Отговори
# 15
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
запис

# 16
  • у дома...
  • Мнения: 3 085
goris, следобед като взимаме Ани от ясла, директорката вече си е тръгнала. Иначе с нас се държи "мазно", явно щото мъжът ми е полицай. Но е факт, че сутрин щом детето я види и започва да плаче. А нямам друг избор, освен Ани да ходи лятото на ясла и от септември ще сме в градината вече. Аз предполагам, че дори и да говорим с нея, тя ще каже, че Ангелина си измисля. Да, ама явно не са само фантазии детски.
Един пример - от известно време насам Ани казва, че в яслата им готвили супа от кокали  Laughing и иска и в нас да и правя такава. Една сутрин се пошегувах с готвачката да ми каже каква е тая пуста супа с кокали. А то един ден просто по невнимание в супата е имало пилешка кост. За щастие една от сестрите е забелязала и е направила забележка. Обаче от тогава мойта щерка на обед задължително сядала с думите "Ице, имали кокали? Искам кокали"  Joy
Ситуацията е сложна, щото от години директорката е една и съща и си има гръб и в общината, а явно другите родители не смеят нищо да кажат, пък и яслата е само една.

# 17
# 18
  • Мнения: 301
Гери, добре сме, здрави, това е най-важното Simple Smile И понеже все го повтарям, Габи на всички казва Да сте живи и здрави! Simple Smile))

В седмицата, в която аз започнах работа, Ники го съкратиха от "сериозната" му компания и не наемат никого! Работата е много кът, да не кажа никаква, но ще се оправим. Чувам, че и в БГ ситуацията никак не е розова обаче ... Президента си е добре Simple Smile, опитва сега да се пребори за Здравната реформа, дано да успee да оправи нещата!

Иве, Наде, не може ли нещо да се направи и да се проверят тези "възпитателки" като как точно се отнасят с децата?  

Дени, страхотно си се справила с римите в 11:43 PM  Crazy  Peace

# 19
  • Мнения: 2 274
Бела, много неприятно! Дано Ники скоро си намери работа  Peace!
Относно възпитателките - щом Ани толкова повтаря тези неща, значи ги е чула. Аз един ден като отидох да вземам Боил такива неща чух от лелята в яслата, че косата ми настръхна. Нищо не казах, защото беше предпоследен ден на Боил в яслата и не исках /още по/ лошо отношение към него накрая.

# 20
  • София
  • Мнения: 117
 Преди 30г в елитното 8 ОДЗ една другарка ни наказваше като ни събуваше гащите, за да се чувстваме неудобно и след това децата се подиграваха.
 Дано след толкова години методите за възпитание са се променили!
 Просто_майка, в случая аз бих повярвала на детето.

Бела, китайският йероглиф за криза и възможност бил един и същ. Е аз вярвам, че всяко зло е за добро като бивш служител на фалирала фирма. Mr. Green
Стискам палци Ники да намери скоро по-добра работа . Hug


 


# 21
  • Мнения: 2 332
Запис и от мен  Mr. Green.

Тези изказвания от детски учителки са крайно неуместни меко казано... ще ви пиша при нас как ще е от септември.

Дени, много добре си се справила със заглавието! Поздравления за новата тема!

Жени - аз затова съм голям привърженик на панталонките под колената и неголям привърженик на рокли и поли... /е, то при вас не вървят така или иначе  Laughing/.

# 22
  • Мнения: 3 034
Бела, дано Ники скоро намери работа.
иначе по отношение на това дали може да се направи нещо по върпоса с възпитателките - много трудно, но сигурно може. само че аз нямам нито време, нито енергия, нито сили за това. и тъй като детето от есента ще е при госпожите на Марена, които са много добри, не виждам смисъл.
преди време се оплаках на старшата сестра от едната възпитателка - т.нар. "госпожица" и стана такава драма, не ми се пише много, но истината е, че според мен всички знаят що за човек е, но си затварят очите и я чакат да се пенсионира.
един пример ще дам. когато ходя да взимам Яя понякога минавам през вътршния двор, защото преди това съм взела Макка и съответно влизам през вратата на терасата, ако е отворена. така не звъня и те не ме чуват кога влизам. та, един ден отивам да взема малката и чувам как й се карат, защото ЗАБЕЛЕЖЕТЕ  е отишла сама да се изака на гърнето, изакала се е, избърсала се е и си е вдигнала гащите сама. караницата беше по повод, че не се е обадила да я обслужат, защото може при вдигането на гащите да се е изжапала и сега "требва да те преобличам", но се оказа, че "ооо, ти не си се оцапала, добре, ама друг път да казваш, че ми омръзнА да ви мия"..... Shocked естествено с мен се държаха много мило, като ме видяха. както се казва на чист български no comment !

мммм....МЕРЕЛИН, а нещо повече от едно " Heart Eyes" ?

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 15:12 от iviche

# 23
  • Мнения: 85
Привет на всички -стари и новодошли мами!

Ние сме добре-Теди завърши първи клас и вече е във ваканция-но трябва да прочетем 11 книги през лятото и малко зор ще видим и с читателския дневник
Илинка пък на есен ще тръгне направо в детска градина-ще са заедно с нейно приятелче в ДГ в която бабата на детето е директор-надявам се да няма проблеми и да се чувства добре.
Стягаме море -на 22.06.-на Влас-ако някой е в района да свирка дасе видим.
Целувки на всички и ще пробвам да кача и снимките от Жеравна

# 24
  • Мнения: 301
Мирсим за хубавите пожелания Simple Smile Страхотни сте да знаете, днес се показа светлина в тунела .. как го правите?  Hug  Heart Eyes  Hug


Нацункайте мъниците, наистина, ако наближава време да ги местите, няма смисъл от излишни разправии. Дет' се вика - Да сме живи и здрави   Joy

# 25
  • Мнения: 3 215
Да се запиша и аз, че ви изпуснах дирите  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 243
Радвам се, че настъпи раздвижване.

Ники вече свикна с яслата, но онзи ден ми се оплакваше че лелята го бие. Като го питам как те бие и той ми казва "ей така леко"  Laughingи си показва дупето.
Най ми е смешно като започне да си наказва играчките, защото са били "непослушни". Явно системата на обучение в яслата си е все същата. Пък и аз педагог през тази година не съм видяла. Само сестри и лелки.

Сега юли и август ще се прави ремонт в яслата и явно ще трябва да се търсят алтернативи. Юли месец може да го изпратим в Разград, на почивка при баба и дядо. Дано взаимно успеем да издържим раздялата, защото април го оставихме за 1 седмица на отглеждане при другите баба и дядо и сега като отидем в тях и той изобщо не ме пуска да изляза от стаята. Явно си мисли, че пак ще оставим Simple Smile

Планирах те ли вече лятната почивка  grinning039

# 27
  • Мнения: 302

За градините около нас, никакъв шанс. Sad В едната сме под номер 142... Сещай се... Sad Не помага, нито "спонсорство", нито нищо... Страхуват се много директорите, защото вниманието към проблема е сериозен.

Гадамерска, стига, де... И ти ли ще ми бъркаш в раната?  ooooh!

ЗАВИЖДАМ НА ВСИЧКИ БЛАГОРОДНО! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 553
Какво раздвижване по никое време   Hug
Мерелин - КАК СТЕЕЕЕЕЕ?
Дженд, как така сте чак толкова назад  newsm78  Нали сте си оправили профила в сайта с градините? Да не би да сте пропуснали нещо и да имате по-малко точки и от там да сте ''пропаднали'' толкова?
Крео, ние пак сме на Албена тази година. Много ми хареса и с удоволствие пак там ще ходим. На варненки тази година задължително ще им ида на гости в хубавия град някой ден. Но като наближи ще уточнявам Wink Ще ходим от 8-ми август.
Злати, много книжки за първи клас  Thinking
Бела, стискам палци всичко да е наред при вас. Пусни ни снимки /когато имаш време/  Hug
Софко-бофко, какво стана при вас? Пусни ни и ти снимки на бебата и баткото. Айде може и теб да те има на тях  smile3534 smile3533
Хубав ден на всички  Hug

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 352
Привет!
И аз отдавна не съм писала нищичко, дано не сте ни забравили. Grinning

Ние също имаме проблем с яслата.Едната сестра е удряла Велизар.Той им знае имената и си каза коя е.Само като я види сутрин и започва да плаче.За днес сме се разбрали с директорката да проведем един разговор.Николай беше бесен, едва го убедих първо да говори спокойно с директорката и ако няма развитие, тогава с рогата напред.Подготвила съм се и жалба да пусна, ако се налага, но няма да оставя нещата така.Въпреки, че септември се махаме от там.Не знам дали това се случва само с моето дете или има и други, втора седмица не съм срещнала никой от другите родители като го водя или взимам.Ядове..

Иначе като цяло сме добре.Велизар приказва много и доста разбираемо.Чак се учудих с каква смелост го е ударила въпросната г-жа, като детето си казва всичко. Tired

Прохладни и слънчеви дни на всички   Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт