Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 142
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 024
Тук дават гаранция 98%.Поне така е в документите.

В кои документи?

# 46
  • Мнения: 615
Тук дават гаранция 98%.Поне така е в документите.А за рецидива не може да ти даде гаранция ,то знаят ли те какво ще правиш.Може да решиш тежести да вдигаш.
ама само по документи  #2gunfire

# 47
  • Мнения: 234
При лазерната ендоскопия,след премахването хернията ,диска се затваря ,чрез "обгаряне" с лазер и се получава нещо като вакуум и от там риска от редцидив на това ниво е много по-малък отколкото при другите операции.Това е моята информация от немски специалисти,но едва ли ще се намери някой ,дето да каже-"ДАВАМ 100% гаранция"

# 48
  • Мнения: 615
При лазерната ендоскопия,след премахването хернията ,диска се затваря ,чрез "обгаряне" с лазер и се получава нещо като вакуум и от там риска от редцидив на това ниво е много по-малък отколкото при другите операции.Това е моята информация от немски специалисти,но едва ли ще се намери някой ,дето да каже-"ДАВАМ 100% гаранция"

Така бях чел някъде. че след операция там, нямаш повече проблеми  newsm78 то е ясно, че не може да е 100% но така е приказката Wink
За това питах за някой които го е преживял каак се чуства.

# 49
  • Мнения: 803
Аз съм Лили и дзупо и 2- newsm10. Wine Glass-за ваше здраве и мое удоволствие.
А немците верно са си сменили заглавието  newsm78,предишният им сайт беше по-добър и имаше 3D анимация на тяхната операция на ДХ.Сега ме е яд ,че не е копнах....

Аз обаче си спомням, че ти я постна някъде през пролетта на 2008 година-аз бях в болнични след първата операция. Мога да се поразровя и да сложиме 3D анимацията на първата страница. Няма да е лошо да се вижда от новопостъпилите. Но пък дали сайтът работи след като са си сменили името?
Дзупо, не пишеш как си. И ти дълго се бори с болката.

# 50
  • Мнения: 19
Ооо, градски здрасти, добре дошъл отново.  Hug

Бензи, точно за това ти говоря, аз преди операзията бях с пареза и на двата крака отзад, през първия месец ходех като робот и нямах никаква сила в краката, като походех 10-15 минути и трябваше да седна или да легна.(за протокола преди операцията не можех да стоа нито права нито седнала за повече от 5 минути). Някъде около 40 ден след операцията започнах тази йонофореза, и за около седмица и походката и силата в краката ми се промени рязко към по-добро. Затова те посъветвах да го направиш, защото това е процедура, която възстановява засегнатия нерв много по-бързо от колкото ако го чакаш сам да се оправи.

ахаааа ми значи ще трябва да звънна на мойта терапевтка да видя какво що и да си организирам една такава процедура щото съм точно така мога да ходя почти неограничено на малки дистанции с почивки ама  на малко по-дълго ми идва в повече. А колко процедури трябва да се направят че нещо с тия операции и тичания финансиите силно намаляха Sad 

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 174

ахаааа ми значи ще трябва да звънна на мойта терапевтка да видя какво що и да си организирам една такава процедура щото съм точно така мога да ходя почти неограничено на малки дистанции с почивки ама  на малко по-дълго ми идва в повече. А колко процедури трябва да се направят че нещо с тия операции и тичания финансиите силно намаляха Sad 

Не са необходими пари. Вземаш си направление от личния за физиотерапия. Отиваш в съответната физиотерапия на някоя от поликлиниките във вашия град. Там се плаща само потребителската такса за прегледа на физиотерапефтката, после трябва да си купиш ампулите с нивалин които за 5 броя са приблизително 15 лв. Можеш да направиш 10 или 15 процедури и по малко ще свършат работа ама повече е по добре. При мен физиотерапефтката ги комбинира и с процедури с ултразвук. Много е важно йонофорезата да я правиш с нивалин иначе няма да е така добър ефекта.
Ефекта при мен беше страхотен. Но за да можеш да съ възвърнеш предишната издръжливост трябва да правиш упражнения и да вървиш доста през деня.

# 52
  • Мнения: 615
От много време се каня да започна диета  Crazy, иска ми се да сваля още килца, преди време спрях хляба и свалих доста но ми се ще още мъничко но вече не става  Sad.
Та реших от 01.11. да започна една диета, с любезното съдеиствие на Булка Марулка  Laughing решихме, че ето тая http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=437165.0  е най подходяща за мен  Mr. Green
Някой от вас иска ли да се присъедини към мен, да не съм сам в самотните и гладни зимни нощи  Crazy , и за стимул разбира се?   Hug

# 53
  • Мнения: 124
Добро утро Hug
Александра, не те познавам, но честит и от мен. newsm59  Party Time  ura newsm67 nbirthday Желая ти много щастие, късмет, любов, но най-вече здраве, без него всичко останало е безсмислено.
Тишо, къде е кафето? newsm62
И аз имам нужда да сваля, преди доста години, като ученичка свалих 30кг./само със зверски глад, голяма грешка, никой да не го прави, още не мога да си оправя метаболизма/, голямо кюфте бях newsm47, но имам още нужда, лекарят ми каза, че няма да е зле да поотслабна малко. Аз сега съм се запалила по диетата на Дюкан, много е ефикасна, мои близки и познати отслабнаха много с нея, една колежка поне 30кг., но аз все я почвам и нищо не правя, не обичам месо и ми е трудно, но който му е фен, няма никакви проблеми.

# 54
  • Мнения: 98
Привет и от мен, много е хубава новата тема - визуално!
И много полезна за "стари" и "нови" попълнения... Rolling Eyes
Не мога да смогна да ви изчета... ooooh!
И само за ионофорезата с Нивалин исках да споделя, че явно тя ме "изправи на крака" и електростимулацията, която също не е за подценяване...
Неврологът ми каза да не се преструвам, че имам пареза-аз го попитах какво е тогава да не си чувстваш крака от стъпалото и чук да те удари - все тая-тогава заговорихме за ЯМР, но засега се отказах...
с ваша помощ си помагам сама - докога Praynig само Господ може да каже...
Благодаря ви, че ви има и ви намерих... newsm51

# 55
  • Мнения: 615
Привет и от мен, много е хубава новата тема - визуално!
с ваша помощ си помагам сама - докога Praynig само Господ може да каже...
Благодаря ви, че ви има и ви намерих... newsm51

Здравей Ели  Hug
Да се надяваме, че за по дълго сами ще си помагаме, най важното е да вярваме че ще сме добре   Wink.
Аз също искам да благодря на всички,че ги има, намерих много приятели тук и се надявам никога да не се разделяме  Hug (нямам предвид болките  Laughing)

# 56
  • Мнения: 19
 честитор на патерица за рожденничката  (без задни мисли и подтекст) а на другите здравейте оново
карам го малко тука има тука няма ту боли ту се успокоява изключвайки изклю слабостта на крака като цяло е по-доре от преди.
Слушам ви тука за отслабване и диети говорите... аз сега като съм си в къщи само хладилника обикалям Sad Даже прерових нета и съм си намяркал сигурно поне 20 рецепти вкусотийки, които трябва да оптам Simple Smile та ако успея да си запазя теглото при това чревоугодничество дето ме е налегнало 66 кг на 165 ръст в рамките на нормалното ли е или да свалям и аз?

Относно йонофрезата проблема идва от това, че нямаме подобни специалисти тук доколкото знам (в четвъртък ще търча за болнични и ще разпитам в болницата но не храня надежда) а дори да не са 15 дни а 10 дневно пребиваване в софия доста ще изтъни изтънелия портфейл. 

# 57
  • Мнения: 274
Александра, честито и от мен! Малко късно се включвам, но за догодина ще гледам да съм в крак  Wink
nikoletas, я по-добре почвай с Тишо 90-дневната. Аз съм на Дюкан вече 6 месеца и отгоре. Имам свалени 34 килограма, но много трудно ще се захраня. Организма ми е отвикнал от олио, брашно... нещата които не се ядат. Аз съм малко по-инатлива от необходимото и съм си навила на пръста, че ще я спазвам. За цялото време имам само едно несъзнателно прегрешение - изядох кофичка кисело мляко 2% вместо 0.1%. Ако обаче знаех за 90-дневната щях да почна нея. Дава резултат със сигурност!
Роси, ще успееш да отслабнеш щом имаш желание! С помощта на Тишо ще обърнем форума и на диетичен  Joy
benzy, ще те включим и теб към подгрупичката в групата  Laughing Мисля, че с тези мерки си добре. И калколатора на теглото те дава в нормите. Яж спокойно мечтаните манджи и като се заформиш си наш!  Joy

# 58
  • Мнения: 661
Димо , привет  Hug Всичко тръгна от това ,че снощи си вземах вана с кристали от хвойна , които били много полезни за дискова херния . И понеже бях сама , с бира в ръка , реших да се поглезя и го споделих с нашите приятели с подобна диагноза . И така се започна вани , пък хавлийки , пък теляци  Joy
Не знам за вас , обаче аз съм 10 кг по малко от миналата година . То верно ,че и проблемите си изиграха ролята , но и аз не се давам лесно на храната .

# 59
  • Мнения: 56
Здравейте, милички,

Аз се влоших. Освен туй направих и някакво възпаление в урината, което взе много да боли и да тичам до тоалетната буквално през 5 мин. Мислех, че е от хернията, но се оказаха бактерии. Та с антибиотици и парацетамол се оправи. Обаче хернията се влошава и много ме боли крака – вече целия.

Дотук с оплакванията.  smile3520

Ето на какво се натъкнах:

ИШИАС

Няколко клинични опита показват, че куркумин има противовъзпалително действие. Не прибягвайте към шкафа с подправките, а по-добре вземайте капсули екстракт съдържащи 97 % куркумин.
При остра болка, д-р Ивънс съветва да се взема 250 до 500 мг три пъти на ден. Да не се взема от бременни или при силни стомашни киселини, язви, запушени канали или камъни в жлъчката.

За тези които поназнайват английски, текстът на английски е на този линк:
http://www.mothernature.com/Library/Bookshelf/Books/23/128.cfm
(Sciatica nerve на английски означава ишиасен нерв).


 smile3529
Та значи, куркуминът е вещество, съдържащо се в коренищата на растението куркума (на английски turmeric, а латинското му название е curcuma longa). Четох в нета, че индийците приготвят подправката куркума, като варят коренищата няколко часа, след туй ги сушат на слънце и стриват на прах.

Други интереснa статии на английски:
http://www.turmeric-curcumin.com/

Статии на български език:
http://www.visionjan.com/Curcuma_longa_L.htm
http://health.actualno.com/news_267920.html
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=8447
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-02-12&article=266507

Има още много информация в нета.
Ако тук има лекари, нека да помагат.

Четох, че корените на растението съдържат само 3% куркумин. Чудя се, дали е по-добре да се ядат корените (и ако да, дали варени и в какви количества), или да се пият капсули с готов екстракт?  newsm78

Виждам. че и в България продават куркумин на капсули, като хранителна добавка, но само в съчетание с други билки.
Напр. Добавка Terrapoint КУРКУМА / БЯЛ ТРЪН

http://topdobavki.com/catalog/Dobavka-terrapoint-KURKUMA-BIAL-TR … gibkkra7q1rc3kl53

А колкото до отглеждането на куркума у дома, от един български форум разбрах, че в Метро се продават корени / грудки (при репите и гулиите), и от тях може да се завъди. Някои хора го отглеждали в саксия, като красиво цвете.

http://self.freeforums.org/curcuma-t489-15.html

Аз съм решила да го пробвам тоя куркумин, поне не е гаден стероид   nuts,  ама още се чудя дали на капсули или да си купя корени? То е ясно, че подправката на прах не върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт