Предучилищна- набор 2004

  • 42 956
  • 796
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Здравейте, да се запиша и аз - дъщеря ми е в предучилищна група към ЧУ.
Понеже и аз като една майка я записах по-рано, та ще кара 2 години предучилищната група
и после в първи клас.
Имам наблюдения от другата ми дъщеря, която е 2006 и сега е в 3 група в детската градина -
другата година, ще е 4 група, ще я оставя да изкара предучилищната в детската градина
и ще видя с очите си разликата кое е по-добро. Понеже много се спори във форума
за училище или за детска предучилищна подготовка.
В детската е по-леко, спокойно, но сякаш по-бавно взимат материал.
Ето например малката не иска да учи английски в детската, не че там нивото и смайващо,
но лелките не могат да я накарат да седне, в училище няма такова нещо - всички сядат и
учат.

# 46
  • Мнения: 20
При всички случаи е по- добре пдг в училище. Там децата по-бързо се адаптират.Има училища, в които има и следобедни занимални и транспорт.

# 47
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте и от мен. Голямото ми момче е родено през юни 2004. Оглеждам се от 2 години за училище и ако успее да се справи с изискванията за прием ще го запиша на предучилищна въпреки, че е консервативен и има прекрасни госпожи, атмосфера, условия и много приятелчета в градината.
От сега се налага да го подготвям за промяната и съм притеснена как ще му се отрази ....  ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 232
При всички случаи е по- добре пдг в училище. Там децата по-бързо се адаптират.Има училища, в които има и следобедни занимални и транспорт.

Може ли да кажеш такива в София със следобедни занимания+ транспорт(най -важен фактор за мен). Simple Smile

# 49
  • Мнения: 174
Някой знае ли само началните училища ли имаят предучилищна. Аз оставам  с това впечатление, но не съм сигурна. До колкото разбрах и 32, и 18 нямат предучилищна, а и двете са с горен курс.

# 50
  • Мнения: 9 814
Някой знае ли само началните училища ли имаят предучилищна. Аз оставам  с това впечатление, но не съм сигурна. До колкото разбрах и 32, и 18 нямат предучилищна, а и двете са с горен курс.

Няма значение дали училището е СОУ или ОУ. Зависи от ръководството му дали ще има предучилищна.

# 51
  • Мнения: 763
При всички случаи е по- добре пдг в училище. Там децата по-бързо се адаптират.Има училища, в които има и следобедни занимални и транспорт.

Може ли да кажеш такива в София със следобедни занимания+ транспорт(най -важен фактор за мен). Simple Smile
При нас преди два дни мина едно момиче да събира подписи от входа, защото щяло да отваря занималня в блока и трябвали 50% съгласие от живущите.  newsm44 newsm68 Спомена, че щяла да има  и транспорт и уроци по английски или немски, но нямах възможност да разпитам повече. Малчо се размрънка. Все се каня да сляза до долу и да разуча нещата, но пусто не ми достига време. Много се надявам да се задържат докато ние станем първолаци, но си мисля, че като са нови, може пък и предучилищна да приемат....Ще питам, щото и на мен транспортът ми е голям дерт. Сама съм с двете хлапета.....
Става дума за Слатина

# 52
  • Мнения: 763
Днес се наканих да посетя "новата занималня" долу в блока и да водя преговори за транспорт и занимания и за предучилищните. Нарамих и двете деца - за по драматично и слязох. Това, което намерих беше затворена врата на помещение, което очевидно търпи основен ремонт!  #Crazy Shocked Crazy На вашата фантазия оставям как се почувствах!!! Mr. Green Преговорите явно се отлагат за неопределено време! Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 255
...Може ли да кажеш такива в София със следобедни занимания+ транспорт(най -важен фактор за мен). Simple Smile
Частните такива или в тази тема се изключва коментирането им  newsm78

или

Тема: Държавно училище с осигурен транспост в София 

# 54
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Здравейте Simple Smile
Аз вчера най накрая успях да отида до у-щето до нас и се срещнах с учителката на предучилищния клас. Страхотна жена! Лошото е, че каза, че най вероятно ще си продължи с тези дечица до 4ти клас. Ще се разбере май месец. Дано да имам възможност да се запозная и с другата учителка и тогава ще реша. Ако остане тази жена, няма да се замисля нито за миг. Иначе, самото у-ще е доста зле като база, но ще го преживеем, ако ни хареса учителката. Проучих и занималните в района и ако някой се интересува от такива в Младост 2 мога да споделя.
Хубав ден от мен!

# 55
  • Мнения: 9 814
Мони, дай моля те, подробна информация и за училището, и номера му, и за занималнята в Младост2.
Нали целта на темата е да обменяме конкретна информация.
 Peace

# 56
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Училището е 39то. Аз минах 1во през него, защото ни е до блока. За занималните - звънях в 4, на място още не съм ходила в нито една. Ето инфо дадено по телефона:
1. Медия - работят до 18,30, учат задължително език 2 пъти седмично / английски или немски/ - 65лв/месец. Имат транспорт, които се плаща по 2,5 на ден. Обяда е в у-щето до занималнята - 2,50/ден. Таксата е 200лв. По мой сметки се връзва около 365лв. на месец.
2. Оксиния - Работят до 18,00. Такса за 4 седмици - 220лв. Транспорт 2,5/ден. Храна от кетъринг - 3,50/ден.
3. Марти скул - Работят до 18,30, като има дежурен учител до 20,00. За транспорта не ми стана много ясно, защото ми казаха, че ги взимали пеша от нашето у-ще / за мен си е доста от нас до Младост 3/. Иначе, ми направи много добро впечатление жената по тел. Намират се в някаква къща и си имали двор на които ги извеждали да играят при хубаво време. Храна - или си носят в кутия и ядат там, или ги придружават в тяхното си у-ще в стола. Цена 130лв/месец.
4. Занималня Младост - Работят от 8-18. Обяд или в кутия или в у-щето. Взимат ги с кола. Цена - 10лв/ден със транспорта, тъй като са много близо до 2те у-ща за които аз питах.
Ами май е това... Дано съм била полезна Simple Smile

# 57
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Хайде и аз при вас. Дъщеря ми със сигурност ще кара предучилищна в детската градина, а не в училище.  Naughty Няма да изброявам мотиви, за да не превръщаме темата в спор. Само ще кажа, че и аз не искам да й отнемам детството. Peace
Иначе отсега съм се заоглеждала за подходящо училище за 2011 година. Искам да е в квартала, а не да губя часове от живота на детето в придвижване от точка А до точка Б в гадните софийски задръствания. Искам също да има дисциплина, да случим на добър педагог. Абе много взех да искам май. Thinking Засега сме харесали две училища в квартала, но дали ще се доредим до тях незнам.

# 58
  • Мнения: 2 755
Хайде и аз при вас. Дъщеря ми със сигурност ще кара предучилищна в детската градина, а не в училище.  Naughty Няма да изброявам мотиви, за да не превръщаме темата в спор. Само ще кажа, че и аз не искам да й отнемам детството. Peace
lulumba, не искам да споря, но за пореден път се чудя, кое ви кара да мислите, теб и тези които мислят като теб, че предучилищната в у-ще, лишава децата от една година детство?  Shocked Аргументирайте се.

# 59
  • Мнения: 3 146
Присъединявам се към въпроса на Tonita.
И аз искам да зная, на какво се дължи това мнение, много хора са ми го казвали.

Общи условия

Активация на акаунт