ДЕКЕМВРИйската тайфа стиска палци за ПОЛИ и Точицата

  • 11 761
  • 307
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Между другото, като стана дума за тестове за алергии...последния път като ми правиха коагулационните изследвания, жената която ми взема кръв ми каза за най-новия тест- взема се периферна кръв (от пръста) и се изследва за алергии към 57 вида храни...това е перфектно за малки деца- не е нужно да им се правят онези гадни лентички на ръчичките и да се отчитат... Thinking
По въпроса за прясното мляко- спорен е! Традиционните книги за бременни и кърмачки са ЗА консумацията му, но последните медицински изследвания действително показват доста причини, поради които е добре да го избягваме...май това е поредното нещо, за което всеки сам си решава...

# 31
  • Мнения: 1 541
Е голяма съм бяла птица....след като от сто часа се чудя що така нещо не пишете днес, се сетих най- накрая да видя да няма нова тема  Tired

Ета, ти си ходеща попивателна за информация и голямо благодарско за преразказването й тук  Hug Уж вече сме тъпкали по тези пътеки, пък колко неща някак позабравя човек за кратко време.

Няма да коментирам въпроса за прясното мляко- както и другите храни при кърмене- аз лично ядях всичко, както и през бременността и не съм имала проблем, което обаче не значи, че това доказва, че е правилно, така че всеки сам да си прави изводите от прочетеното  Peace

portman, ескимото е ЯКООО!!!! Да му е честито на малкия готин мъж! Влюбих се в него- да знаеш и по пълнежа сигурно ще съм захласната  Wink А цвета си е супер- аз обличам Яна от малка в черно често (а сега направо се оливам на моменти) и много се кефя на малки човешки дрехи с този сериозен цвят. Возилката ни също е черна за ужас на БГ- мамите преди 4 години  Twisted Evil Да споделиш после и с вашата каляска какво решение сте взели  Hug

ЧРД на Лизи на Пебс!!!! Да ви е здрава, умна и от ден на ден все по- умна и отговорна кака   bouquet

Нещо щях да пиша още, но мозъка ми спи, след като днес беше ден трети от одисеята "Народа срещу нападението от молци" в сухото ни помещение и съответно из цялата ни къща  Crossing Arms Донесли сме си ги с един био боб от Гръцко (аз нали вече се посрамих пред вас да си кажа, че си нося био- битовизми от далече  Whistling )...възмутена съм- чужденци в дома ми и то ми ядът от провизиите  Crossing Arms

Лека и спокойна нощ желая, а утре, ако молците не са ми изяли и ушите, с нови сили по пропуснатите теми   bouquet

# 32
  • Мнения: 5
Здравейте дружина ! Поздрави от Франция!

Бърз запис и от мен...

Пътуването мина добре. А днес бяхме на преглед.
22см, 740 гр. Всичко е ОК.
И даже имах честта да зърна личицето на Леа (на 4Д)  за малко, докато си спеше  сладко...  Heart Eyes

# 33
  • тук
  • Мнения: 510


добро да е, денят и той

Маянка, така и го направиха на Лия още преди седем години,
само че и взеха от вената - като тестваш много храни (ние тествахме 25 си спомням)
от пръста трябва дълго време, а то не стои човечето
но за това е рано още

Феята, браво на вас и у дома да сте "добре дошли"
покажи ни лицето на Леа и на нас

Милейди, няма да се хваля с каляска скоро  Cry
вчера милото сподели със зълва ми, че сме ходили да гледаме
и тя беше категорична - вие го родете, леля ще му купи
тя иска bugaboo - може да е грях, ама на мен хич не ми харесват
но няма как да и кажа "не ща"... ще пробвам отдалеч, но ще е след раждането

П.С. Ако си имаме Алекс-и
бързо да се разкриват и да са ни живи и здрави   bouquet

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 09:49 от portman

# 34
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен,
Станахме днес малко по-рано. Закуска ,кафе ,и бързам да ви навестя. Heart Eyes
Портман ,космонаф.е супер. Честито на всички мами за новите покупки.  bouquet
И ние май вече набавихме почти всичко за малчото. Много съм нетърпелива и не мога да чакам за 9/ти месец. А и доста неща имаме от каката.
Онзи ден взех кожичка за количката. Незнам дали в Бг. ги возят по този начин,но тук задължително зимните бебета седят или лежат на кожичка. Имам 2 ескимо. в червено и кафяво ,нали ще сме момиченца. Wink
Ета,аз исках само да споделя своя опит ,понеже ми прави впечатление ,че има много различия -не мислех да го пиша ,но а зне живея в Бг. Embarassed Сестра ми има малко бебе и често си говорим с нея за това какво препоръчват педиатрите в Бг.за хранене,какви ваксини има,какви иследвания. Прави ми впечатение,че прекалено много лекарства се изписват ,и като се замисля  дъщеря ми е пила антибиотик единствено когато сме посещавали баба и дядо.
Не ,че тук системата е идеална ,но кусурите са от друго естество.
Все пак и аз имам доста колебания,за храненето преди и след раждането,но както сте го написали  момичета
 ,все сам решава според желанието си как да гледа бебенцето си.
Слънчев ден и много усмивки на всички.

# 35
  • София
  • Мнения: 104
добро утро и от мен и мерси за кафенцето  Hug
portman ти не си добре да се съгласиш на нещо дето не ти харесва - нека да купи леля, ама каквото иска мама - явно парите не са и проблем след като е съгласна и на бугабо Wink Имаш време за дипломация до тогава Mr. Green
*MILADY* леле - аз знам, че гърците са подмолни ама чак пък толкоз, чрез един боб да ти завземат провизиите, това си е направо непростимо Shocked
La Fée браво, че големият воаяж приключи безпроблемно, че и с хубав резултат на финала Hug
Относно кърменето - аз също съм на мнение, че каквито и да е храни в нормални количества не би следвало да вредят, но наистина всеки сам да си решава. Аз лично бих изпила чаша мляко ако ми се пие, да се наливам с литри едва ли. Ние с мъжът и детето не сме алергични към нищо, надявам се исреннно и бебето да е така, но това е божа работа. Живеем в срашно замърсен свят, така че не всичко е в нашата компетенция като възможности.
Относно педиатрите - не съм голям фен също. Тази от поликлиниката дето се води лична на сина ми успя да му скъса кръвоносен съд докато ни показваше на първо посещение как се чисти пъпче на новородено, при все че същото това пъпче беше паднало още в родилния дом и си беше съвсем наред. Та после ходихме до Майчин дом да горят кръвоносния съд да се затвори, че проблема беше голям. Въобще в повечето случаи самочуствие голямо - покритие никакво.
Хайде стига за сега толкова - оооопа забравих - и аз обичам черни дрехи и колички, ама мама е със слабо сърце, а аз съм добро дете Mr. Green

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ви ден!Идва ми да изтръгна гласните струни на съседското куче,
което ме вдигна в 6 часа, мамка му и пес....а имах планове да се търкалям
в кревата, че Агафата е на бабин дом. Не ми било писано.
Честито за покупките на portman и кой още newsm78 оф, забравих.
ета пак желязна в инфото  Peace gdd в предната
отчетна тема, където пишех, доста майки извън БГ ползваха тези кожички, явно
вършат работа.Аз, дори космонавт не бях купила на Агафата. Зимата , я изкара
с едно космато екипче, по гащеризон и боди, най-отдолу. В най-студените дни
я слагах в онези испнските одеяла, които са като сакче.От 8 ден е по улиците.
сега обаче съм се екипирала за Даню, нали мъжките са по-кекави  Laughing
La Fée край на пътуването, остана да мътиш само.
Отивам да кръщавам пак  Wink Другата седмица съм свободна, ако някой иска
да го кръстя, да заповяда на линия съм . Слънчев ден!

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 10:32 от evil

# 37
  • Мнения: 1 391
Здравейте, запис и от мен, за миг!

Прочитам диагонално новата тема, виждам че сте ок и че пазарувате страхотни неща - браво Портман! гот!

Миналата седмица изкарах ме на морето чудесно - плувам си, пека се умерено, разходки, пълен релакс - просто искам да изкарам там още няколко седмици. Вчера отскочихме до София за концерта на Мадона и преживях и това велико събитие - беше ми мечта от малка да я видя и се сбъдна - кеф!  Grinning СТадиона беше претъпкан - не бях ходила на толкова мащабен концерт .. за щастие бях на трибуните седнала, на скътано местенце и виждах прекрасно сцената. Имахме и бинокъл. Носих си възглавничка, която си сложих на корема отпред  Mr. Green Озвучаването беше перфектно, и всичко вибрираше от басите... Но се надявам че бебчо беше добре. Риткаше , днес пак си ритка, както е обикновено. Най-големия ми страх беше свързан с ходенето до тоалетна - напоследък съм много "пикантна" хаха. И не смеех да пия вода. Влезнахме в 18ч, а Мадона почна да пее в 22ч. Всички евакуационни коридори и пътеки бяха претъпкани от народ и ходенето до WC ми изглеждаше мисията невъзможна. Добре че видях един познат в охраната, който ме вкара в една служебна тоалетна на 5м от мястото ми, отключва разни враит и ме спаси. До края не посмях да пия вода... Концерта свършив 12ч. Бях щастлива да видя моята Мадонка  Hug
Днес отново заминаваме за морето за още една седмица. Жалко че май ще се разваля времето, макар че там винаги е по-хубаво от тук - При всички положения ми действа страхотно моренцето!
Като се върна на 7ми септ. ще ходя на глюкозно обременяване. И тук искам да спомена, ако някой има нужда от такова, за установяване на гестационен диабет - профилактична проверка, има такава безплатна програма в Майчин дом. Можете да се запишете и да ви направят безплатно процедурата, която покрива пакет от 500лв. На мен ми се налага заради проблемите с щитовидната жлеза да проверя и това. Макар че на послените изследвания захарта ми беше 4, което е повече от прекрасно  Grinning. Предполагам всичко ще е наред в този аспект, но все пак ще го направя, след като така е редно.
Излезна ми резултат от антитела - отрицателен ура! И влагалищен секрет - уви - със стафилококи... , та като се върна от морето ще ги лекувам. Явно съм много податлива на тях. В 10та седмица имах  гърлото и ги лекувах с антибиотик ЗИнат. Сега ще видим какво ще изпише доки - предполагам глобули. Почнах да пия Цитросепт. Знам че ги мори.  Grinning

Желая ви всичко най-прекрасно и никакви проблеми, до след 1 седмица, когато вече ще приключа с отпуските

# 38
  • Мнения: 2 768
Добро ви утро!
И аз се стягам за кръщене, ама не същото  Laughing Явно сега им е сезона! Догодина и нас това ще ни чака, ух, ха дано!

Хората казаха - яжте си както до сега и си наблюдавайте бебетата. Всяко бебе е уникално, тъй че няма точна рецепта коя храна не понася на кърмачетата. И все пак - алерт към някои храни, като на първо място сред тях е пр. мляко. Причината е един от най-трудно усвоимите белтъци - казеинът (явно преминава и в кърмата). Има доста инфо по този въпрос в нета, ако на някой му се налага.  Peace

Пък педиатрите в БГ... Добрите са по-редки от златото. Поне в нашия град.
Малката ми дъщеря, вече почти на 5, никога, от как е родена не е пила лекарство, освен панадол при Т. Голямата - тя от 7-8 години също. Не знаят що е това хапче, сироп, АБ, хеле пък инжекция! Това е защото просто нямам доверие на педиатрите и ги лекувам с нетрадиционна медицина.
Бях решила да се доверя единствено за грижи за бебето, а те и там с окъкаха здраво.
За това от сега се ровя за инфо и ще разчитам повече на проверени източници. Парен каша духа  Simple Smile

La Fée, добре завърнала се!

portman, ма нИдей са дърпа на такива подаръци  Laughing Я, каква хубава леля има Алекс! Тъй-тъй, с дипломация, тънко й намекнете вашите желания. Тъй или иначе Бъгабу е почти тавана, има къде да се вихриш с желанията  Wink

gdd, в Тойса ги гледах тия кожички. Верно в Германия и Австрия зимата всяка количка е с такава! (нямам представа там ли си, но в тия държави съм ги засичала)
Аз подготвих чувала, който показах май в миналата тема, като смятам също да го ползвам в коша за новородено.  Peace

Ооо, Колибри!   bouquet
Според моя мъж, за концерт трябвало тапичка на пъпа и на... д-то, Mr. Green да се запушат всички изходи за звука  Laughing Много ми е духовит...

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 11:01 от eta

# 39
  • Мнения: 274
Уф изчетох ви най-накрая  Laughing Гледам за храни и алергени сте се разприказвали... Лелееее аз с колко алергии съм, дали бебка ще го наследи тва  newsm78 Иначе прясно мляко НЕ пия (рядко и то с НЕС), така че там проблем се надявам, че няма да имаме.
portman, няма се притесняваш само  Laughing аз също не харесвам Бъгабуто. Дори с риск да прозвуча грубо - струва ми се отвратително грозна, също както и Stokke-то, колкото и да са скъпи  Crazy  ама въпрос на вкус, всеки харесва различни неща, много сме, различни сме  Wink За да не обидиш лелята, кажи и че си си харесала друга количка, еди си коя, и си смятала нея да си купувате.... Аз пък, без никой да ме е питал  Laughing, ще си кажа че не харесвам детските и особено бебешките неща да са в черно - нито количката, нито дрешките, нито каквото и да е в този "траурен" цвят..... това не означава, че аз не ходя само и изцяло в черно, особено зимата, но аз не съм бебе  Peace
Айде приятна ви неделя  Hug

# 40
  • Мнения: 1 745
Здравейте!
Ето снимки от вчерашния ни празник: Рожден ден на Лизи !
Аз малката не съм я обличала в черно!Харесвам дрешките,дето са като за големи и й купувам,но не и черни!Онзи ден й взех едни дънки на Некст,дето са слим модел и много ме изкефиха! Party Виж-количка в черно ми харесва! Peace
Днес се живее навън! Wink
Ще излизаме на разходка!

# 41
  • Мнения: 84
Честит рожден на Лизи с малко заъснение, да бъде здрава и много лъчезарна!
La Fee, радвам се, че пътуването е минало добре и сега остава само да мътиш, както каза Evil!!!
Относно кърменето, имам един въпрос към по-опитните мами: може ли да се тренира /спорт/ докато се кърми, т.е. може ли да се навреди на качеството на кърмата, ако евентуално се отделят токсини? Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 38
Пебс,честит рожден ден на красавицата ти,да е жива и здрава.  bouquet
С малко закъснение за което се извинявам. Embarassed

http://babybutt-ch.erwinmueller.com/shop/artikel-CH-de-BB/7000-7 … k-Sheepy-6244.htm
Тук може да видите за какво говоря. За дъщеря ми нямах такова кожа ,но все пак тя беше на 6 месеца когато дойде зимата ,а сега бебока ще е новороден. Wink
Иначе аз съм в Швейцария.
Поздрави. Е,и ние да излезем навън,че малката дава от 7 часа зор за игра вън. Crazy

# 43
  • тук
  • Мнения: 510
Pebs, така миличко ми стана като гледах снимките Simple Smile
все се радваме на РД на децата, а така времето минава и те изчезват  Sad

gdd приличат ми на кожите на индианците, директно от природата, което е готино
но не знам дали бих, като знам естествения гъши пух какви алергии причинява
това направо ме ... сигурно съм предубедена, ама на, такава съм

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 13:55 от portman

# 44
  • Мнения: 518
здравейте , най-сетне и от нас !
последните седмици бях некомуникативна и апатична , поради което избягвах всякакви социални контакти с лица над 3 годишна възраст .
не че съм изпаднала в тотално  самосъжаление , но за известно време просто  го ударих  един вид на летаргия .

Васил в четвъртък вечер вдигна температура - спешен кабинет и диагноза - онази "модерна" ангина с афти . лекуваме с осцилококцинум и орофар .две нощи се борим с температура , която на моменти отхвърчаше над 39 градуса със свещички и мокри чаршафи с оцет   . днес вече мога да си отдъхна , преборихме се и отървахме АБ .

всички бебета с атопичен дерматит и АКБМ , които познавам бяха изключително и само на кърма . Васето е единствения който беше с дохранване и то в малък процент ."Много чувствителните бебета могат да реагират дори на кравето мляко, погълнато от майката. Малки количества млечен протеин могат да проникнат в кърмата и да провокират реакцията на бебето, дори и ако самата майка не е алергична ."протеинът на кравето мляко е с мн. дълга формула , приема се като неприятел и се атакува от имунната система . по тази причина "  лечебните млека-  са белтъчни хидролизати, т.е. белтъкът на кравето мляко в тях е разграден до такава степен, че не предизвиква алергична реакция".
 не виждам нищо лошо в това , да се ограничи приема поне на пр. мляко .
аз се наливах с доста айрян(съвет от опитна и мнооого хвалена акушерка , на която платих за най-малкото абсолютно безполезната консултация ) може и това да е повлияло .
един простичък съвет " Избягването на каквато и да е храна в големи количества по време на бременноста намалява рискът от хранителна алергия въобще."

в момент в който търсех и приемах всякаква помощ за да мога да кърмя , помолих моя приятелка за съвет . това което ми отговори тогава не ми хареса особоно , дори малко се засегнах " нямам проблеми с кърменето - не мога да ти помогна ". оценявам този отоговор като отрезвяващ и честен . който е търсил всякакви начини и се е борил за всеки грам кърма , може да бъде наистина полезен .

за Поли , радвам се ,че се е събрала такава сума , ама още доста трябва . за моя изненада - приятна , хората с които споделих за да направя съпричастни към нейната кауза , вече знаеха и то някои нямащи никаква връзка с форумите в бг-мама , вече се бяха отзовали , други смятаха да го направят при първа възможност , което идва да рече , че гластността дава резултати .
стискам палци и вярвам , че от Германия ще се прибере щастливо , живо здраво ,четиричленно семейство !

за точица съм силно обезпокоена . дано греша !

pebs , рожденничката и майка й са супер мацки ! страхотни бели рокли !
исках да пиша за всички ви , но ще го сторя по-после  Wink!


 

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 13:56 от oska

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт