"ДЕКЕМВРИйското дете - расте, расте и пак расте!"

  • 15 363
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
мимина при нас това, което описваш е почти ежедневие. Ето в момента Пепи не ходи на ясла, тъй като баба му е в отпуск, и искаше двамата да си ходят на плаж и да се гледкат. Аз дори се зарадвах, но вечер като се прибера от работа в момента, в който ме види казва: Мама да се маха, или мама да отиде отатъка.  Cry Просто, с който е през деня - него си търси. На мен в началото ми беше много мъчно, че така грубо ме гони, но установих, че това трае най-много час. После иска да излизаме навън, да играем и всичко си тръгва по старому. На другия ден историята се повтаря. А, недай си Боже да е наблизо дядо му - всички останали сме аут.  Mr. Green

Да се похваля, че имаме определен напредък с памперса. Слагаме го само като спи /следобед и вечер/. През деня е без памперс, но ако пропусна да го изпишкам, става беля. Ако обаче го следя за определени сигнали, които ми подсказват, че има пиш, се изпишква. т.е. не идва да ми казва сам, трябва аз да следя и да напомням....но и това е нещо. След седмица обаче Пепи отново тръгва на ясла и незнам как ще процедираме там. Май ще се върнем пак назад към памперсите, ако до тогава евентуално не почне да казва, в което аз силно се съмнявам.... newsm78

# 31
  • Мнения: 95
Моят дребосък е точно обратното, когато и бил при баба си се залепя за мен като ваденка Mr. Green Не че и без  да е бил при нея не е до "полата ми" но ако е ходил някъде само за ден после не мога да се откача #Crazy

# 32
  • Мнения: 4 967
Мимина, напълно те разбирам как се чувстваш. По подобен начин постъпихме когато се роди Венета. Баткото се разболя и го изолирах в другата стая с баща му. Нямаше как да е в друга къща.  Но горкото лежи с висока температура, а аз стоя при бебето. Гледах много-много и аз да не общувам с баткото, че да не пренеса някой вирус. Венета тогава беше на 1 месец. Знам, че ти е тежко, но след ден-два ще си я вземеш. Най-важното е този гаден вирус да не пипне и мъничкото човече.  Hug
Здравче, говори с госпожите/лелите в яслата. Помоли ги да го подсещат по-често. Занеси резервни гащички и дрешки.  Така бяхме с баткото навремето. Той дори беше по-малък - на 2г и 2-3 месеца. Памперс му сагаха само за сън. Имаше дни, в които нямаше изпускания. Някои дни пък перях 1-2 чифта гащи, голяма работа. Дано излязат сговорчиви, че всякакви ги има!

# 33
  • Мнения: 423
Минавам само на бързо да ви покажа част от почивката http://www.youtube.com/watch?v=E1VgBAcuKWM&fmt=18, после ще дам още, ама нека ги оправя!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 893
малко снимчици от малък змейко: http://andonova.multiply.com/photos/album/15/Kaloyan#28 от тук са по-новите
и да ви покажа малкия ганГстер - http://andonova.multiply.com/photos/album/15/Kaloyan#32  Sunglasses Mr. Green

изяла съм една буква  Crazy

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 22:32 от Virginity

# 35
  • Мнения: 125
6e go izqm! mnogo 4isto li4ice s fizionomijka, a e vs16nost tolkova malak. sladurko!!!

# 36
  • Мнения: 125
Vladko sa6o izglezda mnogo golqmo mom4e, malak maz.
Sori, no bg-to mi iz4ezna.

# 37
  • Мнения: 399
Здравче,Бети, Hug ! Като се замисля и друг път се е случвало това (не само с мен),но наситина е било за кратко...просто сега явно го изживявам по-така,защото се притеснявам и ужасно ми липсва  Sad Преди малко обаче ми се "обади" от тел на дядо си самата принцеса и така сладко ми бърбори,аз дори не я слушах...обаче първите й думи бяха "обичам те"  Party то май затова нататък нищо не чух  Laughing ...та така  Flutter
Здравче,браво за напредъка с пампата!  Grinning
Вержи,малкия е голяма муцка ...толкова е крехък,а съвсем скоро ще е само за щипкане и хапкане на баджаци  Mr. Green ...аз поне моя го "изяждам"  Blush
Спокойна вечер момичета и мъничета! Hug

# 38
  • Мнения: 1 768
Здравейте и от мен!

Като сте подкарали бисерите на малките муцунки да добавя.

Питат Микаела как се казва.Отговаря Мики Маус.
А от къде си?
Отговаря от Дисни Ленд.
А къде се намира?
В Троян заявява гордо тя. Mr. Green

Иска да гледа филмчето не Златокоска,а Коска Боска. Mr. Green

Питам я какво иска да закусва.Отговаря ми,че иска филийка с мермалад и череши с костилки. Mr. Green

Последният бисер е "дай само за малко да видя бебето и ще ти го сложа пак". hahaha

Обяснявам,че ще става кака.Много е трудно,понеже кака/каке на немски означава лайно.Представете си какво и се върти в малката главичка. ooooh!
Както и с това муш.Винаги като се обличаме и казвам муш едната ръчичка,муш другата.И тя си е свикнала да си казва така.Да,но в градината ни гледат странно.Муш/муши на немски е женски полов орган. #Crazy

# 39
  • Варна
  • Мнения: 893
Веси това с изгубени в превода е много забавно  Laughing мен ми е много интересно Мики прави ли разлика между двата езика  Thinkingпреди време видях едно 4 годишно момиченце ,дето майка му трябваше да му напомня да говори на БГ Laughing то говори английски,Лора български, гледаха се умно, но въпреки това си поиграха  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 333
Веси, бременноста ми я потвърди док в 5 седмица, тогава беше само ембрион, в 9 седмица установи сърдечна дейност и движения  Peace
Мимина, в началото на месеца лепнах летния грип с повръщане и се наложи да ми слагат системи в болницата. Не бях виждала Кристиян ден и половина и една нощ  Sad. Когато се видяхме той ми каза да отивам самичка навън на разходка  Sad, а по принцип е много мамозависим. Мисля, че наистина ни наказват по някакъв начин  Thinking и те разбирам как се чувстваш. Все си казвам да не бъда егоист и че е съвсем в реда на нещата детето ми да обича да е и с други хора  Mr. Green
Един бисер на Кристиян по повод бебето. Обличам го на спалнята и понеже той се  хили и се мята му казвам да внимава да не ме ритне в корема. Той се замисля и ме пита " мамо, да ритна ли да излезе бебето  newsm78" . Обясних му, че бебето е мъничко и трябва още да яде и да порасне преди да го видим. Кристиян вече без да се замисли заявява " трябва чушки и домати да яде, за да порасте"  Joy
Вержи, специално Кристиян знае кои негови близки хора говорят английски, помни като слон, но отвреме навреме смесва от рода на " мамо, мамо, ела да видиш един itsy bitsy spider" Joy

# 41
  • Мнения: 399
Привет!
Детелини   bouquet ,нямам против да обича други хора,но ние нали трябва да сме номер 1 ! Crazy

Хайде и аз да разкажа една изцепка...когато се удари,веднага бива цункана,когато я преобличам,цункам краченце,после и другото,че "да не се сърди"...до тук -нормално,но един ден баща й я облича и какво чувам от съседната стая..."Тати,цункай кАченце...мляс...дУгото...пак мляс...тати,цункай дудата... Shocked ...аааа,тати,като пораснеш голяма ще си намериш някой да ти цунка дудата  Crazy ..." Та тъй... Laughing

Лек ден и по сянката,ей! Grinning

# 42
  • Варна
  • Мнения: 893
мимина  Joy вкъщи имаме ритуал след баня - тати я хапе по мокрото дупе и понеже вечно е брадясал - гъделичка и голям смях пада Mr. Green тя сама ходи да му се гъзи и вика "айде папай"  Joy дава едната бузка , после другата и понякога се изцепва "папай малкото дупе" (дудата) и Найден  #Crazy
опитваме се да и обясним че малкото дупе не се папа,защото ще боли! да видим до кога ще ни вярва  Joy

# 43
# 44
  • Мнения: 125
Ох, че весело тука с тез малки моми!
Миналата година като идвах тука сама (по повод на сърденето) и аз го преживях. Добирам се с последни сили до свекини, Симо води Коко и оня като се лепна за батко си - аз минавам от ляво, той му се гушка от дясно и не иска да ме погледне. Ревнах аз..., добре че Симо се сети за пожарната, дето ви през целия път в багажа, та да го подкупя. Сега започнал да пита за мен всеки ден, явно се впечатлява, че другите деца ги вземат майките им, а неговата е само на монитора. И как ще се разделяме след 5 седмици просто не знам!
Стискайте палци за едно нещо! Ако стане, ще си го вземем бързо и ще влезем в системата тук най-сетне!

Общи условия

Активация на акаунт