Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Одеве забравих да ви почерпя за мойто мило - днес ми е рожденик. Чувствайте се почерпени всяка с каквото обича. Да ми е здрав най-вече си му желая аз и да ми търпи лиготиите както до сега.
Ама как няма да забравя, като синът му ми изхаби всички нервички до одеве. Как не спря това дете - най-накрая заспа. Казах му , че имам ФБ да оправям , мамите да изчета , а той - не , с мен си играй. Егоистче такова  Joy

# 31
  • Мнения: 849
Айде и от нас цоп.

Сега ми напомняте и аз да отчета туй онуй за растежа, че снощи не успях.
Ние сме със скромните 7 000 г и 69 см при Дария и 7 300 г и 67 см при Сияна - данни отпреди 2 седмици. Дарка изглежда като врабче, ама какво да се прави. Не се спира просто, как да напълнее... Скача като изоглавена в бънджито, на проходилката развива скорост, на масата със стола също хем се друса, хем обикаля по игрите... Виж, Сиянка е малко по-мързеливичка и затова напредва с матрияла на ширина.  Laughing Между другото, моите кифли в проходилката (дадоха ни на заем една малка на Бертони, която е основното занимателно средство при нашите) се придвижват едновременно с двата крака. Не им идва наум един по един да ги местят. Вашите как са?

На гърне се справяме добре, но не чак като сладуранка Мира на Ани. В нашия случай ни помага това, че откак са се родили не понасят да са наакани. Свършат ли я тая в памперса веднага стават непоносими. И затова им допада на гърнето - много бързо усетиха връзката със сухото дупе.

Седят добре, но само толкова. И могат да пазят завидно равновесие изправени. Дара пълзи като червейче назад, отскоро и напред тръгна. Веднъж-два пъти съм я засичала надигната на ръчички и коленца. Но това е най-голямото й постижение за момента. А по-пухкавото дупце, Съни-Бъни демек, изобщо не се и пробва. Ама при нея е така. Мълчи и гледа, не върти празни обороти и като реши да направи нещо просто го прави. А Врабчо горката бъхти ли бъхти, докато стане... като мама си същата - обича да й е трудно.

За белезите от БЦЖ-то. При Дара има, но скоро излезе. Аз бях убедена, че е пъпка, щото и бяло връхче имаше по едно време. Пък то какво било. А при Сияна док каза, че май имало някакви наченки (аз нищо не виждам), но ще изчакаме още месец-два и тогава ще видим какво ще я правим, ако не излезе.

Зъби няма и май скоро (в близките седмица-две) няма да има при нас. Почвам да се чудя дали нещо не са сбъркани вече. Хем се лигавят като малки сладки санбернарчета, хем всичко врат в усти и това повече от месец вече, хем дърти магарета са на път да станат, хем зъби няма изгледи да излизат. Уж било добре по-късно да излезнат, ама чак пък толкова... Ша видим.

Благодаря ви за съчувствието. Аз не исках да прозвучи като оплакване, щото историята си беше по-скоро прецедент. ОК се справяме, а и мама, да ми е жива и здрава, денем много помага. Нямаме грижи. Освен леката депресия, дето ме гази, други проблеми няма засега.  Wink

За менюто - най-обичат мръвка със зарзават. Традиционна попара ядат, ама малко. По-им се нрави, ако е сухар, бисквитка и АМ. Даже и на гол леб с млекото са по-навити. Ама ядат каквото дам, нямат много избор. Давах им риба - засега са пробвали сьомга и пангасиус. Мноого им се понрави. Според мен си е бълвоч варена сьомга например, ама те са на друго мнение. Тази седмица въведох и киселото мляко - мама кваси домашна доставка от село. Много им хареса и съм доволна, защото така постепенно ще увеличим дозата мляко в дневното меню.

Ух, пак дълго стана, ще ме прощавате...

# 32
  • Мнения: 128
Voila. Да се запиша, че да не ми избягате. Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 5 247
Ето ни и нас WinkБлагодаря за новата темичка Hug
Смехоранке, много медена закуската, ай...... Peace
Зайче, не е дълго, пиши, рядко те виждаме а на мен ми липсват твоите принцеси Heart Eyes
Малачика, че що така с тоз белег?
Ваня....Не е тежка, Бела....не се тревожи....
Мама Мира да ти е жив и здрав любимият!
Честити месечинки на Росен, Ани и Мира Hug

Има ли още бебета които връщат? Май само Божко остана....
А който пие Девин с розов етикет нека сподели по колко време използва една бутилка от литър и половина след отваряне. Защото май не бива дълго, нищо че бебо няма да изпие и половината...
Айде да идва топлото време, че да се заформи пак срещичка при нас в Борисовата.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 17:20 от Мигла

# 34
  • Мнения: 1 953
Мигла, и Калин още повръща  ooooh!
Вече не ми писна, ами не знам какво...все е мокър отпред на гърдичките.

Аз давам розов Девин, при това от голяма 10 литрова бутилка с монтирана помпа на нея.
Така, че седи разпечатана поне 10 дни.

# 35
  • Мнения: 826
Момичета здравейте.
Благодаря отново за милите пожелания.

Нещо се разписахте, та трябва да се върна у бившата тема, да ви чета, но след малко.
На пръв поглед мернах, че се чудите за Минолтичка. Споко бе, добре е, няма нищо общо с вас замразяването на акаунта. Лични неща, които не и позволяват за момента да пише.

Друго, което ми хвана окото е темата за децата, които още не седят без чужда помощ, не пълзят, не вървят и т.н.
Аз съм казвала вече, че Рада ми е ленива с елементи на див ентусиазъм. Звучи озадачаващо, но е факт. Laughing
Пояснявам - детето хич не го е еня за седенето и другите стойки, но в други неща е много енергично. Но нито е тръгнала да пълзи, нито да седи сама. Ако я подпра някъде седи, докато не мръдне по рязко за да хване някоя играчка и туп пада на една страна. Като дърт пияница се катурва. Laughing Тежи и главата, умна ще ми бъде.
Та явно е наследила от майка си нежеланието за всякакви излишни движения. Mr. Green
Иначе лежи и дирижира, маха бясно с крака, ръце, рита и хапе, иска всички да изяде... за играчки, лъжички и дребни предмети разбирам, но оня ден в парка, като я приближих към бебето на едно приятелско семейство... ами отвори паст и искаше и него да лапне. Така си изразява любопитството и симпатиите. Момченцето чак се притесни, от моята флиртаджийка. Crazy
Та така с Рада. Не ще и да чува за пълзене, седене и прохождане. За това пък започна да говори и да се упражнява по цял ден. Казва мама, баба и тата. Онзи ден, когато и се надвесих над леглото и тя сънена ми каза чисто и правилно "Мама" направо ми напълни душата. Съзнателно или не, но си беше голям кеф.
Гледам другите дечица доста са напреднали с движението, но моята не я влече още. Всяко е различно, в началото леко се бях озадачила, точно `щото гледах филмчета Амир, Бо как маршируват направо, но сега не се притеснявам... Когато иска тогава. За сега ш`си лафим само. Laughing

# 36
  • Мнения: 4
Запис  Peace
Хайде, да правим нови колажи на първа страница с актуални снимки  Rolling Eyes

# 37
  • софия
  • Мнения: 2 140
Мире,да е жив и здрав мъжът ти!И много,много да се обичате!
Рони,аз в попарата сложих две бебешки бисквитки,за да
я подсладя малко.И така по-добре я възприе Ицко. Peace
Розов девин и аз давам от 10л.бутилка.Но си я изпиваме за не повече от
седмица,така,че не застоява.
За сега това.Лека вечер!   Hug

# 38
  • Русе
  • Мнения: 7 799
И ние сме на розова Девин 11 л. Не се приеснявам че стои отворена около седмица.
И аз съм за новите колажи ама кой ще ги прави? Аз малко се оправям с Фотошопа, но си предлагам услугите на чирак.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 167
Пък аз съм се снабдила с 0.5л Девинчета, за да изхвърлям по-малко количество, щото мислех, че може само по един ден да престоява отворена.  Crazy

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Записче и от мен. Чета всеки ден най-редовно, но когато Любчо заспи, и тогава съответно гледам да не тракам   по клавиатурата и не пиша.
Ние сме 8600 гр и 74,5 см. Не пълзим, не сядаме сами, не ходим. Легнал маха като руд с крака, на шезлонга подскача целия и иска да се изхлузи - изобщо изглежда много силен, ама ако може по гръб да е. Нещо като Рада на Дендри.
Въведох глутен с овесена каша. Питам се много ли е по два пъти на ден да се дава каша. Например сутрин овесена, следобед - оризова или елда? Някъде бях чела, че не бива да се прекалява и че правело храненето еднообразно. НО от друга страна попарата пак е от зърнена храна- пшеница.  newsm78 Защото ние сме далеч още от млечните продукти и около месец още няма да давам попара. Та се чудя сутрин както  различно от пшеница. Thinking
Розов Девин гледам да давам най-много от литър и половина бутилка. Все ме смущава да стои дълго отворена. Вероятно не е проблем, но....

Днес ходих до работата ми. Еййй, не можах да се наговоря с колегите. Grinning

# 41
  • Мнения: 68
Ето ме най-после...ама пък всичко съм изчела Simple Smile
Загубихме се малко понеже правя годишно приключване, а за капак Тошето беше болен.
Вече е ОК, но сега пък няма никакъв апетит. Яде само на обед и плодовите пюрета. Каши и попари не можем изобщо да му наврем в устата. 3-ти месец е все в седмия килограм, но пък на дължина е 75 см.
Легнал и седнал е невъзможно да бъде оставен. Изправя се за секунди навсякъде, скача като луд, чудим се кога ще се захлупи с кошарата. И на стола за хранене вече се изправя сам и без колани е немислимо да го оставим.
Мъжа ми сега е в майчинство и го гледа, аз аз застъпвам от 19 до 22 часа. Като заспи сме тотално скапани и двамата. Секса продължава да е лукс  #Crazy
Тошето спи около 2 часа спокойно и след това се почва рев и мрънкане докато не до вземем на спалнята. Но и там е едно въртене и ръгане цяла нощ. Карам на автопилот, чудя се къде да подремна за 15 мин. Бора-Бора ми се вижда много близо....
А и да се оплача. След като спрях да кърмя преди 2 седмици гърдите ми тотално се изпразниха и сякаш още повече се смалиха. Спешно се нуждая от подобрения иначе.....
И аз съм в лека депресия, имам чувството че сме в един омагьосам кръг и скоро няма да се измъкнем от него.
Сори за мрънкането, ама така ми тръгна поста този път  Sad

Поздравявам специално рождениците и именниците.
Пожелавам ви истинска почивка на мечтана дестинация!
Много целувки и не бих ви зарязала пък ако ще и по 2 часа не денонощие да спя  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 336
О, то тепърва колко народ ще изчезне, като малките навършат годинка и мамите се върнат на работа...Споко, аз ще съм на линия да ви чета и понякога да пиша, 'щот ще се връщам на работа (ако има къде де, че нещо са ни вдигнали мерника) след втората годинка.
Хайде и аз да измрънкам, пък дано ускоря процеса на зъбоникнене. Не ми тежи толккова мрънкането и крясъците, но тази хремааааа, постоянно се стичат цифки, не ми дава да го бърша, диша с отворена уста и те познайте къде се стичат, оттам пък лиги текат... #Crazy. Поне апетит има и добре си похапва, но не наддава и на ръст не дърпа  newsm78.
Подадох заявление за детска кухня - ще чакам между 3 и 6 месеца да ни дойде редът! След като е такъв наплив за детска кухня си представям догодина какво ни чака при записването за ясла или градина  Confused.
А и да се оплача. След като спрях да кърмя преди 2 седмици гърдите ми тотално се изпразниха и сякаш още повече се смалиха. Спешно се нуждая от подобрения иначе.....
Споко, сестро, не си сама, избягвам да се поглеждам в огледалото по без бельо за да не си докарам инфаркт от гледката.

# 43
  • Мнения: 172
Смехоранке, аз хич не държа да яде попара, ама ще пробвам с бисквитките.А я кажи, ти в кой квартал се разхождаш сам-самичка?
И аз ползвам още от началото розова Девин т.е. изворна, но си взимам 11 л и с помпа, пак на Девин отгоре, си наливам.Не знам да й става нещо на водата, като е отворена newsm78
Нина, и аз се нуждая спешно от силикон!Сиска да започва списъка Mr. GreenТоя път съвсем изчезнаха-пак започнаха да растът навътре!
Айде, отивам да се правя, че спя Crazy

# 44
  • Мнения: 172
Vaiza,пробвай в някоя часна кухня!Тука в нашия квартал има и аз я ползвах преди за Алекс и съм супер доволна.Щом стане на 10 месеца  Рая, мигом я записвам!Скъпо е, ама излиза 3 пъти по-евтино от купуването на пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт