Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Какъв имен ден е днес???????

# 31
  • Мнения: 1 571
Честито на мъжа на Мария - Чара!

Честит имен ден на всички, които носят имената Александър, Александра, Алеко, Цанко и техните производни!

  bouquet на Минолтичка! Мила, много благодаря, че си ни сложила и нас на първа страница, макар че нямаме актуална снимка.  Hug

Опс. Сега видях, че ни е имало и в предната тема, ама как не съм видяла  newsm78. Като знам, че не съм сложила снимка и не съм явно довидяла.

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 19:12 от Vyara D

# 32
  • Мнения: 79
Здравейте и от нас  Hug
Благодаря за поздравите  Hug(то и аз не знаех, че днес имаме повод, а за протокола Александър/дра празнуват също на 30-ти Август и Александра на 13-ти Април)
Ето и почерпката:
Честит имен ден на Александра на Ани и дваматата младежи-Александър, да растат здрави, усмихнати и много щастливи   bouquet  bouquet  bouquet
Диди, честит юбилей на твойто мъж, желая му поне още два пъти по 30 и много да ви слуша   bouquet  bouquet  bouquet
Днес бях в Южния парк видях са е Катето, Рали и Деската, и се чувствам много заредена  Party. Утре пак  Peace
Хубава вечер  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 20:01 от Мадленка

# 33
  • София
  • Мнения: 6 170
По повод хемоглобините и т.н. - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.0
КайРен, какви са тия работи, ще пишеш, няма да се криеш!  Naughty  Wink

# 34
  • Мнения: 21
Добра вечер.
Честит имен ден на празнуващите.Ние този празник го почитаме на 30 август,както е казала Мадленка.
Дианче,честит ти рожденник.Много здраве и семейно щастие още много години ви желая.
Днес срещата в Южния наистина беше много готина.Разходихме се,побъбрихме,нарадвахме се на бебоците,които са пораснали мнооогоо.
Нашата консултация се премести чак на 9.12.09г.Притеснява ме,че Георги тогава ще е на 7 месеца и 10 дни.оффффф  ooooh! тогава и хепатитната трябва да бием.....и изследвания......както и да е.
Това е от нас засега.Ох,забравих да честитя,въпреки,че днес го направих......Честита месечинка на Рости на Катринка и мерси за почерпката.  Hug Heart Eyes
Както винаги си подготвена за хубав повод като този.
Да кажа и за чорапите.На Жожи му слагам в къщи и въпреки,че си ги дърпа редовно,много рядко ги сваля.За навън сме с чорапогащник.
Лека!!!

# 35
  • Мнения: 367
Здравейте девойки красиви , съвсем ви изпуснах края . Не ми се беше случвало така да ви пропусна ама тоя път нямате стигане.
И на нас ни предстои тест кръв и урина. То май на всички на куп ни се пада с тая епидемия дето затвориха консултациите. Ксандър е вече 9 кг и 68 см . Още сме на кърма и не мога да го захраня . И на мен ми се ще да му видя изследванията. Дано всичко да е наред.
Всички празнували и празнуващи да ви е честито на патерици ( за което се извинявам ) На новите мами ДОБРЕ ДОШЛИ  Hug
радвам се че дружинката расте.
Някой да е чувал новини от/за Бебс  newsm78
Цалифки за всичките бебели и бебелинки  Hug
А пък за наща изгора специална   love001

Ели
ко става с Гого ( може да си писала ама аз нали съм пас )дано да е по-добре детенце .
Маевке много гоЦки аватар  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 172
Само да се запиша и се връщам да ви чета, че за 2 дни колко сте изписали Crazy

# 37
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Честита месечинка на Рости на Катринка и мерси за почерпката.  Hug Heart Eyes
Благодарности за почерпката и от Ого-Бого, много хареса соленките Wink.

Трабва да седна някой ден да кача снимките от тия срещички в парка в отчетните галерии Simple Smile.

# 38
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте  Grinning Аз пак да се включа с някой въпрос Laughing Как се прави точковия масаж за увеличаване на кърмата  newsm78
А иначе и аз се оказах с двама именници днес и го разбрах от вас. По случая направих за пръв път целувки.

# 39
  • Мнения: 166

Маевке много гоЦки аватар  Heart Eyes
Айде и аз да се запиша в новата  Sunglasses На майсторките   bouquet   bouquet   bouquetБез тях сме за никъде  Hug
Фелинка,само муцуната е моЙта,другото си го мечтая.... Laughing С фотошопа мечтите се сбъдват  Mr. Green

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 5 247
Ей, че хубава нова темичка!
И все хубави новини!Колко ми се вдигна насторението! Чесито на рожденника на Мария Киара! Да ти е жив, здрав и щастлив татко и съпруг! newsm59
Честито и на всички именници - да си носят със здраве името!
Мадленка, почерпката ти е зашеметяваща! Поздравления за хубавата срещичка. След като стигнах до Хилтън лесно, май и до южния парк ще успеем с Божко.  Wink
Честито и на Рости! Да обича животинките като мама!
Дени, утре и на вас!
Тези дни много взе да ми досажда ароматизацията на памперсите. Нещо не ми допада, че ги пудрят с толкова парфюм.
Ели! Браво на малкото юначе! Скоро да се похвалите с още по-добро състояние! Flowers Four Leaf Clover
Малачика, и вие сте много напред със захранването! Страхотно звучи!
Утре пак ще се радваме на слънчева есен!
Спокойна вечер на всички!
 

# 42
  • София
  • Мнения: 86
Ето ни инас тук! Wink
Прекрасна темичка!Благодарско на Дени и Минолтичка, супер тандем!  bouquet
Честит рожденяк на Мария- Киара!Всичко най-хубаво му пожелавам! Grinning
Честито и на всички празнуващи именници днес!

Честити месечинки!  bouquet
Утре ще се запътваме към Западния парк, ако някой се поразхожда там да свирка!
За чорапки - навън с чарпогащник и чорапи, че все съ му студени крачетата, а в къщи с чорапки, ама не всички се свъкват.Мисля, че имам някакви на фирма Сали - термо чорапи и др., ама незнам марка Blush.
Мигле, относно ароматизираните памперси с алое, понякога не мога да разбера кога е направил голамата работа с тези аромати Joy

# 43
  • Мнения: 59
Значи туй било начина, правя се на леко сърдита и всеки пост след това е отговор на моя въпрос. Да си знам за следващия път. Това в кръга на шегата. Ма то от месечинки и именни дни, не може да се стигне до нещо по-съществено.
Благодаря за пожеланията, но имам някакви спомени, че ми честитиха и на друга дата (май на 30ти август, както казва Малачинка). Та как може по 2 именни дни?
QWERTYASD, за съжаление, не мога да ти помогна за точковия масаж, може би Айла или КайРен.
Аз голяма крава се извъдих, нито ям нещо специално, нито ям повече месо,пък какъв мъж отгледах с тези две цици  Laughing Много лесно ми се стори това с кърменето. Може би помогна и това, че ми дадоха Алекс още в момента, в който туко що беше роден и го сложих на гърдата си, както и помощта, която имах в болницата. Имахме консултант по кърмене, който в началото ме помоли, като кърмя Алекс да и звънкам, за да идва и да ми помогне за правилното поставяне на бебето на гърдата. Не знам, и другото ще го кърмя (е, не мисля да стигам до 2-3 годишна възраст де). Пък и колко време имам за форума  от това кърмене - той си седи в мен, аз си цъкам, чета и пиша глупости.
CrazyDeina - за другото дете - няма да е юнче. Правиха ми още 1 кръвен тест и ми казаха, че ми е малко по-висок този хормох, ЧХБ ли, що ли. Но не съм бременна. Случвало се, много рядко, но се случвало.
Какви са тези ароматизирани памперси бе? Всички ли са такива, или може да си купиш и без мирис? Ние ползваме Huggies, доколкото гледам от снимките, те са явно различни за различните държави. Тук всичко е без мирис. Като се н*сере героят, веднага го подушвам  Grinning Добре си ми беше, като сереше по веднъж на седмица, сега - ела да видиш, поне по веднъж на ден. Че и почва да недоволства, ако не се смени веднага. Пък то понякога не става, да му разтворя осрания гъз, докато другите хора си пият кафето. Пликчетата, които се за исхвърляне на памперсите, са ароматизирани.
НА мен Мустелата май затова не ми харесва - много мирише бе, като му измия главата, после ми смърди на тази Мустела до другия ден. Сега съм купила един шампоан от краве мляко - органик. Мириши си на млекце, едно такова, хубаво. Мустелата май ще я зарежа съвсем.
А, сетих се какво искам да напиша. Вие тези лекари педиатрите за какво ги ползвате? В смисъл - всеки сам си е решил как да захранва детето си, разни неща като теглене и мерене, може и сам в къщи да си го направиш. Аз имам бебешка везна, щото я купувах преди Алекс да се роди, за какво ми е , да ме биеш с нея по главата, но да кажем, го меря веднъж на месеца. За ръста - ми то по дрехите много добре се вижда колко е пораснал. Дали е 65 или 66 см, не е толкова важно - нали расте. Пък и пари отделно да се дават, за да си свърши работата? Много ми е странно. Аз тук съм ходила до лекаря единствено за ваксините, то и там ни ги бие сестрата. Дават ти брошури от родилния дом, има си безплатни телефони, на които се обаждаш, ако нещо толкова те вълнува. Изследвания, вземане на кръв и урина- вероятно ако нещо наистина не е добре с детето. Изследване на хемоглобина - и какво повече може да се направи - нали е започнало захранването, вече се дават храни, богати на желязо (тук оризовата каша е обогатена с желязо). Има една тема в Майки - Бъдещи и настоящи, нещо от сорта " Отношение Майка - Педиатър", като четох, направо се  Shocked То се ходи на един лекар, пък после на втори, пък после се пуска тема във форума, дали да се дава това лекарство, пък после пак си се прави това, което майката е решила (в повечето случаи). То и съветите все такива - потърси второ мнение. Голямо вглеждане в тези деца, голямо нещо. И Алекс покашля от време на време, и той има сополи, ма да тръгна да го водя за всяка малка глупост при лекар. Това е моето виждане де, не ме убивайте.
Хайде, до скоро.

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 23:47 от katilias

# 44
  • Мнения: 2 885
Честито на всички именници, месечинки и живи-здрави бебенца!

Голямо вглеждане в тези деца, голямо нещо. И Алекс покашля от време на време, и той има сополи, ма да тръгна да го водя за всяка малка глупост при лекар. Това е моето виждане де, не ме убивайте.

Значи, да поясня за кърменето. В Майчин дом в СофиЯта, като ти дадат бебето, цъфва една консултантка да ти разказва и показва за кърменето. Преди 4 години такива екстри нямаше обаче. Та нея я изгоних с "Туй ми е второ дете" и да си ходи. Нъл съм върла LLL фенка още с баткото. Ама Ники като засука, излезе с над 150 грама за три дни отгоре /нали спадало до 10% теглото след раждане/. Та с кърменето ниКви проблеми. Туй мойто кърмаче пЮрета не признава, иска само да цока.
За педиатрите - абе може да се поспори. Има едни педиатри от старата генерация, дето яко плашат майките,...че ако не дадат сок на 40 дена, ще си уморят бебетата. Затова има и такива теми. Имаше една от 17 ДКЦ, майка ми я довлачи като се роди баткото. Много я Фалят мамите, ама като ми препоръча да се цедя след всяко кърмене, айде нЕма нужда Twisted Evil. Аз с доФторът не съм влизала в пререкания. Ама той е пич /минутки за реклама/. Въобще не ме вълнува какво мнение има за захранването някога и сега. Аз захраних баткото на 6 месеца и 5 дена с оризова каша и с бебето постъпих по същият начин. Следвам си моя схема и не съм го питала "Дали да слагам масълце в попарата?" или "По колко жълтък да давам?". Мен ме интересува лекаря да е добър диагностик, мерките и теглилките са периферни неща.

Ники се е подсякъл от пЮретата, а и не проявява никакъв интерес към храната. Зарязвам захранването докато не му мине дупето /няма пъпчици или нещо друго по останалата част тялото/. Тази седмица ще го водя /явно в четвъртък/ на 2-ра ваксина ДТК+полио. Вече бебчо конфигурира един брой зъб и почва да никне вторият. Лази назад със скороста на светлината. tongue
Пълните памперси си миришат яко на отворен пакет Зрънчо. Добър довод да откажа баткото да купувам този боклук. Mr. Green
Май имаше и друго да пиша, но забравих....ех, старост-нерадост! Whistling
Ей, за винцето забравих как можах - по чашка червено винце не прощавам, никакви последици за бебо!

След вторият прочит се сетих защо цитирах Кати, ама явно е от винцето.  Wink
Значи бебетата тепърва ще падат, туй е ясно. Но да им правите ренгенова снимка при всяко падане...моля ви се, недейте! Rolling Eyes

Доскоро,
Нем

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 00:31 от немирница

Общи условия

Активация на акаунт