ЖЕНАТА ЗОДИЯ РИБИ - 8

  • 19 522
  • 445
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Нур даде много интересна тема за размисъл.аз преди няколко теми ви казах за проблема 2012година
Какво ще има тогава? Да не би да излиза 11-ти сезон на Старгейт?  Mr. Green   bowuu 

# 16
  • Мнения: 5
Бе дето се вика ще поживеем-ще видим  Laughing така де....

# 17
  • Мнения: 370
така е Нур,всичко във този свят е вързано и навързано,но ние хората се ровиме каде ли не и за какво ли не и пак неможеме да навържеме неща. аз мисля,че от там идва целия проблем.
е а дано ни върви след като юпитер влиза в риби.

# 18
  • Мнения: 5
Тъй верно, Ивка. А иначе симеон е баща на доста деца де, както повечето от бг царете, които са имали и по един сюрбилюк жени, но 2 от тях са Иван и Боян. Държа да подчертая, че официална информация за тия работи няма почти никъде. Откъслечно, подметнато на моменти, но нищо конкретно. Та Иван е Иван Рилски. Боян е Боян Мага.

# 19
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Сега наистина ми остава да се замисля и за 2012 и са ме прибрали директно в Курило  ooooh!
Не че не съм ги мислила тези неща,и за великата конспирация също,и за много други неща също ..........  Thinking
И Нострадамус четох преди години.........
Ще гледам първо живота ми да вземе някаква насока,по спокойна,та да мога да се оттдам на по-велики размисли  Blush

# 20
  • Мнения: 5
Сега наистина ми остава да се замисля и за 2012 и са ме прибрали директно в Курило  ooooh!
Не че не съм ги мислила тези неща,и за великата конспирация също,и за много други неща също ..........  Thinking
И Нострадамус четох преди години.........
Ще гледам първо живота ми да вземе някаква насока,по спокойна,та да мога да се оттдам на по-велики размисли  Blush
Хихиихххх, как ме разхили само  Mr. Green Ми да, то аз от Курило пиша в момента, Пегъзи и аз сме в една стая.  Mr. Green Не го мисли чак толкоз пък ти, сама каза - оправяй другите неща сега. И умната.  Naughty И късмет!  Hug

# 21
  • Мнения: 155
Абе аз не можах да разбера що обсъждаме Симеончо  newsm78 Embarassed

# 22
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
........ И умната.  Naughty ........

Ей това май не ми се отдава особенно.
Питай ме що още отговарям на обажданията от ПТ  ooooh!
А късмет ще ми е нужен - за работа като начало.

# 23
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Абе аз не можах да разбера що обсъждаме Симеончо  newsm78 Embarassed

Заради Боян Мага и Иван Рилски - били са му децата.
сега чакаме НУР да ни светне,или да повдигне леко завеската и ние .........

# 24
  • Мнения: 5
Абе аз не можах да разбера що обсъждаме Симеончо  newsm78 Embarassed
Симеон бе, слънце, ориджинъл цар Симеон, не Кобурга. Говоря за него, щото е баща на Боян Мага и Иван Рилски. Нещо, което историята официално премълчава. Запитай се що ли така става.....

Доромче, спри да вдигаш телефона пък ти  Crossing Arms А да, за Боян Мага и Рилски....Боян Мага е действителния "автор" на Богомилството, което обаче официално се преписва на един простичък попец на име Богомил. Иван Рилски е последвал идеите на брат си и всъщност до ден днешен е единственият Богомил, признат от БПЦ. Знаете, предполагам, че богомилите са обявени официалноза еретици, изклани, избесени и прочее екстри. Оцелелите се изнасят къмто Босна към Европата. В Босна до ден днешен има сгради на богомилски постройки, не знам дали ги наричат църкви. А богомилство е в основата на реформата иренесанса на Европа. Аз изводи няма да ви давам. Само инфо, вие си ги събирайте и си мислете, квото искате. Така.....почти е и сигурно и, че основателят на ордена на Розенкройцерите е бил ученик на един от забегналите и спасили се богомили. Сега пък кои са Розенкройцерите и кво ще рече тва....Бе следете нишката, после ще ги навързваме.

Ама май е редно да споменавам и източниците и авторите на статии, че иначе нечестно. Мой есамо сбирщайна на нещата, не и данните. Значи почвам и да цитирам източниците.  Peace

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 15:36 от NUR

# 25
  • Мнения: 155
Вижте какво открих  Wink

Цитат
Честването на св. Иван Рилски на тази дата е православна традиция. Датата не е свързана с раждането или смъртта му, а с денят, в който мощите му били пренесени в София. Свети Иван Рилски е най-таченият светия в България и се смята, че той покровителства българския народ. Той е единственият богомил, който Българската православна църква тачи като светия; всички други богомили са били жестоко гонени и убивани. Този парадокс е обвит в тайна и нито църквата, нито историческата наука могат да го обяснят. Само окултната наука разгадава тайната. Но нека вървим по реда на събитията.
Утвърденото в Православието мнение, че е роден в село Скрино, край река Струма и че родителите му били прости селяни се ревизира сериозно от окултизма. Защо точно от окултизма? Защото главният стратег на окултното учение по българските земи през ІХ век - Боян Мага има преки роднински връзки със свети Иван Рилски, и над тази окултна истина за произхода и живота на светеца следва сериозно да се замислим. Тя не случайно се изнася през ХХ век, когато в България пребивава Миров Учител.
Ето какво разказва окултистът и виден учен-астролог Николай Дойнов:
"... И днес, ако отворите учебниците по история, ще прочетете, че богомилството е ерес, появила се по българските земи някъде около Х век. Неин основател бил простият човек от народа - поп Богомил. Богомилите били фанатици, които без страх се качвали на кладите, но не се отказвали от идеите си. ... Техният последовател Иван Рилски също бил обикновен монах, роден в някакво село Скрина. И всички тези лъжи битуват в съзнанието на повечето българи до ден днешен. Явно много ще да са били опасни идеите на богомилите за официалната църква, след като и днес всички писмени паметници, свързани с тях, все още най-строго се охраняват в хранилищата на Ватикана и остров Малта...
Знаеш ли каква е истината? Истинският идеолог на богомилството не е онзи обикновен поп, а синът на цар Симеон - Боян Мага. Но да започнем отначалото.

По време на учението си в Магнаурската школа синът на Борис І - Симеон, се залюбил с византийската принцеса. Мислел да се ожени за нея, но баща му поверил престола на другия син, Владимир. Симеон преценил, че това го лишава от възможността да поиска ръката на любимата си и се оженил за дъщерята на куманския цар, който по това време дошъл при Борис по държавни дела. От този брак Симеон имал двама сина - Иван /Рилски/ и Михаил. Но когато по-късно Борис І сваля от престола Владимир и възкачва на него Симеон, преградите между него и византийската принцеса вече отпадат и скоро тя му става жена. От този втори брак се раждат още двама сина - Боян/Мага/ и Петър.
Царският син Боян следвал школите в Багдад и Цариград, изучавал окултни науки във Вавилон и Египет и понеже имал благороден и остър ум, изучил всички философски учения, усвоил много тайни и лечителски методи. Огромните му познания и личният му опит като представител на висшите кръгове му позволили да осъзнае колко бързо истинското Христово Учение било изкривено и приспособено към нуждите на управници и духовници, а самият Христос от вестител на Любовта и свободната човешка воля бил превърнат в средство за сплашване и подтискане, за опазване властта на владетелите и техните първи помощници - духовенството.
Когато се върнал в България, Боян излекувал от тежка болест дъщерята на поп Богомил, а той в знак на признателност и преклонение започнал да проповядва идеите му сред народа.
... Един от най-верните последователи на Боян Мага бил брат му - Иван /Рилски/. Той приел учението му с голяма искреност, напуснал двореца и със съдействието на други богати съмишленици построил Великата рилска обител, превърнал я в духовен център на чистото Христово Учение.

Брат му Петър, който вече се бил качил на българския престол, получил инструкции от Цариград да вземе остри мерки срещу разпространението на богомилството. Започнали се страшни гонения, лумнали клади. Петър искал да се срещне с Иван Рилски и да го убеди да се откаже от идеите си, но Иван въобще не го приел и продължил делото си докрай."
Така че желанието на цар Петър не е толкова до срещата на цар с отшелник, колкото да се видят и да беседват родни братя. Преданието разказва, че Иван обитавал една пещера недалеч от днешния Рилски манастир. Там приемал както болни и страдащи, така и пратениците на царя. Живял до 70-годишна възраст, а след смъртта му бил погребан до самата пещера. За историята на тленните му останки свидетелства православната летопис:
"След няколко десетки години Божият угодник се явил на учениците си и поискал от тях да пренесат мощите му в град Средец /София/. Като отворили гроба му, те видели нетленно и благоуханно тяло. Прославяйки Бога, с чест те го пренесли в София. Това станало на 19 октомври - ден, в който тогава се чества тържествено неговата памет."
Минали години и през 1183 г. мощите му попадат в Унгария, но "след тригодишен престой в Унгария светите мощи били върнати обратно в София с много дарове. Кралят украсил ковчега със злато, - пише в летописа. - В 1195 г. българският цар Асен І тържествено пренесъл мощите от София във Велико Търново - тогавашната столица на България. Сега мощите на св. Иван Рилски Чудотворец почиват наново в неговата света Рилска обител."

Петър Вангелов

# 26
  • Мнения: 5
Така, така....точно смятах да му цопна името на господина, че да не се разсърди, ако разбере, че го използваме като инфо. Прочети го това. Аз продължавам нататък. Богомилите са имали силно влияние върху хора като Елена Блаватска, Рудолф Щайнер, Елена и Николай Рьорих. Намерете си, ако искате де, инфо за тях. Но пък сигурно повечето от вас помнят, че Людмила Живкова имаше взимане-даване, духовно и като учение и знание, със семейство Рьорих. След малко още инфо....

# 27
  • Мнения: 370
искате да кажете,че ония Иван Рилски е син на Симеон? newsm78ама това наистина досега не го знаех...

# 28
  • Мнения: 5
искате да кажете,че ония Иван Рилски е син на Симеон? newsm78ама това наистина досега не го знаех...

че то повечето хора не го знаят де....сега искам друго да ви покажа. Разходка из историята, неофициалната. Историята, официалната, винаги се е писала от силните на деня, от победителите, така че....бая неистини и откровени лъжи и фалшификации има в нея. Сега нещо друго. Зиези. Кой аджеба е тоя пич?  newsm78 Няма официално инфо. Има само това и то непотвърдено официално. Правя ви копи-пейст:
Зиези е легендарен родоначалник на българите, сведения за когото има само в т.нар. Анонимен римски хронограф от 354 г. Според Хронографа Зиези е син на библейския герой Сим, родоначалник на семитите и внук на Ной. Името му е споменато във фразата „Ziezi ex quo vulgares“ („Зиези, от когото са българите“), която е първото известно споменаване на името „българи“ в европейски източник. Текстът е част от списък със синовете на Сим и народите, които произлизат от тях.

Кво излиза сега, ако тва е верно.....че българите имат нещо общо с Библейската история всъщност?  newsm78 Хм....след малко още, вий мислете там

# 29
  • Мнения: 155
Така, така....точно смятах да му цопна името на господина, че да не се разсърди, ако разбере, че го използваме като инфо. Прочети го това. Аз продължавам нататък. Богомилите са имали силно влияние върху хора като Елена Блаватска, Рудолф Щайнер, Елена и Николай Рьорих. Намерете си, ако искате де, инфо за тях. Но пък сигурно повечето от вас помнят, че Людмила Живкова имаше взимане-даване, духовно и като учение и знание, със семейство Рьорих. След малко още инфо....

НУРЧЕ - МУРЧЕ, ето че зачекна една супер интересна тема за мен и моето майче. Като се прибирам в Сливен, сядаме си с нея на бисетчицата в двора с чашка топло ароматно кафе и започваме да си говорим за зодии и окултна литература. Тя обужава книги за Тибет. Започна с една книга на Тибет, чете Панчатантра, изчете на един дъх всичките книги на Мулдашев, чете за Блаватская, чете за Рьорих... Между другото Молдашев използва неща от откритията и теориите именно на Рьорих и Блаватская. Знаеш ли, аз имам две книги - електронен формат за Рьорих и Блаватская, може да ти ги пусна, ако не си ги чела вече де, аз не съм  Embarassed Rolling Eyes Мама чете, смила го и ми го изплюва. Тя ме запали по зодиите и от нея знам много неща. Между другото аз и разказах за твоите умения и познания в света на астрологията  Hug Знаеш ли, снощи с милото гледахме отново Zeitgeist. И това за зодиите и слънцето и целия символизъм ме накара отново да настръхна, казах си, толкова много съвпадения да имааа  newsm78 не ми се вярва! И пак Египет, колко пъти се споменава пустия му Египет. Според Мулдашев египетските пирамиди за наследство от атлантите. Според него в пещерите на Тибет се пази генофонда на човечеството, НО до тук спирам  Crazy
Ето филмче за Мулдашев, ама няма субтитри, ако някой разбира руски  Mr. Green http://oggin.net/video/muldashev/

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт