Работна тема "Детските площадки в България" - 2

  • 84 333
  • 272
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 97
чудесно е че откривам тази тема, тъй като имам един въпрос дето ме човърка от известно време.
живеем в княжево, около нас няма никъде площадки, имаме единствено един пясъчник зад блока, направен от строителите (за което шапка им свалям), с люлка и катерушка, но зелени площи - никакви. в същото време, до блока, на ул. всеволод гаршин има един общински парцел, на който има една ужасна, стара, рушаща се къща, пълна с плъхове и мръсотии. до миналата година настаняваха там някакви хора, под наем вероятно, но къщата вече е в толкова окаяно състояние, че ги изнесоха и сега си стои празна, двора пълен с боклуци и бурени и така.
мъжът ми все ме кара да пиша писмо до общината, да направят площадка на тоя парцел, аз се чудя дали има смисъл, много ме съмнява че нещо ще се случи, а най-вероятно ще ми изпратят любезен, нищо-не казващ отговор  #Cussing out
та дайте ми съвет, да пиша ли, какво да пиша, до кой  newsm78
ще съм ви много благодарна   bouquet

# 226
  • София
  • Мнения: 6 260
bella girl, има едно сдружение "За Княжево". Имаха аналогичен случай и успяха, така че май най-добре да се свържеш с тях...  Peace

# 227
  • Мнения: 97
много благодаря за информацията   bouquet
знаех си че ще ми дадете акъл  Peace

# 228
  • Мнения: 1 043
Направихме нещо като пленер на който поканихме децата от града да нарисуват мечтаната детска площадка . Доведоха много деца за да помечтаят заедно / аз вярвам в силата на мисълта ... / , направиха ни набързо нова площадка в добър вид на центъра , и още по голямата новина е че в общината ни е гласуван закон в който всеки спечелил общинска поръчка трябва да направи нова или обнови налична детска площадка ... Това е резултатът от нашата дейност засега.
Ще погледна имейла си , не ми е оставало много време ... все пак имам три деца Simple Smile , иначе имам идея за торбички с печат върху тях на детска площадка - ще се опитам да реализирам и тази идея - да се сабират парички от тях за ремонт на площадките в града ... вярвам че и това може да е успешна идея .

# 229
  • София
  • Мнения: 6 260
Криси, браво на вас!  Hug Аз ви "следя" и във ФБ-гр.-та ви...  Wink

# 230
  • around the world
  • Мнения: 651
http://www.focus-news.net/?id=n1669484
Йорданка Фандъкова: Предвидили сме тази година да бъдат подменени 75 детски площадки в детските градини в София
27 юни 2012 | 15:27 | Агенция "Фокус"
Начало / Общини
София. През последните години започнахме изграждането, строителството и вече са направени прекрасни детски площадки. Това каза кметът на Столична община Йорданка Фандъкова на инспектирането на изграждането на тематична детска площадка „Хензел и Гретел” в градина „Свети Георги”, предаде репортер на Агенция „Фокус”. При инспекцията на детската градина, Йорданка Фандъкова беше посрещната от разтревожени родители, които се оплакаха, че ежедневно в градинката, около играещите деца се разхождат домашни кучета, които влизат в пясъчника, а през дните, когато в църквата има служба, градинката се превръща в паркинг. „Възложих на колегите до един месец да изградят ограда около пясъчника, за да нямат достъп кучетата, ще проверя и възможностите за поставянето на бариери, срещу влизането на автомобили. Нека все пак да отбележим, че това е първата площадка, която е готова за тази година. Ние изпълняваме сериозна програма за подмяна на детските площадки. Децата са наши и ние трябва да имаме грижата те да растат при безопасни условия”, обясни тя.
„Предстои изграждането на още четири площадки в паркови пространства – в Южен парк, в градина „Буката”, в Славейкови дъбове и в Горна баня. Основният ни приоритет тази година са площадките в детските градини. Във всяка детска градина за всяка група има площадка, но те не са подменяни и не отговарят на изискванията и стандартите. Предвидили сме тази година да бъдат подменени 45 детски площадки в градини, а с изграждането на нови детски градини, има и още 30 площадки”, каза още Фандъкова.

# 231
  • Мнения: 1 277
Здравейте! До филиала на детската градина, в която е детето ми, има градинка, в която ги извеждат. Обаче градинката не е поддържана и най-лошото е, че и от 4-те й страни минават близко улици. Иска ми се да напиша молба до районния кмет за обновяване на градинката и най-вече за ограждането й.
Чета, че тази година общината акцентирала на ремонта на площадките в детските градини. Обаче нашата градинка си е обикновена обществена, т.е. не е специално за децата на филиала. Според вас как би могла да има по-голяма тежест една такава молба за ограждането на площадката - ако търсим съдействие от директорката на градината или ако си подам молба като гражданка? Или пък да говоря с родителите на останалите деца в групата да събере пари поне за ограда. Всъщност може ли в такъв случай да оградим част от площадката сами или задължително трябва да се иска разрешенеи от общината?
Ще съм благодарна на всякакви съвети какво да направим, за да осигурим на децата си поне безопасност чрез оградка  Praynig

# 232
  • София
  • Мнения: 6 260
campanula, най-добре е да подадете молбата от името на всички родители, чиито деца са във филиала, т. е. с подписка  Peace Хубаво е да потърсите съдействие и от директорката, както и да предложите в молбата си към общината каквото ви е по силите - доброволен труд, финансиране изграждането на ограда и т. н. Не можете сами да предприемате действия, тъй като градинката не е ваша собственост.

# 233
  • Мнения: 1 277
Спящата, благодаря за съветите!   bouquet Ще се опитам да се срещна с директорката другата седмица. Родителите обаче чак септември мога да ги намеря всичките в групата. Да видим какво ще измислим и да се пробваме поне да ни разреши районният кмет да оградим част от градинката. Всъщност към кой точно трябва да адресираме молбата - към районния кмет или към някой друг негов подчинен? А за подписката какви точно данни са нужни - трите имена и подпис ли?

# 234
  • София
  • Мнения: 6 260
До районния кмет, той ще си резолира, ако трябва  Peace По принцип и ЕГН...

# 235
  • Мнения: 1 277
Спящата,   bouquet  bouquet

# 236
# 237
  • Мнения: 1 277
Странно какво ще реконструират на 127 ОДЗ в Стрелбище, като на ул. Тулча площадките са нови  и перфектни, а на ул. Дедеагач също са добре площадките. По-добре да вземат да направят някъде площадки за филиалите в блоковете...

# 238
  • Мнения: 27
Здравейте, аз също живо се интересувам от темата. Някой знае ли дали в момента се изпълнява нещо по този график, гласувано ли е финансиране? Аз сега също започвам да търся информация по този въпрос. То график чудесно звучи, но какво става на практика?! Ако намеря нещо интересно ще пиша. Много се радвам, че има активни и будни хора! Успех!

# 239
  • Мнения: 27
Намерих гласуваните средства по този график за 2012г. За почти всички са отпуснати средства. Надявам се това да се случи и през 2013г. , пък и да стане както трябва.
http://www.sofiacouncil.bg/content/docs/c_f25693.pdf

Общи условия

Активация на акаунт