как го изтърси между другото  #Crazy Ти сериозно ли?

# 700
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ще пращам Калоян на лагер сам за 10 дни...дали съм добре newsm78 Crazy
Това как го изтърси между другото  #Crazy Ти сериозно ли?

Аха, сериозно. Crazy
И мен, ме е шубе, но съм го измислила. Peace Той ще е на лагер в Равда, а аз на спа хотел в Слънчев бряг или Несебър Mr. Green...ей така да съм под ръка. Laughing
...няма друго време по което да сме сами с мъж ми и така решихме - хем наблизо, хем и ние да разпуснем. Sunglasses
Пу, пу всичко да е наред! Praynig

# 701
  • Мнения: 3 595
Ради, Честит Рожден Ден на Ники!



Марис дано си +, а училището е страхотно. Малкото посещава два пъти седмично по половин ден Монтесори и влиза с голямо желание. При нас казват, че е работил с това, с онова и последно заявиха, че е работохолик, защото не искал да се спре дори, за да хапне  Laughing
Много хубави снимки видях и на сладурски бебета, коремчета, батковци и какички  Heart Eyes
Ани искам формулата да изглеждаш толкова съвършено в 9-тия месец  Blush
Съни, не мога да си го представя, защото тя не е склонна да е без нас за повече от няколко часа, а и на мен ще ми липсва и ще се притеснявам. Ако той иска и смятате, че ще се чувства добре, в крайна сметка щом сте наблизо, по всяко време можете да си го приберете.
Тук да отбележим, че дори лалетата от Деси са бели  Mr. Green
Моите и двамата ги изведох навън на 8 дни, но с Елито беше по-хладно и не се виждаше малката бубка в количката, а Бобо беше в едно легнало кенгуру в жегата по едно боди с късо ръкавче и едни стърчащи малки кокалести краченца посред август  Simple Smile

Гледам овцете са на почит, Ели спи с куклите си и тя е още с баща си в детската, а аз с Боян, но се очаква да правим ремонт на спалнята и баща им се надява на трайни промени (остава и децата да са съгласни)  Joy

# 702
  • Мнения: 529
Тайги..... грозен, грозен, колко да е грозен  Joy Hug

Съни, и в нашата детска има лагер сега през юни и госпожата на Дарко ме обяви едва ли не за луда, че няма да го пусна, такава хубава оферта, дъра-бъра... И аз също го измислих, ако ще го пусна, аз ще отида като помощен персонал там  Mr. Green А пък вие щом сте на една крачка, не виждам проблем, стига Яни да понесе такава дълга раздяла все пак. Но като се има предвид, че ще му е много интересно, с много деца, общо взето няма да му липсвате чак толкова  Wink

Така и така подхващате темата със спането и разпределението по стаите, да си изплача и аз моите кахъри  Mr. Green На този етап спим в една стая....на едно легло....четиримата  Rolling Eyes Иначе официално Дарко си има старото дървено креватче, а Руси е в сгъваема кошара. Но там заспиват само, а после се пренасят при нас  ooooh! Та, в края на това лято ще правя кардинални промени. Спалнята става детска, а ние с таткото или в хола, или ще местим кухнята в хола и ние ще си направим спалня в кухнята. Проблемът е, че много ми харесват тези детски стаи с двуетажни легла, раздвижени шкафчета и тн. типична детска стая. Терзаят ме две неща:
1. ще се надпреварват да правят салта от втория етаж  Rolling Eyes
2. само след още няколко години ще трябва отново да променяме цялата стая с нещо по-тийнейджърско  Money
Какво бихте ме посъветвали и въобще как сте разрешили този въпрос у вас?

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Гал, аз малко съжалявам, че сложих легло на 2 етажа, но за мое учудване Рали й хареса да спи горе. Иначе заема по-малко място, а нашата детска си е малка.. Все пак взех от стълбите с чекмеджета, че другите нещо не ми вдъхват вяра - тя обаче пък заема място и в крайна сметка пак е тясно  Mr. Green Моя съвет е ако имаш място си им сложи отделни кревати ..

# 704
  • Plovdiv
  • Мнения: 559
Галче, и мен ме спират възможните салта от втория етаж на леглата. Направо си се отказах от този вариант. И нашата детска/сега стая на Митко е малка, но ще слагам две легла, категорично. Определено съм насочена към юношеското обзавеждане,  Laughing малкият няма шанс. Той все още спи в нашата спалня, на детско легълце.
За промяната на стаите - мисля, че е добре да съберете хола с кухнята - варианти за разграничаване и обособяване на отделни "ъгли" могат да се измислят и да стане хубаво. И толкова е удобно докато приготвяш вечерята да си говориш с гостите, например. А кухнята да направите спалня за вас. Много е неудобно да се спи в хол, така мисля. Преместването на самата кухня може да е трудно, заради тръбите, но няма невъзможни неща.
Тайги, грозен казваш. Joy Ние да не сме слепи, альоуу. Laughing
Съни, хубав план. Аз май няма да посмея. Embarassed Митко го пуснах на зелено у-ще чак в първи клас и умрях от притеснение 7 дена. Laughing

За страховете - Лазе за сега няма изявени постоянни. Simple Smile От време на време се плаши от тъмни стаи. Спи с косата на мама. ooooh! Преди това влачеше една мАмуна, Laughing но нещо я разлюби.
Сутрин ставам с прическа, как се казваше, когато ти изсушават косата с четка и сешуар  newsm78 - издухване, май. Joy
За сметка на страховете си имаме странни правила. Когато нещо му хареса, по начина, по-който се е случило, държи следващият път да стане пак така. ooooh! И идея си нямате какво ми/ни стува това. Има моменти в които ми идва да скоча под някоя кола. Laughing Леко сме притеснени, мъжът ми говори с психолог. Успокоиха ни, но все пак се чудя дали да забравя или да го заведа на разговор. newsm78
Примерът от вчера - взех го по-рано от градина, още не бяха излезли в двора. Още с излизането му разбрах, че е намусен. Когато госпожата затвори след нас вратата, започна да реве, пищи и тръшка, че не съм го взела от двора, за да поиграе с децата, както е било вчера. Това продължи повече от половин час - спирахме, тръгвахме, говорехме, а той реве, та, събира квартала. Публика навсякъде. Laughing После се сети,че не сме минали през магазина - пак писъци. Друг магазин не иска. ooooh! Накрая се кротна, виждаше, че много ме е ядосал и притеснил, поиска да се гуши, винаги така се успокоява съвсем. После късно вечерта ми каза, ни в клин, ни в ръкав, че ме обича и няма да прави повече така. Ето така се развива обикновенно действието.
Как мислите - да се притеснявам ли? newsm78 Говоря за правилата, които си създава.
Уф, изписах света.

Общи условия

Активация на акаунт