Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 42 942
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!!! Hug
Честито на празнуващите малко на патерици!!  bouquet
Много е тихо нещо в темичката, май всички са заети...
И при мен сесията започна, та ще баде малко по-напрегнато идните седмици, но после ще си почина от ходене по лекции..
Йоли, много интересна информация, аз също познавам няколко иранци и от тях съм чувала за природните красоти и културните богатства. Жалко , че не е добре развита туристечески. Ти отдълго ли живееш там? Ако имаш желание разкажи как се запознахте с половинката, ще ми баде интересн Winkо.
На мен много ми се ходи в Египед и Йордания, гледала съм толкоз снимки, но трябва да си намеря и компания за това.
Нямам хабиби като повечета оттук да ме развежда по тези земи Laughing
Никито, как си? Хабибито обажда ли се по-честичко?
Айа,откъде беше твоят принц? Извинявай за по-личния въпрос, но бих попитала-как приеха неговите и твойте родители връзката ви, притеснявала ли си се да коментираш това с приятели.
По отношение на моита връзка имаше малко странни реакции от  приятели, а за родителите не ми се мисли какво щеше да последва..Но при мен и човека беше почти с 10 год по голям,което щеше да е другия проблем newsm78
На останалите мами пращам усмивки и ще се радвам да стане малко по-оживена тук Party

# 721
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
ЧЕСТИТИ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ АТАНАСОВЦИ, АТАНАСКИ И ТЕЗИ , КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС!!!

Ето една легенда за Антоновден и Атанасовден и защо днес празнуват ковачите, железарите и налбантите:

Общоразпространената българска легенда представя двамата братя близнаци Андон и Атанас като братя-ковачи. Преди много години, когато ковашките клещи още не били изобретени, братята работели в ковачницата си. Желязото прегаряло в пещта и тогава св. Атанас бръкнал и го хванал с голи ръце. Но после погледнал към кучето, което лаяло със свити отпред лапички и мигом бил осенен от идеята да измайстори клещите по подобие на кучешките крачета. От тогава и останал обичаят, двамата светци да се тачат като покровители на ковашкия занаят.
В техните дни ковашките еснафи жертват овни или бикове в чест на своите патрони и организират тържествени големи трапези.
Във връзката Антоновден-Атанасовден се долавя християнизираният, но древен близначен мит. В народните схващания братята са представени като покровители и защитници на налбантите и железарите: оттук св. Атанас е патрон на ковашкия еснаф, а и на побратимяването. Вероятно в основата са залегнали езически представи за небесните ковачи-богове. Не случайно точно тези светци “затоплят земята” и “я обръщат към лято”.

# 722
  • Мнения: 468
Привет, пустинни цветя.  Hug
Ей, не мога да се доредя до компа.  Flutter

Едно поздравче за настроение, много си я харесвам тази песничка:

http://vbox7.com/play:88f8a85d

Нека всички празнуващи са весели и усмихнати през цялата година. Ясминка имаше имен ден, но като няма нет....да си вземе подаръците.

За тези, които не могат да отварят Vbox-а - Латифа. Hug Hug

Алвера, много сладък виц.  Mr. Green

Елза де, може би е трудно за родителите да приемат личния избор на децата си. Незнам аз като родител как ще се справя. Rolling Eyes Rolling Eyes Praynig Praynig

Ш и Ш, знам, че си цитирала по-авторитетни по сирийските неща критици Mr. Green, ама не ми се обясняваше надълго и на широко. Разбрахте ли, че Дамаск е седми по цени на луксозни недвижими имоти в света?  Laughing

Айа, и твоята песничка ми хареса.  Hug Аз си падам повече по тия дето да те разкършат малко.  Mr. Green Вчера и аз не можех да вляза в сайта, много гадно. Пез две минути рефрешвах, накрая се отказах.
Трябва да се приготвиш за нова тема.  Hug

Дуа, Лили, къде сте?  newsm78

Саида, как мина пътуването? Много ме е страх да шофирам извънградско, такива ужасни катастрофи.  Confused Confused

Тес, а с цигарите какво стана?  Hug

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 17:23 от amal

# 723
  • София
  • Мнения: 18 092
Здравейте арабелки, Grinning
Уж като не ходя на работа щях да съм по-свободна.Да, ама не.. Mr. Green Майка ми си взе безсрочна отпуска, аз ги водя на училище, аз ги прибирам, аз пазарувам....бях отвикнала. Crossing Arms
Както и да е, вчера намерих време да се паркирам пред компа, ала тогава  форумът не се отваряше. Sad
Честит имен ден на всички именици!  bouquet
Честит празник и на Ясмин, да е жива и здрава, много щастлива, заобиколена от усмивките на Каруми! Heart Eyes И дано нетът по сирийско скоро се оправи!
Дуа, правиш си оглушки, ей! Naughty Видях те, че четеш онзи ден, а не се разписа. Hug
Йоли,голямата ми дъщеря е седмокласничка, а близначките са в трети клас. PeaceУчат в българско училище. И аз принципно съм фен на тези презентации, тъй като те предполагат прочитането на доста обемен материал по темата, при който копи и пейст функциите  трудно  минават.Тоест се получава едно трениране на способността за извличане  на същественото от текста и една добра обща информираност в добавка. Peace Та така...
Елза, колкото до питането ти за реакцията на приятели и родители към връзка с арабин, ще ти отговоря, нищо че не съм Айа. PeaceУбедена съм, че в болшинството случаи, макар и претендиращи да бъдат толерантни, хората около нас реагират негативно, поне в началото.Навремето и майка ми, и баща ми не бяха възхитени, но след опознаването му  рабраха, че изборът ми е правилен. PeaceА по отношение на приятели, да , чувала съм неприятни коментари , но се опитвам да не им обръщам внимание. WinkНали си знам, че семейството ми е щастливо, децата ми са здрави и прави, обградени с любов, защо да плащам данък обществено мнение..Преди се впрягах, вече отдавна не ми пука... Crossing Arms Кофти ми става единствено, когато тази нетолерантност засегне децата ми. Rolling EyesКоето за щастие се случва изключително рядко..... Grinning
Айа, значи тези разпродажби в Германия с останали дрехи единствено  от размери по-големи от XXL са били само за мен... Mr. Green Вчера как съм се смяла на поканата на една мама от училищните теми  към мен да се включа във форума на третокласните мами.Гледайки хърбела -скиор на аватара, тя ме призова да забия щеките и мигом да довлека кльощавото продължение на гърба си във въпросната тема.. hahaha Joy Нямаше как да не направя уточнението, че въпросното продължение е всякакво друго ,но не и кльощаво... Mr. GreenКартинката е за заблуда на противника! Wink
Никито, добре е че вече разговаряте с любимия. Хем на него разговорите с теб му действат утешително, хем и ти си по-спокойна. Peace

# 724
  • Мнения: 550
Привет на вси4ки  Hug
както хубаво сте се раzписали днес май Ще стигнем 50та страница (иzвинявам се zа подобието ми на кирилица  Crazy)
Няма ли някой друг желание да пусне новата тема тоzи път? Аz съм zа раzнообраzието, а не zа едноли4ен съставител на теми (малко на диктатура ми иzглежда  Heart Eyes)

Амал, Щом си лубителка  на по танцувалната муzика, zимният хит поне в Йордания бил една то4но такава песен, иzпълнителя е Диаб (но не Амр Диаб), пак е египтянин, а песента в превод се каzва Трап4инки... Ритъма бива, ама клипът е  ooooh! раzни мацки, танцуват, поzират...доста zападен стил. Сега не ми е удобно да се рова в youtube , но дове4ера Ще пусна линк.

Алвера, много ми хареса раzкаzа ти zа днеШния ден, особено таzи 4аст Не случайно точно тези светци “затоплят земята” и “я обръщат към лято”. Дано се zатоппли ве4е zемята, 4е zимата вzе да ми омръzва  Crossing Arms Whistling

Елzа, приятелят ми е от Йордания (по паспорт) и Палестина по проиzход. 3аедно сме ве4е година и половина. 3апо3нахме се покрай Унито, най ве4е обЩото обЩежитие. Вси4ко zапо4на като приятелство и с времето прерастна в много пове4е.
3а хорските реакции и предубеденост, имало е нагативни думи като Не си играй с огъня, Той е мусулманин, арабин...Сега вси4ко е роzова, zаЩото е в на4алото, ама Ще видиШ след време как Ще съжаляваШ  Outta Joint , zа мой късмет zа истинските ми прятели бе важен какъв 4овек е, а не проиzхода му, и сега се раzбират доста добре.
Той харесва приятелите ми, те го харесват него. Е, има неловки ситуации, например, уикенда бяхме на рожден ден на българка и вси4ки бяха много у4удени, 4е не пие алкохол. Трудно им беШе да повярват, 4е се zабавлява беz "стимуланти"  Peace

А отнсоно семейството, всеки родител иска най доброто zа детето си, и представител на друга непоzната култура и религия буди много притеснения в тях. Но аz се радвам, 4е родителите ми му дадоха Шанс, говорят си в Скайп, праЩат му редовно поzдрави и дори го поканиха в Бг да се zапоzнаят.  Flutter

Много се отплеснах  Crazy а уж съм на работа  Blush

# 725
  • Мнения: 800
ааа, моя пък не харесва приятелките ми,въпреки, че те ни запознаха, или може би точно заради това  Mr. Green Joy Joy Joy Joy  А с времето и аз сама се дистанцирах от тях. Честно казано не изпитвам някаква особена нужда от компанията им  Embarassed  Ако се случи на 2 месеца да се видим и се чудя какво да си говоря с тях.... А да речем , че съм запозната в детайли с предишния им живот, та сега изпитват неудобство от мен , че им знам тайните Mr. Green


Навремето със зор го карах да се отзовем на поканите им, обикновено за РД. Ами виждах , че му беше тъпо, не си говореше с кавалерите им, а по принцип е общителен, има доста бг приятели, ама с тия нещо не можахме да се нагодим.Не мога да си кривя душата, че и  аз съм си прекарвала добре  Laughing  не обичам да излизам, не обичам и компании, музика, шум, цигарен дим.

С две думи , класически темерут съм  Mr. Green

# 726
  • София
  • Мнения: 18 092
Прочетох на  началната страница на форума името на мароканското Кате сред рождениците.
Да е жива и здрава, много щастлива, да се сбъднат мечтите й!  bouquet

# 727
  • Мнения: 4
Здравейте арабелки!   bouquet
Шилан, и аз съм от тези темерути, особено през последната година, нямам желание за никакви сбирки и т.н. като едно време, все казвам, че съм се находила вече, и излизам само ей така от хорска срама  Embarassed . Абе никакъв социален живот - работа, университет, дом ! Но по-лошото е, че хич не ми пречи, даже съм си доволна така. Може би ЕГН-то си казва думата вече, а и ми е време да се замислям за други неща  Mr. Green
Амал, не съм пафкала, а и не ми се пафка въобще!  bowuu  Единствените 10 минути през които ми се пушеше бяха преди няколко дена като гледах малката, не че не обичам да я гледам, обожавам, но знаете колко ангажиращо е да се грижиш за едно бебче  baby_neutral .
Айа, а ти запозна ли се с неговите родители?
Ох, много са ми интересни вашите историйки, аз като попаднах на темата и започнах да ви чета почти отначало, сигурно 1 месец само съм чела, имаше някои истории които ме разтърсиха, веднага ми изплува тази на Надя от Русе мисля. А и всички бяха подобни - все проблеми и т.н., радвам се че по-голямата част са се развили положително. Героините ми те! Hug  Hug  Hug
АС, за презентациите и аз съм им фенка, въпреки че миналата година правех постоянно на децата на мои приятелки, които бяха първи клас и ми беше много чудно защо учителката им иска това от тях, като се предполага че те не могат да четат още, да не говорим да извличат информация, айде за работа с компютър - те сигурно от 3-4 годишни знаят, ама на нея трябваше да й е ясно, че родителите им ще ги правят.  #Cussing out А Айа трябва да ни се обажда значи за намаленията на XL да си закарваме клющавите д-та двечките там хихихх  Mr. Green
Още един час остана да доизбутам, че така ми се е приспало ..... ужас, хич не си починах през уикенда, хем не съм била бавачка  Laughing .


# 728
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
safar_maktoub , честит рожден ден !!!

Желая ти здраве, защото без него
нищо друго няма значение,
несекващ стремеж към знание,
защото то ще те научи как да постигнеш предното
и как да се пазиш от бедите
и любов, защото това е достатъчно добра цел в живота.

# 729
  • Мнения: 468
Кате Мароки, честит празник!! Пожелавам ти конника да ти подари ей такава къщичка, в която да отгледате много сладки дечица!!



Ш и Ш., ми ти като мене и Тес. Майка все ми се кара, че братовчедка ми не се спирала, аз като не обичам как да ходя на купони? Винаги след това ме боли главата и ми едно такова недоспало ,жасно. Още от преди съм си така. Тя чак се чудеше дали ще се оженя.  Mr. Green Особено мразя пушенето в заведенията, никога не пускат климатици, на човек направо да му се насълзят очите.

АС, пак си на работа значи.  Mr. Green А сега ако се наложи да пътуваш? Съседите големи затруднения създават. newsm78 Как е положението сега там? Има предвид икономически. И на мен ми харесват презентациите.  Peace

Тес, то как няма да му се допуши на човек, тия маймунчета ти изпиват цялата кръвчица, ама пък са сладкиии. Ето моята сега колкото и да ми е изморено като й кажа цункай мама и примирам. Heart Eyes Може би защото баткото все ме отблъскваше.  Simple Smile

Айа, чакам си песничката. За темите - да, хубаво е да няма диктатура.  Mr. Green Но някои от темоправателките  -Дуа и Деси ги няма. Сега се разберете с АС. Теглете чоп.  Mr. Green

Свеарче, къде си?  Hug

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 19:03 от amal

# 730
  • Мнения: 139
Ха добър вечер и от мен!

амал, за плодовете си права. Тук за първи път ядох и ми хареса нар и райска ябълка. В България не ги близвам даже. ПО време на бременността сигурно съм изяла поне 10 кила нар Simple Smile. А и тук има хубави зеленчуци. До нас имаме борса и висчко се намира. Кофтито е, че не мога да се разбера с тях да ми слагат толкова, колкото искам. Винаги слагат 3-4 кила повечко...ей тъй, да има Simple Smile.

Някой ме беше питал за езика...ми разбираме се на фарси и английски. Колкото да се оправя в магазина и на улицата мога Simple Smile. Научих цифрите веднага, ама писането и четенето, май няма да стане, пък не си и давам много зор  Laughing.

АС, съгласна съм за презентациите Simple Smile Да са ти живи и здрави дечурлигата. Аз много исках близнаци, ама сега се радвам, че си беше само Деничка, че как щях да се оправям сам-самичка с 2 броя....

elza_de
, съпругът ми е българина. Гаджосахме се преди 10г на един 8ми декември у горътъ. От тогава не сме се разделяли. Това е причината да съм тук. Командироваха го в Иран и аз с него Simple Smile. Нали ми е златен, да не го изгубя  Crazy. А иначе сме тук от май 2008, до април 2011, може и повечко, ако ни предложат, но има много време до тогава.

Shilan & Shiar
, поучителна историйка Simple Smile

И да ви кажа, вечерята мина много добре, даже отлично. Деничка си игра много с малкия Али и още по-малкия Хосеин. Голямо бутане и говорене падна, бяха много сладки Simple Smile. Нашата г-ца си легна в 22,15. Направо рекорд, като се има предвид, че по принцип си ляга в 20,00. И родителите си тръгнаха доволни Simple Smile Другата седмица сме с тях на сирийски ресторант и после на кафе в дома им.

# 731
  • Мнения: 550
Май няма желаещи да пуснат нова тема  newsm78

Аз да пусна обещаната песен
http://www.youtube.com/watch?v=A7aQ4zkuga8, но аз много повече се радвам на ето тази http://www.youtube.com/watch?v=mHsKXLsUDHA , комбинация от арабска и индийска музика, много добра.  Peace Междудругото песента има и версия на български (азис, дай ми го дай, или нещо подобно се пееше, ), но арабската версия е на съвсем друго ниво  Peace

Лека нощ на всички  Hug

# 732
  • Мнения: 800
абе кво става, когато  ми дойде музата за лаф и няма никой в темата Sad

Нафасима къде ли се губи, дано да е за добро липсата й...

# 733
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро ви утро-студено и снежно при мен , ама усмихнато  Laughing

Шилан, на тебе тия дни музата все посред нощите ти идва. Не си ли на работа?

Аз страшно много обичам нар.Представям си по иранско какви са нарове, и по сирийско де , там даже са по-нарове от другите  hahaha. Но пък райски ябълки не обичам.

ioli , аз пък до сега си мислех, че си омъжена за иранчанин:oops: Браво на теб- за доброто представяне   bouquet. Представям си малките как са си приказвали, щом е имало и още по-малък Хосеин. Сигурно са били много забавни.

Тес, ти днес май правиш цял месец без цигари. Браво !!! Дано да издържиш и да ги откажеш. Аз вече 16 години не пуша. Случвало се е да запаля понякога, да видя как беше, но не започнах пак сериозно да пуша. като знам колко е отвратителна първата цигара, просто не разбирам защо съм продължила на времето. Без цигари е много по-добре, вервайте ми.



# 734
  • Мнения: 4
Добро утро арабелки!
Алвера, права си днес е точно 1 месец и съм ужасно горда със себе си. Аз и преди това не пушех много /1 кутия и за 3 дена ми е стигала/, но все пак друго си е хич да не палиш. Черпя ви любимите ми бонбонки
Йоли, много ми стана весело като си представих тези бебоци заедно как са си хортували  Mr. Green Моята племенница онзи ден я събрали с 2 дечица също и ми беше много смешно сестра ми като разправя как им бъркала по очи, уши, устички и т.н. Много е любопитна и иска всичко да пипне и да лапне  Laughing А като гледам с Деничка май са на същата възраст - 9-10 месеца, бъркам ли  newsm78
Амал, вие май ще сте юбиляри скоро, а? Малката принцеска ще е на 1 годинка! Как ще празнувате, нещо специално?
Много  Hug на всички

Общи условия

Активация на акаунт