Сняг се сипе на парцали, ОКТОМВРИйските мами ,4е са бременни са разбрали

  • 22 581
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Nad1, виж тук симптомите на бременност. Пише и мека болка в корема... Не знам ... Мисля си, че не трябва да се притесняваш.  Hug


http://fema-bg.com/index.php?m=881

# 46
  • Мнения: 13
Здравейте момичета   bouquet и мен леко ме е страх да се запиша, след дълги опити и един спонтанен аборт имам две чертички, преди няколко дни ги видях. Малко ме е страх дали и този път няма да стане нещо, но си налагам да съм спокойна. Мисля да отида на лекар след около 2 седмици, ако издържа де. Иначе и аз усещам съвсем лека болка долу в корема отвреме навреме, даже не е точно болка ами като тежест, и ми се спи постоянно. Леко бременеене на другите момичета  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 1 197
здравейте Октомврийки и добре дошли Hug Hug Hug
днес се навършва точно една година от както аз се записах в Октомврийския отбор /втора Wink Party Flutter/.....ех приказни спомени Peace желая ви най - леките, безпроблемни и вълшебни бременности и най - усмихнатите и пухкави слънца да изпълнят прегръдките ви през октомври Peace Peace Peace бъдете спокойни и се наслаждавайте на всеки момент, защото времето лети неусетно Praynig Hug Peace колкоооо щъркели политат към вас Party Party Party

# 48
  • Мнения: 15
Hoppy, добре дошла в отбора. Надявам се всичко да е наред и всички да си останем тук до октомври. Само спокойно (знам че не е лесно) Ние сме с теб bouquet

Благодаря, atadar, на теб и на всички октомврики 2009, които ни подкрепят. Желая здраве и слънчеви моменти с вашите мъничета.

# 49
  • Мнения: 270
Hoppy, добре дошла в нашата тема!  Hug  Пожелавам ти да си останеш в нея чаааак до откомври 2010!

atadar, много благодарим за прекрасните пожелания! Колко хубаво, че ни даваш увереност, ние сме още зайци.  Laughing


Направо ви се възхищавам момичета на търпението да изчакване по седмица-две до прегледа. Аз не издържах и три дни след положителния тест.


Да ви кажа, от това, което съм чела и чула от бременни, съвсем нормално си е да боли и кръст и корем. Аз пък нямам абсолютно никакви симптоми, чак се притесних. Освен гърдите нищо друго не е по-необичайно.  Но лекарката ми обясни, че е още рано, има време и за повръщане, и за всички други "екстри".  Laughing


Оооо, сетих се за един симптом, също като Стелти- невероятен глад, който не мога да заситя и с едно печено пиле. Ужас!  ooooh!

# 50
  • Мнения: 13
Благодаря  Heart Eyes Зеленоочка - аз също при предишната ми бременност се засилих към гинеколога 2-3 дни след + тест, още повече че той ми каза да отида, но не видя нищо, и ме накара да отида пак след още няколко дни, и тогава видя точица, но ехографът му беше някакъв стар ли не знам, супер мътен беше и лично аз нищо не видях. На 7-мата г.с. отидох пак и тогава вече се виждаше нещо. А кога трябва да се направи картон и някакви изследвания? На мен преди нищо не ми правиха.

# 51
  • Мнения: 65
Hoppy welcome welcome welcome,само позитивни мисли и една много хубава бременност   bouquet

Поуспокоих се Simple Smile Днес вече няма и следа от придърпване.За гаденето и аз нямам,но го дължа на приема на фолиева киселина Simple Smile А що се отнася до папкането,майко ... Аз чак не мога да се позная,но то си е нормално.

Хубаво е ,че ден след ден почваме да ставаме повечко,дано съберем един много дружен Октомврийски Отбор и да обсъждаме само хубави темички  Hug

Лек ден от мен   bouquet

# 52
  • Мнения: 0
Здравейте скъпи бъдещи и настоящи мами,
престраших се и аз да се регистрирам, макар и все още да не съм сигурна! Закъснява ми вече 4 дена, имам 2 положителни теста, но ходих при моя лекар, който ме прегледа с ехограф /корем/, каза че нищо не вижда, било рано! Бях толкова щастлива преди това Sad Споделих му, че не пия фолиева киселина, посъветва ме да не пия за сега, насрочи ми час за 11.02., като помоли да отида с празни черва и пълен пикочен мехур??? Не знам това какво значение има!?? Ако тогава потвърди ще ми каже какво да пия! Ще ми навреди ли ако започна да пия от сега?? Иначе имам симптоми: гърдите ме болят много, корема ниско също, което малко ме притеснява, но най - вече изпитвам умора постоянно, нощем не спя добре, а през деня съм постоянно изморена! Правим опити от много време и се надявам искрено, че този път сме успели! Ако някой може да ме посъветва нещо или да сподели ще съм много щастлива! Успех на всички Вас! Надявам се да имам повод и аз да остана при Вас!

# 53
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 692
Здравейте бъдещи мами 2010г. Пише ви една мама на октомврийче 2005г. Желая на всички една лека и безпроблемна бременност, а накрая да гушкате с много любов здраби бебчета.
Изживейте своите 9месеца спокойно и с по-малко притеснения.
Живота е достатъчно труден, за да се натоварвате със страховете си.

Много прегръдки и целувки от мен, Йони и Коко!   bouquet Hug

ПП Фолиева киселина се пие дори и в процес на планиране на бебче. Хубаво е поне 4-5месеца преди бременоста така, че ако някой се чуди дали е   EFP или е  EFN, но е в процес на планиране започвайте я. Съвет от мама видяла много поражения на дечица. Моля не се чудете, а до аптеката отидете.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 15:07 от ninanb

# 54
  • Мнения: 95
mariya_d, здравей. Аз съм от септемврийки 2010, но имам и друго дете, така че мога да ти дам съвет. Можеш да почнеш веднага да пиеш фолиева киселина, даже е задължително, тъй като в момента се оформя гръбначния стълб на бебето. По принцип е желателно да се почне приема още 3 месеца преди забременяването, ама то не винаги става по план  Wink. Това с пълния пикочен мехур и празни черва  Confused, да те кажа е стара практика , ама ако му е стар апарата може и да има значение за него. така че послушай го. А иначе не е странно, че нищо не се е видяло още, отишла си раничко. Със сигурност ще се види бебе и пулс към 7 г.с., а ти предполагам си в 4-5 още. Така че не се притеснявай . За това че те боли корем нормално е , плода още се имплантира и затова е нормално да имаш болки (подобни на менструалните) ниско долу, аз дори все още имам.

# 55
  • Мнения: 95
ето ти отговор за пикочния мехур
 На преглед в ранна бременност се ходи с пълен пикочен мехур когато ще се гледа с КОРЕМЕН трансдюсер, тъй като ултразвуковите вълни най добре се провеждат през течност и най-лошо през въздух. Когато се напълни мехура се издига пред матката и лекичко я побутва нагоре- тя нормално е леко наклонена напред(назад е също нормално, но се среща по-рядко). Прави воден прозорец и се виждат неща, които ако не е пълен няма как да се видят в малки скокове Rolling Eyes
ето и една картинка за онагледяване на написаното.

http://vitruvian.tomrue.net/images/Female_anatomy.gif

Много по-ясно се виждат нещата през вода. За това се слага и гел на коремчето- той е на водна основа
Когато предстои обаче вагинален ехограф винаги изпразвайте мехура си преди прегледа- там трябва да е празен
   

# 56
  • София
  • Мнения: 1 197
съжалявам, че отново се намесвам Rolling Eyes
mariya_d най - важното за теб сега е спокойствието и положителните мисли! подкрепям всички мнения до тук - тичай до аптеката за фолиева тя не само не можа да навреди на теб или бебчо, но му е много необходима!!! това са витамини!!! и съвет ако мога да си позволя разрови се и си намери друг лекар!!! глупаво е да ти каже да не пиеш Фолиева, да те гледа на коремен при толкова нищожно закъснение и така както усещам нещата прегледа само те е разстроил! почвай фолиева без да мислиш и при 10 дневно закъснение може да се види точка с вагинален ехограф Peace сигурна съм че ще е така  Hug Hug Hug много е важно да намериш доктор на когото да имаш пълно доверие и да не мислиш за нищо. спокойствието е много важно Peace

# 57
  • Мнения: 0
Много Ви благодаря на всички! Купих си фолиева киселина и ще пия! Да, малко ме разстрои прегледа, но се надявам на 11.02. новините да са добри! Ще пиша пак, като имам новини! Имам още едно въпросче: Доктора ми каза да не пия никакви лекарства, обаче ми се появи херпес на устните днес, мога ли да се мажа със зовиракс? Или не е препоръчително? Надявам се да ме посъветвате! Благодаря ви опитни мами, много ме успокоихте!

# 58
  • у нас
  • Мнения: 1 870
съветвам те да използваш бабини рецепти, въпреки че препарата е за локална употреба Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 0
Благодаря на всички отново за съветите! Лека бременност на бъдещите мами и всичко най - хубаво за настоящите Simple Smile)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт