Магребски мечти и надежди - 22 тема

  • 35 368
  • 713
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Марси дано всичко се размине и се оправиш с хоповете!!! С теб сме и се молим  Praynig
Бз мерси за сладичкото не се отказвам никогаж  Mr. Green
На всички лека вечер

# 46
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
БЗ - като се облизвам на тез вкуснотии , дето нямам представа като какво е ...еклери ли що ли ...Та съм се сетила пак да ти благодаря за рецептите на халвата. Една приятелка си идва от Амстердам и правиха , за да почетат мъртвите си роднини - дадоха  и на мен една сладоледена кутия . Хапвах си я по лъжичка ...то диета  ,диета , ама цяло лято лигите ми текоха....Хубаво нещо ...сладичко и благичко - разбират турците от вкусотии!
Остани си със здраве!   bouquet

# 47
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
делти4, ударих си аз душ и си полегнах ,4ак съм заспала! Peaceама нямам гсм в момента и съм като войник на пост,та в 4 без две се дигнах и тръгнах да правя фрикасетата, оставих ги ,отидох за линда, прибрах я, на инжекция и после да си оправя творенията! съм сега в  о4акване пак да полегна,но тва зна4и като снощи -родителите в леглото, детенце на компа, играе та се къса!  Embarassed
бз, мерси много за куража! и аз питам като как се правят тези сладости!? bowuu newsm78 трябва да се  отблагодаря на  мед. сестра,дето ми е комши, 4е сега ще я тормозя нея!

# 48
  • София
  • Мнения: 7 924
Профитерола си е бъш нещо като еклер. Не знам защо са му дали друго име, може би има нещо специално в технологията на приготвяне ама не съм сигурен. То пак така тестото се правя във вряла вода пък после се добавят яйцата ... абе направо като еклери си се прави. Сега май крема му е друг и отгоре се залива с шоколад.

Ама тя нека bz да каже щото аз много отдавна съм чел за тия сладкиши.

# 49
  • Мнения: 171
привет дружина !
марси - мисля, че ги има в магреба. ще ти ги пусна на арабски на лични, само че ще се обадя на един колега мароканец, който работи в Тунис, да видя дали ще се сети да даде и други имена. Иначе не е лошо да пробваш с Оргаметрил, но да не бързам с тежката артилерия. ще гледам тази вечер или утре вечер, най-късно да ти пратя имената на билките.

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 21:45 от hadil

# 50
  • Мнения: X
BZ-че, не съм знаела, че това се казва назар бонджуче. Аз винаги си нося такова. Значи ли нищо наименованието?
Марси, щом си подхванала фрикасетата, нещата се оправят. Дано! Praynig Дано откриеш тези билки и там, но ако няма и решиш ще ти пратя.
Мигче, каква е тази халва? Гледам по турските филми раздават за помен. Като нашата ли е или?
Мен нещо ме хвана една тъгаааа Sad

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хадил4е, нямат оргаметрил, аз първо за това питах ,спрян ли е какво, не ми обясниха! за пампата и някои стари лекарства да не говорим! аз си взех метрол и сега ще си го пия наред с вси4ко! хората доволни, що аз да съм извънземно винаги?мерси за  труда да  ми ги издириш на арабски! ,ако не стане  ще ги търся  от бг! ако знаеш колко хапа пия(15+ 60 капки+2 вит к инжекции ) ,делта каза да ходя на промивка после за детоксикация!  Mr. Green
реших да ги направя фрикасенцата,4е на мене  ми се  прияде нещо,ама  вси4ки си хапнаха!линда ,заради мене, яде някакви си измислени закуски от магазина!ама  обещах- пала4инки да правя всеки ден, като се съфирясам,докато й омръзнат! Crazy!аз  отивам да наваксвам със сънни калории! лека!  bouquet

# 52
  • Мнения: 171
ето ги марси - сега ги написа колегата, както ги знаят по "вашенско"  Mr. Green

бял равнец   الحزنبل

жълт кантарион       نبتة سيدي يحيى عشبة العرن نبتة سانت جونز 

коприва - القراص

кисел трън - عقدة

кръвен здравец - غرنوق دموي

царевична коса - شعر عرنوس الذرة

# 53
  • Мнения: 418
Уууу бе кOмши, хареса ви значи почерпката-изненада  Whistling Mr. Green Hug (ако някога сте в Истанбул - опитайте профитерола в Mado=Мадо, Saray=Сарай, Pelit=Пелит)   chef Laughing.


Та по ред на номерата :



Марси - макар и виртуално, човек има нужда от позитивизъм и добри хора около себе си. С теб сме  Hug Praynig Hug Praynig Hug!



Дедко - ми аз не зHам как се правят еклери Blush , но тук има видео 3a profiterol (c Meko "л") - http://www.vidivodo.com/2728/profiterol (**иначе на вкус не е като еклер, на вид - малко.). Да пускам ли рецепта  Whistling?
http://img168.imageshack.us/img168/7369/profiterol1vc2.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/4033/profiterol2yb1.jpg
http://bebekveresimleri.com/Images/ProfiterolTarifi.JPG
http://img246.imageshack.us/img246/2442/profiterolkm2.jpg



Рали_буба - тyй е синьото око, к/о на TR е nazar boncuk=назaр бонджyk (назaр=уроки/лоша енергия, бонджук=мънисто).  Wink Crazy . ETo u нещо за халвата : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414347.msg11964590#msg11964590   Peace



Миг- нЕма проблеми (за рецептата)  Wink. Аз тъй лапам сладолед, по лъжичка-лъжичка, и накрaя цялата кутия. (Много здраве и успехи и за теб/вас - чете те от времето на млн/мариябутти в арабската тема ...дай Боже да ни зарадваш с хубави веци скоро  Praynig Wink Hug )



DelteHug  Heart Eyes  Wink

 Grinning Hug Peace

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 23:30 от bz

# 54
  • Мнения: 171
bz - на вид си е като мини еклерите, а на вкус (поне това, което опитах в Истанбул в Лалели) като тези, които правя у дома с крем брюле (по-точно като италианския вариант, а не като френския). я пусни рецептата да видим разликата, че не ми се рови в интернет, а наближава празник, та не е лошо да пробвам нещо различно.   

# 55
  • София
  • Мнения: 7 924
bz - на вид си е като мини еклерите, а на вкус (поне това, което опитах в Истанбул в Лалели) като тези, които правя у дома с крем брюле (по-точно като италианския вариант, а не като френския). я пусни рецептата да видим разликата, че не ми се рови в интернет, а наближава празник, та не е лошо да пробвам нещо различно.   

Тъй тъй подсети ги за празника, че ей го де е петък. Има няма два три дни.

# 56
  • Мнения: 171
bz - на вид си е като мини еклерите, а на вкус (поне това, което опитах в Истанбул в Лалели) като тези, които правя у дома с крем брюле (по-точно като италианския вариант, а не като френския). я пусни рецептата да видим разликата, че не ми се рови в интернет, а наближава празник, та не е лошо да пробвам нещо различно.   

Тъй тъй подсети ги за празника, че ей го де е петък. Има няма два три дни.

ааааа- не сме забравили. теб къде ще те видя да те почерпя ?

# 57
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Гледам изтървала съм закуската да сложа newsm78
Поне обяда да не отърва Joy Хайде на кавърма кебаба
 smile3503

 ФАЙМА- как ли е newsm78 не се обажда това мУмичи и вечИ започвам да сЪ притеснявам Rolling Eyes
Сега ще ида да направя проверка и на Марселинкова, че поне със ная имам директна връзка
 Хайде появете се, стига сте мързелувалиииииииииии Hug

# 58
  • Мнения: 3
Добро утро  Hug
Марси,дущо гледам пак си го закъсала.Би следвало след инжекциите с витамин К да се почувстваш по добре,защото тоз витамин действа на кръвосъсирването.Спомням си,че Мони като се роди му биха такъв витамин.Дано се оправиш бързо Praynig Hug Praynig.
Надявам се и Файма да е добре?  bouquet
Пък аз се забърках в голяма каша.Мойто хабиби има един познат дето е самия дявол в човешки образ.Само дебне рускинит,орфи бракове с тях,хоп троп в леглото и айде чао.Та последната жертва е една девойка дето цяла година се мъкне по Египет,че да е с него.Накрая прелъга я и хоп орфи брак.Момичето тамън си обърна гърба да си ходи и тоз взел,че се згодил за някаква арабка и на рускинята 4рез моя и казал 4е край.Да ама сега май пак го е досърбяло и навива моя да говори с рускинята да се връща.А моя пък каза аз непонасям рускини,руснаци,хич неискам да говоря с тях.И сега кой,кой мен насадиха,защото я познавам.Пък аз на моя му казах твоя приятел си е едно абсолютно влечуго дето с никоя немойе да изкара,що се занимаваш  него.Направо съм бясна и хич няма да се занимавам с това да съм посредник на някакъж си глупак. #Cussing out

# 59
  • Мнения: 171
какво става с фаима ? някой има ли новини. може и на лични, ако не иска да пише директно в темата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт