Юлски бебета - Тема N21

  • 21 756
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте,момичета.

Аз не издържах до утре и я захраних днес Grinning.Ако трябва да бъда честна,не съм много удовлетворена.Очаквах да си погълне всичко.Hаправих кашичката малко по-рядка,ами тя не може да яде от лъжичка,доста тече по брадичката.дадох и към 4 бебешки лъжички,половината изтече,така че поне 2 е погълнала.Утре пак ще я направя толкова рядка,но по-бавно ще гледам да я храня.Иначе след това си и дадох да посуче малко baby_neutral.

Инкс,благодаря.

Cтейси снощи ме побърка,като я кърмя милата не може да заспи след това и така по няколко пъти на кърмене #Crazy.Днес естествено съм с главоболие Sick.Аз не мога да я оставя да плаче,защото тя не че не иска да заспи, а просто не може,върти се,върти се и почва да плаче.Понякога я оставям да плаче(рядко ),когато не издържам,но пък започва да и се втечнява всичко и тогава носа и се пълни и не може да диша и така ooooh!.

Мамбина
,стискам палци Praynig Hug.

АЧ,много кофти.Според мен трябва да се направи клизма и след това да се предприеме нещо Hug.

Марулка,бързо да оздравявате Hug.

# 691
  • Мнения: 36
Обадих се тази сутрин-каза да повторя Дуфалака 5 мл и утре да се чуем.
Мама Диди-децата са ти разкошни
Евита-ЧРД-съжалявам,че те забравих в тази суматоха
Маймун-честито и безпроблемно захранване
Рени80-това наддаване за тези месеци е супер
Цветен прашец-ще изчета за Лактулозата;и никога повече няма да чакам 3 дни-аз се подведох по това,че 3 дни да не се месиш-да се справи само детето,да не свикне и то на 4 тия като дадеш Дуфалак то си трябва технологично време да подийства и ето ти ги 5 дни
Тан-2 седмици изобщо ли не бяхте акали?

# 692
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
A4, спокойно, Сияна се е случвало да не ака над десет дена. След Дуфалака ще се изка Simple Smile А и нали знаеш, че като го обсъдим в темата и става  Hug
И още нещо за теб и за Цветен прашец - Дуфалака си е чиста лактулоза Wink

# 693
  • Мнения: 123
A4, аз давах Лактулоза и на моята бебка добре й повлия, нямаше странични ефекти Simple Smile При нас не беше чак такъв запек, но все пак... Дано бързо и лесно се оправи твоята бебка и да й олекне  Simple Smile За мушкатото, аз съм пробвала с такова, което е без мъх  Peace

# 694
  • Мнения: 1 089
А4, изобще. Направо ми побеля косата. На 8- ден почнах да давам Лактулозата, на 13-я ден с триста зора изака едно топче, колкото фъстък и 14-я напълни памперса. После сигурно месец поне акаше само ако пъхнем термометър и то невинаги. Просто нямаше никакви позиви, никакво желание от нейна страна да ака. Така се бях ошашкала, ходихме чак при доц. Балев във Варна да я гледа на ехограф. Явно си е било някакъв период, ама що нерви изхабих, аз си знам. Сега ака всеки ден, понякога прескача ден, а се е случвало и по 2 пъти на ден. 

# 695
  • София
  • Мнения: 493
Оф с тва акане..и бебко не беше акал 2 дни и не се сдържах и бръкнах отдолу и напълни памперса,по-гъсти бяха,но не бих го нарекла запек.Вчера и днес пак не е акал..А по принцип ака сутрин и вечер.Защо така? Странно ми е,защото не поглъща нищо друго освен кърма и отвреме на време АМ  Thinking

# 696
  • Мнения: 0
искам да попитам захранихте ли кърмените бебета кога с какво и имахте ли проблеми с акането

# 697
  • Canada
  • Мнения: 649
Ооох това с акането при бебетата наистина си е голям кошмар. Но според мен не трябва при всички случаи да се шашкат майчетата ако бебчо не е акал 2-3 дни - тогава не може да се говори за запек. Поне според мен за да има запек, трябва да има очевидни признаци като пръцкане, опит да се изходи бебчо и съответно да се мъчи. Иначе просто може да не му се ходи още по голяма нужда. Нико също е имал такива периоди(не повече от 3 дни) и обикновено е било свързано с храната. Аз си мисля, че за тези неща оказва голямо влияние наследствеността. newsm78
А4, на твое място бих се обърнала към гастроентеролог или какъвто там е съответния специалист, а не към педито ако проблемът продължгава.

# 698
  • София
  • Мнения: 15
3 Дес не оспорвам, но има някаква тенденция Дуфалака да го предписват на възрастни (бременни Grinning) а Лактулозата на бебетата, не знам каква разлика правят, като основната съставка на Дуфалака е лактулоза, може би си е до лекар.
Дидка имаме захранени и кърмени и не кърмени бебета, ние сме от вторите и при нас акането стана по-редовно откакто я захраних. Акото е по-гъсто но пък по редовно по 2-3 някой път 4 пъти на ден.

# 699
  • Мнения: 232
Didkaa, добре дошла, почти всички бебчета са захранени вече, ако се върнеш малко назад в темата главно това обсъждаме, някои са на кърма, някои не. Акото се оправя след захранването, ако имате проблем.
Лилчо, да май само аз имах достъп до форума. Забрави да питаш новата мама от Пловдив от кой квартал е  Joy

Оф мойта цял ден беше що годе кротка и сега от 1 час реве еми не ми издържаха нервите и я оставих да си реве в леглото. Cry

# 700
  • Мнения: 793
Emily_ питах,но на лс че ме хвана срам тук да питам  Blush Оказа се че е до Папараци  Tired Аз като ти казвам че съм карък. ooooh!

# 701
  • Canada
  • Мнения: 649
Ние пък от 3 нощи се опитваме да свикнем Нико да заспива не на ръце, ами в легълцето си и познайте какво е около 21 часа у нас... ooooh! Но пък засега успяваме. Peace
Да ви се похваля, нали тази седмица съм самичка с двамата вкъщи и естествено очаквах лудницата да е пълна, но не мога да се оплача - много ме слушкат децата. Само първия ден трябваше да ги строя, че да знаят кой е шефът вкъщи... Wink

# 702
  • Мнения: 1 900
Здравейте,
първо да кажа на всички
Честита Нова Година, нека е мирна и благополучна и ни донесе много щастливи мигове с нашите най-скъпи същества!
Все не намирам време да пиша и чета, но постоянно нещо има да правя.
Бяхме преди празниците на Хисар, общо взето прекарахме добре доколкото е възможно с две малки деца. Само дето не успях да си топна дупето в басейна. Tired Момичета много съм наделелява, направо незнам как ще се остлабва. Трябва да почвам да правя коремни преси, корема ми още не се е прибрал. При вас как е?
Прекарахме празниците страхотно. Децата са здрави. Малчо вече е почти 9 кг., кърмим се, вода не иска. Хапва по малко, практикувам нещо като педагогическо захранване. Имам проблем със спането, спи само при нас на спалнята. Не мога да го отуча Rolling Eyes

Тези дни баткото махна бибата, което за мен е цяло щастие след 2,4 м. с биберон-залъгалка.
Казах си още преди да родя, че на второто няма да давам и слава богу с него няма да имам този дерт. Whistling


п.с. karelia79 мене децата ме слушат най-много когато сме само тримата. Grinning

# 703
  • Мнения: 0
ние сме на кърма но не акаме редовно пък и усещам че маи и не и стига.нямаме запек но мисля да започнем с пюре от тиква.какво ще кажете

# 704
  • Мнения: 123
ddiddkaa , добре дошла, не знам кога сте родени, но ние също сме на кърма само и също мислим да започваме с тиква, но се чудя дали да е сега или от февруари, утре ще звъня на педито, че малко ни се объркаха нещата. Трябваше да бием третият Пентаксим днес и да направим мерки и теглилки, но се поразболях  и за това ще чакаме да мине инкубационния период така да се каже. Освен това да ти кажа за акането , ние също имахме подобни периоди , но искам да те уверя , че не е запек, а или пълноценно усвояване или по- мързеливи черавца Hug Flutter Crazy За недостига  - не мога да кажа, за сега имам доста кърма и малката доста цока Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт