Юли 2009 - Тема 70

  • 13 862
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40
Tanya Simple Smile - ЧЕСТИТА ТИ БЕБОЛИНКА КАТЕРИНА!

КОКТЕЙЛ - ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ЕМИЛИ!

goldi81 - ЧЕСТИТА ТИ МОМА!

# 46
  • Мнения: 72
MAMA MISHE - в МД е в родилното са мн добри, аз съм доволна. Отивай спокойна, никой за нищо не ти иска пари там. Аз през цялото време се колебаех за епридурална и те ми викат, няма смисъл само пари да даваш Simple Smile. Имаше една акушерка, която последните 2 часа седя плътно до мен докато виках Simple Smile
galeto123 - те тези акушерки си имат заучени реплики Simple Smile

За пъпчето - нас ни падна на 6-тия ден, беше много гнусно с тази щипка. Сега на 10-тия ден ми изглежда много хубав Simple Smile Още не сме я къпали във ваничката, но мисля днес да и е за първи път Simple Smile

Хайде юлски мами, малко остана до края на месеца да се местим всички в родили Simple Smile
Много ми е интересно да чета за всички бебчета как се развиват Simple Smile
Аз се чудя за моето, тези 2 дни като се наяде и не заспива през деня, а преди заспиваше на секундата. Дали не е гладна ? Но си мисля, че ако беше много глада щеше да реве, а тя седи и си гледка и се опитва да си яде ръцете Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 208
Честито на coctail, Tanya и goldi81 !!! Да са им живи и здрави бебчовците

Аз имам две моми ама да ви кажа за пишлето - миналата година попитах нашата педиатърка за детето на моя приятелка кога да запелва пишлето- тя ми отговори,че това вече повечето лекари го отричат и да не го прави  newsm78

Чочо-сан , вече за втори път бъркам кога ще раждаш ....аз май повече нетърпение и от теб имам.Първия път те нагласих на 24,06  Laughing

Хайде днешните мами начело с Миласара да не се стискат ами да съобщават хубави новини.

Момичета,какви са тези депресии дето са налегнали всяка втора.Я по-ведро - гушкайте бебчовците,ако няма още такива галете коремчета и се усмихвайте.Всичко ще е наред и ще бъдете най-добрите майки   bouquet Hug

# 48
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен момичета!

Ние от понеделник сме си вкъщи, но едва днес успях да ви дочета.
Специални благодарности на всички за пожеланията към нас - направо ми се насълзиха очите като ви четох! И наистина на 15-ти сме направили рекорд - браво на нас, но има още време и някоя дата може и да подобри рекорда - дерзайте мами, които все още сте 2 в едно  Heart Eyes
Моето секцио мина много добре, възстанових се много бързо в сравнение с първия път и сега вкъщи се чувстваме доста добре. Марти папка добре, само на кърма е, отказва ми вода. Има също лека жълтеница, която се надявам да отшумява вече. Пъпчето падна вчера сутринта и вчера беше и първото му истинско хубаво къпане - много му хареса! След къпането напоявам пъпчето доста обилно с 95 градусов спирт и после поръсвам с прахче Топоцин, което изсушава това за някой, който пита, какъв е тоалета на пъпчето
Все още не сме излизали навън, утре си чакаме количката, само го държа по мъничко на балкона във вечерните и сутрешни часове. Много са ми интересни коментарите ви за забелването на пишлето - изпитвам някакъв страх от това  Sad, специално следя постовете на Лени (Лени благодаря ти!), тя има бая опит с "пушките", както ги нарича  Laughing Та в този ред на мисли да попитам: струва ми се, че едното тестисче не е долу в торбичката - сякаш самото едното е там. Четох, че може да слезе и по-късно, но кога ли Thinking Пък и със страхотния ми късмет педиатърката ни до понеделник е в отпуск и ще взема на едно листче да си запиша всичките си въпроси .....

Честити рожбички на всички, които не съм поздравила! И успех на мамите, които очакват бебенцата си!   bouquet

# 49
  • Мнения: 32
MAMA MISHE, ако е било тапата, според едната ми лекарка се очаква родова дейност до 24- 48 часа, според другата може даминат и 10 дни, на мен ми падна на 15- ти, още чакам, ти може да почнеш да раждаш всеки момент, божа работа. Чакаш контракции или изтичане на водите.
Славена, гледам, че много мами са отговорили, на мен една акушерка ми обясни, че може да се мокри, даже е желателно да се заплаква, защото много често попада мръсотията от памперса и е по- опасно да не го мине една вода, отколкото да мине. После докато не е паднало се слага малко спирт 95%, а като падне няколко дни 75%, като всеки път се ръси и пудричка, педиатърката ще ти каже каква. Другите мами, които имат реален опит да казват така ли е или не.
Аз да се оплача пак ме събудиха, за н– ти път една приятелка да види как е положението и да ми обясни как се диша, какво правя и тн., опитах се да й обясня, че в Холандия може и да е приложимо, но при нас не стават част от съветите й. После отново ми се звъня на домашния, друга приятелка защо ми бил изключен мобилния и вече изнервено казах, че за да си почина, идвали към нас на гости. Пак ме попита, както всеки ден дали има симптоми и аз вече се изнервих и й казах, че ако ме попита още един път ще го изръся от нерви. Като проима ще си тръгна към болницата и ще си родя, няма да стоя и да си лафя с нея. Всички са убедени, че като тръгна да раждам и трябва да им звънна, обясних, че в този момент със сигурност няма да звъня по телефоните, като се почуствам по- добре, като родя ще пратя смс, но преди това хич и да не чакат. Всички мислят, че са най- важни и на тях трябва да се звънне. Знам, че го правят от грижа за мен, но егаси досадата, едвам ги издържам вече. smile3511. Накрая наистина ще си изключа телефоните.

cocktail, честита девойка, нищо за секциото, важното е, че вече сте си в къщи и всичко е наред newsm51, goldi81, честита девойка и на теб newsm51

# 50
  • Мнения: 11 826
Tanya Simple Smile, честита дъщеричка! Много щастие да ви донесе!
cocktail, честита радост и на теб! Забелязах, че изчезна! Ама ти и на термин точно си родила!
goldi81, честито! Чакаме да разберем името на малката принцеса!

Чакаме вече и хубавата двойна новина от milasara!
Берушка все така ми се губи!! Дано всичко е наред!
Гале,  Hug Да, Юлиана е, нищо, че не се вижда добре, някой ден ще ви пусна повече. Ваксините - с Юлиана първо бяхме на абонамент в Св. Лазар и влизаха в таксата, по-късно се изместихме при друга педиатърка и там на нея ги плащахме, тя ги осигуряваше. Предполагам и при вас ще е така като кажете, на място всичко, едва ли ще се налага вие да ги търсите.
Вигантол - след като четох доста, окончателно реших да не давам. Витамин Д се натрупва в организма, осъществява се запас за дните без слънце. Затова ще гледам да спазвам правилото - всеки ден излагане на 40% от кожата на слънце за минимум 10 мин. без слънцезащитен крем (лице, ръчички и крачета) или 40 мин. ако е облачно. Също въздушни бани - голичък на отворен прозорец пак за 10-15 мин. Скоро разбрах, че така запаса на Витамин Д в черния дроб е за около 3-4 месеца напред! И последно по темата - все пак, който реши да дава, а и през зимата в облачни дни, нека това да бъде Вигантол - натурален, а не Девиат - синтетичен!
amanita, успех с гърдите! Да, сега е нормално всеки памперс да е наакан!
EliG, хайде дано не се налага  да прибягвате към обиколки на Руски паметник! Wink И бързо да ти се оправя настроението!
Lennyh, не искам да оспорвам практиката ти на майка на две момчета, но аз не смятам засега да пипам Влади, четох доста и това сякаш са остарели, само български практики! Съветвам се също с моя приятелка в Лондон, която има момченце, с педиатър още не съм говорила по темата, но нищо чудно това да е поредното нещо, за което няма да ги послушам.  
Emily_, в тази връзка, не е нужно да я слушаш и ти, особено пък за хранене и захранване, слушай себе си, почети и избери как искаш да гледаш детето си. За Витамин Д писах по-горе.
Дзимби,  Hug Наистина ЕБХ отнема време, аз тук мога да си го позволя, а и Юлиана сега я няма, но и да е тук има и кой друг освен мен да се грижи, а и както съм писала и преди почти никаква домакинска работа не върша, което не е за подценяване. Ако бяхме в София щеще да ми е по-трудно, но се надявам, че докато се приберем ще сме се нагодили и ще разпознавам по-точно сигналите и улучвам момента, а и Юлиана ще е на градина.
Успех с коликите! Между другото казват, че ЕБХ също помага за коликите и много често бебета нямат, Влади все още няма!
Диди, браво, само дано на мъжа ти не му липсва тази процедура. Wink
Стеф, tan, за пъпчето - само спирт е достатъчен, следи се да не сълзи, а колко дни то ще си покаже, нашето е "затворено" и няма какво да му мажа, няколко дни след падането само.
medula,  хубави снимки, хубава Ния! Hug И на мен това ми е бойното име - манджата. Simple Smile
Hrispa76, дано се срещнеш с твоето бебче преди 28-ми., а кошарката ще си я харесаш най-много като е то в нея! Wink
Марулче, чудни са ти девойките! Ще стискаме палци за тортата и ще чакаме да я видим и ние на 2 август! Hug
Карелия, на Влади падна на 13-тия ден от раждането, аз също си спомням, че на Юлиана  падна по-бързо, не знам дали има връзка с големината на бебето, но тя беше далеч по-дребна.
Mishe333, Bory, малко остана!
Драга, за да те успокоя - аз нямах нито една стрия по време на бременността, говоря за корема, на други места си имам от преди, 10-тина дни след раждането ми се появиха розовки, сега пак мажа, ама..
Грация*,  Hug Hug Браво на малката Мария, да пишеш колко е пораснала, като отидете!
MAMA MISHE, успех! И пиши, ако искаш да се присъединиш към нас в списъка.. или просто си питаш.. не е задължително, разбира се.
Деянова, не се тревожи за акото, нормално е, нашето също все още е воднисто, а и вода не давам. Тук също е жега, но в къщата и на сянка е добре. По някое време през август ще се качим на Св. Константин и може да се видим.
Стеф, следващия път, ако си на линия, пускай! Hug  За те няма значение щом нямаш някакви притеснения, но за прегледа на Ивайло, има ваксина, предвиди го, аз тук се уговорих и днес ще ни я бият.
svetly_, ако столчето за кола ви е Maxi-Cosi, да едни и същи са адапторите на всички модели Quinny! Peace Нашите са на Buzz, но сме ги давали за ползване и на Speedy.
Ani_1981, какво по-точно чакаш, въобще не чакай, а излизайте още днес надвечер, че е по-хладничко!
linet102, нормално е да започне да будува повечко, и ние сме така - гледка си, кротува си, радва се като му говоря..
Evita, добре завърнала се, браво, добре се справяте с Марти! За тестисите ще ти пише и Дзимби, макар че при тях беше херния, аз имам познати с момченце, на което така и не слезе единия, но няма нищо тревожно!
Радина, да пишеш след прегледа, аз следобед ще се отчета.

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 11:47 от Сиси ♥♥

# 51
  • Мнения: 253
Честити бебенца на мамите Коктейл,Голди и Таня!!!
Аз да ви се похваля,че бебка от снощи спи по 3-4часа и памперса беше пълен  newsm44 А тази сутрин така се беше омазала до ушите и даже беше леко рядичко акото.
Момичета,когато мине жълтеничката,какъв става цвета на лицето?
И да се оплача,че като бяхме още в болницата ми разрани лявото зърно  newsm45 Мажа си ги със ГАРМАСТАН,ама много не ми помага.Кажете някой лек.
Аз ще ходя утре да ми махат конците и да взимаме акта за раждане на бебка  smile3503
Аааа,забравих....Когато ще излизаме за първи път каква козметика да взема и какъв фактор?

# 52
  • София
  • Мнения: 6 184
Аз съм най-големият син на milasara, пиша да съобщя, че тя роди:
Дамян - 2950гр и 48см и Зара 2680гр и 48см. И тримата са в отлично здраве, следващият пост - от майка ми когато се прибере.

# 53
  • Мнения: 281
Аз съм най-големият син на milasara, пиша да съобщя, че тя роди:
Дамян - 2950гр и 48см и Зара 2680гр и 48см. И тримата са в отлично здраве, следващият пост - от майка ми когато се прибере.


Честитооооо


 Hug

# 54
  • Мнения: 86
Честито на milasara! Честито и на теб, и на цялото ви семейство, бате!   bouquet Страхотни мерки и имена имат малките сладурковци! Бързо възстановяване на мама!

# 55
  • Мнения: 253
Аз съм най-големият син на milasara, пиша да съобщя, че тя роди:
Дамян - 2950гр и 48см и Зара 2680гр и 48см. И тримата са в отлично здраве, следващият пост - от майка ми когато се прибере.
Да са живи и здрави Дамян и Зара!!!

# 56
  • Мнения: 1 208
Какви големи дечица си има Миласара.Моето,че беше едно и е толкова Laughing
Да са ти здравички и послушни- и не само те - цялото семейство да те слушат начело с таткото  Hug

Леле Сиси с този пост уби рибата  Laughing То наистина не е нужно да четем целите теми ако не сме влизали цял ден а само твоите постове  Hug Мъжа ми чак вчера се усети,че вече не ме цеди- той горкия е толкова заблян и разсеян,че не обръща внимание.Ей сега спи нашенеца а Катето реве до главата му ама не я чува. ooooh!

# 57
  • Мнения: 32
Урааа още една мама героиня си имаме, да са ви живи и здрави, прекрасни имена, Миласара, да сте живи и здрави newsm51 smile3525
Сиси, това се казва упсокоение hahaha, тоест като родя да се огледам, защото там където не са успяли да се появат стрии преди това, да ги чакам сега Joy.
Да питам колко Инфакол да си поръчам, братчеда ще си идва, проверил е 3, 22 лири е, което е доста различно от цените, които казвате?

# 58
  • Мнения: 76
ЧЕСТИТО НА МИЛАСАРА!!!! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ДАМЯН И ЗАРА!!! МЕРКИТЕ ИМ СА ЗАВИДНИ ЗА БЛИЗНАЦИ!

# 59
  • Мнения: 11 826
Ехааа.. батко вестоносец досега сме нямали! Wink

Миличка, milasara, честита двойна радост!! Нека Дамян и Зара донесат много щастие на всички около себе си! Да растат здрави и усмихнати! Честито на малкия и големия батко! Наздарве на тате!

Дарка, купи си Лансинох за зърната!  Peace Слънцезащитен засега не ти трябва, просто се пазете от силно слънце!

Диди, ама не ми ли свикнахте.. като мога пиша, този от вчера го почнах.. разнасям се с лаптопа из цялата къща, добре че Георги ми е осигурил Wireless навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт