Наш'те ДЕКЕМВРИйчета са вече малки ученичета 2!

  • 32 893
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 95
Кa_tq и ние по Коледа минахме през това Sad Аз съм изнервена от стоенето в къщи и гледането на децата. Почти никъде не излизам с дни. Единствено и само се въртя между хола, кухнята и т.нат. Братанчо упорито не иска да говори и аз все още го играя на отгатване. Вече съм убедена че няма проблем с говора, защото когато е сам в стаята си говори но само да ме забележи че влизам и млъква. Карам се с мъжа ми за това че се прибира и въобще не общува с него, но няма ефект. За градина няма да стане и се очертава дълго гледане. Нямам против да си гледам децата но когато само и единствено това правя на моменти откачам #Cussing out

# 46
  • Мнения: 572
Вержи, много неприятно това с тока и затрупването...но пък от друга страна, сте си пообщували хубаво със свекито и сега не може да каже, че ни й даваш децата  Sunglasses всяко зло за добро, казват...

Бела, познато ми е това, да се караме с мъжа, че не общува с децата. Аз даже щях да ви питам как вашите мъже участват в семейно-родителския живот? Простете ме, мъжки майки, щото все пак и момченцата са деца  Embarassed ..., ама това мъжете ми се струват големи търтеи. И егоисти. Уж за фамилията бил се трепел, ама все се трепе седнал моят, все е пред компютъра, все учи, все работи, а аз изплезвам език от прост домакинско-забавачески труд. Не ми се вижда оправдано неговот, ако ще и да е за фамилията..., хубаво, че учи и работи, ама да не се е женил като не му стигат силите, така си мисля, простете... Не стига, че заради кръста му вече два месеца дори детето не вдига, да не говорим за някакво друго помагане в къщи, ама и по принцип, така си смята, че е редно - той си има неговите работи, а аз да оправям...ако не....може и с години да не се лъснат мебелите от прахта...и кълбетата по пода...и т.н. Да не говорим, че и не си играе с детето, не й говори...ако й говори, то все е с някакъв забранителен тон, а после, като иска целувка се сърди, че му вика  Naughty НЕ, тати! И сополите не му дава даже да й изчисти...

# 47
  • Русе
  • Мнения: 150
Ей ,мацки я по-оптимистично!Горе главата! Hug То това са моментни неща ще минат.Ей,Ивчок,Пешеходке я вкарайте нещо весело ,че да се усмихнат момичетата. Hug
Аз мога да се похваля,че Бойко свикна със градината и ходи с удоволствие! Joy Кризата и нас ни удари,ама гледам да не и обръщам внимание.Не че не се посдърпваме вкъщи ,но е нормално.От Дидо,като баща и съпруг съм много доволна Peace Когато си е вкъщи много ми помага и се занимава много със Бойко. Peace

# 48
  • Мнения: 535
Днес и аз доживях да ми каже щерката - "Мамо, изчакай малко да си поиграя още" като я вземах от градината. Няма такова блажено удоволствие  Heart Eyes Разтопих се  Flutter Дълго чаках да дойде този момент  Whistling , но ето че е факт (след почти 2 години)  Peace
belaHug

# 49
  • Русе
  • Мнения: 150
Браво на Велизара! Hug

# 50
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Браво на Велизарка, вече е голямо момиче  bouquet
шамЕнет, съжелявам че така се е получило при вашия тати. Дано скоро му мине кръста и да се отдаде на вас двечките Hug. Аз нашия тати само мога да си го хваля, много ми помага, а и най-вече много гледа Ели и Коко, особено сега като съм на работа. Той работи по-близо да вкъщи и много често се прибира преди мен (докато прекося целия център ooooh!) и вече е нахранил и двамата и седят и играят и ме чакат Heart Eyes. Без него незнам как щях да се оправям, още повече че именно той ме подкрепи да се върна на работа, когато се двоумях дали Коко още не е малък да го оставям. Но сега не съжелявам, Коко свикна много бързо с лелята която гледаше Ели, разбират се чудесно (между другото вече ходим само за един пръст Wink) , сутрин ме изпращат и двамата с целувки, което прави деня ми още по-спокоен. А и най-вече влязох бързо в ритъм с работа си Peace
Ели снощи ми изпя цялата песника за "Мама ми купи днес....", направо щях да се разплача от радост, толкова мило ми стана. До сега все й помагах на някои думички, но снощи се представи блестящо Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 125
МММ, дааа,  време е върастта и опитът да заговорят. И така, девойки, бракът е хомот и женското в него е гентично тренирано да го носи по-лесно. Туй да чакаш мъж да ти предложи помощ  newsm78... Мъжът на Дидето е по-соро изключението, което потвърждава правилото.
Стратегията е следната (още не е късно да я проложите, защото сте сравнително новобрачни) - когато милото по чудо направи нещо като за пред света започвате високо и пред всеки срещнат да го хвалите:"Боооже, той е толкова способен! Така го обича детето, просто не може да диша без него!" и пр., докато съпругът не се изчерви от удоволствие и не започне да се чуди как да преобърне света за ВАС, та да бъде похвален отново и отново. Ама да пъшкате като жертва, да го гледате лошо, да се оплаквате на майка му -  Stop - това е безсмислено и опасно. Може добрата женица да си помисли, че се съмнявате в съвършенството на нейното отроче и, че (да не дава Господ!!!) се опитавате да го уморите с досадни домакински ангажименти.
Опс, милото ми се събуди. Ще му поднеса кафенцето с каксче, както го обича, защото нахрани и приспа детето по обяд.
Утре ще продължа с брачните премъдрости. За днес ви стига.
 Hug

# 52
  • Мнения: 572
Ивчок, (с риск да стана досадна), тук няма такъв момент, милото да нахрани малката, да я приспи, или да играе с нея. А аз не че искам да ми домакинства, но искам поне докато домакинствам, да не се прави на разсеян и да занимава детето поне, защото иначе тя ми висва на крачола и започва едно дърпане да играем, от което ни да почистя, ни да разтребя, ни да сготвя. Но на него му изглежда, че ни е на гости и само ни се кефи, че сме му в къщата, не участва в нищо. Да не говорим, че аз хубавите си дрехи ги показвам само на огледалото май, за разходки извън къщи и не става дума. Ресторант?...Най-много да ми спести усилията с някоя готова замразена пица... За рождения ми ден предложи да си поръчаме топли пици направо от Pizza Hut, но ако отидем да си ги вземем, че било скъпо  Shocked  Чудя се, май, не трябваше да почвам темата - ама много ми е дошло нанагорно вече и няма на кой да се оплаааача. Макар че знам, че и от това голяма полза няма, а само се излагам...

# 53
  • Мнения: 320
Колкото им позволиш....точно толкова ти се качват на главата!
Аз моя съм си го научила още отначало какво може и какво не.....
А аз не че искам да ми домакинства...........
А защо не? Защо да не ти домакинства? Защо ти да му домакинстваш може, а той на теб не може?
Всичко по равно!!!
Но всяко семейство си поставя правилата различно, защото различни хора бродят по света.... Peace и всеки разбира по различен начин семейния уют и щастие.   bouquet

Отдавна не съм писала, наистина, но чета ежедневно! Растем, сменихме градината, от два дни сме в новата. Пу пу за сега й харесва, дано все така.
Не знам дали може да отваряте снимки от facebook, ако може, ето един линк да видите колко е пораснала Нора.
http://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=111190887 … bid=1280785535700
Много целувки на всички наборчета и на майките....

P.S.

Това го писах вчера, но днас имам малко повече време да пиша какво става с нас.
След като ви се оплаквах, че искам да сменя градината, в крайна сметка клекнах и реших да си затрая! КОЛОСАЛНА ГРЕШКА!  Sad Влошиха се нещата, Нора започна да се напишква по 4-5 пъти на ден - в градината и в къщи, започна да попълва и да рисува само в черно - друг цвят не знаеше и започна много да хапе всички наоколо. В резултат на това, че ухапа едно дете 2 пъти, ни викаха в градината - среща с директорката и ресурсен учител..... Shocked
Накратко - накрая ми писна и я спрях. Един месец почивахме, тя още на втория ден спря да се напишква като с магическа пръчка, оправи цветовете в рисунките и спря да хапе.....хапането постепенно за един месец. Crazy
От 3 дни е на друга градина - много й харесва, доволни са от нея госпожите, няма проблеми. Детето ходи с удоволствие!
Кризата ни удря и нас, но оправяме се....
За караниците.....не се караме много. Но пък нямаме време един за друг.....да поседнем, да поговорим, да се посмеем.  chef че и за караници не остава време. Все набързо всичко. Мечтая си за повече време аз.....като тетрис са ми подредени задачите, нямам време за себе си хич!

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 08:54 от moonlady

# 54
  • Мнения: 3 323

Само да допълня - гореспоменатото обаче да не се разтяга много във времето и пространството, щото ще стане "А, ти помниш ли миналата седмица, когато я/го нахраних??? Защо ПАК е мой ред???" Laughing

Нашия татко рядко храни, само когато съм на работа, но пък с удоволствие приспива, къпе и носи на кон, което е напълно поносим баланс! Да не казвам че не готви, но пък е цар на салатите, които са задължителни у дома! Та, може би трябва да се намери и баланса от това което му се отдава и му е приятно да върши...На таткото, де.

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 13:49 от Дива ирландска пешеходка (LSD)

# 55
  • Варна
  • Мнения: 893

Само да допълня - гореспоменатото обаче да не се разтяга много във времето и пространството, щото ще стане "А, ти помниш ли миналата седмица, когато я/го нахраних??? Защо ПАК е мой ред???" Laughing


мдааааа...зодия мъж  Mr. Green може веднъж в месеца да направи нещо вкъщи, но за сметка на това се грижи да не го забрави никой никога Rolling Eyes моя по принцип е много кадърен и всичко може да прави, хване ли се с нещо - го върши перфектно и до край!
но по-често мързела надделява  Laughing Лора проходи с него, той я научи да ака на гърне, той научи калоян да се набира да сяда и да се върти...а колко вкусно готви! (с малко насоки де Wink ) номера е да се хване да прави каквото и да е  Laughing

гледам че доста хора имат фейсбук Thinking ама като не ви знам имената  Laughing http://www.facebook.com/profile.php?id=100000163782370&ref=n … onova?ref=profile ей ме на мен, в цялото ми величие  bowuu който иска да ме адва Hug

# 56
  • Мнения: 4 970
Кризата и нас ни засегна. Онзи ден съобщили на мъжото, че му смъкват заплатата. Confused Но засега нещата се нормални, все пак и аз работя. Да ми е жива и здрава баба ми, че ми гледа Венета. От април ще я пращам на градина, пазят й мястото.
Онзи ден в банята - къпе се в коритото момата и по едно време много сериозно ми съобщава: Ауу, имам косми по краката, трябва да си ги махна! Joy
Явно си му идва от вътре това да е женче. Аз не се гримирам, съответно у дома няма гримове и прочие. Но онази вечер у сестра ми - намерила й едно течно червило и като се начервила, че и по клепачите слагала.... И много, много доволна се представи на компанията! bowuu
По отношение на домакинството - нямам оплаквания от мъжото - когато се наложи готви с удоволствие, включва се в почистването, никога не се е дърпал в грижите за децата. Дори по едно време аз от проклетия бях решила да се редуваме вечер - една вечер аз мия децата, една той.  Помня и първото сменяне на памперс у дома - донесохме си баткото от родилния дом и аз нетърпелива сама да се оправя - да, ама и той така - и настана разправия - кой да смени наакания памперс! Joy
И аз съм във фейсбук - Elizabeth Gogova

# 57
  • Мнения: 3 695
А моят мъж вчера скачал с Виктория на спалнята и пукнал подматрачната рамка.  hahaha
И да ви споделя един чудесен сайт за занимания с децата: http://krokotak.com/  - направихме жирафа-метър, книжката "Дядо ряпа дърпа" и още много картинки за оцветяване и изрязване.  Peace

# 58
  • Мнения: 423
шамЕнет - не се притеснявай и мойто Говедо е същото. Даже ще ви споделя, че аз купих и монтирах вентилатора за банята, миналата седмица, защото на предния му хвръкна нейде из отдушника перката. Сега като се прибера ще занулявам контакт, че ме бие тока по пералнята  #Crazy. Та така като си бях в къщи и гледах детето - той ми се оправдаваше, "аз ходя на работа" - мълчах си Crossing Arms, ноооо сега и аз ходя на работа и пак всичко аз върша. Е чесно ви казвам нервите ми не са железни. Върне се от работа и хоп пред телевизора или компютъра, нищо не се наема сам, даже и да му кажа да свърши нещо, започва едно мрънкане, ама сега ли....на мене не ми трябва  #Crazy - колко пъти ми е идело да го чукна с нещо по кофата  fight може малко да се усети.
iv4ok - много хубава идея, ама ние никъде не ходим  smile3511, за което много ме е яд, ама така е за сега. Кризата не ни подмина и нас, че сега от март няма да мога и детските да взимам, защото превишаваме прага. Докато продължават да вземат брутото така ще е  smile3515.  Както и да е и аз си наоплаках, ама няма и аз на кого да споделя Rolling Eyes
Спокойни почивни дни!

# 59
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тини мини аз съм разпечатила картички-валентинки от този сайт да оцветяваме за учителките в градината ... ама кога ли ще смогнем ..
Иначе да ви кажа вече имам половин кашон с труд и творчество на малкия змей. Последно са правили апликации със сърчица - едното е пеперуда от сърчица другото е прасенце. преди това бяха правили кънки и цвете от ръчички (топят ръчичката в боя и правят отпечатъци на хартия в различни посоки  така че се получава като цветенце) не знам как го правят но после успяват и да го измият чудесно та няма щети и доста често ги практикуват тези мацания....

Общи условия

Активация на акаунт