не иска второ дете

  • 13 319
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Хора кажета какво да права. Обичам съпруга си, но той не иска второ дете. А аз вече полудявам! Малкият вече е на 4- ри и мисля, че точно сега е момента за второ дете-. Но мъжа ми и дума не иска да се продума по този въпрос. Преблема е че когато малкият беше едва на 45 дена се разболя от коклуш и лекарите казваха че може и да не дорасте. Пълни непрофесионалисти. След половин година ходене по мъките най накрая го излекуваха. Отидохме на море, защото е хубаво деца болни от бронхиални болести да ходят на море, там се разболя от летен грип, направи гърч в болницата в Бургас, защото са ни много компетентни лекарите. Останахме там около 20 дни. Прибрахме се в София, пак вдигна яко температура, зада не направи гърч пак ни приеха в болница, намериха му отит и т.н. От тогава насам той е боледувал, но не повече от едно обикновенно момче на неговата възраст, мъжа ми се стрестна от всичко това и не дава дума да се продума за второ дете. Дайте съвет, все пак не е казано, че и с второто ще е същото.

# 1
http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=&id=2494
Спокойно, случват се чести поледувания при децата.Детето е още малко и уязвимо, но като пораснат, стават юнаци.
А за съжаление създаването на второто дете не зависи само от теб, може би когато малкия поотрасне, таткото ще усети необходимост и от второ дете.Сигурно много грижи и проблеми ви са се насъбрали покрай малкия и затова така.Психически се е натоварил съпругът ти.А впрочем той какво изтъква като причина за нежеланието?

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Четири години не са малко време. Сигурна ли си, че боледуването на детето ви е причината да не иска второ дете или това е само извинение?
Чак пък толкова да го изживява!  Thinking newsm78 Разбира се напълно е възможно да не го е пердолял, но някак си ми се струва странно.  Rolling Eyes
Опитай се да се увериш къде точно е причината, какво точно го притеснява. Освен да говорите по въпроса друго не мога да те посъветвам май. Но без да му натякваш, че искаш второ, а той не. Съвсем спокоен разговор за изясняване на обстоятелствата. Обясни му как се чувстваш и че искаш второ дете и т.н. Сега малко на сляпо говоря, но не познавам лично нито теб, нито съпруга ти за да предложа по-конкретин тактики на убеждаване...

# 3
  • Мнения: 4 380
Боледуването не е причина да не иска второ. Истинската причина е охладняване на чувствата му към теб. Няма по-силна причина за нежелаене на дете от липса на чувства.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Боледуването не е причина да не иска второ. Истинската причина е охладняване на чувствата му към теб. Няма по-силна причина за нежелаене на дете от липса на чувства.

Разбира се! Слушай Ксенка, тя знае какво е положението в семейството ти! Ако искаш да знаеш кога САЩ ще изтеглят контингента си от Афганистан, само тя ще знае.

И аз не искам второ дете, но не казвайте на никой!

# 5
  • София
  • Мнения: 8 000
Според мен не е това причината...Или се притеснява как ще издържате финансово, или че ви е тясно жилището, или че това ще е свързано с по-голямо натоварване и за двама ви...има нещо. Постави се на негово място - тъкмо детето е поотраснало и ти искаш пак да го прекараш през безсънните нощи, боледуванията, хранения, къпания... На мен ми прилича повече да е нещо такова, отколкото, че е наплашен, че детето ще боледува.

# 6
  • Мнения: 22 473
Ако и мен ме попитат - искаш ли второ дете, и аз ще кажа не.
Тоест подхода ти не е правилен.
Опитай с нещо друго освен настояване и мрънкане за дете. Не всички хора си умират за деца и се плашат от всички неизвестни.

# 7
  • Мнения: 1 427
Според мен не е това причината...Или се притеснява как ще издържате финансово, или че ви е тясно жилището, или че това ще е свързано с по-голямо натоварване и за двама ви...има нещо. Постави се на негово място - тъкмо детето е поотраснало и ти искаш пак да го прекараш през безсънните нощи, боледуванията, хранения, къпания... На мен ми прилича повече да е нещо такова, отколкото, че е наплашен, че детето ще боледува.
И аз така мисля. Най-често причина за нежелание за второ дете е страхът дали ще се справите финансово. Криза е все пак, може би имате и някой кредит, или пък иска първо да се преместите в по-голямо жилище..... Нещо от тоя род.

# 8
  • Мнения: 2 070
Боледуването не е причина да не иска второ. Истинската причина е охладняване на чувствата му към теб. Няма по-силна причина за нежелаене на дете от липса на чувства.
хубаво е да мислиш преди да пишеш

# 9
  • Мнения: 411
опитай се да му обясниШ,4е детето няма да си има никого ,когато един ден вас няма да ви има,4е Ще израсте егоист и т.н.

имам приятел от дете,с който сме израсли като брат и сестра,все казваШе 4е не му стигат пари да изхрани едно камо ли две,4е пак болести ,безсънни ноЩи и т.н.жена му много искаШе и аз се мъ4ех да го убедя,но ниЩо.
докато един ден се 4ухме оплака се ,4е е безработа и аз като на майтап му казах"ами ,4е като друго не правиШ,то поне върху дете работи"
отговора му беШе"то аз тая работа ве4е я свърШих
сега имат две прекрасни дъЩери на 16г. и на 3г.
НЕ съжалява  ,4е се е слу4ило(непланувано)

а говорили ли сте ако слу4айно се слу4и ....знаеШ 4е няма ниЩо 100 % сигурно

# 10
  • Мнения: 59
Боледуването не е причина да не иска второ. Истинската причина е охладняване на чувствата му към теб. Няма по-силна причина за нежелаене на дете от липса на чувства.

ОООООООООООО,никак не съм съгласна с това!
Чувствата при нас са силни,а аз съм тази,която не иска второ дете.
Истината е,че се натоварих психически много с първото,въпреки че детето ми
е здраво,слава Богу!

Просто хора като мъжа на авторката и като мен са отговорни и не искат
да се натоварват повече от възможностите си.Разбира се,това е мое
мнение,всеки има различна гледна точка. Peace

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Боледуването не е причина да не иска второ. Истинската причина е охладняване на чувствата му към теб. Няма по-силна причина за нежелаене на дете от липса на чувства.
хубаво е да мислиш преди да пишеш
Важното е да се пише, мисленето не е за всеки.

И според мен причината да не иска второ е друга (не в теб).

Чувствата при нас са силни,а аз съм тази,която не иска второ дете.
Не искаш да си признаеш, а? Joy

# 12
  • Мнения: 46 562
А защо пък трябва да иска?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Боледуването не е причина да не иска второ. Истинската причина е охладняване на чувствата му към теб. Няма по-силна причина за нежелаене на дете от липса на чувства.
хубаво е да мислиш преди да пишеш
Пали,права си!:peace:
И боледуването и трудностите при отглеждането може да са причини за нежелание за второ дете.С мъжа ми много се обичаме,но и той категорично е против второ дете.Отглеждането на щерка ни ни коства много усилия,пък и ние не сме първа младост.Аз от опит съм разбрала,че няма смисъл да настоявам и засега си кротувам.Ако си промени решението-добре,ако не- живота продължава.Искам и той да го желае.

# 14
  • Мнения: 68
Мерси на всички, които отговориха. Да причините, които изтъква са, че не иска да преживява всичко от самото начало, че сме в криза, че нямаме кола, че трябва да си купим по- голям апартамент. Но дали това не само извинения за това че той просто не иска второ дете. Може би наистина трябва да спра да му натяквам.

Общи условия

Активация на акаунт