Мъгребски дами за за 17 ти път изкусително засмяни

  • 24 201
  • 290
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 126
И още малко инфо...
Алжир вече има първата жена генерал 
 
05 юли 2009 | 11:17 | Агенция "Фокус" 
 
 Алжир. Алжир вече има първата жена генерал, предаде ДПА.
 Вчера президентът Абделазиз Бутефлика повиши Арджун Фатма-Зохра в чин генерал.
Зохра оглавява отделение в централната военна болница на Алжир.
Заедно с нея в чин генерал бяха повишени 16 мъже.
 
Дата 5 Юли за алжирците

С едно изречение....но с цифрите между времето няма как да се покаже какво е преживяно,изстрадано и изтърпяно от двете страни в периода на колонизацията... между тази една ЮЛска дата в различни години има много .....мъка,скръб и болка

На 5 юли 1830 г. Франция изпраща експедиционен корпус и завладява страната.
 Така Алжир остава в състава на Франция до провъзгласяването на независимостта му на 5 юли 1962 г.
1 ноември 1954 г. е обявен за национален празник на Алжир

защото тогава започва войната Алжир-Франция

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 20:36 от dala

# 286
  • Мнения: 59
Близнаците , привет и добре дошла отново,разказвай как минава почивката .

Далка , много интересно инфо за Алжир и за фестивала ,и като стана въпрос за фестивали ето и от мен един в Мароко който е голямо събитите също за местните .Вчера са участвали Samira Said и Cheb Bilal.

http://www.moroccofestivals.co.uk/Timitar_Festival.html

Цеци , имам един "познат" с който си кореспондираме от около година от Алжир,който казва че е директор /според мен по-скоро има предвид организатор/на един фолклорен ансамбъл който ще идва тези дни в България.Много приятно момче и много пътува ,та той наскоро ми писа имейл ако мога да му препоръчам хотел и интересни места в София които да посети като дойде,и разбира се евентуално да се видим лично  Simple Smile. Рядко се появява на линия че е много зает но винаги ми пише писма когато може,сега надникнах в профила му,написал е това ASSOCIATION CULTUREL FOLKDANSE *LA CANNE D'OR* ALGERIA ,има и доста снимки.Предполагам че говорим за един и същ ансамбъл в който е и братовчеда на съпруга ти ,а като нищо да се окаже и това момче ,малък свят  Simple Smile

Далка,разбрах че на Cheb Mami са му дали 5 години,вярно ли е?

Само да кажа,излизам за мъничко че ми се налага и почвам новата тема,не съм забравила.

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 21:22 от ~BeLLa~

# 287
  • Мнения: 126
Белче-да...Пет години отнесе Мами.
Много е интересно инфото за фестивала в Мароко-...обичам фестивали Hug

Не зная нищо за този състав и за тази организация-ASSOCIATION CULTUREL FOLKDANSE *LA CANNE D'OR* ALGERIA
то има много....и помагат наистина на кадърни момчета и момичета да учатили посетят  чужбина.
нали съм писала,че точно така моя Другар се озовал в Париж.....отделен е въпроса че си останал вечният студент #Cussing out

За връзкта на Алжир с България .... под серет-Точно Бойко Борисов отвори преди години в ролята си на софийски кмет-градина  наречена Алжир-...това е точно пред Бившия майчин Дом

Да си припоним и трагичната смърт на ... цяла плеада български артисти, сред които са Борис Годжунов,
Мария Нейкова и Паша Христова...
На 21 декември 1971 година на борда на  Ил-18 ,осъществяващ  полет от ....София до Алжир.

Та...не ме учудва и позитивната позиция на посланници и кансули-що се отнася за междудържавните връзки.Дано така си остане Praynig

Иначе алжирците тук са много горди от фестивала Пан Аф. Днес коментират,че за пръв път дори ще участва и Изабел Аджени.
Тя има алжирски баща-кабил...но досега категорично отказваше дори да посети Алжир. Всичките им величия-и Калед,и Рашид,Фудел,Маси-всички ще са там.
Сега гледах изпълнение на танцов ансамбъл от Сомалия.Ами.....удивих се!Драматизираха една тяхна легенда-на фона на лунно небе
осеяно със звезди....музиката ,която те грабва от първия звук...

Това е най-големият Фестивал,който се е правил до сега в Света....много артисти,които ще бъдат подслонени,нахранени,ше им се създаде нужната база за да се изяваят..това са много  средства !

С две думи-след Пан Аф ще се напълни Ю Туб с по-различна култура-от така наричаният Трети Свят-Африка.....който не е чак тоолкова черен по отношение на култура и изкуство


Учудва ме амбицията на алжирците-да предприямат и организират всичко това...представям си как всичко е впрегнато по Сигурността....имайки впредвид-още съществуващите атентати
Всъщност -за разлика от обичайните Паради на Армията,които се правят по повод на Независимостта в другите страни-Алжир избира Откриването и осъществяването на Пан Аф.
Мисля че посланието и за полтически възгледи и политика на самата държава-е...ясно  bouquet

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 22:34 от dala

# 288
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Ехооооо, как сте убавици маминиииии Hug
ДАЛЧЕЕЕ- благодаря за Инфото за Алжиииир. Страхотни неща научих как нямам късмет да съм там сегаааа. Така обичам такива фестивалииии-оххххх, мечитиииии. Ама как съм и горда, че си имат мома-генерал. Браво на момичето newsm10
БЛИЗНАЧКОВЧЕ- Hug Тука съм бе Душа завърна се хайтата от миткосване ама се услушвам пак за път.  Wink Как са малките дяволчета, а Wink?
ИН ДРЕАМС- бе муци то вафлите и на български са си вафли но тоя вид вафли им казват гофрети и не е на български ама така сме ги приели и ние да ги наричаме. Иначе мойтУ БаткУ много обича обикновенни вафли особенно тия вафли Ния. И даже да ходя някъде по света да си го виждам във куфара винаги слагам обикновенни вафли. Колкото за тези питки ще видя във Гугъла за рецептата да видя дали се играе много Wink
Тази песен за вас момичета и за новата Алжирска Генералка newsm10
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 14:09 от DELTA_DELTA

# 289
  • Мнения: 278
Оле, Делта, извинявай много. Забравила съм да постна линка с рецептата и видеото. Писала съм "виж тук", пък нищо не съм показала и сега се зачудих като каза, че ще търсиш рецепта. Рекох си, абе аз нали показах линка с рецептата и как се прави, тая Делтичка защо ще си играе допълнително да търси....пък аз шматката видеото не съм сложила  Crazy  Blush

Ето го тук е, много добре е обяснено и мацката показва всичко, стъпка по стъпка!
http://www.youtube.com/watch?v=eNiyTkBaIuo

Лека вечер на всички!  Hug

А песента е супер междудругото! Жалко, че не разбирам френски...а как се казва изпълнителя? Той алжирец ли е?  Crazy

# 290
  • Мнения: 59
Момичета заповядайте в новата темичка   bouquet



http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410912.new#new

Общи условия

Активация на акаунт