Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 122
Добро утро и от мен.
Udis555 стискам ви палци този период да трае по - малко, най - вероятно са колики и до около 3я 4я месец ще трябва да престават вече, а до тогава се зареди с още малко търпение. Но Gerundiq е права. И аз със големия батко да около 2 - 3 години все за нещо ставах през нощта. Почти нямаше нощт в която да легна и да стана чак сутринта. Но всички деца са различни. А и ден с ден не си прилича.
Ето аз тъкмо се похвалих, че вече ставаме само по един път да ядем, а вече няколко дни упорито си става по два пъти да яде.
Но и при нас много помага бибата, колкото и да не я харесвам върши страхотна работа.

Вчера ни биха Пентаксима - не вдигна температура, нито беше нервен, даже си беше много кротък и добър, но нослето започна да хърка малко по - силно и през нощта като кихна изкара доста голямо сополче. Дали може да е от ваксината, защото в момента му е сухо нослето, храни се спокойно?
Големият ми син в четвъртък в градината ще играе Васил Левски, но нещо не можем да му намерим подходящи дрехи. Някой знае ли къде мога да намеря нещо подходящо.

Приятна разходка на всички, които излизат.

# 736
  • Мнения: 118
От няколко дни памперса много започна да пропуска.Тази нощ 2 пъти я сменям омазана до ушите.И изобщо на всяко акане става страшно мазало.Може ли да са и малки?Ползвам 2 на "Памперс",а тя е 4700кг.би трябвало да са и добре.Може би трябва да сменя с друга фирма,но се чудя с какви?

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 122
Здравей Елени, ние сменихме 2 с 3 още като бяхме 4 колограма. Пробвай с едиична бройка на номер 3. Ако не стане значи трябва да намериш подходящата марка за вас.

# 738
  • София
  • Мнения: 176
Eleni и ние сме на памперс и също бях минала на 3ойката на 4кг (сега сме 5), но след седмица се върнах на 2ойка защото те ни протекоха - много бяха широки. Мисля че си е индивидуално според това колко често и какво количество ака детето. Най-вероятно до 2-3 седмици децата израстват и си влизаш в следващия номер памперси...
Искам да ви питам някой намирал ли е ваксина Синфлорикс за под 150 лева наскоро и къде?

# 739
  • Мнения: 23
Udis,  Hug
Мойта бебка е същата- през деня спи за по 15-20 мин.,а вечер след като се изкъпем към 10-11 заспива и се буди към 3-4 и дори и да я взема в моето легло пак не се успокоява. Аз проблема със съня ми съм си го решила със люлка-като се събуди,слагам я в люлката и си лягам пак да спя,а тя се събужда чак към 6. Може да обмислиш варянта да си купите и вие люлка- освен че ми помага да се наспя тя е и единствения нчин бебето да се успокои когато ни нападнат гадните колики. Сърцето ми се къса като я гледам как се гърчи от болка малката душичка и като я сложа в люлката все едно щрак и коликите изчезват.Единствено не съм сигурна колко време може бебето да стои в нея,че наклона е като кошница за кола, но педито каза, че нямало проблем да прекарва по 4-5 ч. на ден.
А за домашните задължения- гледай да не обръщаш внимание чак толкова на безпорядъка, чистете заедно с мъжа ти веднъж в седмицата когато и той се е вкъщи за да ти помага,а храната ако имате възможност си я взимайте готова.Така поне ние процедираме и домакинството не ме натоварва допълнително.Единствено пералнята я пускам по-често , но това да ми е проблема.И все пак знай,че сега е най трудното, добрата новина е че по-труно от това едва ли ще бъде Hug Hug

# 740
  • Мнения: 666
Хи хи почакайте като станат на две и нещо, не искат да ядат нищо и се тръшнат в локвата пред магазина, защото не сте им купили играчката която искат. И аз си мислех че по-лошо не може да има, но сина ми всеки ден ме оборва. Въпреки всичко обаче и най-малката усмивка ме разтапя и в крайна сметка лесно вече никога няма да ни бъде, но поне сме щастливи от факта  Crazy Wink

# 741
  • Мнения: 299
То си е казано от време оно-малки деца малки проблеми - големи деца големи проблеми , ама понеже сега сме на това дередже , ни тормозят такива работи , пък после друго и така вече до края на живота ни. Май никоя от нас не осъзнава колко ни е било лесно досега         Laughing
Мис Денис ,ние нарочно с купихме креватче с люлка но и това не винаги помага. Даже съм си приспособила и едно въженце та като пропаче през нощта да го люшкам без да ставам , но успеха е променлив

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 13:47 от udis555

# 742
  • Мнения: 130
ето ни и нас завърнали се от една разходка с приателка на въздух,определено добре ни се отрази бебо поспа  1 час,обаче като се събуди и веднага почва да плаче,добре че си бяхме съвсем на близо и хайде в къщи.Спи му се на милия ама тези пущините не го остават все се пресвива,сега си хапна и заспа та да видим и до кога,а аз използвам малко време и за мен Naughty

# 743
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
Токущо се връщаме от консултация и да ВИ се похваля с нашите мерки и теглилки.
Младежът вече тежи 5950 т.е. е наддал 1250гр. тоя месец
висок е 60см вече - 3 см. тоя месец.

Времето навън е страхотно само за разходки.

Приятен ден и приятни разходки

# 744
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хайде и аз на отчет-да се поФаля,ние днес бяхме и на имунизация,бихме Инфанрикс,предпочетох я пред другите.Малката ми героиня скръцна,ама общо взето добре се държа,заспа после в колата,чак за манджата закъсня.А за теглилките,тежим 5,700 и сме дълги 60см,малиии,педи два пъти я тегли и не вярва,качила 1,300 за месец,пък се оказа че съм давала по малко АМ- :shock:120ГР.ядем,атрябвало повече,ма тя нали е мома,не ще  по много... Party.За крустите/оказа се че няма да ни избегне и тая гад/,ни изписа едно кремче-Певизон,почваме да мажем,ако има резултат ще пиша.Ами това за сега,надявам се да нямаме странични ефекти от ваксината,отивам,че батко и се умори да дондурка. Mr. Green

# 745
  • Мнения: 299
Ex момичета , няма ли кой да ни отвори нова темичка .Аз изобщо не съм по тази част

# 746
  • София
  • Мнения: 2 109
Позволих си да отворя нова темичка, тъй като май няма кой за момента, заповядайте Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=473818.0

Общи условия

Активация на акаунт