Работещи майки с деца набор 2007г. )

  • 7 898
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
Да взема да поразкажа и аз малко-Християна е родена през ноември, през април следващата година започнах работа, до края на 2008 беше с гледачка, а от януари тази година-на ясла.На градина е записана за септември 2010.Не са ме питали дали искам да започне по-рано, ако ме питат-не искам.Нямам конкретна причина "за" или "против, просто така съм решила.
 Работя за себе си, в началото се върнах, защото в частния сектор ако си позволиш да отсъстваш три години, по-добре изобщо да не се връщаш-смятах, че клиентите ще ме забравят.Сега виждам и други варианти, но работя по финансови причини, защото се оказа , че моите клиенти не са с толкова къса памет, колкото аз си мислех. Като работеща майка на две деца, и съпруга на мъж, който излиза рано и се прибира късно, ми е много трудно , изморявам се бързо,домакинството ми куца. В  момента се уча да казвам, когато имам нужда от помощ-оказа се печеливш ход.
 

# 16
  • Мнения: 251
И моето дете е набор 2007, ама аз не съм работеща Rolling Eyes та не съм много за тук,но...Ще ви следя как се справяте, че не искам да си представям какво ще е като почна работа...Досега поработвах малко от в къщи, но то не се брой защото е странично занимание.Но върна ли се на работа (предлагаха ми май месец, но отказах че няма кой да гледа мъника) не ми се мисли как ще се справяме  newsm78 newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 800
Ще се оправиш - както и другите са разказали с много тичане, а и малко промяна на приоритетите. За сметка на сготвено, изчистено и подредено в къщи  и прекалено много натрупана умора (поне при мен) - нещата се подреждат. А, чак сега започнах да пречупвам гордостта си и да помоля за помощ - свекървата, която за 6 години за сефте гледа децата ми.

# 18
  • Мнения: 22 457
Да, знам че темата е аз отчетният подфорум, но помолих модераторите да задържат няколко дни тук, за да я видят повече хора. ) После ще я преместят на съответното място. )))

Да разкажа и аз. ))
Дъщеря ми се роди август 2007г, от декември 2009г аз отново започнах работа. Хубавото при мен е, че работата ми е с плаващо работно време и не всеки ден и 2-3дни в седмицата аз съм си в къщи. ) За сега се справяме с таткото и баба помощничка и се редуваме да гледаме детето. )
Иначе е лудница като при всички, работа, тичане след детето, пране, чистене, готвене. )

# 19
  • Мнения: X
Иначе е лудница като при всички, работа, тичане след детето, пране, чистене, готвене. )

Да ви кажа, на мен не ми е лудница, но сигурно защото не спазваме точно работно време, а и всичко ми е наблизо. Работата - на 20 минути пеша /отказахме колата, че няма паркиране с часове/, вечер към 18 с колата до съседния квартал за детето, после в парка разходка с кучето и към 8,30 за един час приготвям вечеря, хапваме, къпане и другите неща и в 10 приспивам детето. Чиниите и чистенето на пода за 15 минути след това или на сутринта. Този режим чак ми доскучава.  Thinking

# 20
  • Мнения: 884
На мен пък ми идва в повече, обаче ако не се беше случило да ми е такова ежедневието, как щях да разбера колко съм организирана.../извинете ме за "скромността/. Едва от няколко месеца намирам повече време за себе си -ходя отново на фитнес, но през работно време /щото тя и работата намаля, за съжаление/.malko_mishlence , в 22 часа спинкам вече, а чинийките отлежават в мивката. Иначе Християна заспива рано-до 20.30 е паркирана, ама докато хапнем и се видим с мъжо...вечер най не ми стига времето. Ставам в 6.30, в 7.30 излизам, прибираме се около 18 ч. Свекър ми като идва последния път от вратата се размърмора колко е разхвърляно-бяха се заредили две-три дъждовни вечери, и Иса си беше изсипала всички играчки по пода, разнесе ги из целия апартамент...Не дава да я храня, тя сама маха с лъжицата, омазва навсякъде, отдолу стои кучето и чака нещо да му капне, та малко помощ имам от него...Познато , нали?

# 21
  • Мнения: X
Иса си беше изсипала всички играчки по пода, разнесе ги из целия апартамент...Не дава да я храня, тя сама маха с лъжицата, омазва навсякъде, отдолу стои кучето и чака нещо да му капне, та малко помощ имам от него...Познато , нали?

Това ми звучи повече от познато. Като прибавя към това и една пералня, чакаща гладене на стола /като се задържи повече от 2 дни става истинска кочина/ и разнесените ни обувки, които малката обича да обува и да се разхожда с тях... А, и това в двете стаи, които обитаваме, защото са с отворен портал. Кухнята поне опазвам що годе в приличен вид. Честно казано, вече спрях да забелязвам. Гледам на 3 дни всичко да се опъва под конец, после пак става така и така... докато не се преместим в по-голямо жилище или детето не започне да помага в подреждането.  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 4 052
Хайде и аз.  Sunglasses
Юли 2007, на ясла от март, аз на работа от май. Намерих една жена, да ги прибира от градина/ясла и да ги гледа докато се прибере някой от нас. Не съм пробвала все още да я оставя с децата, а ние да отидем на кино, примерно. И това ще стане сигурно.

# 23
  • Мнения: 1 919
Дъщеря ми се роди август 2007г, от декември 2009г аз отново започнах работа. Хубавото при мен е, че работата ми

 Thinking не си  ли объркала годината....още не е дошъл декември Hug

# 24
  • Мнения: 1 008
Преди много обичах да гладя-действаше ми успокояващо.
Вчера едвам издържах,докато гладех 3 перални,двете от
които бяха с малки дрешки.Инак,през лятото ми е по-
лесно защото,както споменах от понеделник до петък
детето не е при нас.Вярно-липсва ми много,но пък и имам
време за себе си.А зимата,когато си е вкъщи, като се прибера
от работа и винаги заварвам една малка лудница.Но пък майка
ми е сготвила.Залавям се да пооправя малко,почти всеки ден
пускам пералня,гладене, къпане и оправяне на детенце.Накрая
и аз успявам да си взема душ и така неусетно е станало 22ч.
Вечеряме и лягаме.И така до 6 часа на следващия ден.

# 25
  • Мнения: 22 457
Дъщеря ми се роди август 2007г, от декември 2009г аз отново започнах работа. Хубавото при мен е, че работата ми

 Thinking не си  ли объркала годината....още не е дошъл декември Hug

така де, от декември 2008г. )))))


azsa, аз лятото спирам да гладя, слънцето и без това е толкова силно, че мисля достатъчно дезинфекцира дрехите (не че е баш така, но така се успокоявам). )))

# 26
  • Мнения: 153
Хоп и аз тук Simple Smile.

Дъщеря ми е родена през ноември 2007. Аз се върнах на работа през октомври 2008. Засега си я гледаме вкъщи - бабите и дядовците помагат - да са живи и здрави! Като гледам поне до септември 2010 ще е така, защото тази година не се класирахме в ОДЗ Sad. Надявам се догодина, да има повече късмет детето, че иначе не знам как ще скърпваме бюджета ако трябва да плащаме такса в частна градина.. А ми се ще да ходи на градина - много е социална, много обича да си играе с деца и срещите с дечица по кварталните площадки няма да са и достатъчни.

У нас също е много разхвърл;яно, след като "хуната" е вършала през деня, но гледам да не се впечатлявам. Като се прибера вечер от работа се занимавам с нея. След като я сложа да спи, пооправям набързо и така я караме Simple Smile.

# 27
  • Мнения: 491
Аз пък хич не гладя. Бебешките дрешки ги гладех моксимум до 6тия месец. После долните ги перях на 90 градуса, а вече пера на 40-60 градуса и не гладя. Другото ми голямо удобство е съдомиялната. Преди много обичах да мия чинии. Просто ми беше приятно и миенето и сортирането. После получих екзема на ръцете и това наложи закупуването на съдомиялна. Сега съм благодарна на резултата от екземата, а и самата нея слава Богу, вече я няма. Трупам в съдомиялната като в шкаф - по 2-3 дни и като се напълни добре я пускам. Това ми спестява освен време и малко място из кухнята, тъй като вадя посудата суха и я прибирам директно по шкафовете Wink. Друг е въпросът, че съдържанието на всички достъпни за малчо шкафове е постоянно за миене - Петърко непрекъснато ги пренарежда и съответно качествено оцапва Joy. Сутрин ставаме между 6-6:30ч., а вечер малчо заспива към 22ч., често и по-късно Simple Smile.

# 28
  • Мнения: X
Повечето пишете, че ставате в 6-6,30 часа. Кога излизате, та ставате толкова рано?
Ние ставаме в 8, малката пие мляко, сутрешен тоалет /памперс, миене дупе, очички, сресване/, ние за по 10-15 минути в банята и сме тръгнали в 9. А, извеждането на кучето към 8,30 докато единият се занимава с детето. Ако трябваше да ставам в 6, щях да умра от безсъние.  Thinking

# 29
  • Мнения: 9 990
...Ами аз в 9 трябва да съм си прочела служебната поща.Куче поради подобна причина няма и да си взема никога повече.Имам път-от нас до градината с две деца=20 минути, в самата градина по 5 минути на дете, понякога и повече, после имам очакване на автобус-средно около 15-20 минути, следва път с него-около 30-40 минути.

Общи условия

Активация на акаунт