Моля дайте съвет! Какво може да направи агенцията за закрила на детето?

  • 9 689
  • 9
  •   1
Отговори
Случаят е следния. Свекървата и мъжът ми ме бият. След което бащата на детето ми ни изоставя, не се обажда с месеци или ако се обади само ме заплашва и обижда. И в един момент ми се обаждат от агенцията за закрила на детето. Искали да видят при какви условия живеело. Явно е подаден сигнал при тях. Какво може да стане като дойдат на посещение ?

# 1
  • Мнения: 2 011
Ще видят как живее детето, дали е привързано към теб , какви са условията .... Не  е страшно !
Когато аз се развеждах минах през това!

# 2
  • Мнения: 4 458
Странно.
Кой и защо е подал сигнал? Защо не поразпиташ като дойдат у вас. Да не са пуснали иск срещу теб ще си негодна майка и не се опитват да ти вземат детето?
Едва ли ще успеят да вземат детето, но е много подло ако е така.

Иначе самото посещение не е нищо особено. Гледат стаята на детето, жилището като цяло. Разпитват те за ежедневието ви. Питат детето, ако може да говори как се чувства и др.

# 3
  • Мнения: 2 011
Аз се развеждах по вина на съпруга си , която трябваше да се докаже  в съда ... Адвокатката ми каза , че задължително се издава заключение от агенцията за закрила на детето - особено ако  детето  е малко!  newsm78

Да допълня -  бащата  има право ( ако се съмнява ) да пусне молба до Агенцията за проверка. Дори и така да  е - представители идват , проверяват .... и ако има нередности ги описват. Ако майката например отсъства дълго време от страната - право е на бащата да поиска промяна в режима на срещи с дтето !

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 9 717
Странно.
Кой и защо е подал сигнал? Защо не поразпиташ като дойдат у вас. Да не са пуснали иск срещу теб ще си негодна майка и не се опитват да ти вземат детето?
Едва ли ще успеят да вземат детето, но е много подло ако е така.

Иначе самото посещение не е нищо особено. Гледат стаята на детето, жилището като цяло. Разпитват те за ежедневието ви. Питат детето, ако може да говори как се чувства и др.

Ако има иск в съда, вече е трябвало да бъдеш уведомена. Ти имаш право на защита. Право на отговор на този иск. Нещо друго ще да е... Но някой е подал сигнал за нещо. От агенцията ще ти кажат най-добре защо идват.

# 5
  • Мнения: 73
възможно е сигнала да е пуснат и от съседи. няма да е зле ако БНД е малтретирал детето физически или психически да го кажеш. би помогнало при една бъдеща раздяла с мъжа ти. обикновено служителите от закрила на детето са жени и те предразполагат.

успех. съжелявам за това, което ти се е случило

# 6
Здравейте! Днес мина жената от Агенцията за закрила на детето. БНД бил пуснал жалба срещу мен, че детето живеело в много лоши условия и че не съм давала да го вижда. Жената се държа много гадно, личеше си, че е на страната на бащата. Не ми даваше да кажа нищо, нищо не било от значение. Трябвало да давам детето на бащата да го вижда, а аз да съм си мълчала и да му трая обидите и заплахите. Иначе каза, че за доклада щяла да пише, че детето е добре и, че живее при добри условия (какво чудо). Сега ще чакам да дойде делото, за да се разреши цялата тази каша.

# 7
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Не искам да ти утежнявам състоянието, но служителката е права, като ти казва, че нямаш право да спираш срещите между детето и бащата. Разбирам, че е унизително и травмиращо да си извадиш медицинско, но това е единствения начин да докажеш, че те бие. Искрено се надявам, че госпожата се е объркала, като е казала, че трябва да търпиш обиди и заплахи. Съветвам те да си намериш адвокат и да намериш сили да се пребориш с насилника!

# 8
  • Мнения: 2 011
Не искам да ти утежнявам състоянието, но служителката е права, като ти казва, че нямаш право да спираш срещите между детето и бащата. Разбирам, че е унизително и травмиращо да си извадиш медицинско, но това е единствения начин да докажеш, че те бие. Искрено се надявам, че госпожата се е объркала, като е казала, че трябва да търпиш обиди и заплахи. Съветвам те да си намериш адвокат и да намериш сили да се пребориш с насилника!
Да ! Адвокат , свидетели за непристойното му поведение - дори ако можеш го запиши как ти крещи  и обижда !  Tired
Такива неща  не се търпят - но за тяйното доказване си има подобаващи методи , различни от това да откажеш срещите на бащата  с детето , при все че той има законово право на това - Ти също имаш законово право да се защитиш от  него!!! Действай !!!

# 9
  • Мнения: 7 325
У нас също е идвала социална работничка от агенцията, но беше много мила и спокойна. Освен че огледа обстановката, стаята му, бележника му, книгите проведохме и доста дълъг разговор, който имаше за цел да установи чувствата, емоциите и интересите на детето и моите също. Не показа никакво отношение към страните. Странно ми е как така"
Не ми даваше да кажа нищо, нищо не било от значение.

Но ......... важното е че доклада ще е положителен за теб, при евентуално дело това е голям плюс. Той едва ли има за цел да ти отнема детето. Явно е от ония типове които обичат да тормозят, и тъй като вече не може да бие е намерил нов начин. Важно е да вярваш, че ще се справиш и да си намериш добър адвокат.

Общи условия

Активация на акаунт