Постещи, пируващи, с дечицата летуващи - в 124 арабска тема сте добре дошли !

  • 39 041
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Май, само аз си харесвам косицата да ми начупена нищо, че и изправена ми стои добре.  Със преса не съм си я мъчила. Със сешоар са ми я изправяли като задължително долната част са ми я подвивали навътре .Аз не обичам краищата ми да стоят като клечки. Лесна ми е и за къдрене и за изправяне. Аз си я държа на моите си къдри по рождение- на вълни. Ама трябва много да се грижа за краищата защото се изсушават от боята и се цапотя със разни масла newsm47
ДОНЯ-днеска във една тава сложих печен пипер като го полях със зехтинец а отгоре му сложих разбити яйца със кисело мляко и една мерудия която си купих от Копривщица. Та слагам пипер, млякото със яйцата ако има още пипер още един ред и завършвам пак със яйчената смес. Не слагам сол защото е достатъчно солено от сиренцето. Млякото може и да е прясно но аз предпочитам със киселичко защото става леко киселичко и не добалям солчица. Много леко ястие. Обаче за хора които обичат месо незнам дали ще е достатъчно newsm78Май няма да е.

# 31
  • Мнения: 5
альооо компанията пускам ви един виц така съм се смяла днес със сълзи (на мен много ми харесва с риск да не засегна някого)  господи ,дой ми мъдрост,за да разбирам съпруга си .дай ми любов ,за да  му прощавам.дай ми търпение ,за да се справям с настроенията му.За сила не те моля Господи ,че току виж съм го пречукала копелето
 Mr. Green

# 32
  • Мнения: 171
 Joy готин виц.
Астарта - много е хубав линка. Винаги ми е било интересно рисуването с пясък и картините от цветен пясък, ама съм си абсолютен инвалид с рисуването и с музиката. е това не ми пречи да се наслаждавам. а за рецептите все забравям  Embarassed ще ги поствам в темата с кухнята, снощи просто инцидентно стана въпрос за сладките. Обещавам да внимавам. В компенсация ви пускам няколко снимки с иракски ястия и ако си харесате нещо ще дам рецепта в правилната тема.


да уточня, че рибата може и на фурна да се направи и се казва "масгуф". втората картинка е разновидност на "бириани", което е по принцип индийско ястие и има поне 4-5 основни вида (може и с пиле да се прави), а третата и четвъртата картинка са видове "кобба" или както казват в Сирия "киббе". Първата е оризова в доматен сос, а втората е всъщност голяма, но я режем за удобство.
Bon Appetit !

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 19:29 от hadil

# 33
  • Мнения: 5
 newsm78 и да питам аз какво е това публикации на всички излизат само аз нямам  newsm45

# 34
  • Мнения: 171
newsm78 и да питам аз какво е това публикации на всички излизат само аз нямам  newsm45
оооо сега чак разбрах - наистина на теб ти излизат публикации нула.... хмммм не знам защо - дано по-старшите кажат.

# 35
  • Мнения: 550
newsm78 и да питам аз какво е това публикации на всички излизат само аз нямам  newsm45
ДжиДжи, не във всеки подфорум писаните мнения се отчитат. Например в  По държави, мненията не се отброяват, но в подфорума Родители в чужбина всяко написано мнение е една публикация.
А колкото повече публикации имаш, толкова повече лични съобщения може да запазиш в кутията си.
Повече тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336416.0 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23317.0

# 36
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте всички!

Ние малко по малко се приготвяме за път. Както вече стана ясно за всички-много бавна програма сме, но пък не сме зависими от отпуски, шефове и др. неприятни фактори. Мислим да е така, докато Карумче почне училище, после става по-сложно и ще трябва да решим къде ще живеем за постоянно. Но сега ни чакат още няколко годинки свобода и шматкане. Grinning
Днес избирах подаръци на племенниците на мъж ми. А те са доста, на най-различна възраст. Пазарувам по-често от нета, защото нямам време(и нерви) да обикалям. Та уж само по една блузка щях да им взема, ама после им харесах и полички, и панталончета, и сумата в момента е леееко плашеща. Та ще помисля до утре. А бе зор си е с толкова дечурлига.

НСЕ, приятно прекарване с половинката и щерките, където и да се озовете.

Деси, имаме още работа в Дамаск и този път задължително ще се видим. Още не сме записали нито брака, нито малкия, та ходене до Дамаск ще има още доста пъти, иншалла.

Марси, Делфина, честити ви студенти!  bouquet

Гледам за коси си говорите. И мойта е съвсем права, та я заменям за поне леееко къдравка, моля Mr. Green.

С малкия вечеряхме пица, дето татко ни я направи. В нашто семейство той е по тестените неща, аз само като чуя за тесто и изчезвам. Никога не ми се получават тестените работи, но явно е защото нямам желание. Обичам да готвя други неща.
Та пицата беше супер, оставихме малко и за майстора.
Сега дребния се унася на цицата, а аз му тракам приспивно по клавиатурата. Mr. Green

Желая ви приятни сънища!

# 37
  • Мнения: 171
готово бе хора - моята е къдрава, ама не като на делта на вълни, а на спиралки. та който иска ще му дам, ама не гарантирам как ще му стои на главата.   bouquet

# 38
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
На мен ще ми е добре, Хадил. Grinning Навремето, бях някъде 19 годишна, спиралките бяха на мода и се накъдрих. Много се харесах, за съжаление после дойде момента на изправянето, беше ужасна гледка (става въпрос за студено къдрене) и не повторих.

# 39
  • Мнения: 52
ами виждам за манджи4ки си говорите ние ве4еряхме спагети мн е сладък малкия като ги яде Simple Smile.моята коса също е права беше леко далги4ка,но се постригах на 4ерта дето сега са на мода като подкова.

# 40
  • Мнения: 7
Изчезнах за малко и хоп-приятна изненада...Нова темичка!
Хадил-Благодаря за прекрасното оформление!    bouquet Тези сладки ги знам Mr. Green..естествено,сестрите на моя мъж ги прави-викат им "кюлче"(или аз така съм разбрала Embarassed).Аз обожавам тия,като мидички с плънка от орехи и мед и рулцата с паста от фурми,нарязани,като охлюви.Много са вкусни ,но се въздържам-правят ги с доста количество масло силно сгорещено,което "цвърват" в кладенчето с брашното.Като отслабна достатъчно ще се пробвам и аз да ги направя.....
Марси,Делфина-Честити студенти,само с успехи да ви радват!Аз съм от едно градче на 20мин от Търново и съм на мнение,че има доста обяви и вестник с обяви и може на място да си намери квартира.
Астарта-За съжаление свкърва си не познавам-починала е Бог да я прости!Солта беше дело на сестрите му,но в началото е така-не сме се познавали достатъчно.......В Ирак не съм ходила,но много ми се ходи-е,все някога ще стане!
Ябълчице-На гурбет дойдох за малко,пък останах тука.....
Хайде,разписах се много,пък трябва да го будя да хапне,преди изгрев....вие ядете ли сутрин?
Желая ви лека нощ и сладки сънища!

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 04:13 от miss_tyra

# 41
  • Мнения: 5
цял ден няма никой  newsm78

# 42
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Аз, съм тука ама мълча кЪт пукал Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 52
аз съм тук,но ще ставам,4е си боядисах косата а е време да я измия Simple Smile

# 44
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Във срядата я свърших тази работа аз

Общи условия

Активация на акаунт