проблем с маникюра

  • 818
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте,

имам един проблем и искам да попитам как се справяте с него. Като се лакирам, на втория ден самите върхове на ноктите вече са обелени. Ползвам добри лакове, слагам покривна основа отгоре, но все пак точно върховете на ноктите винаги са обелени на втория ден и е ужасно грозно. Нормално ли е това и как се справяте с този проблем?

# 1
  • Мнения: 97
Точно "обелени" ли или по-скоро като "изтъркани", и то не самите нокти, а лакът. На мен ми се получава така именно когато съм с качествени лакове, а се "бели" при тези с по-ниско качество. Това е от повече търкане на върховете на ноктите до различни предмети, включително и при писане при някой вид клавиатури. Справям се като си намазвам, но съвсем леко и перпендикулярно на дължината на нокъта, само върховете със същия лак.
Дано си ме разбрала, ако се покаже е елементарно, но с думи се затрудних да го обясня. Embarassed

# 2
  • Мнения: 179
vessit, изтъркани точно  Simple Smile разбрах какво имаш предвид, ейсега ще пробвам дали мога Simple Smile мерси много!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 214
И аз имах същия проблем.... лакирам се и след ден вече лака е като изтъркан по върховете на ноктите и трябва да се сменя. От половин година вече съм с гел и забравих за непрекъснатото лакиране. Сега лака ми издържа със седмици - махам го само защото ми е омръзнал цвета му.  Laughing

# 4
  • Мнения: 179
И аз имах същия проблем.... лакирам се и след ден вече лака е като изтъркан по върховете на ноктите и трябва да се сменя. От половин година вече съм с гел и забравих за непрекъснатото лакиране. Сега лака ми издържа със седмици - махам го само защото ми е омръзнал цвета му.  Laughing

Passion_G, извини ме за невежеството, но какво точно представлява този гел? Embarassed Предполагам, че се слага от маникюрист.. Аз имам толкова разходи откъм косата си, че за маникюрист не остават средства и време. Опитвам сама, гледам винаги да съм лакирана добре и с хубав лак, но то като измия пет чинии и върховете веднага се изтъркват Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ами тук има доста теми от рода "ЗА" и "Против" поставянето на гел върху ноктите. - можеш да ги прочетеш. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254996.0 Аз лично съм доволна от резултатите -  Ходя 1 път в месеца, за да ми подновят гела и после забравяш за ноктите!  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 16 113
За  изтъркването на лака съм чувала от дъщеря ми/професионална маникюристка и фризьорка/ като слагаш накрая топ-лак да намажеш и  вътрешния край на ноктите и горната част. Ако разбрахте какво искам да кажа.
Друго - може би миене на съдове с ръкавици. Но на мене не са ми удобни.
Гела - иска си поддръжка на месец или на 3 седмици. Първоначалното поставяне е около 60 лв, поддръжка - 15-20.  За цени - влезте в сайтове на салони и там си пише.  Моите може да не са актуални.

# 7
  • Мнения: 779
 винаги го правя така-2 слоя от лака и отгоре топ лак-единственото важно е съхненето между 3те пласта 10-15 минути между всеки-става бетон за 6 дни  bouquet с лаковете на катерин арли

# 8
  • Мнения: 118
Запис да ви следя.

# 9
  • Мнения: 179
винаги го правя така-2 слоя от лака и отгоре топ лак-единственото важно е съхненето между 3те пласта 10-15 минути между всеки-става бетон за 6 дни  bouquet с лаковете на катерин арли

Уау, наистина ли? На мен един не може да ми изсъхне за толкова Sad За два не съм си и помисляла, тъй като знам, че легна ли да спя, на сутринта ще е на черти. Иначе няма спор, че с два пласта маникюрът изглежда много по-наситен.

Сега съм с някакъв дългоиздържащ на Манхатън, но проблемът пак са върховете. Иначе съм с бързосъхнещите пак на тази марка, но изборът откъм цветове е доста ограничен. В една парфюмерия на Славейков открих бързосъхнещи на Севънтийн и съжалявам, че не си взех, защото вече бях син купила, а цветовете, които имаше там, бяха много свежи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт