ЮНСКОТО дете хапва вече каша и пюре! Тема №95

  • 22 842
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте и от нас Hug.
 Тази седмица биха на Антон последния Пентаксим, но в поликлиниката беше някакъв кошмар. Даже му бях сложила някаква маска и от лицето му се виждаха само две очи, добре че лекарката ни накара да изчакаме в една самостоятелна стая.
Този месец е наддал много малко и е станал 8300, но според нея и това е доста ooooh!
Аз също съм от късно захранващите мами, даже вече се притеснявам че закъснявам доста,но педиатърката препоръча да задържа на кърма още 2 седмици , докато започне 6-и месец.
И след това започвам между две хранения сутрин и слетобяд да давам по 1 лъжица сок от жълта ябълка, морков, синя слива и круша и всеки ден увеличавам дозата, докато стигна до 20-30 мл.
 И 10-ина дни  след ябълката да започна да давам за обяд сварен картоф , смесен с кърма,  и после да си го донахраня с кърма.
Ние продължаваме с нощното будене, поне по 2 пъти. Загубих всякаква надежда, че скоро ще се наспа поне една вечер smile3524. Само след ваксината вечерта му дадох Панадол, та поспа 7 часа непробудно.
Тази седмица сме при нашите да се поглезя малко, а и Антон е много доволен, защото всички се правят на маймуни и той умира от кеф newsm32 newsm32 newsm32



# 31
  • Мнения: 639
Amorevole - аз нямах това предвид....а в смисъл последно бебе...нещо от сорта, разбираш ли ме правилно!


Маями, аз те разбрах. Ти си ни юлското изтърсаче.  Hug
Франческаааа, взе ми го от клавиатурата!  Joy

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Благодаря за темата!   bouquet
senayde9 за снимка-трябва да качиш снимка на Алиджан в албума ни. Надявам се имаш парола и потребителско име. От там някоя мама, която се занимава с оформянето на темите ни ще ви помести на първата страничка.
Ние още не сме заспали, но тя спа до 20.30 и сега не ми се мисли какво ме чака тази вечер.
И аз си мисля, че Марина няма да се откаже от нощното хранене. Аз за сега не правя никакви опити да я отказвам, давам, но си мисля, че ще ми се буди така докато спра да я кърмя.
mgamisheva, благодаря, че сподели, за Photoscape. И аз си направих страхотни колажи. Може и рамки да си избираш, и текст да се пише.  Hug

# 33
  • Мнения: 753
Момичета Sad
пак съм с твърди участъци, този път на дясната гърда Sad
Стоях под душа сума време, после насила слагах бебо два пъти да суче, но на него видимо му се спи - заспа с малко бозаене...
Аз се пробвах да цедя с помпата, но нищо. Сега ще опитам пак, преди да звънна на консултативния кабинет по кърмене. Франчи,  Hug

И това мисля, че може да е от няколко дена, защото имаше една нощ, в която Велин спа от 20.15ч до 6.45ч непробудно и аз останах с впечатление, че всичко е о.к. А то...
Пожелайте ми успех...

http://karmene.wordpress.com/

Благодаря ви!

И аз ще захранвам след следващия ни преглед...на 20.11, макар и да имам този път някакво усещане, че трябва да го направя по-рано заради размерите на бебо.../тогава ще е на 5.5 месеца, което ме устройва, че с братчето му изчаках до 6мес и 10 дена/.

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 22:41 от ayas

# 34
  • Мнения: 639
Ayas, по най-бързия начн започвай да пиеш лецитин (3 пъти по 1) + останалите неща, които правиш! Вторият път за 2-3 дни се оправих, не веднага. Стискам ти палци!

# 35
  • варна
  • Мнения: 74
ayas само не се притеснявай, всичко ще е наред, знам че е болезнено и досадно, но и аз минах през това - бебо ще помогне и след няколко дни всичко ще е наред, ние също не сме почнали захранването  и честно казано няма да е скоро, толква е лесно и хубаво сега за двама ни. Днес купихме и коледни дрешки, чакам с нетърпение да красим и къщата -  Simple Smile - давайте идеи за коледни изненади на бебоците - полезни игри и предмети, които смятате подходящи за възраста им.

# 36
  • Мнения: 96
Муцуна, беше ме питала защо съм подръжник на АМ-то в предната тема, с риск да бъда набедена, че подглаждам "спора" за или против кърменето, ще ти кажа накратко защо предпочитам АМ.
 Информирах се и реших въпроса, докато бях бременна, а именно:
1. не исках да имам буци;
2. запушени канали,
3.мастит,
4.напукани зърна, .разранени до кръв,
5.коледни чорапи вместо гърди- това ми предимство го оцених след като веднъж се зачетох в разни мнения на кърмили майки и то доооста след раждането, принципно ги бях прежалила;
 6. вечно гладно бебе, което да се храни през 1.5 часа
7. отделно всички рискове за здравето резултат от кърмене, проявяващи се в последствие...

Има и още много, но не ми се изпада в подробности..но все пак понеже жените сме подробни и любопитни още един пример удоволствието от цеденето/не съм го изпитала, но ми стига прочетеното/.

# 37
  • Мнения: 269
Благодаря за темата!   bouquet
senayde9 за снимка-трябва да качиш снимка на Алиджан в албума ни. Надявам се имаш парола и потребителско име. От там някоя мама, която се занимава с оформянето на темите ни ще ви помести на първата страничка.
Ние още не сме заспали, но тя спа до 20.30 и сега не ми се мисли какво ме чака тази вечер.
И аз си мисля, че Марина няма да се откаже от нощното хранене. Аз за сега не правя никакви опити да я отказвам, давам, но си мисля, че ще ми се буди така докато спра да я кърмя.
mgamisheva, благодаря, че сподели, за Photoscape. И аз си направих страхотни колажи. Може и рамки да си избираш, и текст да се пише.  Hug
Kачих снимка сега какво да правя?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 746
senayde9 сега трябва някой които оформя темите ни да сложи снимката ви на първата страница. Аз незнам как се прави, но съм сигурна, че някой ще се включи.  Peace
PoLy_PoLy всичко това което описваш наистина го има. Аз минах по този път и ми беше ужасно трудно. Но всичко това е за 1-2 месеца. Сега ми е ужасно лесно. Без да се заяждам просто споделям.  Hug Вадя и давам. Не мия шишета, не стерилизирам и си ходя с "манджата" навсякъде. Не съжалявам, че изтърпях всичко. Но да не започваме пак темата. Както не веднъж се е казвало тук всеки сам си решава и за това е форума всеки да споделя мнение.  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 269
БЛАГОДАРЯ ninand  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 475
Поли, аз нали кърмих до 3 м, но така и не разбрах, какво значи бучка, втвърдяване, разранени зърна и всичките му там проблеми, произлизащи от кърменето,въпреки, че Андреа редовно си ги дърпаше, може би си е до човек, но пък аз и от самото начало нямах много кърма, въпреки всичките чайове,които изпих и си бяхме на смесено хранене, сега  и давам само сутрин, да подърпа 10 мин, ама то нямам нищо, но ми е приятно да я усещам, защото пък тя си търси гърдите Peace

Ayas, nali znae6 4e ne sam kompetentna po tezi vaprosi  i zatova ne moga da ti dam savet!!Nadqvam se barzo da razre6i6 problema! Hug

sorry za latineca, no mi se bagna ne6to kompa Confused

# 41
  • Мнения: 27
Да спре нощното кърмене???- няма никаква надежда.

Нина,да не те отчайвам,но едва ли Марина или Емануела ще спрят да се будят през нощта,когато спрем да кърмин.Просто цицата ще е заменена с шишето!
Племенника  ми е на 2г4м и още се буди по няколко пъти на нощ за мляко.

Сериозно обмислям изцяло да заменя вечерното хранене преди съм с шише... newsm78
Доста взе да ми писва цялата тази история....

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Рая, аз пък си мислех, че с залъгалка и люшкане на кошарата може да се откаже.  newsm78 Но само така си мисля, да видим. Все пак всяко дете си е различно. Решила съм сега ще й давам а след време, може би като я захраня вече да се пробвам да я отказвам та да видим. Но и аз съм чувала за деца които си искат през нощта мляко до 1-2 год.
Аз не мога а и не искам да заменям никакво хранене с шише. Не мога, защото тя не яде от шише.
А снощи я приспах чак в 12.00 и като преди да я сложа в кошарата й дадох да посуче и си мислех, че така ще изкара до сутринта, да ама не. Пак се събуди в 03.00. Явно не се събуди от глад, а по навик.

# 43
  • Мнения: 270
Ninand и Raia , аз точно така отказах Мони от нощното хранене...с биберон и малко люшкане, даже сега като се пробуди вече не се налага и да го люшкам, само му давам бибата и той си заспива сам!
но незнам, може и наистина да си е до дете?!? Wink

# 44
  • Мнения: 639
Райче, Нинка - и Алекс се буди за нощно кърмене. Имаше период от 3 седмици без будене, но сега - пак. И да - определено си е до дете!
Поли - уважавам мннението ти, избора ти, и това, че се аргументираш! Аз също доста почетох и реших, че ще кърмя.  Wink А преди няколко дни писа за това как не ти се връща на работа - виж, за това сме съвсем единодушни!  Mr. Green
Кате, прекрасна снимка, сигурно пак е дело на таткото?
senayde9, къде качи ваши снимки? Бих искала да ви видя, повечето майки и бебчовци вече разпознавам, близо година сме "заедно" (кога мина, колкова бързо ...).
gmarinova, не помня дали ти благодарих за труда за колажа - ако съм - нищо, ти и двойно заслужаваш!  Heart Eyes
Радвам се, че се включиха summ_q и mrk, скоро не бяха писали. Дари сари - също не е писала скоро (Ayas, предай и поздрави).
С доста закъснение - честити празници на dnd11174!
Катеринка, Ники как е?
За очите - при Алекс нещата вървят по описанието на Муцуна - отначало бяха сини, сега са по-скоро синьо-сиви със зелени петъца, забелязвам понякога и кафеникави ... Както е тръгнало, може да ги докара до тъмнокафяво, като моите.  newsm78 Пак ще пишем по този въпрос - живот и здраве, догодина.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт